Skocz do zawartości

Bulls 2017/18 offseason, draft i zasmażka


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

jet siódemka, szczęśliwa liczba

był Kukoc, był baby Bull Ben, było 72-10 w 97

Kogo realnie Bulls mają szansę wziąć? Ten cały Porter realny?

Przy odrobinie szczęścia realny. On może Mo Bamba, dużo zależy od workoutow i medicali. Mikal Bridges to spokojny pick, ktory raczej wypali.

 

Ciekawe, czy Bulls wezmą Trae jeśli by sie ostał (a Porter byłby off board). Wendell Carter z kolei powinien pasować do Lauriego (wzietego z 7 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamba raczej nie dotrwa do 7 picku, musiałyby sie dziać cuda na tych workoutach. Generalnie Bamba trenuje ostro rzut za 3, poprawia mechanike rzutu, wiec poza top5 nie wypadnie

Moim zdaniem weźmie go najdalej Mavs, ale różne cuda działy się w drafcie i jeszcze Mo może spaśc niżej przy dużym splocie wydarzeń imo, choc to mniej prawdopodobne niż dotrwanie Portera/Younga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamba w moim odczuciu zostanie wybrany z 3 przez Atlante z tego faktu że im chyba najbardziej pasuje do reszty składu i nie będzie przeszkadzał w rozwoju Colinsa i Princa. Skoro różnica w talencie nie jest duża można sobie pozwolić na dobre dopasowanie.

 

Mi się wydaje że do Bulls zawita Jackson Jr. Który będzie przemianowany na 5.

Gracz z bardzo dobra 3, bestia w defensywie, tylko gra w post trochę kuleje. Moim zdaniem dobry fit oraz duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayton i Doncic pojda w top2 i dobrze.

 

Nie wierze ani jednemu ani drugiemu. Ayton ma wszystko, zeby byc kotem w ataku, ale ma tez jahil-okafor-flag przy swoim nazwisku. To nie jest tak, ze gosc opiernicza sie w obronie. Mowi sie, ze on po prostu nie ma defensywnych instynktow, a to oznacza, ze bedzie rakiem bo gorszej stronie parkietu, a patrzac na to, ze jesli jestes w NBA centrem i nie bronisz no to nie masz czego szukac w NBA. Oczywiscie nie twierdze, ze to bedzie 100% bust, ale jak slysze Ayton to mysle Okafor.

 

Doncica troche ogladalem i ok, na standardy europejskie ma w sobie duzo geniuszu, ale bardzo watpie w jego adaptacje w NBA. Widzialem kilka akcji w eurolidze gdzie pomyslalem sobie "no pieknie". Jedna z ostatnich akcji realu o wejscie do final4, doncic kozluje, macha, hasa, tanczy, po czym musi robic step-back, laduje na prawej nodze i rzuca mega koslawy rzut, ktory wpada i jest hero mode, ale ja sie pytam, gdzie jest pierwszy krok, ktorym bedzie mijal zdecydowanie szybszych i bardziej atletycznych obroncow. Dla mnie Doncic bedzie takim drugim Dragicem. Zlego slowa o nim nie powiesz, wystapi w jakims all-star, dostanie jakis syty kontrakt, ale czy wybije sie wyzej? Moim zdaniem nie.

 

Pozniej mamy Bagleya, ktorego rowniez nie chce w Bulls. Mega energizer, atakowanie deski zawsze i wszedzie, jakis koziol, no ale co dalej? Widzialem troche jego rzut i nie wyglada mi to, zeby wypracowal jakies 36% za 3 w karierze, oj nie. W obronie tez raczej bez szalu. No i jak go fitowac z Markanenem?

 

No i z tej slynnej siodemki zostanie czworka i kazdego z nich chetnie (mniej lub bardziej) widzialbym w Bulls.

 

Najchetniej chyba Jacksona, ktory moze byc takim lepszym wiekszym bardziej atletycznym Greenem. Perfekt fit do dzisiejszej druzyny NBA. Zalety wiadome. Nie bede ich wymienial. Powiem tylko ze z perspektywy Bulls to swietny pick. To nie jest tak, ze Markanen nie umie bronic, ale ma pewne ograniczenia zwiazane ze swoimi warunkami (ktore oczywiscie w ataku sa plusem) i Jackson super uzupelnia mlodego fina.

 

Pozniej jest Bamba, ktory jesli poprawi rzut, na pewno nie wypadnie z top5, ale jesli spadlby do 7. z powodu jakichs flag to rowniez bardzo sensowny fit dla Bulls.

 

Young to young. Jesli ta koszykowka opiera sie na odpalaniu szalonych pull-up trojek i jesli masz mozliwosc wziecia goscia, ktory swoja gre wzoruje na grze stepha, to go bierzesz, to jest moje zdanie. Bulls jednak go nie wezma, jesli beda mieli na to szanse. Jest Dunn, rok temu do zgarniecia byl Dennis Smith, na ktorego byl chyba jeszcze wiekszy hype, a warto pamietac, ze Dunn w wiekszym lub mniejszym (ale wg. Bulls - w wiekszym) stopniu sprawdzil sie. Ja generalnie juz jestem na bandwagonie Younga, niezaleznie do jakiego klubu trafi.

 

No i pan Porter, do ktorego mam najwiesze obawy, ale ktory ma najwiekszy potencjal. Sek w tym, zeby ktos kompetentny ocenil rodzaj tego potencjalu. Ja widze Portera i widze lonzo balla. Widze dwoch gosci, ktorzy sa ... chudzi i nie mowie tutaj o hmm miesniach, ale o ogolnej budowie ciala, ktorzy maja (jeden bardziej drugi mniej) koslawy rzut, a sam zainteresowany jest po kontuzji, ktora stawia przy nim czerwona flage. Zadaje sobie pytanie: jak ma wygladac zdobywanie punktow przez Portera w NBA? No i niby rzut, ale tak jak mowie, cos jest nie tak z tym release, niby 1on1, ale gdzie sila, zeby wypracowac sobie pozycje. Jest troche drewniany, jest troche "sztuczny" i dlatego nie ma co gdybac. Widac, ze ma potencjal, ale z wedlug mnie Porter to bedzie sprawa binarna. Albo dostaniesz goscia i uczynisz z niego gracza na 20+ ppg, albo bedziesz mial busta, ktory bedzie probowac oszukiwac siebie i caly swiat swoimi 35% FG i 10ppg.

 

Z tego co zaobserwowalem, to na 100% Bulls sa za Porterem. Sam Porter siedzi w Chicago, kumpluje sie z Lavinem a sami Bulls juz rok temu mowili, ze chcieliby go u siebie. Moze okazac sie tak, ze MPJ dogada sie z Bulls i bedzie olewal pokazowki dla innych druzyn a Bulls dadza mu obietnice wyboru, strzelam ze tak bedzie, czy to finalnie wypali? nie wiem? Czy chce zeby wypalilo? Nie. Wole youga, jacksona i bambe.

 

Poza ta siodemka sa jeszcze bridgise i carter, ktory podobno jest pewniakiem do bycia spoko gosciem w NBA ale bez szalu i ktory tez fituje Markanena.

 

Tak czy siak, to co pisalem jakis czas temu. Bulls sa w spoko sytuacji. Buduja sobie naprawde fajne s5 i lawke.

 

Dunn/Lavine/Lauri/7pick

Valentine/Holiday/Portis/22pick

 

Sztuka w tym, zeby wykorzystac jakos hajs, ktory beda mieli przez najblizsze kilka lat (jakies 30mln po podpisaniu Lavine).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.