Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Z Simmonsem sprawa ma się tak, że on do NBA powinien trafić tak ze dwa lata temu, bo już wtedy był gotowy. Sezon w LSU to było odbębnienie obowiązku wynikającego z przepisów. Tyle że w międzyczasie spokojnie mógł popracować nad słabszymi elementami gry, zwłaszcza nad rzutem, tymczasem oglądając go mam wrażenie, że to ten sam zawodnik co na uniwerku. Osobiste rzuca nawet wyraźnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na b-ref widze +0,5 dla sophomore Giannisa i -1,3 dla sophomore Ingrama. 

Okulista, optyk, zakładamy okularki i jeszcze raz sprawdzamy on/off (a nie tylko on ;)):

per game -0,2 http://on.nba.com/2GQlXvn

per 100poss -0,6 http://on.nba.com/2GQAEyz

ale tu

https://www.basketball-reference.com/players/a/antetgi01/on-off/2015 

i tu:

http://www.82games.com/1415/1415MIL.HTM  jest tak samo. :grin:

Wedle czego? W RPM sophomore Giannis +0,87, Ingram -1,80.

ABC miał zarówno pozytywny net rtg jak i on/off, Ingram oba ma negatywne. 

Adv stats jak widać nie są dla każdego i warto najpierw nauczyć się ich interpretacji. Na ujemność możesz patrzeć tylko w schemacie on/off bo sam wskaźnik "on" nic nie daje, jeśli grasz w słabej drużynie, która średnio -10, ale z tobą jak jest -5 a bez Ciebie -15 to znaczy, że jesteś dodatnim graczem (+10) pomimo on -5...

 

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adv stats jak widać nie są dla każdego i warto najpierw nauczyć się ich interpretacji. Na ujemność możesz patrzeć tylko w schemacie on/off bo sam wskaźnik "on" nic nie daje, jeśli grasz w słabej drużynie, która średnio -10, ale z tobą jak jest -5 a bez Ciebie -15 to znaczy, że jesteś dodatnim graczem (+10) pomimo on -5...

 

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Lakres z Ingramem są -3,2, a bez niego -0,6.​

 

​Na naukę nigdy nie jest za późno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XDDDDDDDDDDDDD

 

 

Gość który na start gra jak TOP30 ligi i powinien być all starem w rokie season vs Gośc który jest mocno minusowy po 130 spotkaniach

 

Zgadnijcie który jest lepszym prospectem :smile:

 

No oczywiście

 

tylko popatrz, że Ben praktycznie nie poprawia żadnego elementu gry. Od collegu po 1szy sezon w NBA ogląda mi się go tak samo. Wciąż bez rzutu, nie poprawił tego w żadnym stopniu. Jasne, gość jest świetnym obrońcom, rozgrywającym i z łatwością wchodzi pod kosz, ale co z tego, że się nie rozwija.

 

Ingram w pierwszym sezonie był okropnym grajkiem. Zobacz jaki progres poczynił. Stał sie mega all-around playerem. Z łatwością objął funkcję rozgrywającego. Czapki z głow dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Simmonsem sprawa ma się tak, że on do NBA powinien trafić tak ze dwa lata temu, bo już wtedy był gotowy. Sezon w LSU to było odbębnienie obowiązku wynikającego z przepisów. Tyle że w międzyczasie spokojnie mógł popracować nad słabszymi elementami gry, zwłaszcza nad rzutem, tymczasem oglądając go mam wrażenie, że to ten sam zawodnik co na uniwerku. Osobiste rzuca nawet wyraźnie gorzej.

Granie w kiepskim college'u o nic ze dwa razy słabszymi rywalami i niegranie w NBA to raczej słabe okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście

 

tylko popatrz, że Ben praktycznie nie poprawia żadnego elementu gry. Od collegu po 1szy sezon w NBA ogląda mi się go tak samo. Wciąż bez rzutu, nie poprawił tego w żadnym stopniu. Jasne, gość jest świetnym obrońcom, rozgrywającym i z łatwością wchodzi pod kosz, ale co z tego, że się nie rozwija.

 

Ingram w pierwszym sezonie był okropnym grajkiem. Zobacz jaki progres poczynił. Stał sie mega all-around playerem. Z łatwością objął funkcję rozgrywającego. Czapki z głow dla niego

Tylko te progresy wynikają z tego, że Simmons od razu wszedł na mega poziom a Ingram w rookie season był po prostu gowniany.

 

Jak ktoś "bez progresu" gra na poziomie top30 ligi w rookie season to raczej ciężko uznać go za gorszy prospect :)

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy rzutu wystarczy pusta hala i napompowana piłka. 

Pewnie tak jest, tylko co w związku z tym? Nie twierdzę, że Simmons nie mógł poprawić rzutu, tylko twierdzę, że większość zawodników (nie tylko w NBA, i nie tylko sportowców) rozwija się gdy ma naprzeciw jakieś wyzwania, i dobre warunki do tego, a Simmons raczej nie miał ani jednego, ani drugiego.

 

Analogicznie wyglądało to u Blake'a - dominator w college'u, rok stracony przez kontuzje, w drugim sezonie w lidze rzucał ft na 52%, a ostatecznie zrobił ogromny progres jeżeli chodzi o sam skillset i doszedł np. do ~80% z linii, tylko niestety przez te wszystkie kontuzje zanotował mocny regres pod względem atletyzmu i w wieku 29 lat jest past prime. A o Griffinie można było napisać mniej więcej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakres z Ingramem są -3,2, a bez niego -0,6.​

 

​Na naukę nigdy nie jest za późno!

A czego ja się mam nauczyć? Ja wiem doskonale ile ma Ingram, pytanie tylko czy ja coś o Ingramie pisałem (że on niby lepszy w on/off od Giannisa albo dodatni)?

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że dobiją do 35 zwycięstw na koniec sezonu.

 

Szansa jest zawsze! :tongue:

 

Na ten moment Lakers mają 0,433 %WIN a dobicie do 35 na koniec sezonu dałoby wynik 0,427 %WIN co jest odrobinę gorsze niż obecnie jednak trzeba pamiętać, że do końca sezonu terminarz nie będzie niestety należał do najłatwiejszych.. Wygranie 9 na 22 gier będzie sukcesem i w sumie będę zadowolony. ;)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji o SC miałem w każdym punkcie rację (część Twoich propozycji była niemądra, część nierealna, żadna realna i możliwa), a o Butlerze raczej nic szerzej w rozmowie z Tobą nie pisałem. :smile: Zwroty jakie non stop używasz sugerują niski wiek/niski poziom kultury osobistej.

 

Tutaj przepraszam, bo źle przeczytałem. :smile:

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze! :tongue:

 

Na ten moment Lakers mają 0,433 %WIN a dobicie do 35 na koniec sezonu dałoby wynik 0,427 %WIN co jest odrobinę gorsze niż obecnie jednak trzeba pamiętać, że do końca sezonu terminarz nie będzie niestety należał do najłatwiejszych.. Wygranie 9 na 22 gier będzie sukcesem i w sumie będę zadowolony. ;)

Terminarz trudny ale liczę że nie będzie już żadnych wpadek w meczach z drużynami z gorszym bilansem i że uda się wyrwać coś w meczach z tymi lepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz trudny ale liczę że nie będzie już żadnych wpadek w meczach z drużynami z gorszym bilansem i że uda się wyrwać coś w meczach z tymi lepszymi.

 

Tylko w taki sposób uda się te 35W zdobyć. Przeglądając terminarz by znaleźć tam 9W trzeba się trochę "namęczyć". Bardziej prawdopodobne niestety jest ok. 32W i to na taki wynik na koniec tego sezonu bym stawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze! :tongue:

 

Na ten moment Lakers mają 0,433 %WIN a dobicie do 35 na koniec sezonu dałoby wynik 0,427 %WIN co jest odrobinę gorsze niż obecnie jednak trzeba pamiętać, że do końca sezonu terminarz nie będzie niestety należał do najłatwiejszych.. Wygranie 9 na 22 gier będzie sukcesem i w sumie będę zadowolony. ;)

a dlaczego nagle lakers mieliby zaliczać więcej L niż W ? Jakies przecieki, ze Luke znowu Juliusa na ławkę postanowił posadzić ?

 

Ja rozumiem ostrożność, ale bez jaj zdrowi i bez dziwnych ruchów w rotacji nie powinni przegrać ponad polowy z pozostałych meczów. 12 z nich maja u siebie, wyjazdowych b2b za wielu tez nie widzę. Dodaj do tego to, ze pod koniec sezonu będą drużyny, które będą tankować i takie, które na PO mogą się oszczędzać i Lakers mogą nawet pod 40W przy dobrych wiatrach sie zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.