Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Co do żużla u nas to brakuje przede wszystkim pomysłu, kasy, środowiska... Do tego miasto jest zdominowane przez kibiców Zawiszy Bydgoszcz (aktualnie awans do A klasy), a to chłopaki z charakterem :rugby: Taki przykład. Niedawno największa lokalna sieć taxi została sponsorem klubu Polonii i pojawiła się ciekawa promocja Speedway Taxi. 2 auta zostały skasowane przez dumnych zawiszaków, bo "w Bydgoszczy tylko Zawisza" <facepalm> Ostatnio, jakoś tydzień temu, napadli na busa piłkarzy Polonii Bydgoszcz, którzy awansowali do 4 ligi. Także ciężko o sponsora, gdy pojawienie się herbu klubu powoduje demolkę.

 

Ale to i tak nie usprawiedliwia strony klubu. Gdy na pierwszym spotkaniu z kibicami Władek został zapytany o poszukiwanie sponsora i odpowiedział "ale przecież sponsor już jest - miasto Bydgoszcz" to straciłem nadzieję na powrót Polonii do dobrych lat. Facet zresztą wiemy jaki jest - kłótliwy, nieprzyjemny. Jest tu niedługo i już zaliczył tyle wizerunkowych wpadek, że ciężko zliczyć. Ostatnie akcje z Hitlerem na polewaczce i bójką w parku maszyn tylko przypomnę. Albo jego genialny plan oszczędności w postaci rezygnacji z podprowadzających :grin: To już jest prawie koniec.

 

Tomek Gollob? On ma teraz swoje problemy. Jego ewentualna prezesura w Polonii to póki co bajka. Zresztą dla mnie to kolejny fail Władka - w dzień, w którym jego syn wylądował w Szpitalu Wojskowym i nie było co przyniosą kolejne godziny, on nagle wypala, że "pewnego dnia Tomasz obejmie prezesurę w Polonii". Nawet jak do tego by doszło to nie wiem na ile nasz Mistrz będzie potrafił zarządzać klubem i na ile Władek się odsunie w cień. Z Papą to tu się tylko kopanie w tyłek w parku maszyn uda. Na co liczyć można w przypadku Tomka to jego znajomości wśród bogatych ludzi typu Gotowski. Ale jak napisałem, On ma teraz inne wyzwania przed sobą.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz poprzez wybicie z rytmu, ale Woryna nawet go nie dotknął, a takie wybijanie z rytmu masz w każdym wyścigu na pierwszym łuku. Bez żartów.

 

Na powtórkach było widać że kontakt był

 

@ Andy 13

 

Takie coś jak kibole Zawiszy powinno być eliminowane z życia sportowego. Sorki ale to jest patologia... I miasto Bydgoszcz powinno od razu odcinać finansowanie Zawiszy za każdą tego typu akcję. Koniec kropka. Zero wsparcia dopóki kluby nie poradzą sobie z przestępcami

 

Powtarzam - Polonia to zbyt ważna historycznie marka by miała zniknąć. Na pewno ciężko jest kibicom wrócić do oglądania po tylu latach ekstraklasy ale mam nadzieje że wrócicie ( tak jak mam nadzieję że kiedyś znów pójdę na żużel na Skałce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, miasto nie tylko odcięło finansowanie ale nawet wygoniło Zawiszę z Bydgoszczy :D Wspomniany awans do A klasy wywalczyli na boisku w Potulicach, a to kawał drogi stąd. Ale środowisko trzyma się mocno. SP Zawisza należy do samych kiboli, teraz robią składki na grę w A klasie. Z jednej strony to godne podziwu zaangażowanie, ale syf i patologia jaka za tym idzie to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, miasto nie tylko odcięło finansowanie ale nawet wygoniło Zawiszę z Bydgoszczy :grin: Wspomniany awans do A klasy wywalczyli na boisku w Potulicach, a to kawał drogi stąd. Ale środowisko trzyma się mocno. SP Zawisza należy do samych kiboli, teraz robią składki na grę w A klasie. Z jednej strony to godne podziwu zaangażowanie, ale syf i patologia jaka za tym idzie to dramat.

Ale na składkach to oni już polegną w III lidze bo kto normalny przyjdzie do klubu zarządzanego przez bandyterkę z ryzykiem pobicia bo nie wygrają ważnego meczu jak to ostatnio było w Sosnowcu

 

Kiedys Polonia kibicowsko się trzymała ale teraz wiem że praktycznie nie ma żadnej zorganizowanej grupy

Oby się Wam udało bo stadion macie jeden z najlepszych do walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym z Zawiszy nie chodzi o sportowy wynik, mogą być w tej A klasie przez dekady. Byle był klimat na trybunach i ulicach. I "braterstwo" z ŁKS. Parę lat temu na turnieju juniorek koszykówki kobiet (dziewczyn, chyba 16 lat) okradli w imię miłości z ŁKSem dziewczyny z Widzewa. Dla nich to więcej znaczy niż gole własnego teamu.

 

Polonia jest w stanie totalnego rozkładu. Są stowarzyszenia kibiców, których największym osiągnięciem jest poróżnienie środowiska związanego z klubem. Efekt ich działań jest taki, że w klub z taką tradycją praktycznie nie ma swojego środowiska w mieście, bo każdy był zły. A ci z milicji, a tu herb nie taki, a tego na taczce powieźli... Tak całościowo patrząc, na Zawiszaków, najnowszą historię, to klub jest dużo większą ruiną i w dużo większym dole niż marny stadion i długi. Tego nie było w innych ośrodkach, które podnosiły się po problemach. W Toruniu Elana też rządzi kibicowsko ale nie jest tak niszczycielska w kontekście Apatora.

 

 

Co do Bydgoszczy. Zajdą tam w końcu warunki okołosportowe dla Polonii. Teraz w Bydgoszczy ogólnie gorszy moment dla sportu. Basket Męski dawno nie walczy o Eklasę, Zawisza w kopaną lipa, no i Polonia.

 

Jest dół po całości. Tylko żeński basket Artego trzyma poziom od ładnych paru lat i nawet ma sukcesy w postaci medali Basket Ligi Kobiet. Męski też jest OK, pomimo bycia średniakiem-mizerią w 1 lidze lubię Astę. Jeden i drugi klub bardzo nadrabia klimatem, atmosferą w relacjach z kibicami i fajną halą do oglądania kosza. Ale ogólnie na miasto patrząc to już jest sportowy trup.
A, no i wioślarstwo, chyba bezkonkurencyjne w Polsce (21 mistrzostw z rzędu czy coś - tylko nie wiem kogo to interesuje :onthego: ).

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jedzie z lesznem, zg i wrocławiem, a nie jak do tej pory rybnikiem, grudziądzem i toruniem. z gorzowem mieli farta.

 

Wystarczą im dwie wygrane w tych trzech spotkaniach, a od paru spotkań jeżdżą w osłabionym składzie bez Jonssona, więc myślę, że 2 wygrane w 3 spotkaniach są jak najbardziej w ich zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SEC po 3 wyścigach prowadzą Milik i Lebedevs. Typowałem Wrocław od samego początku na mistrza i jak chłopaki nie pogubią formy, to może nie być na nich mocnych, chyba najlepsi juniorzy w lidze, Milik z Lebedevsem i Woffindem z Janowskim, to może wystarczyć na mistrza.

 

Chyba można już oficjalnie powiedzieć, że Jarosław Hampel powrócił.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kasztany jeżdzą w tym całym SEC, nie dziwię sie ze puste trybuny

ja typowalem gorzow/zieloena/leszno (ale odkrycie), ale nie mow, ze sparta ma lepszych juniorow niz leszno, nawet bym sie zastanawial czy rybnik nie ma lepszych. woffinden ostatnio nie porywa, ale janowski w ostatnich 3 meczach mial srednia 15,7 LOL (oczywiscie liczac anglie/szwecje)

w ogole to sie wybieram w lipcu do tego muzeum co otworzyli w toruniu,byl ktos? szczakiel tam autografy rozdawal dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kasztany jeżdzą w tym całym SEC, nie dziwię sie ze puste trybuny

 

ja typowalem gorzow/zieloena/leszno (ale odkrycie), ale nie mow, ze sparta ma lepszych juniorow niz leszno, nawet bym sie zastanawial czy rybnik nie ma lepszych. woffinden ostatnio nie porywa, ale janowski w ostatnich 3 meczach mial srednia 15,7 LOL (oczywiscie liczac anglie/szwecje)

 

w ogole to sie wybieram w lipcu do tego muzeum co otworzyli w toruniu,byl ktos? szczakiel tam autografy rozdawal dzisiaj

Ja będę w tym tygodniu, to dam info co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kasztany jeżdzą w tym całym SEC, nie dziwię sie ze puste trybuny

 

ja typowalem gorzow/zieloena/leszno (ale odkrycie), ale nie mow, ze sparta ma lepszych juniorow niz leszno, nawet bym sie zastanawial czy rybnik nie ma lepszych. woffinden ostatnio nie porywa, ale janowski w ostatnich 3 meczach mial srednia 15,7 LOL (oczywiscie liczac anglie/szwecje)

 

w ogole to sie wybieram w lipcu do tego muzeum co otworzyli w toruniu,byl ktos? szczakiel tam autografy rozdawal dzisiaj

 

Sparta ma Drabika ( 1,844) i Dróżdża ( 1,542) łącznie 3,386

 

Leszno ma Smektałę ( 1,774) i Kuberę ( 1,310) łącznie 3,084

 

Rybnik ma Worynę (2,000) i Chmiela ( 0,7) łącznie 2,7.

 

Chyba, że liczysz Fricke'a jako juniora w Rybniku to rzeczywiście wtedy Rybnik ma najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi w DPŚ są objeżdżani przez Hancock-less Amerykanów. Tragiczny jest poziom czechów. A gdyby ktoś miał hajs zainwestować w tych amerykańców to mogliby z nich ludzie wyjść

No ale ten Lambert z Anglii ma papiery na dobrego żużlowca , nieprawdaż?

 

Dawno w Anglii nie było takiego talentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że liczysz Fricke'a jako juniora w Rybniku to rzeczywiście wtedy Rybnik ma najlepszych.

 

Naciągane mocno by to było ;] 

 

Sparta w bezpośrednim pojedynku ligowym zmiażdżyla juniorów z Leszna 25-8. Nie zmienia to faktu, że młody Drabik nie jedzie tak jak oczekiwałem. Miał świetne mecze vide ten w Lesznie, czy z Toruniem u siebie ale ogólnie mało tych przebłysków. W ogólnej ocenie, biorąc pod uwagę mierzenie sił na zamiary, to imo Dróżdż wygląda delikatnie lepiej niż Maks w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągane mocno by to było ;] 

 

Sparta w bezpośrednim pojedynku ligowym zmiażdżyla juniorów z Leszna 25-8. Nie zmienia to faktu, że młody Drabik nie jedzie tak jak oczekiwałem. Miał świetne mecze vide ten w Lesznie, czy z Toruniem u siebie ale ogólnie mało tych przebłysków. W ogólnej ocenie, biorąc pod uwagę mierzenie sił na zamiary, to imo Dróżdż wygląda delikatnie lepiej niż Maks w tym sezonie.

Drabik jedzie rzeczywiście poniżej oczekiwań, choć trafiły mu się znowu jakieś problemy zdrowotne, po tym bardzo dobrym początku sezonu.

 

Dzisiaj finał IMP. Kogo typujecie? Dudek, Hampel, Janowski, czy Zmarzlik? A może ktoś spoza tego grona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik jedzie rzeczywiście poniżej oczekiwań, choć trafiły mu się znowu jakieś problemy zdrowotne, po tym bardzo dobrym początku sezonu.

 

Dzisiaj finał IMP. Kogo typujecie? Dudek, Hampel, Janowski, czy Zmarzlik? A może ktoś spoza tego grona?

Faworyt IMPu moim zdaniem jest jeden. Skoro Gorzów to Kastrat vel Zmarzlik. Jeśli tego nie wygra to bedzie jego osobista porażka moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.