Skocz do zawartości

Audycja zawiera lokowanie produktu


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamietam to nie musi. Nigdzie w ustawie nie ma takiego zapisu ze musi być firmowe. 
jedynje warto takie firmowe założyć by w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej nie wchodzili ci na konto osobiste gdzie miałbyś firmę + osobiste. 
 

Ale tak było jakoś kilka lat temu jak się tym interesowałem bardziej, niekoniecznie to działa nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karl napisał:

Z tego co pamietam to nie musi. Nigdzie w ustawie nie ma takiego zapisu ze musi być firmowe. 
jedynje warto takie firmowe założyć by w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej nie wchodzili ci na konto osobiste gdzie miałbyś firmę + osobiste. 
 

Ale tak było jakoś kilka lat temu jak się tym interesowałem bardziej, niekoniecznie to działa nadal. 

Musi być dodane do białej listy to na jedno wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Musi być dodane do białej listy to na jedno wychodzi. 

Właśnie czytam. Widze, ze się trochę pozmieniało kiedy ostatni raz to sprawdzałem.

@rw30 załóż se konto firmowe i będziesz miał z głowy ew. problemy w przyszłości, gdyby nagle jednoznacznie zmienili przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.04.2020 o 23:25, Sebastian napisał:

Musi być dodane do białej listy to na jedno wychodzi. 

ale do białej listy ma [musi?] być dodane chyba tylko to złotówkowe ? 

bo w ogóle to myślę żeby założyć to konto w Aliorze, i do tego posługiwać się alior-kantor  do odbierania przelewów w euro i wysyłaniem tych euro już na firmowe konto . Można tak?

Moja księgowa twierdzi że tak, ale trochę słyszę niepewność w jej głosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
5 minut temu, RappaR napisał:

Ja. Już spieszę z pomocą.

 

Zatrudnij księgowego za 200 zł miesięcznie i miej wyjebane

Kwestia jest trochę inna - dopiero zaczynam i muszę sobie to mniej więcej przekalkulować. Dodatkowo potrzebuję jeszcze jednego gościa do tego i żeby go wyciągnąć z jego pracy muszę mu zapewnić na czysto określoną kwotę, niby najłatwiej byłoby go zatrudnić, ale podejrzewam że dla mnie lepiej będzie jak on założy działalność nawet mimo tego, że musiałbym pokryć jego podatek i ZUS. Bardziej właśnie chodzi mi o rozwiązanie tej kwestii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SlaKB napisał:

Kwestia jest trochę inna - dopiero zaczynam i muszę sobie to mniej więcej przekalkulować. Dodatkowo potrzebuję jeszcze jednego gościa do tego i żeby go wyciągnąć z jego pracy muszę mu zapewnić na czysto określoną kwotę, niby najłatwiej byłoby go zatrudnić, ale podejrzewam że dla mnie lepiej będzie jak on założy działalność nawet mimo tego, że musiałbym pokryć jego podatek i ZUS. Bardziej właśnie chodzi mi o rozwiązanie tej kwestii :P

Walnij PM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.