Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bogans2 napisał:

A Suggs z Portland to nie jest czasem RFA, on jest na rookie kontrakcie jeszcze, ma tylko TO za rok

Pierwszorundowcy mają 4 lata kontraktu po którym dopiero są RFA. Jeżeli gm nie zdecyduje inaczej to jeszcze ma dwa lata Suggsa na rookie kontrakcie. Analogicznie do NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten zapis w nowym regulaminie o możliwości podpisywania własnych FA zanim trafią na wolny rynek jest bez sensu. 

1. Gracze nawet jeśli szybko podpisują ze swoimi poprzednimi ekipami to zwykle sondują rynek - tutaj tego nie ma. 

2. Będą nadużycia w sensie składania takich ofert każdemu ze swoich graczy (w większości poniżej realnej wartości),vs znając rozeznanie w realiach NBA wielu z tutaj grających  to wiele z nich zostanie klepnięte. 

3. Dyskryminowani są gracze łapiący się na 1. turę FA, bo jak rozumiem ich to nie dotyczy. 

4. Do rozważenia byłoby gdyby każdy miał możliwość podpisania jednego takiego gracza, a nie każdego bo np ja mam coś ponad 10 własnych FA i jakbym każdemu złożył ofertę i robił tak każdy to zaraz będzie po kilkaset głosowań, a wtedy to już robi na odpierdol i mija się z celem. 

Do do zasady zgadzam się z promowaniem własnych FA, ale nie wiem czy tutaj nie będzie przegięcia w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regis masz trochę słuszności - jednakże zmiany, które wprowadzamy w jakiś sposób muszą zostać przetestowane "na żywo"

Od kilku sezonów chodzą głosy = dajcie opcję zabezpieczenia swoich FA, tak jak w RL NBA i podpisać zanim trafią de facto na rynek

No to dajemy taką opcję i nie ma innej możliwości jak zobaczyć, czy to będzie miało urealnienie potem w ofertach

Poza tym - ci FA nadal podchodzą pod głosowanie - jeśli reszta uzna, że dana oferta jest zbyt niska, nieadekwatna czy może dostać lepsze oferty - trafi do kolejnych tur. 

To jest pierwszy raz, kiedy wprowadzamy faktyczną możliwość negocjacji ze swoimi FA umów, zanim trafią na wolny rynek. Mamy nadzieję, że ten format będzie funkcjonować dobrze, natomiast nie widzę przeszkód, żeby go dopracować w kolejnych sezonach - tak, aby każdy był zadowolony i zabawa dobrze szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Przede wszystkim nie znamy sytuacji rynkowej, nie wiemy jakie opcje mieliby Ci gracze gdyby weszli na rynek. Doprowadzi to do wielu zaniżonych umów, przecież do tej pory najgorsze (w sensie za bardzo zaniżone) umowy u nas to było przedwczesne extension. 

Ma to sens w wyjątkowych przypadkach, np graczy wyjątkowo lojalnych czy jakichś naprawdę no-brainer wysokich ofert, a nie że ktoś sobie wrzuci wszystkich swoich FA i będzie liczył na to, że kogoś podpisze poniżej wartości. 

IMO dużo lepszą opcją był, rzucony już tu kiedyś pomysł, że w przypadku własnych FA GM powinien mieć na koniec tury możliwość złożenia dodatkowej oferty (już po poznaniu ofert innych zespołów). Nie widzę minusów tej opcji, a daje realny bonus dla GM przy podpisaniu własnych FA bez dymania graczy. 

Liczę na refleksję i nie wiem dlaczego nie było żadnej dyskusji na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Regis napisał:

 

IMO dużo lepszą opcją był, rzucony już tu kiedyś pomysł, że w przypadku własnych FA GM powinien mieć na koniec tury możliwość złożenia dodatkowej oferty (już po poznaniu ofert innych zespołów). Nie widzę minusów tej opcji, a daje realny bonus dla GM przy podpisaniu własnych FA bez dymania graczy. 

 

to byla moja propozycja ktora podtrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien tej dodatkowej oferty na koniec tury. Za bardzo faworyzuje "wlasciciela" tego zawodnika. Jak masz do niego birdy to i tak masz przewage nad pozostalymi. To sa zasady rl NBA i tego sie powinnismy trzymac. Jak ktos da mu wiecej no to pretensje miej do siebie ze go zle wyceniles

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o faworyzowanie dotychczasowych drużyn tu chodzi. I na pewno tego typu ,, negocjacje'' gracza z drużyną są bardziej realne, niż podejmowanie decyzji bez rozeznania co mogę dostać na rynku od innych. Ten pomysł jest zupełnie odrealniony i delikatnie mówiąc pozbawiony większego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Regis napisał:

Ale właśnie o faworyzowanie dotychczasowych drużyn tu chodzi. I na pewno tego typu ,, negocjacje'' gracza z drużyną są bardziej realne, niż podejmowanie decyzji bez rozeznania co mogę dostać na rynku od innych. Ten pomysł jest zupełnie odrealniony i delikatnie mówiąc pozbawiony większego sensu. 

Czyli ten pomysł zakłada brak możliwości kontrofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli ten pomysł zakłada brak możliwości kontrofert?

Nie.

Jak dla mnie pomysł spoko- przecież bardzo często minutę po otwarciu FA gracze podpisują że swoimi klubami. Jeśli uznają, że dostają za mało to wstrzymują się i czekają na inne oferty, nie widzę problemu totalnie. Jak ktoś zaoferuje Giannisowi przedłużenie z 20 mln za sezon to przecież nikt tego nie przyklepie tak czy siak,.

To działa w dwie strony, zawsze głosujący mogą odrzucić ofertę w 1 turze swojego FA bo wycenia, że od innego klubu dostanie więcej. Po czym okazuje się że niw dostanie i głosujący zadziałali na szkodę gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Regis napisał:

Ale właśnie o faworyzowanie dotychczasowych drużyn tu chodzi. I na pewno tego typu ,, negocjacje'' gracza z drużyną są bardziej realne, niż podejmowanie decyzji bez rozeznania co mogę dostać na rynku od innych. Ten pomysł jest zupełnie odrealniony i delikatnie mówiąc pozbawiony większego sensu. 

Nie do konca jest odrealniony bo znamy stawki z rl NBA wiec jak ktos rzuci slaba oferte no to go nie bedzie mial. No i wtedy wolna amerykanka podczas FA.

Oferte extension mozna zlozyc tylko raz. Albo woz albo przewoz.

Mozna dodac zapis w regulaminie ze za gownooferte GM dostaje punkt karny🙂

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber Ale który pomysł? 

Ten z regulaminu czy ten @człowiek...morza ? Ten drugi to ta sama ścieżka, która jest obecnie tylko dodatkowo daje możliwość dotychczasowemu GM możliwość złożenia jeszcze jednej oferty na koniec. 

Pomysł z regulaminu zakłada, że zanim ktokolwiek złoży graczowi ofertę, własny GM składa mu ofertę i on podejmuje decyzję. Jak klepniebto już mu nikt innych złożyç nie może, jak nie to dopiero wtedy wchodzi zwykła procedura. Ma to sens tylko przy założeniu że klepane będą no-brainery, znając historię głosowania tutaj absolutnie w to nie wierzę. 

5 minut temu, Reikai napisał:

Nie.

Jak dla mnie pomysł spoko- przecież bardzo często minutę po otwarciu FA gracze podpisują że swoimi klubami. Jeśli uznają, że dostają za mało to wstrzymują się i czekają na inne oferty, nie widzę problemu totalnie. Jak ktoś zaoferuje Giannisowi przedłużenie z 20 mln za sezon to przecież nikt tego nie przyklepie tak czy siak,.

To działa w dwie strony, zawsze głosujący mogą odrzucić ofertę w 1 turze swojego FA bo wycenia, że od innego klubu dostanie więcej. Po czym okazuje się że niw dostanie i głosujący zadziałali na szkodę gracza.

I myślisz, że agenci nie robią wcześniej rozeznania ile mogliby dostać od innych? Proszę Cię... i nie dotyczyć to będzie graczy typu Goannis tylko w większości rolsów, dla których często liczy się kasa a nie lojalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bogans2 napisał:

Nie do konca jest odrealniony bo znamy stawki z rl NBA wiec jak ktos rzuci slaba oferte no to go nie bedzie mial. No i wtedy wolna amerykanka podczas FA.

Oferte extension mozna zlozyc tylko raz. Albo woz albo przewoz.

od dawna jest wiadome, że wyceny z reala często nie mają u nas potwierdzenia, bardzo rzadko ktoś w beGM jest przepłacany względem rzeczywistości, nikt by na przykład nie rzucił Grantowi pewnie i 100/4 nawet, gdyż wiem jakie były za niego oferty, podobnie z FVV czy Brucem B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Regis napisał:

@fluber Ale który pomysł? 

Ten z regulaminu czy ten @człowiek...morza ? Ten drugi to ta sama ścieżka, która jest obecnie tylko dodatkowo daje możliwość dotychczasowemu GM możliwość złożenia jeszcze jednej oferty na koniec. 

Pomysł z regulaminu zakłada, że zanim ktokolwiek złoży graczowi ofertę, własny GM składa mu ofertę i on podejmuje decyzję. Jak klepniebto już mu nikt innych złożyç nie może, jak nie to dopiero wtedy wchodzi zwykła procedura. Ma to sens tylko przy założeniu że klepane będą no-brainery, znając historię głosowania tutaj absolutnie w to nie wierzę. 

I myślisz, że agenci nie robią wcześniej rozeznania ile mogliby dostać od innych? Proszę Cię... i nie dotyczyć to będzie graczy typu Goannis tylko w większości rolsów, dla których często liczy się kasa a nie lojalność. 

Ja zakładam, że jeżeli roles X może podpisać z klubem który w niego uwierzył i podpisał jak go nikt nie chciał kontrakt na 30 mln na 4 lata np, to dla biednego murzyna z bronxu jest to no brainer i Podpisuje to całując w rękę, a nie odrzuca bo inny klub moze da mu 34 mln, ale może zbyt ideowo patrze na świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.