Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu teraz myślę, jak poprawić deal, który uchroni od bankructwa hornets i żeby dodatkowo wszyscy byli zadowoleni.

Dodatkowo przecież chyba nie tylko rada ma znać CBA prawda?

I tu piję trochę do ciebie @RonnieArtestics bo na twoim miejscu sam bym usiadł i przekartkował CBA i cały internet żeby znaleźć odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

Ale gdzie ja pisałem, żeby odpuszczać Fultza. Moja wina, że LMA zachowuje się jak kobita podczas miesiączki i zmienia ciągle zdanie.

Przyznaję sam nie znałem tej zasady bo robiłem inne rzeczy, ale ja tylko przypomnę, że nikt nam tu nie płaci i możemy niektórych rzeczy nie wiedzieć, albo nieświadomie nie sprawdzić

To czy zmienia zdanie nie ma znaczenia bo bmf znalazł wam wyraźnie nasz/wasz błąd/niedopatrzenie. Ja wg CBA musiałbym rok czekać na usunięcie i tyle.

 

Teraz, ozzy110 napisał:

Ja tu teraz myślę, jak poprawić deal, który uchroni od bankructwa hornets i żeby dodatkowo wszyscy byli zadowoleni.

Dodatkowo przecież chyba nie tylko rada ma znać CBA prawda?

I tu piję trochę do ciebie @RonnieArtestics bo na twoim miejscu sam bym usiadł i przekartkował CBA i cały internet żeby znaleźć odpowiedź

Przecież ci znalazł bmf odpowiedz, przeczytaj to co wrzucił.

dalismy/daliście dupy wtedy mówiąc mi ze mogę go sobie skasować na początku sezonu. i całe clue polega na tym co z tym teraz zrobić, a nie czy bmf ma racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ozzy110 napisał:

Moja wina, że LMA zachowuje się jak kobita podczas miesiączki i zmienia ciągle zdanie.

LMA pewnie dostał informację o problemach z sercem, spanikował, potem skonsultował się z lekarzami i okazało się, że jest szansa na grę, chyba nie ma co go krytykować. Dlatego jest tak wiele uwarunkowań usunięcia kontraktu, już mniejsza z CBA, ale wystarczyło sprawdzić przykłady Pekovicia czy Bosha, i sorry Ronnie, to Twoja wina w takim samym stopniu. Tak jak równą winą osób z HC jest, że nie sprawdziły do kiedy mają z niego zejść pomimo akceptacji wymiany w tej porannej inbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld @ozzy110i też nie wiem jak to odbieracie, ale ja nie oskarżam was/rady o to, że zamieszanie powstalo z waszej winy.

Pretensje mam do tego jak Eld rozwiązał (bo wpisał to w końcu do regulaminu) poprzednie zamieszanie i jak zaczął podchodzić do tego, bo wcześniej zwykle ważniejszy był regulamin niż tak osławiony dziś w tej grze duch 👻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF masz racje ale i jej nie masz - tak jak mówiłem, nie ma w naszym regulaminie napisane ze uczestnik musi znać całe CBA z NBA i jest odpowiedzialny za jakiś błąd. ( Jest tam natomiast napisane do kiedy trzeba zejść z hardcap :) ) [a ja bym w grę nie grał gdyby był taki wymóg dla uczestnikow, bo nie mam czasu na takie pierdoly] 

 


to jest tak rzadka sytuacja ze błąd jest bardziej zrozumialy niz gdybym przeprowadził jakiś trade niezgodny z CBA i po miesiącu ktoś by sie skapnął ze to było nie tak. 

Nasz obecny case to nie jest case - ja wrzucam trade - ty piszesz jest niezgodny z CBA - cofamy. 
 

nasz obecny case jest bardziej skomplikowany bo decyzja błędna zapadła trzy czy cztery miesiace temu i ja przez cały ten czas grałem już ze świadomością ze lma znika, zrobiłem ruchy itp itd. 
 

dlatego znowu bedzie niestety do podjęcia decyzja która komuś się nie bedzie podobać. 

ja nie chce już wymuszać jaka, zrobicie jak uwazacie. ale jak czujecie sie tak bardzo tym pokrzywdzeni przez to, to pomyślcie jak będę się czuł ja jesli mi przywrocicie lma. Chyba wam wszystkim razem bedzie łatwiej przełknąć ze Indiana i liga wszystkich pozostalych orznela  na 25baniek, niż mi przełknąć ze mnie jednego liga orznela. All im sayin. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem przez chwilę czy nie założyć nowego tematu, ale w Media Room będziecie spamować, podobnie jak w komunikatach ligi. Zresztą dla niektórych ów post to i tak gówno co świetnie odnosi się do tytułu tego tematu.

W dniu dzisiejszym, ze skutkiem natychmiastowym ostatecznie odchodzę z Rady. Moją ostatnią decyzją było powołanie @Ashigaru który to w RL szczyci się wiedzą prawniczą na moje miejsce. Wydaje się wręcz kandydatem idealnym. 

Dzisiejsze wydarzenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że nadszedł już czas. Od paru dobrych miesięcy trwa pewnego rodzaju ( ja to tak odbieram ) nagonka na mnie i stąd jak pisał niedawno @fluber żartobliwie "że teraz będziemy co 3 tygodnie głosować za Twoim odejściem?" Nie, nie będziecie. To moja decyzja.

Zrobisz człowieku 1000 dobrych rzeczy dla beGM - przemkną niezauważone bo się podobają, typu wprowadzenie NTC, TK, Trade Request, szukanie nowych GMów, czy pilnowanie tematów. Wymieniać dalej? A po co? I tak już przywykliście do mojego pedantyzmu, czy pomysłów. Podejmiesz decyzję która komuś się nie spodoba, przeczytasz o sobie, że grzejesz się w blasku uznanych Userów, robisz dobrze swoim, albo jesteś chorągiewką. To tylko teksty z dzisiaj, ale było tego więcej. Sarkazmu również nie zabrakło. 

Dlaczego? Sam sobie jestem winien. Byłem najaktywniejszym z Radnych więc szambo wybijało u mnie w biurze. Niestety dla mnie, moich nerwów ( co i tak dziwne, że jak 4 lata odchodziłem z Bostonu nikomu nie pojechałem ) obrywało się najwięcej mnie. Każda moja wspominka o chęci odejścia była spowodowana atakiem na mnie, np. CMa, któremu chcąc nie chcąc uratowaliśmy dzisiejszą decyzją Rady dupę aby dalej mógł cieszyć się grą. Nie rozumiem co złego jest w nagięciu źle funkcjonującego punktu w regulaminie dla dobra ducha gry. Ja w tym nic złego nie widzę.

Nie ma sensu się wyżalać, przypominać akapitów - nie jesteśmy w przedszkolu. Pewna linia została dzisiaj przekroczona. Ponad dwa lata to nie licząc Ozziego którego kilka miesięcy w Radzie "nie było" to swoisty rekord. 

Chcę, wręcz pragnę być zwykłym graczem beGM. Nawet nie wiecie ile radości sprawił mi wczorajszy wieczór kiedy mogłem usiąść nad swoją własną tabelką OKC i zaplanować FA. I właśnie pewnie z tego powodu przegapiłem to, że szykują się bankructwa. 

Oczywiście z racji posiadanych uprawnień i swojej aktywności oddaję się do pełnej dyspozycji Radzie w kwestii moderacji. Jestem dość często - zareaguję szybko. @ozzy110emu pozostawiam decyzję czy odebrać mi dostęp do arkusza, czy nie. Wprowadziłem w tej grze największą ilość transferów. Kto wie, może się to okazać dla niego pomocne. 

No i w sumie tyle - jednego śmieszka zawiodę. Ankiety tym razem nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

nasz obecny case jest bardziej skomplikowany bo decyzja błędna zapadła trzy czy cztery miesiace temu i ja przez cały ten czas grałem już ze świadomością ze lma znika, zrobiłem ruchy itp itd. 

Ja nigdzie nie wypowiadam się na temat tego, kto/co powinien postanowić, po prostu nie ma co zwalać wszystkiego na naszych radnych, bo to nie są jakieś przec***ki (no offense), za które im się płaci hajs, a gracze jak wszyscy inni, którzy poświęcają więcej czasu na ten pierdolnik od innych. Jakby osoby z hard capem sprawdziły dokładnie regulamin, to wyszłoby to wcześniej i nie byłoby teraz kombinowania, jakbyście wszyscy sprawdzili z tym Aldridgem, to też nie byłoby błędu. 

Raczej dążyć powinniśmy do maksymalnej staranności wszystkich, a nie zwalania wszystkiego na nielicznych, that's it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Ja nigdzie nie wypowiadam się na temat tego, kto/co powinien postanowić, po prostu nie ma co zwalać wszystkiego na naszych radnych, bo to nie są jakieś przec***ki (no offense), za które im się płaci hajs, a gracze jak wszyscy inni, którzy poświęcają więcej czasu na ten pierdolnik od innych. Jakby osoby z hard capem sprawdziły dokładnie regulamin, to wyszłoby to wcześniej i nie byłoby teraz kombinowania, jakbyście wszyscy sprawdzili z tym Aldridgem, to też nie byłoby błędu. 

Raczej dążyć powinniśmy do maksymalnej staranności wszystkich, a nie zwalania wszystkiego na nielicznych, that's it.

No przecież ja w żadnym poscie nie zrzucam odpowiedzialności na radę. Sam podkreśliłem ze CBA jest na tyle skomplikowane ze pomyłki w interpretacji tak rzadkich jak ten przypadków się zdarzać jeszcze będą na pewno. 

Ja mowie tylko cały czas ze jakaś tam (błędna) decyzja została już podjęta i ciężko mi sobie wyobrazić jej cofanie teraz po czasie. 
 

nie chciałbym żeby ktoś z rady interpretował to tak ze mam żal, czy pretensje. 
 

chcialbym tylko żeby decyzja podjęta trzy miechy temu została podtrzymana, nawet jesli była bledna, no bo tak by wypadało teraz chyba żeby być fair... 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld lajk dlatego ze doskonale Cię rozumiem. Jak czytałem wczoraj że udupilem trade qcina albo Lucasa gdzie pamiętam ile czasu siedziałem nad tymi wymianami i ile to wolnego czasu zajmuje i teraz są dalej jakieś pretensje o to to wcale Ci się nie dziwie. Jest pewna liczba komentarzy od ziomeczkow co potrafią tylko krytykować, która można znieść, nawet jak nie warto się nimi przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lucas napisał:

Może jeszcze @Qcin_69 samemu sobie nie będzie mógł zaoferować kontraktu, bo będzie to przykrywalo coś niezgodnego z regułami gry? XD

Nie może, bo mam do niego prawa 😉

5 godzin temu, ozzy110 napisał:

Moja wina, że LMA zachowuje się jak kobita podczas miesiączki i zmienia ciągle zdanie.

U nas w sumie nie zmienił zdania, bo biorąc PO zasugerował, że chce grać, czego ja wciąż nie rozumiem, bo wtedy nie chciał grać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RonnieArtestics

ja miałem przed poprzednim sezonem hard cap niezgodny z CBA (ale zgodny z zasadami naszej gry) tylko dlatego, że jeden jedyny raz przekroczyłem o jakieś tam 1,5mln$ luxury tax, pomimo że mój team odpadał w obu poprzednich playoffs w I rundzie 3-4 - zatem dochody powinny być na plus, ale wydałem w wymianach cash i tak wyszło. Nie wynikało to z mojej beztroski - bo pilnowałem wcześniej, żeby nie przekraczać luxury tax - po prostu dostałem strzała ze strony z której się kompletnie nie spodziewałem  - przez cash z wymian o którym już były Radny mi pisał kiedyś na Priv że nie ma on żadnego znaczenia przy bilansach finansowych (dopóki January nie uzupełnił tabelek w arkuszu, gdzie okazało się że jednak ma); 

W konsekwencji musiałem schodzić ilomaś krokami z różnych kontraktów, gdzie m.in. w 1T musiałem słuchać, że Tim Hardaway Jr. jest lepszy od Donovana Mitchella, a w wyniku waszego głosowania nie byłem nawet drużyna playoffową choć jako jeden z nielicznych u nas nie zmieniłem core drużyny, a po tym jak przypomniałem podczas głosowań , że mam w backcourt duo Lowry/Mitchell to MMM2121 ujebał mi jeszcze 2W.. ale już mniejsza o te rzeczy. Musiałem wymienić I pick (okazał się #23 z ktorym też pewnie bym brał Jareda Butlera), musiałem streczoać Exuma, za którego w najbliższym sezonie będę płacił większy podatek (nie wiem, czy to jego 2,4ln będziemy tu mnożyć przez 2, czy przez 3); nie mogłem się wzmocnić na FA, bo musiałem gdzieś pooddawać kontrakty za które rozmieniłem Noela i Princea. Nawet ostatnio ktoś mnie atakował, że Quickley jest na 2wayu a nie na normalnym kontrakcie.. - króto mówiąc konsekwencjami tego zeszłorocznego hard capu cały czas obrywam.

I nie mam o to pretensji - jest jak jest. Jednym z uroków naszej gry jest to, że musimy gasić różne pożary i rozwiązywać niespodziewanie nas atakujące problemy. 

Wczoraj 3 razy wykasowywałem różne posty żeby tu nie nakręcać nerwówy, ale to delikatnie mówiąc nie fair, że ja musiałem przełknąć tą żabę, a tu wczoraj dwie akcje były o przymkniecie oka na hard cap Flubera, czy teraz Twojego Aldridgea, który w ogóle nie wiadomo czy nawet wróci. 

January wprowadził korektę od tego sezonu, że nawet jak się przegra serie playoffs, to za 0-4 jest inna kasa niż za 3-4 - wg tej zasady nie miałbym hard capu i spokojnie utrzymałbym Noela za 20mln$ w poprzednim sezonie, ale nikt mi tego nie cofnie.

Skądinąd wiem, że Fluber spokojnie może zejść z hard capu (nie od niego) przy geście dobrej woli GMów biorących udział w tej wymianie i zmienieniu nieco tego multiwaya.

Z Aldridgem chyba tez jest tak - wg nie - że gdyby jego kontrakt został przywrócony  to nie kolidowałoby to z Twoimi wymianami - tak bym to zinterpretował (przypominając sobie sprawę Milesa). A jeżeli przekraczasz hard cap wtedy - to znów odwieczne pytanie - czemu się wszyscy pchają do maxymalizacji wydatków, a później mają pretensje do wszystkich dookoła a nie do siebie? ??

Pomimo, ze Eldowi nie zapomnę tego co odwalił z kwestia Pels i jak mnie potraktował, to nie dziwię mu się, że ma głowę kwadratową od Waszych dziesiątek roszczeń. 

A jeżeli gdzieś się nie da zejść z hard capu polecam strech graczy - ja mogłem uniknąć i dead money Tylera Zellera i Dante Exuma z Waszym podejściem :) 

Po raz setny napiszę - może rozważycie nie przepłacanie graczy na FA? - to wtedy unikniemy wielu problemów, bo ubijanie tych kontraktów pod hard cap czy luxury tax przypomina mi moje wczorajsze nieudolne próby zmieszczenia pojemników na lód z wodą do zawalonego na maxa mięsem plastikowego pojemnika zamrażarki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

dalismy ciała wszyscy, najbardziej niestety rada, nie pisze tego jako zarzut/żal , tylko jako fakt dokonany.

 

6 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

No przecież ja w żadnym poscie nie zrzucam odpowiedzialności na radę.

nie chciałbym żeby ktoś z rady interpretował to tak ze mam żal, czy pretensje.

Nie wcale. A nie przeszło Ci chociaż przez moment przez głowę, że wina jest po części twoja? Nie usłyszałem jeszcze ani razu od ciebie "To moja wina chłopaki". Chyba wypadałoby pilnować własnego interesu, a nie być zależnym od rady. Radni to też ludzi, nie obrazimy się jak zwróci nam się uwagę. A teraz nagle wylało szambo.

Ja się naprawdę nie dziwię @Eldowi i teraz nawet nie zamierzam zachęcać do powrotu bo to co się teraz dzieje to jakaś kpina.

Mam propozycję może cała rada rozłoży jajca i zobaczymy jak sobie poradzicie i jak długo gra przeżyje.

Ciekawe dlaczego od kilku lat grono radnych zmienia się praktycznie co sezon i najdłużej radnym jestem ja i tylko dlatego, że na te wszystkie marudzenia mam już po prostu wyj... bo inaczej się nie da.

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ozzy110 napisał:

Nie wcale. A nie przeszło Ci chociaż przez moment przez głowę, że wina jest po części twoja? Nie usłyszałem jeszcze ani razu od ciebie "To moja wina chłopaki". Chyba wypadałoby pilnować własnego interesu, a nie być zależnym od rady. Radni to też ludzi, nie obrazimy się jak zwróci nam się uwagę. A teraz nagle wylało szambo.

 

Taktycznie to Ronnie rozegral świetnie trzeba przyznać, bo w narracji to wina przede wszystkim rady, on widzi ten blad i sie z nim zgadza, ale nie naprawiajmy bledu, bo mamy problem z liczba GM-ów :P

Ja tylko nie wiem czemu mialbym cierpieć zarówno w sytuacji, gdzie postępujemy regulaminowo (Bogdan), jak i w sytuacji gdzie gramy z duchem gry (mam pick Pacers, który z tym 25 mln w salary LMA byłby pewnie wiekszej wartosci niz obecnie).

Dlatego to trzeba rozegrac na spokojnie, te nocne dyskusje pewnie byly bardziej emocjonalne (rowniez z mojej strony) niz merytoryczne.

No i pełne poparcie dla @Alonzo, który miał problemy z kwota znacznie mniejsza niz 25 mln :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

@Eld lajk dlatego ze doskonale Cię rozumiem. Jak czytałem wczoraj że udupilem trade qcina albo Lucasa gdzie pamiętam ile czasu siedziałem nad tymi wymianami i ile to wolnego czasu zajmuje i teraz są dalej jakieś pretensje o to to wcale Ci się nie dziwie. Jest pewna liczba komentarzy od ziomeczkow co potrafią tylko krytykować, która można znieść, nawet jak nie warto się nimi przejmować. 

co Ty gadasz Fluber :D przecież ja Ciebie o to nigdy nie winilem, pisałem tylko ze dałeś okejke na deal a potem reszta forum nas zjechała, doskonale pamietam ze byłeś bardzo pomocny przy zmianach tego dealu i nigdy bym Cię o nic nie obwiniał :) 

//

Eld myśle ze super decyzja o zmianie kompetencji w Radzie i pisze to zupełnie serio, pod względem czarnej roboty świetnie się spisujesz, pod względem decydowania w trudnych przypadkach notorycznie dajesz ciała, to nie zarzut, żebyś tak tego nie odebrał, nie trzeba być we wszystkim najlepszym żeby być przydatnym :) Chociaż wcześniej mogłeś chociaż rozwiązać sprawę naszej drugiej rundy :)

//

Ronnie, filantrop czy nie filantrop, nawet w Regulaminie masz wspomniane ze CBA rządzi, to ze nie zostało to odczytane nie oznacza ze nie obowiązuje, jakby to było faktycznie 3 miesiące temu to by nie było tematu, a tak obiektywnie to jaki czas temu LMA realnie zniknął z salary? 2 dni temu? Przykład z Bogdanoviciem u Lucasa wydaje mi się idealnym w tym przykładzie, ten tez podpisał umowę z Suns po czym po tygodniu jej jednak nie podpisał a Lucas jak był w grze tak dalej jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lucas napisał:

Taktycznie to Ronnie rozegral świetnie trzeba przyznać, bo w narracji to wina przede wszystkim rady, on widzi ten blad i sie z nim zgadza, ale nie naprawiajmy bledu, bo mamy problem z liczba GM-ów :P

Ja tylko nie wiem czemu mialbym cierpieć zarówno w sytuacji, gdzie postępujemy regulaminowo (Bogdan), jak i w sytuacji gdzie gramy z duchem gry (mam pick Pacers, który z tym 25 mln w salary LMA byłby pewnie wiekszej wartosci niz obecnie).

Dlatego to trzeba rozegrac na spokojnie, te nocne dyskusje pewnie byly bardziej emocjonalne (rowniez z mojej strony) niz merytoryczne.

No i pełne poparcie dla @Alonzo, który miał problemy z kwota znacznie mniejsza niz 25 mln :) 

Ja widzę tak naprawdę tylko jedno rozwiązanie. Zachowanie się jaka prawdziwy GM przez Ronniego i chociaż raz nie marudzenie na innych tylko wzięcie tego LMA na klatę i:

a) przywrócenie umowy i trzymanie całego

b) przywrócenie i rozłożenie na 3 lata

Takie rzeczy się dzieją. Trudno, ale szantaż odejściem z gry to ostatnio rzecz na którą przystanę. Sory @RonnieArtestics, ale jeśli tobie się to nie podoba to jak dla mnie możesz odejść i nie wracać. Najgorszą rzeczą jest obarczanie wszystkich tylko nie siebie.

Tym bardziej, że to nie jest pierwsza sytuacja, gdy odejściem szantażujesz całą ligę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

Trudno, ale szantaż odejściem z gry to ostatnio rzecz na którą przystanę.

Adminofaszyzm w stylu Januarego to cos czego potrzebujemy w takich momentach ;) 

Btw mam nadzieje, ze mojego nocnego wpisu o odejsciu ktos doslownie nie weźmie, bo celowo tam zaznaczyłem slowem "teoretycznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Adminofaszyzm w stylu Januarego to cos czego potrzebujemy w takich momentach ;) 

Btw mam nadzieje, ze mojego nocnego wpisu o odejsciu ktos doslownie nie weźmie, bo celowo tam zaznaczyłem slowem "teoretycznie"

No ja chciałem, powiedziałem nie i ch#$ przy tym jak Eld bez mojej zgody jako Radnego dał drugi klub na Zachodzie Januaremu i były wpisy, że zachowuję sie jak Kaczyński na zjeździe ełrokołchozu chUjnii Europejskiej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

No ja chciałem, powiedziałem nie i ch#$ przy tym jak Eld bez mojej zgody jako Radnego dał drugi klub na Zachodzie Januaremu i były wpisy, że zachowuję sie jak Kaczyński na zjeździe ełrokołchozu chUjnii Europejskiej :P 

Ja sie smialem ze jak mamy isc z duchem gry to jako rekompensatę poproszę o przesunięcie picku Pacers o pięć pozycji, po 5 mln na jedno miejsce w drafcie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.