Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

haha, dobre, ustawione drafty:D

tak, jak sla pisze, czemu ani razu nie dostalismy jedynki!?

czemu ssacy cavs dostali jedynki 2 lata z rzedu?! jaki interes miala w ty liga? przeciez to small market, doskonale wiadomo, ze najwieksze pieniadze lidze przynosza wielkie kluby, bulls, lakers, celtics, knicks

 

nie kupuje tego. owszem sporo ciekawych rzeczy/losowan bylo w draftach na przestrzeni lat ale... zejdzmy na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Rafał zejdzmy na ziemię ;) wg mnie to jest bardziej pomaganie losowi niż regularne ustawki, stąd np Davis w nop albo właśnie te picki Lakers. Dlaczego nie jedynki? Proste. Już teraz nie brakuje teorii o ustawce pod LA. Gdyby jeszcze dolosowali top1 byłoby już przegięcie.

 

Ktoś fajnie napisał o dużej kasie w lidze, że tam gdzie idzie taki hajs nie ma najzwyczajniej w świecie miejsca na przypadek. Nie mówię że wszystko jest ustawione ale samo swoim życiem raczej nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat i obserwuję roster Lakers i dochodzę do wniosku że, sytuacja Lakers podobna do tej w Kings ale w Sacto to gówno nie talenty,bida z nędzą. Zastanawia mnie ta różnica w podejściu do obu klubów. Sacto jest jechane a LAL klepane po plecach, gdzie sytuacja w obu klubach wygląda bardzo podobnie z lekką przewagą LAL po stronie talentów(Ball,Ingram) zaś Kings ze strony ogólnokadrowej że tak to ujmę np. nie mają syfiastych umów jak np umowa Denga.

Edytowane przez inVad3rrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest glowny sens loterii, ze sie regularnie zdarzaja wydarzenia malo prawdpodobne! ;-)

 

Przykladowo kazdy kto trafil kiedys szostke w totolotka mial duzo mniejsze szanse niz Lakers na zachowanie tych pickow i jakos nie prowadzi to do zarzutow, ze jest z gory ustawione komu przypadnie ten milion+.

 

Z kolei w drafcie NBA jest taki rozklad, ze nawet #1 jest underdogiem majacym ponizej 30% szans.

Gdyby w lotto brało udział 30-osób, do tej pory by się pewnie nir trafiły wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lekką przewagą LAL po stronie talentów(Ball,Ingram) zaś Kings ze strony ogólnokadrowej że tak to ujmę np. nie mają syfiastych umów jak np umowa Denga.

<br />Faktycznie Koufos to Lopez, Jackson to Ingram, Hield to Pope, Kings to Lakers, a ponad 20 mln wydane na "mentoring" ZiBo I Cartera, to najlepiej wydana kasa :)<br />Jeszcze Cartera dla Foxa i Hielda kumam ale ZiBo? Chyba jako dietetyk i trener kondycyjny...<br />Zachowajmy jakiś umiar. Deng za rok już takim problemem nie jest a dla Ingrama, Randla czy Nanca to jednak dobry mentor - szczególnie w defensywie. Co innego gdyby nowa gwiazda 3p contest Mozgow dalej był na roosterze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki sprawdziłem, ze Lonzo miał w ostatnim sezonie w UCLA skuteczność na poziomie 78.9% at rim, co więcej stanowiło to aż 35.9% sumy jego wszystkich rzutów, łącznie rzucił 123 razy i był to drugi (sic!) najlepszy wynik w zespole(TJ.Leaf oddał 195 takich rzutów na 77.4%), w 51.5% przypadków były to rzuty asystowane, sporo jak na guarda. Jednak nadal ta skuteczność jest niesamowita i są przesłanki ku temu żeby twierdzić, że może być skuteczny przy indywidualnych wjazdach.

 

2-punktowych jumperów oddał tylko 26, ale trafił 12, w tym tylko 1 był asystowany.

 

Trafił 80 trójek przy czym 59 było asystowanych, nie mam pod ręką danych tyczących skuteczności trójek z linii na poziomie NBA, ale z pamięci mogę powiedzieć, ze swojej klasy draftu oddał ich zdecydowanie najwiecej.

 

Reasumując, Lonzo wybierał najefektwyniejsze opcje na zdobywanie punktów i był w nich obu niesamowicie skuteczny. 

 

Dane na stan z 4.04.2017r.

 

Niedawno Lorak oraz Luki deprecjonowali wartość scoringu Balla i chciałem troszkę to sprecyzować. W tym przypadku mamy gościa, który właśnie idealnie wpasowuje się w ogólne trendy w NBA i wątpie żeby jego defensywa była na tyle fatalna, aby zbilansowała jego grę w ataku. Może, ewentualnie być tak w 1 roku, ale tak jest z każdym rokasem    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już oficjalne. Lakers podpisali umowę z kolejnym "Bryantem".

 

Thomas Bryant, 42 wybór w tegorocznym drafcie, pozyskany przez trade z Utah Jazz w Draft Night 2017.

 

Średnio zdobywał 12.6 punktów, 6.6 zbiórek, 1.5 bloków i 1.5 asyst w 34 meczach.

 

ts-thomas-bryant-signs.jpg?itok=oGpSIfvC

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czyli jednak potwierdza się że to nie (słaba/dobra) oferta była przyczyną braku PG13 w LAL w tym sezonie :smile:<br />http://www.lakersnation.com/lakers-rumors-nba-investigating-l-a-for-tampering-with-paul-george/2017/08/19/

 

Kary są dość ciekawe:

 

 

Tampering penalties allotted by Article 35A(e) of NBA rules:

 
- $5M fine
- Draft pick forfeiture
- Prohibiting PG from joining LA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak potwierdza się że to nie (słaba/dobra) oferta była przyczyną braku PG13 w LAL w tym sezonie :smile:

Mnie w tym ciekawi jak mozna udowodnic tampering?

O ile nic nie zostalo na pismie [jak w przypadku Joe Smitha z Wolves i zakladam, ze Magic taki glupi nie byl] to przeciez jest praktycznie niemozliwe. Czy tresci rozmow telefonicznych sprzed paru miesiecy sa do wyciagniecia przez firme prawnicza, ktora sie zajmuje takim sledztwem?

 

Nic z tego. Nie po to liga nam dawała trzy z rzedu picki w top3, zeby teraz nie pozwoilic startowac do PG13 i zamknąć nas na dnie na kolejne lata ;)

Odebranie paru pickow w przyszlosci to wlasnie bylaby rownowaga za te szczesliwe loterie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym ciekawi jak mozna udowodnic tampering?

O ile nic nie zostalo na pismie [jak w przypadku Joe Smitha z Wolves i zakladam, ze Magic taki glupi nie byl] to przeciez jest praktycznie niemozliwe. Czy tresci rozmow telefonicznych sprzed paru miesiecy sa do wyciagniecia przez firme prawnicza, ktora sie zajmuje takim sledztwem?

 

Odebranie paru pickow w przyszlosci to wlasnie bylaby rownowaga za te szczesliwe loterie ;-)

 

moga zrobic subpoena'e na billingi miedzy numerami Georga/jego agenta i jakimis numerami polaczonymi oficjalnie z Lakers - jesli Magic dzwonil do Georga/agenta, przed tym jak oficjalnie przyjal prace jako GM Lakers, to moga mu skoczyc - musialby oficjalnie byc przedstawicielem Lakers. moze maja taki material, chociaz bardziej prawdopodobne jest, ze szukaja, bez subpoena'y nie mieliby dostepu do takich danych, chyba ze jakos zdobyli je nielegalnie i teraz maja pewnosc, ze wchodza all-in w cos co przyniesie pozytywny wynik sledztwa. druga opcja jest taka, ze staraja sie cos znalezc, w koncu chyba nic ich to nie kosztuje, najwyzej grzecznie przeprosza na lamach ogolnokrajowego dziennika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga zrobic subpoena'e na billingi miedzy numerami Georga/jego agenta i jakimis numerami polaczonymi oficjalnie z Lakers - jesli Magic dzwonil do Georga/agenta, przed tym jak oficjalnie przyjal prace jako GM Lakers, to moga mu skoczyc - musialby oficjalnie byc przedstawicielem Lakers.

jesli nawet dzwonil do agenta to jeszcze żaden dowód w końcu mógł w sprawie innego gracza zwłaszcza, ze Mintz reprezentuje tez Russella i Randlea :)

 

Z jednej strony nie dziwi mnie specjalnie to, ze Magic mógł cos chlapnąć można się byloby po ni im tego spodziewać. Jednak tak głupi by zostawić mocny dowód chyba nie jest.

 

Ja sie trochę dziwię mimo wszystko Pacers może się mylę, ale tego typu podpierdalanie w żadnym środowisku pewnie dobrze odbierane nie jest. W przyszłych kontaktach pewnie nie tyko z Lakers, ale innymi drużynami, zawodnikami im nie pomoże. Zwłaszcza, że w zasadzie wszystko zaczęło się nie od kopania przez Lakers pod nimi, ale od George'a czy jego agenta.

 

Pokazuje tez to trochę, ze pewnie wzięcie Oladipo i jego kontraktu to nie byla najlepsza oferta, ale skoro PG tak bardzo chciał do Lakers i wielkiego miasta to woleli wysłać go na inne "zadupie" by z rogu parkietu obserwował sobie popisy Westbrooka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje tez to trochę, ze pewnie wzięcie Oladipo i jego kontraktu to nie byla najlepsza oferta, ale skoro PG tak bardzo chciał do Lakers i wielkiego miasta to woleli wysłać go na inne "zadupie" by z rogu parkietu obserwował sobie popisy Westbrooka ;)

Ja akurat nie jestem przekonany, co do tego, że George będzie szczególnie cierpiał grając z Westbrookiem :playful: W Oklahomie szykuje się ciekawy, optymistyczny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.