Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ma tylko rok.

Zarobi 22,5 mln i jest bardzo solidnym starterem na C z trójką - świetny gracz, sam tak uważam.

Natomiast D'Angelo zagra za 14,5/2 w następnych dwóch sezonach, więc stosunek ceny do impaktu wg mnie jest na korzyść DLO.

 

A pomijamy oczywisty aspekt potrzeby talentu w Nets, za który oddali niemal 30letniego zawodnika.

 

Definicja no-brainera.

Ale dlaczego w tych wyliczeniasz pomijasz kontrakt Mozgova?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele mówi o tym dealu. Lakers za ostatni rok George'a oddadzą Russela, Randle'a i dwa picki w pierwszej rundzie i jeżeli to zrobią to uznasz, że to co zrobili miało ręce i nogi

No nie do końca, bo pozbyli się Mozgova i zyskali Lopeza, a mając George i Lopeza mogą powalczyć o Playoffy dodatkowo mając jeszcze ciekawych młodych i sporo kasy na FA.

 

Nie bronię oczywiście tej wymiany, ale jeśli Lakers pozyskają George niedużym kosztem to dalej będą mieli bardzo fajne perspektywy, może nawet lepsze niż z Russellem i Mozgovem?

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele mówi o tym dealu. Lakers za ostatni rok George'a oddadzą Russela, Randle'a i dwa picki w pierwszej rundzie i jeżeli to zrobią to uznasz, że to co zrobili miało ręce i nogi

 

Pozyskają przy okazji jego prawa birda i nie będą musieli go podpisywać za wolną gotówkę na fa za rok. Moim zdaniem ten bardzo ważny aspekt jest pomijany przy tych ruchach Lakers, nie wiem dlaczego. Tak samo jak fakt, że Lakers nie powinni tankować, bo nie mają swojego picku.

 

Jak prawa birda do Lopeza też będą mieć, to za rok może się okazać, że w składzie będziesz miał jednego topowego FA, George i Brooka, co byłoby niemożliwe, gdyby zawęzić działania tylko na rynku FA.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tutaj nie jest kwestia kto wygrał wymianę bo wiadomo, że Nets pytanie jedynie czy czyszczenie dla LAL w tym momencie i oddawanie DLO to najlepsza opcja. Uważam że wbrew opiniom na forum w tym sezonie w LA nie miałby wielkiej szansy na rozwój (przyjście Balla, większy usage Ingrama ewentualne przyjście Pg13 to wszystko oznacza mniej okazji dla DLO) a brak postępu w jego wieku plus kwasy z szatni oznacza drugiego Randla niby młody niby fajny ale za chwilę trzeba mu zapłacić i robi się nieciekawie.

Nie zmienia to faktu że jak teraz na złości sportowej zagra super sezon w Nets to Magia będą linczowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odpowiadałem na Twoje porównanie h2h Russella do Brooka.

 

I o to chodzi, że przy suchym porównaniu Lopez bije na głowę DARa, zwłaszcza, że już ogarnął się z kontuzjami o czym wielu chyba nie wie. Oczywiście, że za dwa sezony te proporcje mogą się odwrócić, ale wcale nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskają przy okazji jego prawa birda i nie będą musieli go podpisywać za wolną gotówkę na fa za rok. Moim zdaniem ten bardzo ważny aspekt jest pomijany przy tych ruchach Lakers, nie wiem dlaczego.

 

Jak prawa birda do Lopeza też będą mieć, to za rok może się okazać, że w składzie będziesz miał jednego topowego FA, George i Brooka, co byłoby niemożliwe, gdyby zawęzić działania tylko na rynku FA.

 

Hipotetycznie, George za 30, Brook za 20 - gdyby spuścić jeszcze Clarksona i Denga, to Lakersom w 2018 zostanie gdzieś z 20-25 milionów. Mniej przy użyciu stretch provision na Denga. Żeby mieć drugiego maxa przy zatrzymaniu Lopeza, trzeba by gdzieś wysłać Denga z Randle'm. 

 

Tak czy inaczej, pole manewru jest spore, ale wszystko zaczyna się od George'a. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża jak niską dla niektórych ma wartość Brook Lopez. Teksty o zwłokach za jednego z najlepszych centrów w lidze, Player Top40 ligi. A tu gadanie jakby Asika wzięli.

Brook Lopez to dobry zawodnik, ale biorą go tylko na rok i nie wiem, czy to jest center przyszłości, z którym warto podpisać w 2018 4-letni maksymalny kontrakt, jeżeli chce się włączyć do walki o mistrzostwo. Do tego od 6 sezonów praktycznie zawsze ma mniejsze lub większe kłopoty ze zdrowiem. Nie warto oddawać najlepszego gracza w drużynie na rookie kontrakcie z dużym potencjałem nawet za lepszego od niego Lopeza, tylko dlatego, że się nie ma picku w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie pewnie nie + jeśli brać pod uwagę stosunek impaktu do ceny, to raczej już przeważa Russell, a to wszystko jest przy pominięciu wieku i faktu, że D'Angelo jest do dyspozycji Nets na minimum 6 kolejnych sezonów, jeśli tak zdecydują.

 

biorąc stosunek impaktu do ceny to jak przemnożysz ujemny impakt DLO przez kasę Brooka to DLO będzie miał jeszcze większego minusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś Mozgova, który jest kluczem do zrozumienia tych ruchów.

Racja, aczkolwiek po tym, jak Lakers wybrali Ingrama w zeszłym roku myślałem, że to co najgorsze już za nimi. A oni w ciągu roku podpisali kontrakt za ponad 60 milionów z Mozgovem, a potem praktycznie musieli dodać do niego Russella, żeby się go pozbyć zanim minął rok. 

 

Teraz czekam tylko na oddanie Ingrama z Dengiem za ostatni rok George'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez to dobry zawodnik, ale biorą go tylko na rok i nie wiem, czy to jest center przyszłości, z którym warto podpisać w 2018 4-letni maksymalny kontrakt, jeżeli chce się włączyć do walki o mistrzostwo. Do tego od 6 sezonów praktycznie zawsze ma mniejsze lub większe kłopoty ze zdrowiem. Nie warto oddawać najlepszego gracza w drużynie na rookie kontrakcie z dużym potencjałem nawet za lepszego od niego Lopeza, tylko dlatego, że się nie ma picku w drafcie.

Nie wiemy, jakie mają plany wobec Lopeza. 

 

Teraz czekam tylko na oddanie Ingrama z Dengiem za ostatni rok George'a.

Ruch byłby fatalny, ale nie skazujący Magica i Pelinkę na lincz. Dałoby się obronić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita beka. Lakers oddają swój drugi pick (Russell) za worek kartofli :playful: Russell dostanie na Brooklynie wolną rękę i będzie robił statystyki. Nie do uwierzenia, ale to oznacza jedno: w kuluarach toczy się bitwa na noże o PG13. Tak czy inaczej mamy mocnego kandydata do nagrody imienia Vivka Ranadive'a :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę wprost :

 

Najbardziej wyklinani decyzyjni : King, I.Thomas, Dumars, Rivers, Jordan, Phil(wyjątek)

Najbardziej cenieni : Hinkie, Griffin, Morey, Presti, Jerry West, Myers, Ujiri (wyjątek)

No tak, ale Pelinka jest biały a nie wiem czy zgodziłby się być GMem, który wykonuje wszystkie polecenia Magica i tak naprawdę jest tylko gościem od formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę wprost :

 

Najbardziej wyklinani decyzyjni : King, I.Thomas, Dumars, Rivers, Jordan, Phil(wyjątek)

Najbardziej cenieni : Hinkie, Griffin, Morey, Presti, Jerry West, Myers, Ujiri (wyjątek)

Kahn gdzieś Ci się zgubił.

Niesamowita beka. Lakers oddają swój drugi pick (Russell) za worek kartofli :playful: Russell dostanie na Brooklynie wolną rękę i będzie robił statystyki. Nie do uwierzenia, ale to oznacza jedno: w kuluarach toczy się bitwa na noże o PG13. Tak czy inaczej mamy mocnego kandydata do nagrody imienia Vivka Ranadive'a :playful:

Co za brednie. LAL nie przegrali tego dealu, on był im po prostu niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.