Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu w niego nie wierzyć? Gravw druzynie, ktorej kibicujey, nie robi problemow pozaboiskowych. Na parkiecie sa postępy w każdym kolejnym sezonie, można sie spierać jak duże, ale co pisałem wiele razy to juz zalezy kto jakie ma oczekiwania. Ty za to jesli dobrze pamiętam potrafiłeś się przyjebac nawet jak na początku wakacji pojawiały sie informacje o jego treningach.

Napisalem ze fajnie ze trenuje, ale znacznie lepiej zeby zaniast ladnego brzuszka poprawil wady wymienione wyzej.Zobaczymy jak z Jazz sobie dzis poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam sie, bo widzialem tylko jeden lub dwa mecze Lakers w tym sezonie.

 

...

 

Hipokryzja to jest twoj zarzut o staranne dobieranie słów, bo z tym ALL NBA to wypaliles na grubo.Mozna pochwalić zawodnika inaczej.

 

Czy Ty czytasz to co piszesz? :)

 

Jeśli chodzi o All-NBA, to nie ma w tym cienia przesady i nie ja pierwszy tak to określiłem. Jeżeli ktoś zamyka all-star guardów na switchach mecz po tym, jak ograniczył najlepszego być może centra w lidze, to nie widzę nic złego w takim stwierdzeniu i zwisa mi to, jaka pójdzie potem fama.

 

A nawet jak nie oglądałeś meczów, to i tak mógłbyś podjąć chociaż minimum wysiłku, by się zaznajomić z ich przebiegiem, zanim się wypowiesz. Proszę:

 

 

Nie dziękuj.

W trzech ostatnich meczach ma 55%. :]

 

Zatem nie należy się tym sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, gwoli scisłości, te statystyki z synergy np. pokazują, że z Wizzards zagrał najlepszy mecz w defensywie, bo wygląda to mniej więcej tak jeżeli chodzi o dfg (w sensie fg rywali):

 

Suns - 2/4

Pels - 7/10

Wiz - 3/9

Clippers - 9/17

Raptors - 6/10

 

więc one są generalnie dobre.

 

ale Randle (czy tam drugi unit) przede wszystkim świetnie wygląda w ofensywie, bo na razie Ball notuje sezon a'la Jahlil Okafor aka Markelle Fultz i Lakers z nim na parkiecie mają koszmarną ofensywę. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF oceniając po Fg% rywali z tych meczów można by tez wyciągnąć wnioski,ze z Clippers i Suns bronił lepiej niż Pels czy Raptors,a tak absolutnie nie było. Dlatego właśnie nim mnie nigdy nie przekona do defensywnych statków ;)

 

Co do ofensywy S5 to tez jeden z powodów dla.ktorych chce Juliusa w S5 zamiast Nance'a. Naprawde uwielbiam graczy takich jak Larry, ale on po prostu stopuje ofensywę, nie wywiera żadnej presji swoja obecnością na rywalu, idealnie by się wpasował będąc otoczony ze wszystkich stron graczami stanowiącymi ciągle zagrożenie w ataku. Julius przy wszystkich swoich ciągłych ograniczeniach wywiera presje na obronie czy to z obronca na plecach, czy to dostajac pilke dalej grozi minięciem, chętniej tez rzuca jumperki, Larry niestety jest zbyt pasywny.

Edytowane przez Van
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF oceniając po Fg% rywali z tych meczów można by tez wyciągnąć wnioski,ze z Clippers i Suns bronił lepiej niż Pels czy Raptors,a tak absolutnie nie było. Dlatego właśnie nim mnie nigdy nie przekona do defensywnych statków ;)

 

owszem, ale przecież indywidualna obrona to tylko jeden z kilku aspektów defensywy. a zaczęło się od tego, że źle przeczytałem zdanie @Jendrasa, bo myślałem, że pisał o całym sezonie, z Wizards zapewne faktycznie wyglądał jak all-NBA obrońca, przepraszam. z tym, że na samym starcie sezonu np. Randle pomimo dużej liczby bloków nie wygląda też dobrze jeżeli chodzi o obronę obręczy, ale z tym wszystkim trzeba poczekać na większą dawkę. akurat te statystyki z Synergy nie mówią wszystkiego, ale są naprawdę wartościowe.

 

Walton chyba za dużo kombinuje, bo te lineupy wydają się źle zbilansowane, zaczynając z Ballem, Nancem i Ingramem naprzeciw starterom rywali, Lakers mają kiepską ofensywę, zresztą, tu nie trzeba statystyk żeby widzieć, że rezerwowi ratują Lakers. i samo założenie wyrównanego składu nie jest złe, gdy na starcie nie zaczyna się od minusowego lineupu. więc generalnie tutaj aż prosi się o wrzucenie Randle'a lub Kuzmy do S5.

 

Ball na razie wygląda słabiutko, nawet z Suns był na minusie, oczywiście nie jego winą jest, że musi prowadzić całą grę S5 Lakers, i fakt, że Walton mu nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale przecież indywidualna obrona to tylko jeden z kilku aspektów defensywy. a zaczęło się od tego, że źle przeczytałem zdanie @Jendrasa, bo myślałem, że pisał o całym sezonie, z Wizards zapewne faktycznie wyglądał jak all-NBA obrońca, przepraszam. z tym, że na samym starcie sezonu np. Randle pomimo dużej liczby bloków nie wygląda też dobrze jeżeli chodzi o obronę obręczy, ale z tym wszystkim trzeba poczekać na większą dawkę. akurat te statystyki z Synergy nie mówią wszystkiego, ale są naprawdę wartościowe.

 

Powiem tak: nigdy nie widziałem takiej metamorfozy z dnia na dzień. Randle był chyba najgorszym zawodnikiem Lakers w pierwszych dwóch meczach i najlepszym w kolejnych trzech, dlatego też jestem sceptyczny co do utrzymania takiego poziomu na dłuższą metę, ale może chociaż udałoby się to jakoś ustabilizować pomiędzy.

 

Jeśli chodzi o obronę, to weź pod uwagę, że on w ostatnich trzech meczach gra chyba tylko na środku, kiedy Lakers dużo przekazują w defensywie i jego wartość tutaj wynika przede wszystkim z umiejętności obrony jeden na jeden zawodników z różnych pozycji. Wiadomo, że to nigdy nie będzie wybitny shotblocker z pomocy.

 

Walton chyba za dużo kombinuje, bo te lineupy wydają się źle zbilansowane, zaczynając z Ballem, Nancem i Ingramem naprzeciw starterom rywali, Lakers mają kiepską ofensywę, zresztą, tu nie trzeba statystyk żeby widzieć, że rezerwowi ratują Lakers. i samo założenie wyrównanego składu nie jest złe, gdy na starcie nie zaczyna się od minusowego lineupu. więc generalnie tutaj aż prosi się o wrzucenie Randle'a lub Kuzmy do S5.

 

To jest to o czym pisałem tuż przed startem sezonu, pierwsza piątka ma za mało mocy w ataku, zwłaszcza, że zawodzi trochę Lopez. W dodatku nie mogą grać w stylu Lonzo z UCLA, bo mają dwóch kiepsko podających wysokich i lubiącego grać z piłką Ingrama. Z drugiej strony, Randle naprawdę dobrze wygląda jako smallball C, czy dobrym pomysłem jest go więc teraz wstawiać na czwórkę do pierwszej piątki? Sam nie wiem. Na pewno jednak Luke musi szybciej reagować, jak gra S5 staje.

 

Ball na razie wygląda słabiutko, nawet z Suns był na minusie, oczywiście nie jego winą jest, że musi prowadzić całą grę S5 Lakers, i fakt, że Walton mu nie pomaga.

 

Tu się nie zgodzę. Prowadzi grę bardzo dobrze (A/TO ratio 2,6) i to nie tylko w transition, ale np. fajnie wygląda na pickach. W obronie też jest lepiej niż oczekiwałem po zapowiedziach, że będzie tyczką, najgorszym rookie itp. No i to póki co najlepszy zbierający w drużynie. Problemem jest to, że straszliwie, ale to straszliwie cegli.

 

Lakers są na drugim miejscu od końca w skuteczności rzutów za trzy i tylko Utah częściej traci piłkę. To są w tej chwili główne problemy. Za to zaskoczeniem jest dziewiąta póki co pozycja w obronie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie, że Ball ustabilizuje rzut, czy raczej latem niezbędna będzie zmiana techniki? Mnie, nie ukrywam, widząc jego ceglenie z początku sezonu wydaje się, że bez tego drugiego jednak się nie obędzie.

 

Próbowałbym Randle'a wrzucić do pierwszej piątki. Rezerwowy lineup z ofensywnymi opcjami w postaci Clarksona i Kuzmy przeciwko drugim garniturom innych drużyn powinien sobie dawać radę, a wśród starterów byłoby o jednego ofensywnego gracza więcej.

 

Nie wiem dlaczego nie postarano się o kogoś doświadczonego na rozegraniu - Ennis bardzo często gubi się prowadząc atak, słabo kreuje. Caruso z kolei nie jest póki co nikim więcej niż tylko 3 graczem na tej pozycji. Derona Williamsa jako alternatywę dla Balla powitałbym z otwartymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras, ale nie zgadzasz się, że Ball nie powinien (na starcie kariery) być dominującym ballhandlerem Lakers, w sumie, jakiejkolwiek drużyny NBA? Podajesz ratio asyst i strat, ale to dzięki meczowi z Wizards (10ast, 1to), gdzie Ball zagrał faktycznie najlepszy mecz w NBA (wyglądał bardzo dobrze), w reszcie spotkań miał chyba 31 asyst i 15 strat, i w tej reszcie spotkań (nawet z Suns) był najbardziej na minusie ze wszystkich starterów LAL. Lakers powinni mieć obok Balla drugiego ballhandlera żeby go odciążyć, i żeby mógł pograć bez piłki, bo na razie Lakers z nim na parkiecie mają dramatyczną ofensywę, nie wiem na ile te dane z nba.com są na razie dokładne, ale Lakers z Ballem mają wg nich 91 ORTG na razie, i dopiero rezerwy nadrabiają, a i tak LAL mają jedną z najgorszych ofensyw w lidze na starcie sezonu. 

 

pisałem chyba kilka razy - Ball będzie co najmniej dobrym graczem (ciekawe na ile dobrym ze swoim scoringiem), ale może mieć ciężkie wejście do ligi jeżeli będzie pełnić tak dużą rolę, i na razie tak to wygląda.

 

co do obrony masz rację, ciekawe jak będzie na dystansie sezonu.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 3-2 jest 2-3 a po dzisiejszej nocy będzie 2-4.

 

Może jestem głupi i dlatego nie rozumiem taktyki Waltona ale po jakiego wała w 4 kwarcie, na 6 minut przed końcem meczu, przy stanie 83:83 facet ściąga Rondla, Kuzme i Harta trafiających rzuty na skuteczności ponad 50% (Randle 75%, Hart 100%) na Lopeza, KCP i Larrego? Do tego jest jeszcze na parkiecie Ball czyli mamy conajmniej trzech gości którzy wczoraj nie trafiliby do kosza wielkości całej Ameryki Wschodniej, Środkowej, Zachodniej i Południowej :)

Od tego momentu poszedł run 8:0 dla Raptors (no bo kto miał dla Nas zdobywać punkty) i przy stanie 83:91 było już tak naprawdę po meczu.

 

Potem dopiero zrobił zmiany powrotne jak już upier..lił mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCP widać podjął rękawice rzuconą przez Lonzo o miano największego ceglarza w zespole.

 

Ani KCP ani też Lopez nie są na tą chwilę żadnym wzmocnieniem Lakersów.

 

Ja bym w tym momencie postawił na drugi garnitur i puścił też do gry Vander Blue.

Walton chyba o nim zapomniał a moim zdaniem to bardzo solidny zawodnik.

Przynajmniej można było wygrać coś u buka stawiając nawet z handicapem bo porażka dzisiaj była bardziej niż pewna.

Clevland też słabo grają więc LBJ już pewnie zaczyna pakować walizki do LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCP widać podjął rękawice rzuconą przez Lonzo o miano największego ceglarza w zespole.

 

Ani KCP ani też Lopez nie są na tą chwilę żadnym wzmocnieniem Lakersów.

 

Ja bym w tym momencie postawił na drugi garnitur i puścił też do gry Vander Blue.

Walton chyba o nim zapomniał a moim zdaniem to bardzo solidny zawodnik.

Przynajmniej można było wygrać coś u buka stawiając nawet z handicapem bo porażka dzisiaj była bardziej niż pewna.

Clevland też słabo grają więc LBJ już pewnie zaczyna pakować walizki do LA.

Why oh why? Pierwsza defensywa pomalowanego + ofensywa również pierwsza w pomalowanym, rozciąga grę i nie bacząc na boxscore widać na boisku, jak za nim obrońca wychodzić musi, bo inaczej zaliczy "gortata". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.