Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Martin miał ponad 80% z wolnych w NCAA i raczej nie rzucał tak wiele pullupów jak Lonzo będzie.

Lorak czepileś się koślawości jego rzuty, która na poziomie uniwerku nie przeszkodziłą mu w trafianiu z dystansu ponad 40% rzutów. Kogo to obchodzi jak rzuca o ile będzie skuteczne ? dlatego podałem Ci przykład Martina bo jego rzut nie wyglądał, a wpadał wystarczająco często.

 

Na to wyjeżdżasz mi z osobistymi ? serio te kilkanaście meczów i 50 oddanych wolnych to jest jakaś wystarczająca próbka ? do tego mająca udowodnić, że z rzutami z dystansu będzie miał problem (chociaz na uniwerku ich nie miał przy tych słabych wolnych ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak czepileś się koślawości jego rzuty, która na poziomie uniwerku nie przeszkodziłą mu w trafianiu z dystansu ponad 40% rzutów. Kogo to obchodzi jak rzuca o ile będzie skuteczne ? dlatego podałem Ci przykład Martina bo jego rzut nie wyglądał, a wpadał wystarczająco często.

 

a ja ci odpowiedziałem, że Martin jest złym przykładem, ponieważ Lonzo będzie kreatorem sporo rzucającym po koźle, natomiast Kevin był głównie spotup shooterem - prawie 90% jego trójek było asystowanych!

 

Na to wyjeżdżasz mi z osobistymi ? serio te kilkanaście meczów i 50 oddanych wolnych to jest jakaś wystarczająca próbka ? do tego mająca udowodnić, że z rzutami z dystansu będzie miał problem (chociaz na uniwerku ich nie miał przy tych słabych wolnych ? )

o wolnych mówiłem od początku, bo to jest najlepszy sposób oceny jakości rzutu z dystansu i półdystansu. nie wiem ilu będziesz w stanie znaleźć obwodowych z poniżej 70 FT% w NCAA i chociaż przeciętną (~35%) trójką w NBA, ale na pewno nie będzie ich wielu. jedyna nadzieja dla Balla to że w HS miał około 80%, więc być może ten jeden rok w UCLA to tylko fluke. póki co jednak nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o wolnych mówiłem od początku, bo to jest najlepszy sposób oceny jakości rzutu z dystansu i półdystansu. nie wiem ilu będziesz w stanie znaleźć obwodowych z poniżej 70 FT% w NCAA i chociaż przeciętną (~35%) trójką w NBA, ale na pewno nie będzie ich wielu. jedyna nadzieja dla Balla to że w HS miał około 80%, więc być może ten jeden rok w UCLA to tylko fluke. póki co jednak nie wygląda to dobrze.

 

Na pewno Mike Conley, ale ciekawe zagadnienie, poszukam.

Austin Rivers jeszcze.

Avery Bradley

Hollis Thompson :nevreness:

 

Jakby "zaniżyć" wymagania do 72% to łapią się jeszcze Holiday, Evans i Oladipo, Jaylen Brown robi w NBA 34,1% za 3, a wolne ma poniżej 70%.

 

No i jest jeszcze Waiters, który wolne rzucał w NCAA około 80%, ale w NBA jego średnia z kariery to 69,6%, a za trzy rzuca ta 35%. Także parę przypadków jest.

 

No i też przypomnę, że Lakers wybrali Ingrama, który nie robił 70% FT w NCAA, a rzucał za 3 w Duke 41% przy 5,4 próby na mecz, a w NBA w pierwszym sezonie miał 29,4% przy 2,4 próby na mecz + wolne 62%.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak nie wiem ciągle jaki związek maja rzuty osobiste (34-51 !! dwa celne więcej i mialbys te swoje 70%) z problemami jakie mu przewidujesz w rzucaniu po koźle ?

 

kolejna sprawa to, ze będzie playmakerem nie oznacza chyba, ze jako spot up shooter nie bedzie miał okazji sie wykazywać?

 

Jakbym chcial stracić czas to pewnie znalazłbym i to pewnie nie taka mala grupy graczy, którzy zaprzeczyliby Twojej teorii tylko po co jak wtedy byś i tak odkręcił kota ogonem i napisal dlaczego ich przypadek jest inny.

 

Zostając tylko przy ucla zobacz jak wolne rzucal westbrook, który w zasadzie od początku kariery w nba wskoczyl w wolnych na 80%. Jason Kidd podobne procenty do Balla,przez drugi czas w lidze rzucal średniawo a w drugiej części kariery juz calkiem nieźle to wyglądało.

 

Czego to dowodzi? w zasadzie absolutnie niczego poza tym, że każdy gracz jest inny i tego, ze ocenianie potencjału rzutu za trzy w nba na podstawie próbki 50 rzutów wolnych to średni pomysł.

 

Mnie w jego wypadku bardziej niepokoiłaby defensywa gdzie nawet jak się stara to widać sporo pracy przed nim i kiepska umiejętność wykorzystywania gry p'n'r, jesli chodzi o rzut jestem spokojny głównie ze względu na to z jaka pewnością rzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Stary niezłą żabę musiał przełknąć, że ostatni występ był w butach Nike, a nie BBB.

 

generalnie te buty BBB to raczej jakaś tania chińszczyzna i jeśli Lonzo i tatuś mają oleum w głowie to sobie sprawią najeczki na stałe

 

Grant Hill też biegał w FILI i się dobrze to dla niego chyba nie skończyło

 

jednak z tego co słyszałem jak masz z umowę z Nike czy Adidasem to Ci w ramach tej umowy odpicowują buty pod jakimś tunelem aerodynamicznym, wszystko szyte na miarę i tak żeby ryzyko kontuzji było jak najmniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopak gral b2b

z tego co mowil, ostatnio 5x5 na pelnych obrotach gral w ucla, wiec tak niska skutecznosc wcale mnie nie dziwi

 

jestem jakis bardzo spokojny o tego dzieciaka. ma w sobie cos czego dawno nie widzialem u naszych rookies. pewnosc siebie i to, ze potrafi uczynic kazdego wokol siebie duzo lepszym. chlopaki mowia, ze uwielbiaja z nim grac. tyle ile on widzi w ataku...

 

w historii SL nie bylo TD. lonzo ma juz 2 na koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ball na razie w czterech meczach notuje:

 

17 punktów, 10 asyst, 8 zbiórek, ponad 3 przechwyty, 1,5 bloku i 5 strat.

 

Gdyby Zubac nie spędził ostatnich dwóch miesięcy na wpieprzaniu pączków, to Ball mógłby mieć jeszcze więcej asyst i mniej strat ;]

 

Lonzo ma tylko 35% z gry, ale to głównie przez trójki - 7/36. Za dwa trafił 18 z 34 rzutów, optymistycznie wygląda skuteczność z osobistych - 11/14.

 

Zatem jedynym rażącym problemem pozostaje trójka.

 

Bardzo dobrze wygląda też Kuzma:

18-7-3-1,5

39% z dystansu przy ponad 6 próbach na mecz. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nance'a widzę na ten moment jako backup c, z Dengiem na czwórce. Chyba że Kuzma będzie od razu gotowy na stałe minuty.

 

Zubac poza rotacją.

 

Randle za dobrze pasuje do Lopeza, żeby tego nie wykorzystać. Poza tym, jeśli Lakers nie są pewni czy chcą mu dać za rok duży kontrakt, to powinni jak najbardziej podbić jego wartość, co oznacza możliwie najwięcej minut z Ballem i Brookiem.

 

Z punktu widzenia zbilansowania pierwszej piątki i second unitu, to także wydaje się mieć najwięcej sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj superstarem Ball nie będzie w nba sądząc po tym co na razie pokazał. Mega atleta i ogólnie dobry koszykarz, ale za ten krzywy rzut z klaty będzie nękany w lidze.

 

Ogólnie jakbym miał teraz coś próbował przewidzieć to myślę że DAR będzie miał lepszą karierę niż LB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to ze po pierwszym słabym meczu kibice LAL bronili Balla bo to jeden mecz w SL. A po 4 meczach wklejają jego staty w porównaniu do Currego i Paula jako dowód jego zajebistości.

Przecież w tym temacie po pierwszym jego meczu od razu sporo osób po nim jechało.

 

Ball robi rozpierdol w SL i to jest fakt, ale masz rację że na razie nie ma co się jarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.