Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, P_M napisał:

Skąd ten termin, bo pierwszy raz się spotkałem, żeby na ten sport ktokolwiek tak powiedział, a pochodzę z "żużlowego" miasta ;) 

A to z Wielkopolski. Tu ogólnie na  żużel nawet nie sport ale jako materiał się mówi szlaka. Tak od dzieciństwa było mówione w Gnieźnie .  Ogolnie rejon Gniezno-Poznań ma bardzo specyficzną gwarę  .

U nas się kula piłkę ( wkulnąć się czy kulać się to w ogóle słowo dość trudne do wytłumaczenia bo ma wiele znaczeń)  i takie tam. Ogólnie widać w Poznaniu powolny zanik gwary bo coraz więcej jest napływowych ze Szczecina . Wrocławia czy Ukrainy i już np nikt nie prosi mnie w sklepie bym wdusił PIN co jeszcze 10 lat było powszechne. Bo w poznańskiem się dusi przycisku , rozdusza widelcem ziemniaki

Ty jesteś z Rybnika o ile się nie myle. Kiedyś lubiłem ten stadion ale już mega dawno tam nie byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

A to z Wielkopolski. Tu ogólnie na  żużel nawet nie sport ale jako materiał się mówi szlaka. Tak od dzieciństwa było mówione w Gnieźnie .  Ogolnie rejon Gniezno-Poznań ma bardzo specyficzną gwarę  .

U nas się kula piłkę ( wkulnąć się czy kulać się to w ogóle słowo dość trudne do wytłumaczenia bo ma wiele znaczeń)  i takie tam. Ogólnie widać w Poznaniu powolny zanik gwary bo coraz więcej jest napływowych ze Szczecina . Wrocławia czy Ukrainy i już np nikt nie prosi mnie w sklepie bym wdusił PIN co jeszcze 10 lat było powszechne. Bo w poznańskiem się dusi przycisku , rozdusza widelcem ziemniaki

Ty jesteś z Rybnika o ile się nie myle. Kiedyś lubiłem ten stadion ale już mega dawno tam nie byłem

na śląsku kula się kostką (a właściwie to koblą) w gry planszowe :) 
Tak, pochodzę z Rybnika, stadion meh + ogólnie nie lubię już za bardzo swojego miasta (pierdolnik ścieżkowo-rowerowy, słaba infrastruktura, od lat jedyny pomysł na rozwój to budowa kolejny dyskontów, problemy z parkingami w mieście, w dodatku chyba najdroższe na śląsku), odkąd się przeprowadziłem :) 
A co do wduszania to już bardziej powszechne, choć faktycznie wychodzi z użycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale mecz w Lublinie. Niesamowite jak mocną ekipę zebrała Sparta. Ok taki mecz Zmarzlikowi już drugi raz sie nie zdarzy bo poprzedni był w 2014 co nie zmienia faktu ,że we Wrocławiu opcją nr 5 jest gracz ,który byłby nr 2 czy 3 prawie w każdej ekipie. Na całe szczęscie dla ligi mają słabych czy przeciętnych junorów. Ok wiadomo ,że jak wróci Woryna w Czewie to będzie trzecia mocna ekipa ale wciąż to jednak poziom niżej od duetu Lublin-Sparta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzemo napisał:

Trzeba jeszcze dodać, że tor w Lublinie był beznadziejny, robii go kilka tygodni pod siebie, niby miało być mokro i grząsko, a jest beton, kurzawica, jedna ścieżka przy krawężniku, słabe warunki do ścigania. 

No niestety . Kiedyś Wrocław słynął z toru gdzie liczył się tylko start. Teraz Lublin taki wygenerował. Bali się opadów i chyba coś przekombinowali  bo poza Fretką i Zmarzlikiem nikt nie zrobił ataku po zewn. Tzn skutecznego ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.06.2023 o 21:39, ignazz napisał:

Słabiutki ten tor w Rzeszowie. Jak można robić coś takiego ze 3 tor tak odstaje?.. 

niedopuszczalne moim zdaniem 

Słabe to jest Teterow . Przecież tam tylko mała niesie. I jeszcze na dodatek są rynny. Mikkelsen przed chwilą wyjechał na szeroką i od razu stracił pozycję lidera.

Madsen raz wyrpzedził na szerokiej ale jak spróbował drugi raz to się okazało ,ze jest lodowisko. Kto robi taki tor na GP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Fatalny sezon ale wynik ponad stan ostatecznie. Dosyć blisko było finału patrząc na okoliczności. ,młodzieżowiec słowo klucz  

Mlodziezowiec ok, ale druga w Toruniu linia też dzis leżała. 

Dawno nie wiedziałem meczu, w którym drużyna miałaby takiego pecha, przed meczem wypada jeden z liderów, w trakacie meczu drugi lider i trzeci zawodnik (Wright jak na debiut jechał przyzwoicie), drużyna jednak to pociągnęła. Piękne zwycięstwo i dużo dobrego ścigania.

Małkiewicz wygląda na mega prospect. Ma chłopak jaja i smykałkę do ścigania, dobrze siedzi na motorze, oby dalej się rozwijał. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń to zawalił bo miał spore szanse ale za kazdym razem ktos zawodził. A w rewanżu to juz w ogóle dramat.

Wroclaw to piękna historia ale niestety przy tych kontuzjach to ja nie wiem jak oni mają się postawić Lublinowi.

\Sparta cały sezon była jak walec. Zgniatała rywali a teraz w najważniejszym momencie będą musiali wystawiać samych juniorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.