Skocz do zawartości

Bulls 2017/18 offseason, draft i zasmażka


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym szampana nie otwierał jeszcze, Fin przede wszystkim słabo broni i przypomina bardziej Ryno niż Porzingisa... http://bkref.com/tiny/hht73

Zdecydowanie nie. Markkanen miał przed draftem duże znaki zapytania (zbiórka, obrona), ale pod tym względem wygląda dużo lepiej niż można było przypuszczać, dość powiedzieć, że zbiera (nawet statystycznie!) lepiej niż w college'u. Oczywiście nie broni dobrze, ale w momencie gdy nie jest dziurą na zbiórce, jest całkiem atletyczny, szybki i nie daje ciała na pickach, ma wszystko żeby rozwinąć się na niezłego obrońcę, lepszego niż nie wiem, Love.

 

W ofensywie Markkanen (abstrahując od tego jak jest nierówny) już teraz jest jednym z najlepiej rzucających wysokich w lidze, i pisałem o tym przed draftem - jest dużo bardziej atletyczny niż Anderson, ma sensowny ballhandling, znacznie większy repertuar zagrań w ataku, a, czego by o nim nie mówić, Anderson miał kilka (per36) ~19-20ppg sezonów. Lauri powinien być od niego dużo lepszy w ataku.

 

Gdyby było wiadomo przed draftem, że Fin będzie sensownie zbierać (duży problem w college'u) i nie będzie dziurą w obronie (a był mocno przepychany w Arizonie) to poszedłby co najmniej w top5. To swoją drogą problem grania u Millera obok Dusana Risticia, o czym warto pamiętać przy okazji Aytona. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus to oststni rok kontraktu więc można go ewentualnie szybko zwolnić

Choć bardziej prawdopodobne że będzie zabierał minuty chlopakom

Raz że Favors będzie grał na centrze jakby co a dwa Bulls mają 15,5 mln wolnej gotówki więc mają dwa miesiące by sprawdzić czy nie chcieliby dać extension Favowi gdzie mogliby wrzucić te 15 baniek już a konto. A innych kandydatów na takie extension nie mają

 

Oczywiście mogą to zachować do końca i w czerwcu wchłonąć od kogoś umowy pozwalające zejść z podatku od luksusu. Problem jest jednak taki że żadna z tych ekip nie ma picków które by mogła przy okazji przekazać. A i umowy do zrzucenia to zazwyczaj dwuletnie typu Singler z Thunder albo Jason Smith z Wizards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrócił.

 

Zach zagrał nieźle, niezła skuteczność, niezłe flo z ekipą. Miał jakieś rzuty(chyba 2) po wyjściu po zasłonach(Redick style) i nawet jedną trafił. Ma dobry pierwszy krok, nie ma problemów aby uwolnić się od obrońcy i atakować kosz. W dwóch sytuacjach nie widział totalnie otwartych partnerów, zobaczymy dalej czy to przypadek, czy on tak ma. Fajnie używał zasłon ROLO. Generalnie byliśmy z nim +3. Dobry początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zdecydowanie nie. Markkanen miał przed draftem duże znaki zapytania (zbiórka, obrona), ale pod tym względem wygląda dużo lepiej niż można było przypuszczać, dość powiedzieć, że zbiera (nawet statystycznie!) lepiej niż w college'u. Oczywiście nie broni dobrze, ale w momencie gdy nie jest dziurą na zbiórce, jest całkiem atletyczny, szybki i nie daje ciała na pickach, ma wszystko żeby rozwinąć się na niezłego obrońcę, lepszego niż nie wiem, Love.

 

Ja nie wiem na jakiego Markannena ty patrzysz, ale chyba nie tego co ja...

Gościu jest mega słaby w obronie, to poziom Mirotica i Felicio... a już o tej zbiórce, to w ogóle jakiś wymysł - gościu zbiera jak na swoje warunki mega słabo, ale szczególnie kuleje zbiórka ofensywna, gdzie % trudno znaleźć duzo gorszego zawodnika.http://bkref.com/tiny/Y6ejq

 

Do tego 3/4 zbiórek to uncontested, a pamiętam jak ktoś zarzucał Ballowi ze pomimo iż jest jednym z najlepiej zbierających G w lidze, to ma to dzięki braku walki o zbiórkę, a co dopiero w przypadku Markkanenna...

 

Natomiast nawet jak mamy słabo zbierających graczy (w stylu Hibberta, Lopezow czy Gasolow) mamy przynajmniej dobra lub bardzo dobra defensywę pomalowanego i/lub świetna zbiorke ofensywną.

http://bkref.com/tiny/eNxHp

 

Nie odbieram mu talentu, bo go ma. Jest silniejszy od wielu wysokich, ale niekoniecznie to wykorzystuje - szczególnie w defensywie. Nauki ma dużo przed sobą i na pewno może się poprawić, niemniej daleki byłbym od haseł "przekozak", "all-star" itp. bo znaków zapytania jest naprawdę sporo.

 

Słabsza zbiórka to nie musi być wielki problem, o ile z real C będzie na boisku, albo z dominujacym silnym PF, który świetnie broni i zbiera. Także będę kibicował żeby Bulls dobrego defensywnie i na deskach PF/C pozyskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Markkanen nie zbiera w ataku, bo cały czas gra na obwodzie, więc to raczej kiepski zarzut biorąc pod uwagę, jak cenni są wysocy rozciągający grę.

 

Po drugie, Markkanen ma podobne DRB% (24%) do Davisa czy Randle'a w tym sezonie. Nie wiem czy to utrzyma, ale to ogromny progres względem tego co pokazywał w college'u - dla porównania, Porzingis ma tylko 18% DRB, Gasol ma średnią z kariery 20,6%. Ponadto, Markkanen nie osłabia na defensywnej zbiórce Chicago, więc po prostu sensownie zbiera, a Bulls mają trzeci zespół w lidze pod względem DRB%. Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś w pierwszym roku NBA zbierał nawet statystycznie lepiej niż w college'u, a tak jest na razie u Fina.

 

Dla porównania Kuzma ma 4,7%ORB i 16,7%DRB.

 

Po trzecie, Markkanen nie jest obecnie dobrym obrońcą, ale pod względem potencjału nie można go porównać do Andersona czy Miroticia. Jest dużo szybszy, bardziej atletyczny, więc może dosyć dobrze bronić na obwodzie, i powinien sensownie bronić pick and rolle, co od czasu do czasu pokazuje już teraz. Oczywiście popełnia proste błędy, zwłaszcza w rotacji, brakuje mu siły, ale mówimy o 20-letnim rookie. Z grubsza wydaje się, że Fin może rozwinąć się do poziomu bardzo sensownego obrońcy.

 

Oczywiście inne pytanie, to czy utrzyma ten poziom (mam wątpliwości), ale porównania do Andersona czy Miroticia, tudzież pisanie o bardzo słabej zbiórce, to gruba nieprawda.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Markkanen nie zbiera w ataku, bo cały czas gra na obwodzie, więc to raczej kiepski zarzut biorąc pod uwagę, jak cenni są wysocy rozciągający grę.

O czym Ty piszesz? A KAT,DMC, Jokic, Porzingis, Lopez, Embiid, Ibaka czy Al to nie rozciągają? A jednak są o 2-3 poziomy lepsi w temacie zbiorki ofensywnej...

http://bkref.com/tiny/iPfQV

 

Po drugie, Markkanen ma podobne DRB% (24%) do Davisa czy Randle'a w tym sezonie. Nie wiem czy to utrzyma, ale to ogromny progres względem tego co pokazywał w college'u - dla porównania, Porzingis ma tylko 18% DRB, Gasol ma średnią z kariery 20,6%.

A patrzysz na to z kim oni grają? W Bulls nie ma nikogo umiejącego dobrze zbierać, Lopez to jeden z najgorszych C w lidze, tymczasem Ty go porównujesz do Davisa który gra... z jednym z najlepiej zbierających w lidze DMC, z Porzingisem, który ma obok top zbieracza Kantera... Swoją drogą Kristaps ma 40% contested rebs, czyli 2x więcej od Luriego i świetnie broni w pomalowanym (od rookie season). To jest przepaść.

Markkanenn mając obok DMC nawet 15% by nie miał...

PS. A już dawanie Randla jako wzór... ehhh

 

Dla porównania Kuzma ma 4,7%ORB i 16,7%DRB.

A te porównanie do Kuźmy to po co? Przecież to typowy biegający F, a nie podkoszowy, ale nawet on jest lepszy na ofensywnej tablicy od Lauriego, który ma 3,8%ORB...

Widzę sam sobie w kolano strzelasz.

 

Po trzecie, Markkanen nie jest obecnie dobrym obrońcą, ale pod względem potencjału nie można go porównać do Andersona czy Miroticia. Jest dużo szybszy, bardziej atletyczny, więc może dosyć dobrze bronić na obwodzie, i powinien sensownie bronić pick and rolle, co od czasu do czasu pokazuje już teraz. Oczywiście popełnia proste błędy, zwłaszcza w rotacji, brakuje mu siły, ale mówimy o 20-letnim rookie. Z grubsza wydaje się, że Fin może rozwinąć się do poziomu bardzo sensownego obrońcy.

Na razie nic (ani eye test, ani adv stats) tego nie potwierdzają, nie wiem skąd ten optymizm u Ciebie. Jako europejczyk może dobrze bronić drużynowo, ale na ind. popisy sie nie nastawiaj.

 

Oczywiście inne pytanie, to czy utrzyma ten poziom (mam wątpliwości), ale porównania do Andersona czy Miroticia, tudzież pisanie o bardzo słabej zbiórce, to gruba nieprawda.

No niestety dziś mu bliżej do nich czy Bargnaniego czy Frya (który i tak dużo lepszym obrońcą był) niż do Gasolów... Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL.

 

O czym Ty piszesz? A KAT,DMC, Jokic, Porzingis, Lopez, Embiid, Ibaka czy Al to nie rozciągają? A jednak są o 2-3 poziomy lepsi w temacie zbiorki ofensywnej...
http://bkref.com/tiny/iPfQV

 

Per36:

 

Porzingis - 1,5 OREB

Markkanen - 1,3 OREB

Ibaka - 1.3 OREB

Lopez - 1,9 OREB

Horford - 1,6 OREB

 

Czyli Porzingis zbiera o jedną piłkę w ataku więcej raz na jakieś 5 spotkań, trzy klasy lepszy Ibaka ma jakieś 0,3% OREB większy (czyli jakoś jedna zbiórka w ataku więcej na ... kilkadziesiąt meczów?), a Horford analogicznie jak Porzingis, na dystansie sezonu będzie miał jakieś 20 zbiórek w ataku więcej. Tak minimalne są to ilości.

 

Oczywiście z tego grona Markkanen rzuca najwięcej razy z dystansu.

 

Czyli trzy półki wyżej to jedna zbiórka w ataku więcej na ... 180 minut na parkiecie?

 

Czy aby na pewno jesteś poważny?

 

A patrzysz na to z kim oni grają? W Bulls nie ma nikogo umiejącego dobrze zbierać, Lopez to jeden z najgorszych C w lidze, tymczasem Ty go porównujesz do Davisa który gra... z jednym z najlepiej zbierających w lidze DMC, z Porzingisem, który ma obok top zbieracza Kantera... Swoją drogą Kristaps ma 40% contested rebs, czyli 2x więcej od Luriego i świetnie broni w pomalowanym (od rookie season). To jest przepaść.
Markkanenn mając obok DMC nawet 15% by nie miał...

 

Bulls nie mają nikogo, kto umie dobrze zbierać, ale ... są trzecim zespołem w lidze pod względem DRB%?

 

What?

 

Więc znowu - Markkanen ma zwyczajnie dobre cyferki (~8 DREB per36), a Bulls z nim i bez niego na parkiecie zbierają jak czołowy team w lidze na defensywnej tablicy. Masz jakikolwiek argument na potwierdzenie tezy, że Markkanen nie zbiera dobrze? Oczywiście to zasługa Lopeza, który jest kozakiem jeżeli chodzi o zastawianie tablicy (kolejna rzecz, której nie rozumiesz, oceniając zbiórkę po samych cyferkach), co nie zmienia faktu, że Lauri miał być dziurą na tablicy (potencjalnie), a Bulls mają z nim top3 defensywnych zbiórek w lidze, więc jest dużo lepszy, niż myślano, że będzie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL.

Czyli trzy półki wyżej to jedna zbiórka w ataku więcej na ... 180 minut na parkiecie?

Czy aby na pewno jesteś poważny?

Per36:

Porzingis - 1,5 OREB

Markkanen - 1,3 OREB

Rozumiem, że dopasowywanie cyferek Ci służy, ale jakości nie oceniasz w ten sposób...

Oczywiście, że suche zestawienie per 36 wygląda niby "dobrze", ale jak dodać do tego dodatkowe info, to już tak fajnie nie jest. Zostawiam tylko Porzingisa, bo nie chce mi się klepać wyników większej ilości graczy, a poza tym to jest b.dobry przykład.

Porzingis - 1,5 OREB ale ORB%4,8 i robi to przy Kanterze, który jest jednym z najlepiej zbierających ofensywnie w lidze (ORB% 16,1; 5,0 ORB/36, 7/per100)

Markkanen - 1,3 OREB ale ORB%3,8 i robi to przy Lopezie, jednym z gorzej zbierających C w lidze (ORB% 8,4; 2,9ORB/36; 4/per100)

 

Teraz, żebyś miał dobitnie to bardziej pokazane - Porzingis w rookie sezonie miał 2,3 OREB per36, ORB%7,1 i zgadnij z kim grał?

Tak z Lopezem, który wtedy (tak na marginesie) grał znacznie lepiej na zbiórce ofensywnej ORB%13,4 i ponad 4/per36!

 

Czyli Porzingis zbiera o jedną piłkę w ataku więcej raz na jakieś 5 spotkań, trzy klasy lepszy Ibaka ma jakieś 0,3% OREB większy (czyli jakoś jedna zbiórka w ataku więcej na ... kilkadziesiąt meczów?), a Horford analogicznie jak Porzingis, na dystansie sezonu będzie miał jakieś 20 zbiórek w ataku więcej. Tak minimalne są to ilości.

Nie są i w tożsamych teamach Lauri miałby dużo gorsze wyniki. Gra obok DMC, Kantera, Adamsa/Valanciunasa to nie to samo co gra obok Lopeza czy Felicio.

I tak - Porzingis na zbiórce ofensywnej jest co najmniej 2 poziomy wyżej od Markkanena. Tylko pamiętaj, że poziom nie oznacza mnożenia wyników x2 (choć w rookie sezon prawie tyle wychodzi).

 

Oczywiście z tego grona Markkanen rzuca najwięcej razy z dystansu.

Ok, ale nie przesadzajmy, Lauri pow. 10FT oddaje 67% rzutów pow. 16FT 58%, Porzingis pow. 10FT 63,5% pow. 16FT 42% - to nie jest jakaś przepaść.

 

Bulls nie mają nikogo, kto umie dobrze zbierać, ale ... są trzecim zespołem w lidze pod względem DRB%?

Więc znowu - Markkanen ma zwyczajnie dobre cyferki (~8 DREB per36), a Bulls z nim i bez niego na parkiecie zbierają jak czołowy team w lidze na defensywnej tablicy.

Wiec w sumie potwierdziłeś, że pomimo tego, że Lauri zbiera jak zbiera (wg mnie słabo jak na swój wzrost), to team bez niego też dobrze zbiera, więc wynika z tego że równie mocno wpływają na to pozostali gracze jak Nwaba, Holiday, Valentine czy Lopez.

http://www.82games.com/1718/17CHI14.HTM#onoff

No ale przecież to zasługa Markkanenna ;)

 

Robin Lopez jest kim najgorszym w lidze? Zobacz jak on zastawia tablicę dając tym samym możliwość łatwej zbiórki innym...

Pełna zgoda, Lopez świetnie zastawia/blokuje pod koszem, ogólnie w defensywie jest niedocenianym C, ale to tylko potwierdza jak team Bulls "ułatwia" Lauriemu nabijac cyferki na def. tablicy, a nie jest to zasługą jego ponadprzeciętnych (w tym zakresie) umiejętności.

Natomiast nie zmienia to faktu, że w ten sezon Lopez ma najsłabszy pod względem zbiórek w całej swojej karierze https://www.basketball-reference.com/players/l/lopezro01.html

Kolejna kompromitacja użytkownika dannygd w temacie oceny rookies

Czekam z niecierpliwością na ocenę innych - a jeszcze jest Tatum, Smith czy Bam

A z czym się nie zgadzasz? Bo jak na razie to Ty się kompromitujesz trollowaniem bez argumentów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiesz,ze te procenty dla >16ft roznia sie,de facto,o ok. 40%?! [co jest znaczaca roznica]...

Ok, ale patrzyłeś już, że nie przekłada się to na liczby?

Żeby na liczby przełożyć - Lauri rzuca 58% rzutów z 12,9 FGA pow 16ft. czyli 7,5 FGA na mecz (9,0 per 36), średnia odległość rzutu to 16,0 ft.

teraz dla porównania - Porzingis rzuca 42% rzutów z 19,5 FGA pow 16ft. czyli 8,2 FGA na mecz (8,9 per 36), średnia odległość rzutu to 14,1 ft.

 

Chcesz powiedzieć, że te śr, 1,9ft i 0,1 FGA/pow 16ft. różnicy jest powodem do usprawiedliwiania mega słabej zbiórki ofensywnej?

 

Chłopaki zadajcie sobie trochę trudu i zanim napiszecie hasło w stylu Lauri nieźle broni albo dobrze zbiera, sprawdźcie czy tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce powiedziec,ze albo nie umiesz czytac statystyk,albo statystykami manipulujesz. mnie wasz spor nie interesuje...
Przepraszam a w jaki ja sposób manipuluje i których nie umiem czytać? Chętnie się nauczę.

Zbiorowy gwałt na statystykach porównywalny do tych z przedmieść Sztokholmu. :)
Gwałt to zrobiłeś jak napisałeś pochwały o obronie i zbiórkach Lauriego... :)

Ja rozumiem że nie jest tak zły jak Bargnani czy Ryno, ale żeby od razu chwalić...

Jak ktoś pochwalił Balla za ten sam poziom zbiórek, to znalazło się kilku żeby go zdeprecjonować, a jak ja to zrobiłem słusznie w kontekście Luriego, to się okazuje że gwałt jest dokonany...

 

No i właśnie tym się różni forum LAL od CHI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.