Skocz do zawartości

New York Knicks 2017/2018


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie przez fakt, jak złym wyborem było wzięcie Ntilikiny ponad DSJ, niektórzy chyba zapomnieli jak dobrym wciąż mimo wszystko prospektem jest Francuz, wyglądał naprawdę świetnie w defensywie w tym spotkaniu. jeżeli chodzi o podstawy (obrona, rzut) Francuz w dobrym otoczeniu powinien wyrosnąć na tego, kim miał kilka lat temu być Exum, a tutaj wyglądało jeszcze na to, że jako playmaker jest lepszy niż się wydawało.

 

swoją drogą, Ntilikina to jest idealny fit pod Doncicia, ale ja nie widzę Knicks na topie draftu gdy mają tak dobrego Porzingisa - wygrana z Brooklynem, mecz z Detroit gdzie powinna być wygrana - Kristaps powinien zanotować sezon w stylu 25-8-2, a w takich okolicznościach Knicks mogą wylądować poza top5 draftu, nawet jeśli na razie się na to nie zapowiada, bo z tymi Atlantami etc. powinni wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, Ntilikina to jest idealny fit pod Doncicia, ale ja nie widzę Knicks na topie draftu gdy mają tak dobrego Porzingisa - wygrana z Brooklynem, mecz z Detroit gdzie powinna być wygrana - Kristaps powinien zanotować sezon w stylu 25-8-2, a w takich okolicznościach Knicks mogą wylądować poza top5 draftu, nawet jeśli na razie się na to nie zapowiada, bo z tymi Atlantami etc. powinni wygrywać.

Na szczęście jest paru skrzydłowym pod koniec 10, którzy byliby całkiem dobrym fitem do KP pod koszem, więc dalej jest w kim wybierać również pod kątem dopasowania. 

 

Ale co tu ukrywać, Doncic ze swoim skillem wydaje się aż nadto naturalnym elementem do uzupełnienia Nikity/KP i tego co oni oferują. 

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy masochisci z MSG powiedzcie pls o co chodzi z tym Hardawayem - on jest AZ TAKIM kasztanem, czy po prostu gruby strzelecki slump? Mam dziada w roto - sam bym sprawdzil, ale boje sien Knicks odpalac :)
Moim zdaniem nie jest takim kasztanem na jakiego teraz wygląda. Albo podpisał kontrakt i motywacja spadła, albo nie radzi sobie z presją milionów baksów jakie dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy masochisci z MSG powiedzcie pls o co chodzi z tym Hardawayem - on jest AZ TAKIM kasztanem, czy po prostu gruby strzelecki slump? Mam dziada w roto - sam bym sprawdzil, ale boje sien Knicks odpalac :smile:

 

To kasztan od zawsze. I potrzeba było coacha z czołówki (Budenholzer), by wyglądał przyzwoicie. I wyższej kultury gry. A w Knicks to banda młodych i słabych graczy z nijakim trenerem, więc jego kasztanowatość wychodzi w pełnej krasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest takim kasztanem na jakiego teraz wygląda. Albo podpisał kontrakt i motywacja spadła, albo nie radzi sobie z presją milionów baksów jakie dostanie.

Nie dostanie tylko już dostał,według zapisu w kontrakcie 1 października THJ otrzymał czek na $8.25 miliona i co roku w tym dniu będzie dostawał połowę rocznych zarobków. Przecież panowie Mills i Perry byli tak podekscytowani uzyskaniem stanowisk o jakich cale życie marzyli, że nie zawracali sobie głowy pisaniem oferty za Hardawaya. Wzięli ofertę Nets za Otto Portera, kopiuj/wklej , mały retusz zamiast $106.5 M wstawili $71 M i gotowe. Po co myśleć nad czymś, co ktoś już wymyślił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy masochisci z MSG powiedzcie pls o co chodzi z tym Hardawayem - on jest AZ TAKIM kasztanem, czy po prostu gruby strzelecki slump? Mam dziada w roto - sam bym sprawdzil, ale boje sien Knicks odpalac :smile:

 

Z kasztana zrobisz chociaż ludzika na zaliczenie z Techniki czy innego tam ZPT, albo położysz takiego na telewizorze i "podobno" wysysa złą energię.

 

Hardaway dżunor na chwilę obecną gra jednoosobowy cover:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia względem tego spotkania? 

 

KP to Dzik. Ksywa ta była dotychczas zarezerwowana dla Melo, ale Łotewski DZIK jest pierwszym w historii klubu zawodnikiem, który w pierwszych 4 spotkaniach uzyskał 3 razy ponad/równe 30 punktów. To jak przytomnie wykorzystuje swoją przewagę wzrostu nad mniejszymi przeciwnikami jest poezją. Wkurwiają mnie jego rzuty za 3 z dupnych pozycji, ale cholera - wybaczam mu. Mam nadzieję, że on to utrzyma przez 3/4 sezonu. Kocham miłością prawie nieskalaną jak Maria dziewica. 

 

Frank zaliczył piękny debiut. W sąsiednich tematach spuszczają się nad innymi debiutantami, a nam (kibicom Knicks) dane było zobaczyć Franka w większej ilości minut po raz pierwszy. Co się rzuca w oczy? Obrona + BBIQ. Rzut jest do wybaczenia i na pewno do poprawienia. Polecam film:

 

https://youtu.be/QU6biW4QjjU

 

Poza tym Knicks zatrzymali najlepszą ofensywę NBA :] Przez cały mecz myślałem, że są oni w b2b, ale cholera - przy tak grającym #ŁotyszuMVP może się człowiekowi w głowie popi*****ić ze szczęścia. Za każdym razem jak trafiał/miał dobrą akcję, to z ekscytacji swoim okrzykiem budziłem żonę śpiącą obok :] 

 

Horny odetchnął z ulgą. Wiem, że Sharif oraz Elwood tylko czekają, żeby mi wypomnieć to co pisali w zeszłorocznym temacie o Knicks, ale do cholery - on po sezonie straci tą pracę tak czy inaczej. KP pod Blattem? Intrygujące. 

 

Wygrana cieszy i to bardzo, ale nie zapominajmy po co tu jesteśmy: #TankForDoncic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fanów Knicks - nie zastanawialiście się, by założyć nowy temat, a ten zostawić tylko dla kuzyna kalondzelo? Delikatnie mówiąc różnicę w jakości postów pomiędzy większością, a jego, łatwo dostrzec.

 

Był taki postulat, jednak spotkał się ze ścianą moderatorską i jak to się mówi: pozostało whisky, kanapki z pasztetem i ignor :]  

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Frank zaliczył piękny debiut. W sąsiednich tematach spuszczają się nad innymi debiutantami, a nam (kibicom Knicks) dane było zobaczyć Franka w większej ilości minut po raz pierwszy. Co się rzuca w oczy? Obrona + BBIQ. Rzut jest do wybaczenia i na pewno do poprawienia. Polecam film:

 

https://youtu.be/QU6biW4QjjU

 

 

Frank pomimo tego ,że jest mała próbka jego umiejętności, lepiej mi się widzi niż Lonzo. Po pierwsze najważniejsze Frank gra świetnie w D, Lonzo ma przeważnie na D całkiem wyjebane(może poza meczem z Wash). Lonzo to strzelba ,która nie strzela (FG% na poziome 20 kilka procent), Frank ma przyzwoity rzut szczególnie midrange (FG36%).W asystach są na podobnym poziomie,chociaż moim zdaniem ilość asyst u Lonzo wynika z tego ,że woli oddać komuś piłkę, bo wie jakim c****wym jest strzelcem.Jedyna przewaga Lonzo to jego wjazdy pod kosz ,Frank wczoraj kilka razy miał wolną autostradę do kosza i ani raz nie odważył się wjechać. No i może jeszcze na minus u Franka niezbyt rozmowny i nie za bardzo wygadany ojciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank pomimo tego ,że jest mała próbka jego umiejętności, lepiej mi się widzi niż Lonzo. Po pierwsze najważniejsze Frank gra świetnie w D, Lonzo ma przeważnie na D całkiem wyjebane(może poza meczem z Wash). Lonzo to strzelba ,która nie strzela (FG% na poziome 20 kilka procent), Frank ma przyzwoity rzut szczególnie midrange (FG36%).W asystach są na podobnym poziomie,chociaż moim zdaniem ilość asyst u Lonzo wynika z tego ,że woli oddać komuś piłkę, bo wie jakim c****wym jest strzelcem.Jedyna przewaga Lonzo to jego wjazdy pod kosz ,Frank wczoraj kilka razy miał wolną autostradę do kosza i ani raz nie odważył się wjechać. No i może jeszcze na minus u Franka niezbyt rozmowny i nie za bardzo wygadany ojciec.

 

Bez jaj. Gościu zagrał pierwszy mecz w lidze. Poza tym on grał już w poważnej lidze i do końca czerwca walczył o mistrzostwo Francji. I został wybrany dwa razy najlepszym młodym graczem ligi. To sporo większy bagaż niż wejście z NCAA, gdzie poziom rywalizacji jest na zupełnie innym poziomie. Więc to, że teraz wygląda dojrzalej do kogokolwiek z tego samego draftu nie musi nic znaczyć na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank pomimo tego ,że jest mała próbka jego umiejętności, lepiej mi się widzi niż Lonzo. Po pierwsze najważniejsze Frank gra świetnie w D, Lonzo ma przeważnie na D całkiem wyjebane(może poza meczem z Wash). Lonzo to strzelba ,która nie strzela (FG% na poziome 20 kilka procent), Frank ma przyzwoity rzut szczególnie midrange (FG36%).W asystach są na podobnym poziomie,chociaż moim zdaniem ilość asyst u Lonzo wynika z tego ,że woli oddać komuś piłkę, bo wie jakim c****wym jest strzelcem.Jedyna przewaga Lonzo to jego wjazdy pod kosz ,Frank wczoraj kilka razy miał wolną autostradę do kosza i ani raz nie odważył się wjechać. No i może jeszcze na minus u Franka niezbyt rozmowny i nie za bardzo wygadany ojciec.

 

Jego rzut wydaje mi się strasznie wolny, tzn zanim się zbierze do rzutu to mija trochę czasu, którego taki np: Beverley nie odpuści. 

 

 

Bez jaj. Gościu zagrał pierwszy mecz w lidze. Poza tym on grał już w poważnej lidze i do końca czerwca walczył o mistrzostwo Francji. I został wybrany dwa razy najlepszym młodym graczem ligi. To sporo większy bagaż niż wejście z NCAA, gdzie poziom rywalizacji jest na zupełnie innym poziomie. Więc to, że teraz wygląda dojrzalej do kogokolwiek z tego samego draftu nie musi nic znaczyć na przyszłość.

 

Czyli to, że ogrywał się na stopniu Europejskim gdzie jak sam zauważyłeś - grał w poważnej lidze - i jego wejście do NBA ma nic nie znaczyć? Podczas wywiadów zaraz po drafcie podkreślał, że musi wracać do Francji, bo tam gra serię finałową. Który nastolatek, który wie, że dostanie siedmiocyfrową wypłatę myśli o czymś takim? Pytania? Gość w pierwszym meczu (po kontuzji LOL) pokazał więcej niż weterani Sessions i Jack razem wzięci. Może przesadzam, ale przez te 4 spotkania Knicks w sezonie ta dwójka rozgrywających nie pokazała nic. On udowodnił, że widzi więcej i rozumie grę lepiej niż wspomniany duet playmakerów. 

 

I nie jest to podnieta jak np: spust nad Lozno, ale trzeźwa ocena jednego meczu w NBA. 19 lat + BBIQ + wyjebany zasięg ramion. Oby Knicks tego nie zepsuli, bo jest szansa na fajnego gracza do s5. Nie All-Stara, nie game changera, ale na kogoś pokroju zawodnika, którego bez wstydu możesz wystawić w wyjściowym składzie. 

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.