Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, january napisał:

Dostałeś odpowiedź, jak nie umiesz czytać to już nie moja sprawa.

Napisałeś 9%

a jak to sie ma do tego punktu regulaminu, który zacytowałem Panie Nie Umiesz Czytać? 

A odnośnie kontraktów niegwarantowanych - to u nas by było za dużo babrania się z ta drobnicą po 50 -300k, ale można wprowadzić np symboliczne 100k gwarantowane.

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@Alonzo co to znowu za gadka „dzięki mnie”? Ty serio uważasz ze gdyby nie ty, to Caleb Martin czy nunn 3 lata temu by nigdzie nie dostali kontraktu? Gwarantuje ci, że dostaliby maxymalnie po I trymestrze… 

 

Tak, po 1T - czyli dzięki mnie Ronnie zarobił więcej niż w rl w tamtym sezonie oraz u nas by dostał (porównuje kontrakt jego brata u nas) - właśnie dzięki temu, że podpisał niegwarantowany kontrakt. I stwierdzam tylko fakt. 

Natomiast Nunna chciał podpisać Regis u nas w 5 turze z tego co pamiętam - ale to juz było podczas jego świetnej grze w preseasson. 

@january

 
Cytat

 

How much is an exhibit 10 contract?
 
 
A player can sign for an Exhibit 10 bonus of up to $50,000. If converted, the two-way contract is guaranteed for that amount.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

1. Pierwsza kwestia jeszcze odnośnie tej oferty dla Looneya. Kojarzę, że niedawno jak był omawiany temat umowy Fultza, częściowo gwarantowanej w ostatnim roku to ktoś mówił (Ozzy?), że wszystko się odbyło prawidłowo, bo to była już 4 tura. 

2. Odnośnie umów niegwarantowanych. Pamiętaj, że u nas wężyk two-way jest na końcu. Biorąc kilku graczy na umowy niegwarantowane możesz ich po prostu zablokować, bo zwolnisz ich dopiero przed samym startem sezonu jak już wiele ekip zatrudni sobie innych two-wayów. Blokujesz ich też przed możliwością właśnie otrzymania normalnej oferty w 5 turze, kiedy będzie już wiadomo, kto się pokazał w rl, w meczach przedsezonowych i przebił się do jakiejś drużyny. 

Podsumowując, jestem podobnego zdania w tym przypadku jak @january. Całkowicie niegwarantowane umowy są bez sensu. Częściowa gwarancja musi być. W naszych warunkach imho wartość kontraktu two-way + 50k, czyli na ten moment 300k gwarancji, żeby dla takiego zawodnika sam camp i mecze przedsezonowe były opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Braveheart22 napisał:

@Alonzo

1. Pierwsza kwestia jeszcze odnośnie tej oferty dla Looneya. Kojarzę, że niedawno jak był omawiany temat umowy Fultza, częściowo gwarantowanej w ostatnim roku to ktoś mówił (Ozzy?), że wszystko się odbyło prawidłowo, bo to była już 4 tura. 

2. Odnośnie umów niegwarantowanych. Pamiętaj, że u nas wężyk two-way jest na końcu. Biorąc kilku graczy na umowy niegwarantowane możesz ich po prostu zablokować, bo zwolnisz ich dopiero przed samym startem sezonu jak już wiele ekip zatrudni sobie innych two-wayów. Blokujesz ich też przed możliwością właśnie otrzymania normalnej oferty w 5 turze, kiedy będzie już wiadomo, kto się pokazał w rl, w meczach przedsezonowych i przebił się do jakiejś drużyny. 

Podsumowując, jestem podobnego zdania w tym przypadku jak @january. Całkowicie niegwarantowane umowy są bez sensu. Częściowa gwarancja musi być. W naszych warunkach imho wartość kontraktu two-way + 50k, czyli na ten moment 300k gwarancji, żeby dla takiego zawodnika sam camp i mecze przedsezonowe były opłacalne. 

Z tą umową Fultza to chyba nie do końca tak Brave, że dopiero od 4 tury. Dlaczego od 4? - tego nie ma w regulaminie, jest za to o 2 gwarantowanych sezonach (drugi może być PO). Trafia do mnie za to to o śr. 9%w II turze przy gwarantowanej $$$$, ale czekam aż @january łaskawie wytłumaczy rozbieżności z tym pkt. z regulaminu, który zacytowałem, bo jeżeli miałby decydować ten pkt. to jest to do zmiany. Sprawdzałem, czy twórca gry coś dopisał do któregoś posta, bo w swojej klasycznej złośliwości posądził mnie o brak umiejętnosci czytania, ale NIE, nic nie dopisał - zatem to on ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 

Kwestię 2way - wystarczy dać czas na zwolnienie graczy do startu wężyka 2way. ja Garretta zwolniłem odpowiednio wcześnie i @tangiers go właśnie podpisał na 2way. 

300k to za dużo przy naszych napiętych budżetach. Jednak - gdzieś już pisałem - moglibyśmy mieć możliwość przeconvertowania takiego kontraktu na 2way - ot odwzorowanie rl. ja i tak żeby kogoś ciekawego podpisać na 2way - wybieram z tą myślą graczy w II rundzie draftu, bo nie łatwo jest jednak trafić ciekawego gracza z wężyka jak i tak wybiera się pod koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

dalej będziesz jojczył?

Czyli ten pkt. z regulaminu:

Cytat

5.33a: Reoferta drużyny X nie może zawierać mniej gwarantowanych pieniędzy (zarówno w ujęciu całościowym jak i średniorocznym) niż pierwotna propozycja drużyny X za wyjątkiem 5.33b.

..jest nieaktualny? - to właśnie chciałbym wiedzieć.

Gdyż przykładowo gdyby Looney dostał 2/28, a w reofertach 14/14/14TO (5mln gwarantowanych), to $$$$ w ujęciu średniorocznym dostaje co prawda więcej gwarantowanych pieniędzy, ale wg śr. niższa śr. gwarantowana - w ofertach 14, a w reofertach 11. 

Czy takie coś jest prawidłowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

jest aktualny. Tam te słowo "gwarantowany" było pisane w kontekście team-option z tego co pamiętam, ale to kto inny pisał niż ja i dobre 2-3 lata temu.

nie ma umów częściowo gwarantowanych w tych rundach FA (1-3) w ogóle.

Czyli ten pkt. powinien być po sezonie do zmiany. 

Klub powinien mieć elastyczność zaproponowania częściowo gwarantowanego kontraktu w 3 czy 4 roku - to jest dobre i dla klubu i dla gracza, bo jednak gracz dostawałby czasami coś $$$ extra, a jest to zabezpieczenie dla klubu, gdyby nie chciał już z jakiegoś powodu przedłużyć o ten rok gracza. 

Gdyby Looney dostał 22/2 w ofertach, a w reofertach 14/14/14TO (5mln. gwarantowane), to wg regulaminu by to była poprawna reoferta. - spełnione 9% SC + reoferta wyższa niż oferta. 

.. a w 3 turze już w ogóle z tym nie powinno być żadnych problemów, bo tam można składać oferty kontraktów minimalnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Możesz pokornie błagać o przyjęcie z powrotem do grona beGM, ale teamu to sobie nie wybierzesz;)

Tak właśnie wpadło mi do głowy, iż dowcipne byłoby jakbyś musiał prosić Radę o akceptację każdej swojej wymiany jako nowy GM :) 

to jakby Picasso prosil drugoroczniaków z ASP o recenzje 

GOAT o nic nie prosi, mogę jedynie pozwolić sobie zaproponować możliwość przejęcia PatoMagic

Zreszta pierwszy deal już na ukończeniu, wiec się pospieszcie przed kolejna tura FA, byście nie zdążyli upierdolic Magic jak Cavs tym Smartem

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szulim napisał:

Skorumpowana Rada 🤣

a kto tam teraz jest?

ktokolwiek tam jest, weź szybko ich ogarnij, bo już mam pomysł na przebudowę i dograny deal, a tu trzeba szybkich reakcji by zoptymalizować szanse na tytuł w tym roku, jak będziecie się ociągać to mi utrudnicie robotę, a z szacunku do Alonzo chyba nie wypada

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Magic mają dobrą sytuację jak wreszcie pojawi się tam jakikolwiek ogarnięty GM, nawet na autopilocie dadzą radę.

A Cleveland to taki Ciechocinek NBA, w sam raz klub dla Ciebie ;]

nie maja dobrej sytuacji. Stoją w miejscu, ja idę po tytuł wiec przestań się bać, daj działać Midasowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.