Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Walton po trade deadline znowu się pogubił.

Tuż po dealu napisałem, że szkoda Nanca i JC, bo obrona straci najwięcej.... jeszcze wcześniej pisałem, że przecenia się obronę Randla, pomimo jego postępów (dobre switchowanie nie wystarczy).

 

Mała próbka - wiem, konieczność dostosowania się teamu - też, akcja IT z Rondo, też wiemy, ale...

DRtg Lakers w ost 3 meczach to... 124,1, NetRtg -14,4, ekipa gra radosne coast to coast bez obrony z pace 105,5 (przy którym Lopez nie jest dobrym fitem i po dobrym okresie gry, znów staje się niewykorzystywany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem - wytłumaczcie mi jaki nagle wpływ mają ruchy podczas TD na obronę s5 (tej z Hartem) Lakers, bo to głównie zaczęło dawać dupy.

Sama S5 nie jest największym problemem - Drtg 115 ma, NetRtg -1,8 słabo ale nie tragedia. Bardziej chodzi o to, że jak gorzej szło komuś w S5 i potrzebna była pomoc w obronie, to było komu pomóc, był super team spirit. Dziś musza go budować ponownie, a nie wiem czy to możliwe z IT i mentalnie i pod względem obrony. Niech wróci Ball, więcej minut dostanie Brewer i Lopez, może Bryant i powinno się poprawić trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechali na oko o jakieś 7/100 i widać znacznie gorszą grę s5 w obronie, na czele z Randlem i Hartem w ostatnich 3 meczach, więc nie wiem jaki wpływ ma na to niby IT. Ot Lakers jako młody team falują.

 

Oczywiście, że powrót Balla cholernie dużo zmieni, mówimy tu o graczu dającym 30+ minut na obwodzie na poziomie, co z marszu pomoże, bo ławka (IT dodatkowo na  niemal cały 1 mecz wyleciał) opiera się na slumpującym Kuzmie (fatalny w obronie) i tyle.

 

Naturalne wydaje się częstsze parowanie na boisku IT i Lopeza (bo Waltonowskie switchowanie z nimi odpada mimo jego wypowiedzi), ciekaw jestem jak zagospodarować Frye'a (z kim na boisku?).

Oczywiście, że falują ale wcześniej falowali między Drtg 95 a 120 a teraz będą między 110 a 140 ;)

To nie jest kwestia samego wpływu IT, wspomniana S5 grała łącznie 49min w 3 meczach, a więc tak naprawdę tylko 1/3 czasu, 2/3 to różne układy z zawodnikami z ławki, przed dealem wchodzili Nance i JC, dziś te minuty dostali IT, Kuzma czy Frye, czyli 0,5 obrońcy i 1 zgrany zawodnik. Tym samym chwilami grała na boisku 5 gdzie najlepszym obrońcą był Randle czy Hart, a obok siebie nie miał nikogo do pomocy i ekipa grała na poziomie Drtg 140-160, czyli poziomie ASG ;)

 

O ile o obwód po powrocie Balla się nie obawiam (Pope, Hart, Brewer, Ingram dobrze ogarną obronę), o tyle pod koszem mamy dziurę i jak schodzi Lopez to nie wiem kto ma bronić... Zubac jest słaby, Bryant duże lepiej broni obręcz i w ogóle pomalowanego - chyba powinien dostać te 16-18 min na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem , że Kuz potrafi ( bo bardzo rzadko to robi podczas meczów ) tak fajnie dunkowac. Ten windmill był palce lizać . Nie zraził się tym , ze wcześniej przestrzelił Dunka o tablice.

Kuzma najbardziej lubi polatać sobie nad Embiidem ale ten zagrał tylko 8 minut więc nie było za bardzo okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy delikwent gra w ~25% wszystkich meczów  :onthego:

Intrygujące, biorąc pod uwagę, że w tym sezonie Joel zagrał w obu meczach z Lakers, a wcześniej Kuzma nie grał w NBA. :smile:

 

​Zresztą, Wy piszecie o nieudanym wsadzie Kuzmy? :D

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na Leonarda w lakers odrobine rosną po wypowiedziach wujka który dosyć jasno wypowiada się na temat lakers.

 

W lato spurs zaproponują leonardowi super maxa i zobaczymy co się stanie.

 

Może przyjąć i temat kl w Ła się zamyka.

 

Jeżeli odmówi to spurs poszukają trade gdzie zapewne Boston nawet na rok grania może coś dobrego wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.