Skocz do zawartości

dwa pytania


Gość loqsh1

Rekomendowane odpowiedzi

mam dwa pytania do Stro - mam nadzieję że jeszcze tu zagląda:

1) jak założyć własną ligę i od kiedy można, bo zrobiłbym coś takiego na probaskecie..

2) będą rozgrywki w tym roku? bo było bardzo fajnie :) no a jak będą to wybieramy zawodników od nowa, czy mogę sobie zostawić big bena i wade'a? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ze Stro ale czasu jest jeszcze sporo więc nie ma co się spieszyc. no i jeszcze kwestia czy dalej bedzie na Yahoo zagrac za free. Ale chyba gdzieś widziałem na Hoop że jest tez za free.

 

Drogi Antku pewnie jeszcze nie zauważyłes ja na xcomie tez dopiero po pół roku że mamy odrebny dział Fantasy Basketball League w którym to Stromile zamieścił mysle wyczerpujace informacje co do tej zabawy:) ... dlatego polecam temat FAQ tam jest wszystko opisane lup prawie wszystko bo część tematów oczywiście odeszła.....w siną dal. :)

 

POlecam przeczytac podsumowanie po uprzednim zapoznaniem się z regulaminem. Rok temu były 3 ligi ale tylko jedna nowicjuszy była naprawde goraca :lol: Mam nadzieje że w tym roku znajdzie sie dużo chętnych , bo zabawa jest przednia tylko nie porywajcie się z motyka na słońce bo trzeba jednak poświęcic troche czasu jeśli chcecie się powaznie liczyc w grze.

 

... ja napoczatku uważałem ze nudne to bo własciwie żadnych opcjii itd ale wiele ogladanych meczy w napieciu na yahoo i nba.com i patrzenie tylko na zmieniające się statystyki może być jednak fascynujące :twisted:

Zapewniam.

 

ps

Mam nadzieje ze Stro zareaguje niby dużo czasu ale już można by rozpocząć zapisy.

 

 

Pozdrawiam - mistrz "ekstraklasy" 2005 -- ligi I:)

:D

 

ps2

FAQ http://www.forum.e-nba.pl/viewtopic.php?t=70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stro żyje i ma się dobrze :) . Tylko cholernie mało czasu ma i nie może się zajmować swoim ukochanym działem tak często jakby tego chciał :( .

 

mam dwa pytania do Stro - mam nadzieję że jeszcze tu zagląda:

1) jak założyć własną ligę i od kiedy można, bo zrobiłbym coś takiego na probaskecie..

Na Yahoo!, zdecydowanie najlepszej witrynie jeśli chodzi o Fantasy Basketball, zapisy zaczynały się do tej pory na samym początku października. Jeśli nic, odpukać w niemalowane, się nie zmieni, w tym roku powinno być tak samo. Na stronie będziesz miał dokładne informacje jak to zrobić (de facto niewiele się różni od zapisania się do istniejącej już ligi)

 

2) będą rozgrywki w tym roku? bo było bardzo fajnie :) no a jak będą to wybieramy zawodników od nowa, czy mogę sobie zostawić big bena i wade'a? :)

Tak oczywiście :) . W tym roku nie będziemy już kombinowali - jeden uczestnik gra w jednej lidze. W zeszłym roku uczestnicy FBL #1 brali udział w równoległej lidze (FBL Franchise), ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to się nie sprawdziło. Lepiej skupić się na jednej (tej, gdzie co roku się wybiera nowych zawodników).

 

kiedy i czy wogóle można się zgłaszać?

Zapisywać się można w zasadzie już teraz, w odpowiednim topicu. Ligi zostaną przeze mnie założone na początku października, natomiast drafty zaczną się prawdopodobnie od drugiego tygodnia października.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pytanko...

Na jakiej zasadzie beda wybierani zawodnicy, z tego co wysczytałem to bedzie to llosowanie numerów w drafcie i wybranie wtedy po kolei wszystkich zawodnikow ligi??? a i na jakiej stronce bedziemy wybierac graczy??? Bedzie jedna liga??? czy moze kilka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie czy w tym roku mozna zostawic np. do 3 graczy w zespole,ktorzy grali w ubieglym roku?

 

choc logicznie,to pewnie nie, bo napewno nasze teamy mieli tych zawodnikow,ktorych mieli 3 zespoly,ktore awansowaly do #1 ligi i wtedy nie wiadomo,komu dac zawodnika.

 

 

A tak troche z innej beczki, ja juz to proponowalem w ubieglym sezonie, a mianowicie,zeby nie robic podzialu na ligi,a raczej,zeby te ligi nie byly takie male.

 

Ja bym zrobil l;ige liczaca 30 druzyn (teraz juz jst tylu chetnych) i kazda druzyna wybieralaby sklad. Jesli ktos by zrezygnowal z gry, to wtedy poprostu jego team w nasteopnym sezonie przejmowal by ktos inny (a dokladnie jego sklad), a co rok draft by polegal na tym,ze poprostu bysmy wybierali sposrod nowych graczy ktorzy znalezli sie wogole w NBA.

 

To moim zdaniem bloby bardzo ciekawe... i bardzo realistyczne i budowanie dobrego teamu,nie oznaczaloby wygranie gry w danym sezonie/roku i w nastepnym trzeba juz zaczac wszystko od nowa, tylko mozna by bylo zbudowac naprawde dynastie. Jesli ktos by robil wymiany z glowa...

 

moja propozycja jest taka,zeby zrobic jeszcze jedna lige, w ktorej bedzie 30 zespolow (akorat tylu nas jest).

 

Wiem,ze Stro sie sprzeciwi :) ale propnowalby zrobienie czegos takiego na probe, tak jak rok temu byla proba z tymi ligami franchise... jesli okaze sie,ze to zly pomysl to poprostu zostaniemy tylko przy jak jest teraz.

 

Jesli strescic t co proponuje, to wygladaloby to nastepujaco:

 

1.Stworzylibysmy lige z 30 druzynami, i kazda by sie nazywala taka jak oryginalne (czyli Los Angele Lakers itd).

 

2. Przeprowadzony by zostal jeden draft, ale gracze nie byliby wymieniani co sezon, tylko juz zostaja z sezonu na sezon.

 

3. Na rozpoczecie kazdego sezonu robiloby sie draft,w ktoryum mozna by bylo wybierac tych nowych graczy w NBA+wolnych agentow,ktorych nikt nie wzial (kolejnosc wyboru: najslabsza druzyna w lidze wybiera jako pierwsza...)

 

Ogolnie moim zdaniem taka liga mialaby takie plusy, ze bylaby bardzo realistyczna, wpewnym sensie wygladaloby to dokladnie jak NBA tylo,ze pozbawione kontraktow,tzn. gracze po pewnym czasie nie staja sie wolni... ale z drugiej strony,ma sie az 30 druzyn z ktorymi mozna sie wymieniac i co sezon jest Draft rookies...

 

Dodatkowy plus to taki,ze gra nie bedzie polegac na rozegraniu jednego sezonu wylonieniu zwyciezcy i za rok,wszystko "od nowa" tylko,mozna bedzie zbudowac dynastie, a jesli ktos byl na koncu tabeli to za rok ma szanse na wyciagnieciu w Drafcie kogos typu LeBron :)

 

A nowi gracze dochodziliby do ligi w taki sposob,ze jesli ktos u nas przestanie zajmowac sie druzyna, poprostu przestanie grac,to za rok posade GMa obejmuje ktos inny, ktory byl np. pierwszy na liscie oczekujacych.

 

Dodatkowy plus jak dla mnie to to,ze zeby byc dobrym to trzeba naprawde troche glowkowac... bo jak w lidze bedzie 30 druzyn,to w pierwszej 8-ce trzeba wystawic naprawde najlepszych, a duzo ciekawiej wybierac midzy przecietnymi zawodnikami, a nie jak jest w lidze 10 druzyn, to pierwsza 8-ka wyglada zazwyczaj tak,ze sa same gwiazdy ligi.

 

Wiec szersza wiedza o graczach NBA (nie tylko gwiazdach) bylaby bardzo przydatna.

 

Pozatym ciekawiej sie gra z wieksza liczba osob,a nie tylko garstka, chcialbym zagrac np. z Szakiem w jednej lidze, loqsh1 itd.

 

 

No i chce podkreslic,ze to jest pomysl,ktory mozna by bylo zrobic rownolegle w tym sezonie na probe,a nie zamiast obecnego FBL

 

Jesli Stro nie mialby czasu na ta lige,to ja moge za jego wskazuwkami zorganizowac Draft... ale jesli sam by sie tym zajal to byloby tak samo dobrze, a nawet i lepiej.

 

W kazdym razie napisalem swoja wizje,ktora bardzo chetnie bym widzial i chcial zagrac oczywiscie rownolegle z obecnym FBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja byłbym za, szczególnie że przypominało by to jeszcze bardziej grę menagerską :) W 100% popieram pomysł Borysa i bardzo chętnie wezmę w tym udział. Mam tylko taką wątpliwość - czy na początku zabawy zaczynać grę od draftu czy może od prawdziwych składów NBA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Draftu. Z NBA zostaja tylko nazwy druzyn. Narazie Stro sie nie wypowiedzial,ale wiem,ze jest przeciwny... mam nadzieje,ze uda mi sie go przekonac, bo chybana przeszkodzie nic nie stoi jak sienie powiedzie,to najwyzej przestaniemy w to grac i zamkniemy lige, po miesiu zy cos... to zaden klopot, choc nie wydaje mi sie,zeby liga padla... bo mi sie osobiscie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kwestii zostało przez Ciebie poruszonych Borys, więc powolutku, step-by-step postaram się w kilku postach odpowiedzieć na Twoje pytania i sugestie... :)

 

Na pierwszy ogień pytania dotyczące aktualnej ligi:

 

czy w tym roku mozna zostawic np. do 3 graczy w zespole,ktorzy grali w ubieglym roku?

Nie, w tym roku zostaje tylko ten wariant ligi z nowymi graczami. Liga typu Franchise nie sprawdziła się, większości ta formuła nie przypadła do gustu.

 

W sumie się nie dziwię - bo ci dobrzy, co roku będą mieli git ze swoimi topowymi graczami, a ci co mieli trochę gorszych Top 3 - niewiele perspektyw na wyjście z przeciętniactwa. Zdawałoby się, że ten draft tradycyjny zamiast snake'a wyrówna szanse - ale nie wyrównał. Było nudno mówiąc krótko :)

 

choc logicznie,to pewnie nie, bo napewno nasze teamy mieli tych zawodnikow,ktorych mieli 3 zespoly,ktore awansowaly do #1 ligi i wtedy nie wiadomo,komu dac zawodnika.

To jest kolejny powód na nie. Nie każdy chciałby przejmować po kimś graczy, których sam nie wybrał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast o Twoją propozycję odnośnie FBL Big Mac, to faktycznie uważam to za nie najlepszy pomysł.

 

Od razu jednak zaznaczę, że, jak słusznie zauważyli niektórzy, moje tzw. "przyzwolenie" nie jest do niczego potrzebne. Macie ochotę - załóżcie nową ligę...

 

Poniżej czemu ja nie zalecałbym:

 

Przede wszystkim dlatego, że Fantasy Basketball to nie jest real-life NBA, ani chociaż FastBreak Basketball, o którym wspomniałeś...

 

W tych dwóch ostatnich nawet jeśli personalnie masz słabszy skład, to dysponując świetną taktyką, dopasowaniem umiejętności zawodników, chemią w zespole, dobrymi kucharzami i masażyst(k)ami, ekstra cheerleaderkami możesz, przy sprzyjającym losie, wciąż sporo namieszać w lidze.

 

W Fantasy Basketball, jak wszyscy wiemy, liczą się jednak tylko i wyłącznie fantasy points. I tutaj różnica między graczem wybierającym z początkowymi numerami, a graczem z nastym, 20stym którymś itd byłaby kolosalna i nie do odrobienia. To raz.

 

Dwa - granie wyrobnikami zamiast gwiazdami, to, wbrew pozorom, żadna przyjemność. Ja doświadczyłem tego, grając w jednej takiej lidze na amerykańskim boardzie. Liga była 16-to osobowa, a ja wybierałem jako ostatni. Bynajmniej nie ubawiłem się po pachy w tej lidze.

 

Trzy - za nienajlepszy pomysł uważam mieszanie graczy z 2-3 letnim stażem z graczami dopiero początkującymi...

Wam, nowym graczom, taka opinia się pewnie nie spodoba, ale w większości przypadku prawda jest taka, że takie pomieszanie byłoby dla jednej ze stron wysoce niekorzystne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze dodam, że jeśli się zdecydujecie, powinniście się ostro sprężyć, aby zdążyć na rozpoczęcie sezonu.

 

Draft u Was obejmowałbym 30 teamów po 12 graczy - słowem 360 picków. Oczywiste jest, że takiego draftu po prostu fizycznie nie da się zrobić on-line.

 

Zostałoby pewnie wybieranie via forum, ewentualnie wysyłanie list z pickami do wybierającego komisarza. W obu przypadkach to może się przeciągnąć na wiele dni.

 

Także Panowie (i Pani? 8) ), jeśli już zbierzecie te 30 osób, to zasuwajcie z przygotowaniami :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.