Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

+ gracze w realu nie zawsze podpisują w tym samym okienku, w którym u nas są FA a przez rok czy dwa wartość gracza może diametralnie się zmienić ( w obie strony). 

1 minutę temu, Reikai napisał:

Ja zakładam, że jeżeli roles X może podpisać z klubem który w niego uwierzył i podpisał jak go nikt nie chciał kontrakt na 30 mln na 4 lata np, to dla biednego murzyna z bronxu jest to no brainer i Podpisuje to całując w rękę, a nie odrzuca bo inny klub moze da mu 34 mln, ale może zbyt ideowo patrze na świat.

Myślę, że zbyt ideowo. Tym bardziej, że on chciałby przynajmniej dowiedzieć się jakie są te inne oferty i czy ktoś nie chce mu dać np 50/4, a to już zrobi mu różnicę. A jeśli będzie wolał wziąć mniej od dotychczasowej drużyny to nikt mu tego nie zabroni, ty chcesz mu zabronić wysłuchania innych ofert co jest bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dopuścić też takie rozwiązanie, że zawodnik odmawia podpisu danej umowy w turze, ale złożona juz oferta, możliwa do akceptacji, jest ważna i wiążąca także w kolejnej turze i jeśli zawodnik nie dostanie lepszej to podpisze na przedstawionych warunkach ofertę z poprzedniej tury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Regis napisał:

+ gracze w realu nie zawsze podpisują w tym samym okienku, w którym u nas są FA a przez rok czy dwa wartość gracza może diametralnie się zmienić ( w obie strony). 

Myślę, że zbyt ideowo. Tym bardziej, że on chciałby przynajmniej dowiedzieć się jakie są te inne oferty i czy ktoś nie chce mu dać np 50/4, a to już zrobi mu różnicę. A jeśli będzie wolał wziąć mniej od dotychczasowej drużyny to nikt mu tego nie zabroni, ty chcesz mu zabronić wysłuchania innych ofert co jest bez sensu. 

Nie chce, zawsze może odmówić pierwszej oferty i powiedzieć "chce porozmawiać z innymi klubami" , tam dostanie nic, a następnie  w następnej turze klub daje mu mniej niż oferował na początku. Takie sytuacje w RL NBA tez się zdarzają, dlatego tu nie ma idealnego wyjścia. Ale nie ma też przymusu, kto chce to zaakceptuje, kto chce ryzykować ten zaryzykuje i albo wygra, albo skończy jak Schroeder odrzucając umowę od Lakers np czy inny Shabazz Mohammed.

Jest to ryzyko dla zawodników, ale jest to też dla nich okazja na pewne pieniądze od początku okienka i ryzyko dla klubu ze przeplaca zawodnika 4 letnim kontraktem, ktody poszedlby za minimum. Jakoś trzeba promować ciągłość w klubach, inaczej pozbądźmy się głosowania i niech Zawodnik idzie zawsze tam , gdzie ma dolara więcej.

Teraz, ernie9005 napisał:

Można dopuścić też takie rozwiązanie, że zawodnik odmawia podpisu danej umowy w turze, ale złożona juz oferta, możliwa do akceptacji, jest ważna i wiążąca także w kolejnej turze i jeśli zawodnik nie dostanie lepszej to podpisze na przedstawionych warunkach ofertę z poprzedniej tury.

Zgoda, ale ogólnie przypal że okienko kończy się za 1.5h a my dyskutujemy o właściwych rozwiązaniach. Powinna być wcześniej jakas dyskusja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ernie9005 napisał:

Można dopuścić też takie rozwiązanie, że zawodnik odmawia podpisu danej umowy w turze, ale złożona juz oferta, możliwa do akceptacji, jest ważna i wiążąca także w kolejnej turze i jeśli zawodnik nie dostanie lepszej to podpisze na przedstawionych warunkach ofertę z poprzedniej tury.

Tez o tym pomyslalem ale gorzej jak ten zawodnik jest z 3 tury lub nizej. Co wtedy? Czy dany GM wziaz go bedzie chcial?

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zawodnik zawsze ma możliwość odrzucenia oferty 

Po drugie - dyskusje nad tym tematem toczą się od kilku sezonów - w końcu umowzliwilismy zrobienie czegoś na wzór rl NBA 

Po trzecie - jeśli pomysł się nie sprawdzi - znajdziemy inne rozwiązanie 

Po czwarte - dyskusja może toczyć się dalej - jutro wrzucę oferty i każdy będzie mógł ocenić i wyrazić opinie czy ma to sens - jeśli będzie to odrealnione - znajdzie się i na to rozwiązanie 

Powtorze po raz kolejny - nie mamy jak inaczej wprowadzać nowych rozwiązań niż testując je na żywca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ludzie powinni być po prostu na NIE przy każdej ofercie która NIE JEST jakims Totalnym no brainerem. Jak ktoś bedzie chciał startera/6th mana podpisać sobie za 20/2 to to nie powinno po prostu przejść i tyle, bo każdy z nas ma przecież MLE do wykorzystania i taki gracz powinien po prostu dalej testować rynek. Wiec przepis tez nie do końca mi się podoba, ale jesli nie będziecie dawac ludziom za frajer graczy, to i tak mało on wniesie… 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak powinno być, ale choćby wiele głosowań przy extension pokazuje, że nie tylko no-brainery przechodzą. Oby tu było inaczej. 

Ja w każdym razie będę głosował tak jak pisze Ronnie. W sumie pomysł, że złożona raz oferta nie może być później obniżona/wycofana też do rozważenia. 

Mnie bardziej chodziło o to, żeby na tym etapie nie wrzucać dziesiątek/setek ofert, bo potem większość olewa takie głosowania. Mnie się nadal ten pomysł za bardzo nie podoba i nikomu takich ofert składać nie mam zamiaru, niech testują wolny rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie ludzie powinni być po prostu na NIE przy każdej ofercie która NIE JEST jakims Totalnym no brainerem. Jak ktoś bedzie chciał startera/6th mana podpisać sobie za 20/2 to to nie powinno po prostu przejść i tyle, bo każdy z nas ma przecież MLE do wykorzystania i taki gracz powinien po prostu dalej testować rynek. Wiec przepis tez nie do końca mi się podoba, ale jesli nie będziecie dawac ludziom za frajer graczy, to i tak mało on

10 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie ludzie powinni być po prostu na NIE przy każdej ofercie która NIE JEST jakims Totalnym no brainerem. Jak ktoś bedzie chciał startera/6th mana podpisać sobie za 20/2 to to nie powinno po prostu przejść i tyle, bo każdy z nas ma przecież MLE do wykorzystania i taki gracz powinien po prostu dalej testować rynek. Wiec przepis tez nie do końca mi się podoba, ale jesli nie będziecie dawac ludziom za frajer graczy, to i tak mało on wniesie… 

 

tylko, że starter starterowi nie jest równy, na przykład Eric Gordon miał sztucznie nabite value przez ostatnie sezony, a taki Royce stawał się kukułczym jajem w PO, ponadto co z tego, że jakiś słabszy klub da 24/2 gdy obok u contenderów mogłby dostać trochę mniej, ale w perspektywie o wiele lepiej się wypromować? bardzo często bywało też tak, że pełna lista FA nie była po prostu znana wszystkim lub część sądziła "no na niego to mnie na pewno nie stać/ktoś mnie przelicytuje/mam za słaby klub" i niektórzy bdb gracze dostawali po jedną/dwie oferty, stąd przede wszystkim te kontrakty się brały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regis Ja w każdym razie będę głosował tak jak pisze Ronnie. W sumie pomysł, że złożona raz oferta nie może być później obniżona/wycofana też do rozważenia

To chyba najlepsze rozwiazanie. Po kiego grzyba wrzucac teraz extension dla kogos z 3, 4 tury. Niech ono bedzie ale dolaczyc je w momencie pojawienia sie choc jednej oferty dla niego i wtedy glosowac

Jezeli pojawi sie oferta dla gracza w ofertach to GM ktory zlozyl extension powinniec miec wtedy szanse jego modyfikacji wg zasad z danej tury - lub nawet odrzucenia i wszystko gra. Ale tylko on bedzie mial te wiedze wiec zawodnik na tym nie straci bo bedzie mial chociaz te jedna oferte prawdopodobnie podobna do extension

Edit

Gorzej jak ta oferta bedzie slaba no ale wtedy najwyzej extension ulegnie modyfikacji w dol🤔

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Trochę nie pomysleliscie o wszystkim przy tej nowince. Przykładowo o RFA. Dotąd mieliśmy system turowy i dało się oszacować kiedy trzeba zrzucić QO.

A teraz mamy Alexandera-Walkera z QO wynoszącą  8/1, któremu Mavs złożyli QO, a teraz ofertę 9/2. Mam nadzieję, że głosowane będzie nie tylko to 9/2, ale i podjecie QO w wysokości 8/1, bo inaczej to jest bez sensu.   

No dla mnie to jest jasne, że powinny być 3 opcje: oferta mavs, QO, czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyka nam niestety ważny scenariusz. I może to być  bez sensu jak z automatu robimy bo kluby w zamian za nie podjęcie QO dają właśnie zawodnikowi opcje dłuższego kontraktu z zapewnieniem w negocjacjach ale niższa kwota startowa niż QO 

Dla mnie oczywiste jest ze Dallas wycenia na 9/2 a nie na 8 za sezon i to z automatu 8 jest przekłamaniem moim zdaniem 

W realu klub wie szybciej czy dogada się na niższe wieloletnie umowy czy nie i wtedy kasuje QO gdy jest ona za niska 

U nas przez to będzie wysyp tych 1 rocznych kwot które w sumie może zakończą karierę gracza już za rok 

Agenci to szybko zapinają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Decyzją większości głosów wewnętrznej komórki odpowiedzialnej za koordynowanie działań Phoenix Suns zadecydowaliśmy o nie podejmowaniu team option dla Spencera Dinwiddie. Prosimy o uszanowanie decyzji i zrozumienie ze względu na dłuższy brak GMa, a także fakt powołania grupy decyzyjnej zapadł wiele dni po czasie. 

 

49 minut temu, Reikai napisał:

Aha

Czyli ja Swidera tez moge nie podjac rozumiem, skoro tez sa wyjatkowe okolicznosci? Krotki staz, brak deadlinu podjecia w zalozonym temacie, equality, rowne szanse i takie tam.

Nie robcie se jaj panowie.

 

15 minut temu, ignazz napisał:

Ja bym to wyjątkowo uznał robiąc analogie do blokowanie przez ligę kiedyś cp3 w lakers. 

 

6 minut temu, Szulim napisał:

Ja tylko powiem jedno - mamy duży problem żeby znaleźć nowych GMow - mam nadzieje ze uda się przed rozpoczęciem sezonu.

Jako Rada - daliśmy wolna rękę dla Komisji żeby zrobiła jak najlepsza robotę z Suns i prawdopodobnie z Heat również od kolejnej rundy. 
Nie tworzymy tu stałego precedensu - trochę zakrecilismy się w trakcie przygotowań do offseason i faktycznie trochę późno powołałem ten organ - wiec wyjątkowo myśle ze powinnismy uznać pojedynczo taka decyzje 

 

3 minuty temu, Reikai napisał:

Gdyby nie Jasiek, to nawet byscie nie wiedzieli ze podjeliscie c***owa decyzje. Veto w c***

Albo wszyscy moga naprawiac bledy(rowniez wasze, z brakiem deadlinu) albo nikt.

Czy moglibyście nie dyskutować chociaż w temacie z Komunikatami, czy wszędzie musi być rozpiździel?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alonzo napisał:

 

 

 

 

Czy moglibyście nie dyskutować chociaż w temacie z Komunikatami, czy wszędzie musi być rozpiździel?

 

 

Ja z nikim nie dyskutuje, a już na pewno o różnicy zrzuceniu 1,5mln, a 20mln. 

Ja tylko oznajmiam decyzję, która nie podlega zmianie. Obecnie organ omawia już tylko kwestie dalszych ruchów Suns. 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia, rozumiejąc że upał niektórym daje się we znaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zalezy na tych 1.5mln, bo juz mam ugadany deal ktory niweluje ten problem. Nawet jesli rada zgodzi sie akceptowac zmiany decyzji deadlinu TO(ktorego przypominam nie bylo, kolejny blad rady) to Warriors sie nie zgadzaja, bo nie zamierzaja sie ukladac i zalatwiac wszystko pod stolikiem. Chodzi o zasady i branie odpowiedzialnosci o decyzje, rownosc czyli cos, o czym rada nie ma pojecia.

Oczywisty skandal i sklad podejmujacy te decyzje nadaje sie do PZPN, bo tam sie zalatwia bialymi rekawiczkami wszystko.

Wnioskuje o 2 mln kary dla tych, co podjeli decyzje o TO Dinnwidiego, a teraz wbrew regulaminu robia precedens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja z nikim nie dyskutuje, a już na pewno o różnicy zrzuceniu 1,5mln, a 20mln. 

Ja tylko oznajmiam decyzję, która nie podlega zmianie. Obecnie organ omawia już tylko kwestie dalszych ruchów Suns. 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia, rozumiejąc że upał niektórym daje się we znaki :)

A nie lepiej było zrobić ankietę i głosowanie? Przecież tutaj 90% decyzji jest głosowana....

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja z nikim nie dyskutuje, a już na pewno o różnicy zrzuceniu 1,5mln, a 20mln. 

Ja tylko oznajmiam decyzję, która nie podlega zmianie. Obecnie organ omawia już tylko kwestie dalszych ruchów Suns. 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia, rozumiejąc że upał niektórym daje się we znaki :)

CambyGOAT w formie 😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja z nikim nie dyskutuje, a już na pewno o różnicy zrzuceniu 1,5mln, a 20mln. 

Ja tylko oznajmiam decyzję, która nie podlega zmianie. Obecnie organ omawia już tylko kwestie dalszych ruchów Suns. 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia, rozumiejąc że upał niektórym daje się we znaki :)

Marcus,

Z mojej strony też Veto! - decyzja zapadła. Od ponad 2 tyg. mamy FA, a Wy nagle chcecie coś zmieniać. Po prostu należy wyciągać wnioski na przyszłość.

Pacta conventa - Dinwieddie chce swoje 21mln$ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Marcus,

Z mojej strony też Veto! - decyzja zapadła. Od ponad 2 tyg. mamy FA, a Wy nagle chcecie coś zmieniać. Po prostu należy wyciągać wnioski na przyszłość.

Pacta conventa - Dinwieddie chce swoje 21mln$ :) 

Dokladnie, Dinnwiddie idzie do sadu. Mial obiecane pieniadze zgodnie z umowa, ktora zostala podjeta a nastepnie ktore rada bezczelnie mu ukradla, bo zmienila zdanie.

Wygrywa w kazdym sadzie w USA.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.