Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mecz w Częstochowie..... Odkąd tor w Bydgoszczy wypadł z głównego obiegu to nie ma lepszego toru w Polsce do ścigania... Szybki tor ,,, Ścieżki po całej szerokości .. Można atakować po całym torze ale dziś te zawody są najlepsze jakie widziałem w tym sezonie a może i jedno z lepszych w ostatniej dekadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Motor wygrywa 10 mecz z rzędu bijąc przy tym klubowy rekord który przetrwał 42 lata.Sam mecz nudny jak flaki z olejem,1 ścieżka oprócz startu to policzyłem z 3 mijanki na 15 biegów.Po meczu żużlowcy weszli do młyna,Lambert i Jeleniewski nawet coś tam pokrzyczeli.Ekstraliga dla Motoru co raz blizej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i ch... no i cześć.

Lambert i sędzia nie wytrzymali presji. Szkoda, że to odbiło się na wynikach, i kościach innych zawodników.

Upadek Doyla był z gatunku tych najbardziej zdradliwych. Duża predkość, mało miejsca i gotowe.

Oby tylko nie był out of season.

 

A i jeszcze jedno. Na zawodach żużlowych nie powinno być lekarzy, tylko ratownicy medyczni w karetce. Wydawanie hajsu na lekarza zawodów, który i tak robi ZAWSZE to co mówi mu zawodnik (szczególnie w ostatnich latach) jest bez sensu. Cook nie byl zdolny do jazdy. On zamknął gaz na początku drugiego okrążenia półfinału. Tylko czekam, aż taki spowoduje tragedię i będzie ryk "jak tego można było nie zauważyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o sytuacji z Finału IMP?

Z jednaj strony sędzia zawsze może dać w 4 na 1szym łuku, tu też by to obronił, ba wielu uważa, że to jedyna dobra decyzja by była.

 

Ja im wiecej powtórek oglądalem, tym bardziej widziałem wykluczenie Bartka, on chciał wyprzedzać, wynieść się za koło Kołodzieja a tam był Piotr, no i bęc. Na każdym innym łuku bez kontrowersji, dla mnie tu do obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz tak.

 

Roman i Andrzej do niedawna tak ale chyba ta nasza wyskakana młodzież lepiej jeździ.

 

Tamta epoka to była walka z technologia także a tu nasi maja dostęp do najnowszych cudów techniki i to czasem z wyprzedzeniem innych.

 

Stad tamte czasy były trudniejsze i dlatego w top20 spokojnie wcisnę old school

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o sytuacji z Finału IMP?

Z jednaj strony sędzia zawsze może dać w 4 na 1szym łuku, tu też by to obronił, ba wielu uważa, że to jedyna dobra decyzja by była.

 

Ja im wiecej powtórek oglądalem, tym bardziej widziałem wykluczenie Bartka, on chciał wyprzedzać, wynieść się za koło Kołodzieja a tam był Piotr, no i bęc. Na każdym innym łuku bez kontrowersji, dla mnie tu do obrony.

Błąd sędziego

Zmarzlik był całym motocyklem przed Pawlickim conajmniej od połowy łuku. wynosił się w jego tor jazdy ale jako prowadzący miał do tego prawa. To Pawlicki powinien zmienić tor jazdy albo odpuścić. On sam wjechał pod koło Bartosza.

Mało tego ten kontakt był minimalny i nie przestawiło przedniego koła na tyle by był uslizg. To był flop Pawlickiego i ewidentnie do wykluczenia

 

Zmarzlik zrobił wszystko zgodnie z przepisami. Był z przodu i nie powinien zostać wykluczony. A kontakt nie był faulem

 

-

Skandalem jest to co się dzieje w Grand Prix i promowanie Taja

 

W Pradze Morris przed zawodami mówi ,że w Pradze nigdy 3 i 4 nie dawało szans więc on ustawi tor by dawało a po dwóch seriach nagle mówi że przesadził więc teraz ustawi tor na odwrót. Przecież to była jawna preparacja i jednym z głównych beneficjentów tego był Woffinden rodak Morrisa. A przegranymi Polacy

 

Ale to co się stało wczoraj to już jest przegięcie. Tai dwukrotnie w jednym biegu przekracza wewnętrzną linię i nie zostaje wykluczony. On w ogóle nie powinien być w półfinale i powinien mieć odebrane 4 pkt ( FIM pewnie tego nie zrobi ale ten sędzia już nigdy nie powinen sędziować Grand PRix - on nie widział podobnej akcji z Dudkiem i  nie pomne jeszcze z kimś

 

Sytuacja ze Zmarzlikiem jest dyskusyjna bo na dwóch ujęciach było widać że w momenice jak Lindgren przejeżdża obk Bartosza to zrzuca mu nogę z haka a potem wjeżdża przed przednie koło co zmusiło Zmarzlika do zmiany toru a bez nogi na haku zakończyło się upadkiem

Nie będe się upierał ,że tam był faul Lindgrena ale miałem wrażenie, że noga z haku spadła w wyniku kontaktu z Lindgrenem

 

Ja był powtarzał w 4 ale nie mam tu pewności

 

Gdyby jednak sędzia porządnie to sędziował to dziś Zmarzlik by tracił jakieś 12-15 pkt do pierwszego Wofindena..

 

Naprawdę FIM powinen odebrać pkt Taiowi bo takie ewidentne przekroczenie nie powinno mieć miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sędziego

Zmarzlik był całym motocyklem przed Pawlickim conajmniej od połowy łuku. wynosił się w jego tor jazdy ale jako prowadzący miał do tego prawa. To Pawlicki powinien zmienić tor jazdy albo odpuścić. On sam wjechał pod koło Bartosza.

Mało tego ten kontakt był minimalny i nie przestawiło przedniego koła na tyle by był uslizg. To był flop Pawlickiego i ewidentnie do wykluczenia

 

Zmarzlik zrobił wszystko zgodnie z przepisami. Był z przodu i nie powinien zostać wykluczony. A kontakt nie był faulem

 

-

Skandalem jest to co się dzieje w Grand Prix i promowanie Taja

 

W Pradze Morris przed zawodami mówi ,że w Pradze nigdy 3 i 4 nie dawało szans więc on ustawi tor by dawało a po dwóch seriach nagle mówi że przesadził więc teraz ustawi tor na odwrót. Przecież to była jawna preparacja i jednym z głównych beneficjentów tego był Woffinden rodak Morrisa. A przegranymi Polacy

 

Ale to co się stało wczoraj to już jest przegięcie. Tai dwukrotnie w jednym biegu przekracza wewnętrzną linię i nie zostaje wykluczony. On w ogóle nie powinien być w półfinale i powinien mieć odebrane 4 pkt ( FIM pewnie tego nie zrobi ale ten sędzia już nigdy nie powinen sędziować Grand PRix - on nie widział podobnej akcji z Dudkiem i nie pomne jeszcze z kimś

 

Sytuacja ze Zmarzlikiem jest dyskusyjna bo na dwóch ujęciach było widać że w momenice jak Lindgren przejeżdża obk Bartosza to zrzuca mu nogę z haka a potem wjeżdża przed przednie koło co zmusiło Zmarzlika do zmiany toru a bez nogi na haku zakończyło się upadkiem

Nie będe się upierał ,że tam był faul Lindgrena ale miałem wrażenie, że noga z haku spadła w wyniku kontaktu z Lindgrenem

 

Ja był powtarzał w 4 ale nie mam tu pewności

 

Gdyby jednak sędzia porządnie to sędziował to dziś Zmarzlik by tracił jakieś 12-15 pkt do pierwszego Wofindena..

 

Naprawdę FIM powinen odebrać pkt Taiowi bo takie ewidentne przekroczenie nie powinno mieć miejsca

Z tego co ostatnio kiedyś mówił ten kolo w studiu sedzia to nie ma już (w lidze przynajmniej) tej zasady gdzie zawodnik z przodu dyktuje tor jazdy. Wiem, zgadzam się in advance to debilne ale tak twierdził (ja tego sprawdzać nie będę bo mi to wisi).

 

Mam tylko wrażenie, że z 15 lat temu sędziowie nie mieli tylu powtórek a jakoś tych kontrowersji było mniej i jakoś lepiej z tego wychodzili.

 

Ogólnie niech Polsat przejmnie Eligę, proszę. Bajerski w studiu, Łopaciński jako komentator to dla mnie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio kiedyś mówił ten kolo w studiu sedzia to nie ma już (w lidze przynajmniej) tej zasady gdzie zawodnik z przodu dyktuje tor jazdy. Wiem, zgadzam się in advance to debilne ale tak twierdził (ja tego sprawdzać nie będę bo mi to wisi).

 

Mam tylko wrażenie, że z 15 lat temu sędziowie nie mieli tylu powtórek a jakoś tych kontrowersji było mniej i jakoś lepiej z tego wychodzili.

 

Ogólnie niech Polsat przejmnie Eligę, proszę. Bajerski w studiu, Łopaciński jako komentator to dla mnie za dużo.

Nie wiem jak to jest w przepisach ale zazwyczaj jak ktoś jest z przodu to ten z tyłu nie wjeżdża w neigo

 

W tym finale  było kilka sytuacja podobnych jak Pawlicki wjechał w Szczepaniaka a ten nie odpuścił i wygrał. Jak Protasiewicz wjechał przed Przemka Pawlickiego i ten wyhamował i się wykopyrstnał

 

Tu było identycznie.. Tam nie było faulu Zmarzlika.. Piotrowi nawet nie przestawiło przedniego koła... 

 

Szczerze powiedziawszy to Zmarzlik jest naszą jedyną szansą na tytuł

Janowski niestety jest za miękki . Dudek to jednak przerost ambicji nad możliwościami a bracie Pawliccy na arenie międzynarodowej już kolejny rok dają ciała

 

Bartosz ma wszystko co potrzeba. Niesamowity balans ciałem .Odwagę w atakach. Wciska sie w każdą szczelinę. Jest świetnie przygotowany * gdyby nie decycja sędziowska pewnie by wygrał drugie Grand Prix z rzedu ( a i poprzednia decyzja kiedy wykluczono go w półfinale za faul na Pedersenie była żartem bo wtedy też Nicki zjeżdżał do małej i szukał kontaktu ( podobny flop jak zrobił Pawlicki)

 

Ten rok pewnie mu nie wyjdzie bo za dużo strat i za dużo ma pecha co do sędziowania ale za rok powinien być faworytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz w mordę.. Co się stało ,że Ogór nie żyje... Ogromnie przykra wiadomość..

 

O ile wiem niestety z pierwszej ręki co było przyczyną samobójstwa Dadosa( niestety zbyt dużo narkotyków jak leczył się po wypadku na motocyklu szosowym)  i Kurmańskiego ( tu niestety chora presja kibiców , którzy go wyzywali od najgorszych na mieście bo zawalił jakiś mecz) o tyle cięzko mi jakoś pojąc co się stało tutaj

 

Szkoda naprawdę szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz w mordę.. Co się stało ,że Ogór nie żyje... Ogromnie przykra wiadomość..

 

W niedzielę jeszcze jechał całkiem dobrze dla Rzeszowa, miał rodzinę, ustabilizowaną sytuację życiową, wydawał się być bardzo stabilnym emocjonalnie człowiekiem. To tylko pokazuje, że nigdy nie wiadomo, co siedzi w głowie niektórych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo teorii. To o koło Jędrzejaka kilka lat temu zahaczył Lee Richardson po którym to wypadku zmarł. Ponoć miał to Jędrzejak mocno przeżywać.

 

Teraz Stal Rzeszów miała jechac mecz w Ostrowie, rodzinnym miescie Tomka. Sam w wywiadzie przyznawał, że odkad wybrał Rzeszów a nie Ostrów miał nieciekawe życie w Ostrowie. Zarysowane auto, napisy zdrajca itd. Inteligenci z Ostrowa szykowali mu jakies piekielko podczas prezentacji.

 

Teraz jeszcze klasa dzialaczy z Ostrowa, którzy nie chcą odwolac meczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe uczczenie pamięci Tomka dla prezesa Ostrowa.. Zgarnac gruby hajs i pokonac oslabionego psychicznie rywala.

 

W sobote zuzlowcy Stali będą zegnac kolegę, z którym kilka dni wczesniej walczyli jako drużyna, a na drugi dzien mają o wszystkim zapomniec i jezdzic jak gdyby nigdy nic. Kapitan Stali Porsing wydał oswiadczenie w którym napisał, że on nie jest w stanie jechac. Nosz kur** mać, kibice z Ostrowa są chorzy. Ich wychowanek zmarł, którego wyzywali od zdrajcy, a Ci będą sobie w niedziele chlac piwo i obzerac się kiełbaskami. Są jakieś niepisane zasady chyba, co?

 

Gdy we Wloszech zmarł Astori odwołano wszystkie mecze Serie A.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.