Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie widzisz problemu w zakładaniu, że każdy kto przeczyta takiego posta będzie wiedział, że masz na myśli zawodnika (a nie np. kogoś z klubu, dziennikarza, osobowość telewizyjną albo kolejnego brata Lonzo Balla) oraz, że zna przekrój historii ligi i wszystkich znaczących graczy z 70 lat, żeby stwierdzić że jakiś Kobo to po prostu Kobe Bryant?

Nie bo mowa o jednym z najbardziej znanych zawodnikow NBA ostatnich dekad.

Jesli ktos o nim nie slyszal nie zrozumialby wypowiedzi nawet gdybym napisal pelne imie i nazwisko.

 

BTW, nie wiem czemu skupiles sie na tym przykladzie [draznil? utkwil w pamieci?], ale to bylby lepszy trop gdybys podal przyklad mojej wypowiedzi, ktora mozna interpretowac inaczej niz zamierzona.

 

Ale z drugiej strony w self-explanatory zdaniu na jedną linijkę, którego ni ch**a nie można zrozumieć inaczej niż zakładałem, potrzebujesz przyjebać się o doprecyzowanie?

Tak bo wg mnie mozna je zrozumiec inaczej i to obie czesci zdania - "salary" zamiast "salary cap" w kontekscie zmiennosci moze dotyczyc samych zawodnikow i nie wiem kto pamieta co bylo ustalane okolo 11 lat temu [a nawet jako autor nie wiesz czy wlasnie wtedy!].

 

Bo nie jestem skryptem w VBA tylko człowiekiem i mogę komunikować się na dużo bardziej złożonym poziomie z innymi ludźmi, których uznałem za zdolnych od odbioru i odczytania komunikatu ze względu na posiadaną wiedzę i znajomość kontekstu, którego dotyczył (oraz posiadanie narzędzi do odczytania). Tym samym szybciej było mi napisać "salary" niż "salary cap".

"salary na poziomie 460" czy "salary, które ustalono bodajże 11 lat temu" nie jest ani krotsze ani bardziej precyzyjne niz "salary cap" stad moje czepniecie sie.

 

Zresztą ten przepis wymaga podrysowania, bo nie zmienia się również od lat. Jeżeli bowiem salary stashowanego zawodnika nie ulega zmianie, dlaczego mamy ruszać przypadki typu Papagiannis, którzy nie ugrali więcej meczów wcale nie z powodu kontuzji?

Bo byl w aktywnym skladzie Kings na tyle dlugo zeby rozegrac 31 gier? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom to jest prosty matematyczny problem, pytanie brzmi jak to z dowodami naukowymi - czesc nierozumie czesc sie niezgadza - czy potrzebna nam tu gownoburza dla 3 fp 

 

biorac pod uwage nie salary nie srednia i nie tendecje zwyzkowa FP ligi TYLKO to

ze od paru lat zrobilismy sie na wzor NBA i mamy potegi i potegi tankowania

model w ktorym jest 20 zespolow ze srednia 36 odszedl do wiecznosci jak Billy King i 7 letnie kontrakty

podsumowujac ludzie ida w skrajnosc

 

zobaczymy co we wrzesniu bedzie na FA - bo 6 druzyn ma over460 a 3 ziomeczkow ma salary na poziomie 330(300-370) a reszta ma cos w stylu 440 i watpie by kazdy chcial wziac ten balast 

Covington robil 40 fp a nie moglem go oddac za przecietny pick 

 

cap floor anybody ? 380 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny trejd Bulls i to by bylo na tyle jesli chodzi o wartosc Payne'a...

 

Teraz mam czekać do września żeby wydraftować jakiegoś tłustego kozaka?

Pozbadz sie problemu sprzedajac pick...

Z kolei mnie po drafcie NBA najbardziej uwiera gdy pojedyncze sleepery pozaloteryjne laduja w druzynach gdzie sa 3+ w rotacji na swojej pozycji. Bo wtedy dylemat brzmi czy warto trzymac 2-3 lata czy mozna liczyc na jego pobranie z FAsow za rok/dwa. Przy tylu sepach niestety zwykle pada na to pierwsze...

 

zobaczymy co we wrzesniu bedzie na FA - bo 6 druzyn ma over460 a 3 ziomeczkow ma salary na poziomie 330(300-370) a reszta ma cos w stylu 440 i watpie by kazdy chcial wziac ten balast

A co ma byc? Wywalanie marginalnych gosci typu Barea/OQuinn, Taj/Young, Bogut, Lee czy Rivers wcale nie poprawia jakosci waiverow, zwlaszcza pod katem uzywania tych wysokich numerkow.

 

Covington robil 40 fp a nie moglem go oddac za przecietny pick

Ta trudnosc polega na tym, ze nikt nie wierzy, ze tyle bedzie robil w nastepnym sezonie.

Ja tam bym klepnal wymiane moj pick za Cova... gdybym mial miejsce w salary.

 

cap floor anybody ? 380 ?

W jakim celu?

Uwazasz, ze byloby lepiej dla ligi gdyby przykladowy Krzemo przygarnal jakiegos wywalonego przeplaconego gracza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mowa o jednym z najbardziej znanych zawodnikow NBA ostatnich dekad.

Jesli ktos o nim nie slyszal nie zrozumialby wypowiedzi nawet gdybym napisal pelne imie i nazwisko.

 

Słyszeć słyszał, ale o Kobe, nie Kobo. Czy w 1973 nie grał gdzieś jakiś Kobo (imię lub nazwisko), czy nie przystępuje za rok do draftu albo czy nie jest to właściciel jakiegoś klubu - nie wie.

 

 

BTW, nie wiem czemu skupiles sie na tym przykladzie

 

Zauważyłem i przyszło mi to na myśl w kwestii zamydlania precyzji przekazu nie wiadomo po co. Ja musiałbym podjąć wysiłek naciśniecia 4 klawiszy, żeby dopisać " cap", ty celowo zbaczasz z drogi żeby zrobić zmianę.

 

 

"salary na poziomie 460" czy "salary, które ustalono bodajże 11 lat temu" nie jest ani krotsze ani bardziej precyzyjne niz "salary cap" stad moje czepniecie sie.

 

Jest tak samo jasne. To że wynosi 460 i było ustalone w c*** dawno temu uznałem za istotne części budujące/wzmacniające komunikat. "Cap" nie uznałem za istotne dla czegokolwiek, jako że z kontekstu wynikało o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny trejd Bulls i to by bylo na tyle jesli chodzi o wartosc Payne'a...

You have got to be kidding me!

Zaczynam podejrzewać, że oceniasz trejdy NBA pod kątem posiadania zawodników biorących w nich udział. Tak Cię bulwersowało olanie rozwoju Jokica w zeszłym sezonie, a to samo z Zubacem oceniasz jako całkiem normalne. Teraz narzekasz na trejd Bulls, kiedy dostają dwóch perspektywicznych starterów i future Dirka... C'mon przypomnieć Ci co Kings dostali za Kuzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartość Mirotica podskoczyła?

Zalezy w jakiej druzynie bedzie gral... jesli w Bulls to wlasnie stracil minuty...

 

Słyszeć słyszał, ale o Kobe, nie Kobo. Czy w 1973 nie grał gdzieś jakiś Kobo (imię lub nazwisko), czy nie przystępuje za rok do draftu albo czy nie jest to właściciel jakiegoś klubu - nie wie.

A skoro nie wie to przyjalby, ze chodzi o Kobe. Jak musisz wymyslac nowe znaczenie dla slowa by tracilo ono sens to raczej nie bedzie problemu... w przeciwienstwie do sytuacji gdy uzywasz slowa w innym znaczeniu niz jest ogolnie przyjete.

 

Zauważyłem i przyszło mi to na myśl w kwestii zamydlania precyzji przekazu nie wiadomo po co. Ja musiałbym podjąć wysiłek naciśniecia 4 klawiszy, żeby dopisać " cap", ty celowo zbaczasz z drogi żeby zrobić zmianę.

Jesli uwazasz, ze Kobo zamiast Kobe zamydla przekaz bardziej niz salary zamiast salary cap to um, bardzo roznimy sie w opiniii. Choc przyznaje, ze juz nie pamietam dlaczego kiedys tak go nazwalem.

 

Kobo dilemma

chodzi o jakas kobiete ? o gre w karty ? co jest z wami ?

O czepianie sie szczegolow wypowiedzi u innych ;-)

 

Zaczynam podejrzewać, że oceniasz trejdy NBA pod kątem posiadania zawodników biorących w nich udział. Tak Cię bulwersowało olanie rozwoju Jokica w zeszłym sezonie, a to samo z Zubacem oceniasz jako całkiem normalne.

Chwila, chwila, z punktu widzenia Lakers nie podobal mi sie ten trejd! Ale dyskusja dotyczyla tylko Twojej wymiany w FBXie [gdzie jest normalne, ze prospekt zostaje zablokowany po offseason przez starszego startera].

 

Teraz narzekasz na trejd Bulls, kiedy dostają dwóch perspektywicznych starterów i future Dirka...

Jesli na serio masz taka opinie to szykuje sie nam ciekawa dyskusja... sprawdz skrzynke ;-)

 

C'mon przypomnieć Ci co Kings dostali za Kuzyna?

Wg mnie ten trejd jest gorszy niz za Kuzyna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwienstwie do sytuacji gdy uzywasz slowa w innym znaczeniu niz jest ogolnie przyjete.

 

 

Wpisz sobie "salary" w wyszukiwarce na forum. Bardzo często ludzie używają tego w znaczeniu "salary cap" i jakoś nie przypominam (ani nie wyobrażam) sobie, żeby jakieś nieporozumienia z tego wynikały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, z punktu widzenia Lakers nie podobal mi sie ten trejd! Ale dyskusja dotyczyla tylko Twojej wymiany w FBXie [gdzie jest normalne, ze prospekt zostaje zablokowany po offseason przez starszego startera].

Ja dokładnie o tym piszę. W zeszłym sezonie strasznie się zżymałeś gdy Nuggets grali splitem Nurka i Jokica i twierdziłeś coś zupełnie przeciwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie "salary" w wyszukiwarce na forum. Bardzo często ludzie używają tego w znaczeniu "salary cap" [...]

OK, pomijajac komiszowego posta [gdzie jest salary cap, ale tez jest bardziej formalny] w tym watku pojawilo sie...

 

Moge przyjąć troche salary, wszyscy na sprzedaż.

IMO chodzi tylko o pensje zawodnikow i nie mozna tego interpretowac jako "salary cap" bo wtedy zdanie straci sens [zwlaszcza, ze piotreksuper sam jest powyzej limitu].

 

pol ligi ma salary powyzej 460 i sila rzeczy beda wyprzedaze[...]

Tu jest sprawa dyskusyjna. Z jednej strony "salary" zostalo uzyte podobnie w kontekscie capu [punkt dla Ciebie], ale z drugiej broni sie rowniez w kontekscie "pensje wszystkich zawodnikow w skladzie" i zdanie "pol ligi ma salary cap powyzej 460" nie ma sensu [punkt dla mnie], wiec wg mnie tu najbardziej pasuje interpretacja posrednia z "salary [druzynowe]".

 

Będę schodził z salary.

Jeżeli ktoś się na coś czai z mojego narybka... zapraszam.

Tu cholera wie bo dowolne wersje pasuja.

 

Ale miedzy innymi dlatego sie czepnalem Twojej wypowiedzi Chytruz bo mi sie to juz dawno rzucilo w oczy jak zamiennie sa stosowane te okreslenia chociaz oznaczaja cos innego. W/w post PeWee jest dobrym przykladem dlaczego uwazam to za irytujaco nieprecyzyjne bo mozna go czytac jako:

1) "schodze ponizej limitu wg standardowego planu numer 1 czyli planuje wywalic paru marginalnych/starszych zawodnikow, wiec jak ktos chce ich przygarnac za np slabe picki to sie latwo dogadamy".

2) "schodze ponizej limitu wg standardowego planu numer 2 czyli sprzedam dowolnego zawodnika o ile dostane zawodnika podobnego kalibru w podobnym wieku, ale zarabiajacego istotnie mniej od tego sprzedawanego".

 

Zwroc uwage jak drastycznie rozne propsy beda wysylane w zaleznosci od interpretacji tego samego zdania!

Oczywiscie jest tez wariant 3) czyli 1) + 2) gdzie "wszystko jedno jak zejde o ile zejde i wymiana mi sie podoba", ale akurat w przypadku PeWee wydaje mi sie, ze ma preferencje i trzeba sie ich domyslac.

 

Ja dokładnie o tym piszę. W zeszłym sezonie strasznie się zżymałeś gdy Nuggets grali splitem Nurka i Jokica i twierdziłeś coś zupełnie przeciwnego.

Przeciez oni byli wydraftowani w tym samym drafcie!

W takim ukladzie ciezko ktoregos liczyc jako weterana blokujacego mlodziaka... a juz na pewno jest to bez porownania do ex-All-Stara Lopeza z 9-letnia kariera vs Zubac po rookie sezonie, w ktorym gral ~16 minut na mecz.

 

Kogo byloby stac? Tatum, JJ, Fox beda do wziecia, trzeba by jak za rope posypac.

Wg mnie to akurat slaba grupa, ale to tylko oznacza, ze sie nie ustawie w tej kolejce... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez oni byli wydraftowani w tym samym drafcie!

Pomijasz drobny szczegół, że Nurkic zaczął rok wcześniej od Jokica i na początku zeszłego sezonu miał 2x większy staż niż Serb.

 

W takim ukladzie ciezko ktoregos liczyc jako weterana blokujacego mlodziaka... a juz na pewno jest to bez porownania do ex-All-Stara Lopeza z 9-letnia kariera vs Zubac po rookie sezonie, w ktorym gral ~16 minut na mecz.

To się wreszcie zdecyduj na kiedy chcesz oceniać ten trejd. Jeśli już po wymianie LAL-BKN to jasne, że wypada blado. Ale już raz pisałem, na chwilę klepnięcia nie było podstaw myśleć, że Lakers oleją rozwój Zubaca i trejd wyglądał ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ruszyla lawina nowych kontraktow z lata 2017, a juz Harden, Paul, Butler i Towns potracili troche fp/mecz na nastepny sezon... a uwzgledniajac potencjalne ruchy Blake/Hayward i George sa nastepni w kolejce takze czolowka zawodnikow powinna nieco mniej odstawac od peletonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.