Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mac napisał:

Dla takiego doswiadczonego GMa, jednego z dwoch goatow, zawsze sie znajdzie miejsce w Socie.

Spodoba Ci sie, dzielimy sie sukcesami i porazkami rowno.

Dziękuje za zaproszenie, ale wtedy stałbym się trybikiem w maszynie mafijnej begmowej organizacji zwanej potocznie spółdzielnią :)

A ja tu się cieszę reputacją samotnego kowboja walczącego sam przeciw wszystkim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

Dla takiego doswiadczonego GMa, jednego z dwoch goatow, zawsze sie znajdzie miejsce w Socie.

Spodoba Ci sie, dzielimy sie sukcesami i porazkami rowno.

prawda, nikt nie jest lepszy i nikt nie jest gorszy + dodatkowo pasowalby do naszej kultury Wygrywania. 

Niezłomny Camby, 3 muszkieter. 

Tylko nie mógłby wziąć ze sobą sztabu medycznego z Pelicans xd 

1 minutę temu, Alonzo napisał:

 

 

 

reszta za chwilę.

nie możemy się doczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał:

Heat w playoffach spośród nowych zawodników mieli Butlera, Herro, Crowdera, Iguodalę, Hilla, Nunna, Leonarda i de facto Robinsona, ale dla Ciebie to zły przykład, bo był Bam, Dragic, Jones i Olynyk, pomimo tego, że grali kompletnie inną koszykówkę niż rok wcześniej. 

Hawks w playoffach spośród nowych zawodników mają całą rotację poza trójką Young-Collins-Huerter (i kontuzjowany Hunter), ale dla Ciebie to zły przykład, bo jest Young.

Nets w rotacji z poprzedniego sezonu mają w rotacji w playoffach tylko Claxtona, Harrisa i Irvinga (może jeszcze jakichś scrubów, nie chce mi się sprawdzać), ale to też średni przykład, bo Durant tam był cały sezon. 

Cavs 2015 mieli w rotacji z poprzedniego sezonu Irvinga, Tristana i Dellavedovę, ale to też zły przykład, bo LeBron.

Boston 2008 to zły przykład, bo Garnett, pomimo tego, że tam w rotacji utrzymali się Pierce, Perkins i Rondo.

Kompletnie tu BMF wg mnie ignorujesz ciągłość i konsekwencje tego co robiły te teamy. Zresztą Heat, Hawks i Nets nie zdobyły mistrzostwa (dwa z tych teamów maja jeszcze na to szanse), Cavs to LeBron, a Celtics to przecież obrona Garnetta, czy ofensywa Pierca - warto pamiętać jaki slum w trójkach złapał wtedy Allen - ale to mądry gracz i wbijał sie pod kosz choć tak ciułając te punkty by wspomóc ofensywę. 

Dobrze też, ze wspominasz tych wszystkich graczy z draftu wybranych przez te teamy, bo nasi Wolves są tu ewenementem na skalę całej NBA, gdyż ich jedyny gracz z draftu na którego konsekwentnie stawiają to Miye Oni. :) 

Krytykowany, czy nawet wyśmiewany tu jestem za to, że podchodzę do tematu racjonalnie - powołując się na fakty i historię dotychczasowych contenderów czy mistrzów, a z drugiej strony widzę tu narrację, ze w naszych Wolves wszystko się idealnie udaje pomimo, ze cały czas nic o tej drużynie nie wiemy. 

Zacząłem pisać dłuższy post, ale wykasowałem, bo na ten moment mija się to z celem. Obaczymy co @Qcin_69 i @mac stworzą w opisie - wtedy się będzie można do tego odnieść. 

21 minut temu, Qcin_69 napisał:

nie możemy się doczekać 

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Kompletnie tu BMF wg mnie ignorujesz ciągłość i konsekwencje tego co robiły te teamy.

Ignoruję, po prostu to nie ma większego znaczenia, bottom line jest taki, że jak masz kompletnie nowy team, to on ma 82 mecze (czy tam 72) regulara na to, żeby się zgrać i zbudować chemistry, to nie jest tak jak w jakiejś piłce, że zanim się zgrasz, to masz sezon w plecy, bo przegrałeś 5 razy z rzędu i planujesz ruchy na kolejny rok - tutaj bezkarnie możesz poświęcić te 20-30 meczów sezonu, i jak zaczniesz od 8-10, to jak potem zrobisz 50-14 to nikt o tym nie będzie pamiętać (Heat 2011). Jak jakiś team nie jest zgrany po 80 meczach sezonu, to po 160 meczach też nie będzie, dlatego te nowe teamy max w połowie sezonu zaczynają przyspieszać. 

Jak Ci się nie podoba rotacja w Wolves, to w granicach znanej nam wiedzy możesz karać ich obniżonym bilansem w regularze, znajdziesz wiele argumentów na potwierdzenie takiego zjawiska, a ja Ci przyznam rację. Tacy Hawks mogliby się otrzeć o pierwsze seed, a zamiast tego źle trafili z trenerem i zmarnowali pół regulara, bo nie wiedzieli, że ten trener jest zły, bo do tej pory grali o nic, a do tego mieli nową rotację, więc były tarcia na linii Young-Collins etc.. Coś więcej to IMHO przesada, ale wiadomo, zrobisz jak zechcesz. Pzdr. :)

Masz rację, że te nowe teamy grają często poniżej możliwości w regularze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

No opisałeś uniwersalna prawdę o NBA 🙃

.. w playoffs :) Czyli nieprzewidywalna z contenderem, ale równie dobrze może przegrać z jakimś solidnym playoffowym teamem. Przy naszym uśrednianiu to jednak robi różnicę - przynajmniej dla mnie. Poziom zdrowych Rockets u nas - tyle, że Regis mało się udziela i dodatkowo mu się chłopaki połamali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alonzo napisał:

.. w playoffs :) Czyli nieprzewidywalna z contenderem, ale równie dobrze może przegrać z jakimś solidnym playoffowym teamem. Przy naszym uśrednianiu to jednak robi różnicę - przynajmniej dla mnie. Poziom zdrowych Rockets u nas - tyle, że Regis mało się udziela i dodatkowo mu się chłopaki połamali. 

Szczerze mówiąc to jak nie cenisz Wolves, to chyba lepiej zrobisz jak zostawisz to Januaremu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2021 o 16:04, Lucas napisał:

No opisałeś uniwersalna prawdę o NBA 🙃

 

W dniu 19.06.2021 o 16:17, cvbe napisał:

Szczerze mówiąc to jak nie cenisz Wolves, to chyba lepiej zrobisz jak zostawisz to Januaremu... :)

Już tak na zakończenie tej dyskusji z mojej strony:

Pisząc , że może wygrać/przegrać z każdym mam na myśli to, że ciężko tak naprawdę ocenić naszą Sotę. Przykładowo Sacto z którymi u nas Sota wygrała w I rundzie playoffs też mogą wygrać/przegrać z każdym w playoffs.. ale 1-2 mecze a nie serię - i to miałem na myśli (sądziłem, ze to oczywiste). Sota może teoretycznie pokonać Lakers, ale wyłożyć się z Sacto (choć jest to bardzo mało prawdopodobne, gdyż ma zbyt dużą przewagę talentu nad Kings o czym pisałem). 

I mam nadzieję, że to jest zrozumiałe. :) 

(...) 

Oczywiście @january sam sobie poradzi z opisem. Jest nas tu 31 i moja opinia  już tu została wystarczająco uwypuklona. Chętnie poczytam opinie innych. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zluzujcie troszkę serio :) na Zachodzie grają ze sobą dwie najlepsze ekipy naszej konfy już teraz, wygra lepszy. Mówimy o zgraniu i ze jest kluczowe. Przypomnę imo na obronę Soty ze w Lakers mamy dwóch nowych graczy w s5. To tez są inne automatyzmy, lepszy fit ale pls tez warto o tym wspomnieć. W Socie ciałem nowym być może obcym w tym sezonie był George. Także na pierwszy rzut oka niby Lakers stabilizacja, ale mała rzecz pominięta trochę mimo wszystko działa na korzysc Soty bo to nie jest ekipa z marszu nowa, była wymiana jednego trybu. Conley nie gra na początku serii wiec o nim nie mówię na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

@Alonzo wrzucanie kogoś na ignora a potem robienie odnośników do tekstów ignorowanego nie czytając jego treści ale mimo wszystko z próba zgadywania co tam jest napisane jest tragiczne. Ma to bardzo mało wartości zarówno merytorycznych jak i estetycznych.  

Przecież kilka osób cytowało Ronniego co niestety dane mi było przeczytać, a lajki, które widzę są dość jednoznaczne - niestety ta funkcja nie działa aż tak dobrze. Zatem raczej niczego tu nie muszę zgadywać - kontext jest oczywisty . Wyraziłem nt temat swoja opinię i nie planuję do tego wracać :) Ronniego odblokuje pewnie przy opisach 1T w nowym sezonie. eot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Przecież kilka osób cytowało Ronniego co niestety dane mi było przeczytać, a lajki, które widzę są dość jednoznaczne - niestety ta funkcja nie działa aż tak dobrze. Zatem raczej niczego tu nie muszę zgadywać - kontext jest oczywisty . Wyraziłem nt temat swoja opinię i nie planuję do tego wracać :) Ronniego odblokuje pewnie przy opisach 1T w nowym sezonie. eot :) 

A ja sobie będę ciebie cytował i się odnosił do Ciebie, bo czy czytasz to czy nie z tobą się i tak jak ze ścianą gada, więc większej różnicy czy jestem na ingorze czy nie, w sumie nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january w odpowiedzi na Twoje pytanie sprzed paru dni kiedy doliczę punkty karne za brak opisów i brak udziału głosowaniu w dotychczasowych seriach play-in i play-off pragnę Ci przekazać, że punkty karne za to nie zostaną naliczone z dwóch powodów:

  1. Zakomunikowanie naliczenia punktów karnych za brak udziału w głosowaniu dotyczyło tylko głosowania po T3, gdzie seedy rozstrzygały się o setne części procenta i każdy głos się liczył. W komunikacie nie było mowy o punktach karnych za brak opisów i głosów w play-in i w play-offs. Wprowadzenie tego po fakcie i doliczenie punktów karnych na nowy system było by niesprawiedliwe bo prawo po prostu nie działa wstecz. Jestem przekonany, że niektórzy widząc nowy system kar jednak znaleźli by chwilę i oddali głos, bądź skrobnęli parę słów.
  2. Dodawanie punktów karnych do starego systemu co należało by zrobić po analizie kompletnie nic nie da, gdyż raz - wchodzi nowy system, a dwa - nikt się nie zakwalifikuje pod jakąkolwiek karę ze starego systemu.

Nie zmienia to faktu, że zaraz po napisaniu tego postu wrzucam na Radę dwa wnioski:

  • brak opisu i/lub głosu od tegorocznych semi conference finals ( SCF ) zakończy się naliczeniem punktów karnych już na nowy system 2021/2022
  • wprowadzenie kary za 12 punktów: wprowadzenie zarządu komisarycznego do zarządzania drużyną wybranego przez Radę ( niekoniecznie będzie się składał tylko z Radnych ) i czasowe bądź nawet stałe usunięcie danego GMa z zarządzania drużyną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.