Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, shevcu napisał:

Ten sezon zbyt wcześnie ale za rok o matko…i tak przy krótkim kontrakcie Davis mógłby być tutaj opcja ;)

Jak pisałem o tym w offseason to mnie Davis nie posłuchał. A teraz pewnie żałuje. Mam nadzieję, że tym razem FA spojrzą lepiej na Mavs, bo fundamenty na wygrywanie mam. Jeśli ktoś mi odmówi, to będzie znaczyć, że nie chce wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Tegoroczni Hawks to jest dobry przykład na to jakim problemem może być w regularze budowanie kompletnie nowego zespołu (14-20 na starcie sezonu), a zarazem przykładem na to jak absolutnie nie ma to znaczenia, gdy już gra jakiegoś zespołu zaskoczy, bo oni mają 6/7 nowych graczy w rotacji (Capelę, Bogdanovicia, Gallinariego, Lou, Hilla, Okongwu i Snella), a są o jeden mecz od ECF i nikt nie mówi już o tym, że w sumie to jest nowy team, który rok temu zrobił 20-47. 

Wprawdzie Alonzo napisze, że ten przykład też się nie liczy, bo coś tam, ale generalnie podobnie było w przypadku Heat, tegorocznych Nets czy innych Thunder, bo dawka 70-80 meczów regulara to cholernie dużo na zgranie, a Wolves byli w tym sezonie zdrowi.

dodałbym jeszcze zmianę trenera w połowie sezonu w Hawks, co tez chyba trochę nie w smak Alonzo, który przecież napisał, ze od 3 używa tej samej taktyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Jak pisałem o tym w offseason to mnie Davis nie posłuchał. A teraz pewnie żałuje. Mam nadzieję, że tym razem FA spojrzą lepiej na Mavs, bo fundamenty na wygrywanie mam. Jeśli ktoś mi odmówi, to będzie znaczyć, że nie chce wygrywać.

Jak to Jasiu wprost i pięknie ujął niektórzy zaraz będą w takiej dupie finansowej ze musza coś robić. Nie znam się i ogólnie c***owy jestem w te klocki ale chyba spina się Tobie wszystko z końcem takich kontraktów jak Leonard, Embiid, Durant, Jokic o Chrystusie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shevcu napisał:

Jak to Jasiu wprost i pięknie ujął niektórzy zaraz będą w takiej dupie finansowej ze musza coś robić. Nie znam się i ogólnie c***owy jestem w te klocki ale chyba spina się Tobie wszystko z końcem takich kontraktów jak Leonard, Embiid, Durant, Jokic o Chrystusie…

Nie spina, tzn musiałbym się mocno nagimnastykować, żeby kogoś z nich próbować ściągnąć z FA, co w dodatku mogłoby się nie udać. No, ale w to lato mam ponad 60 mln do wydania mając pod kontraktami Trae, Ziona, Bridgesa, DDV, Poole, Vassell czy Poku. Bójcie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Tegoroczni Hawks to jest dobry przykład na to jakim problemem może być w regularze budowanie kompletnie nowego zespołu (14-20 na starcie sezonu), a zarazem przykładem na to jak absolutnie nie ma to znaczenia, gdy już gra jakiegoś zespołu zaskoczy, bo oni mają 6/7 nowych graczy w rotacji (Capelę, Bogdanovicia, Gallinariego, Lou, Hilla, Okongwu i Snella), a są o jeden mecz od ECF i nikt nie mówi już o tym, że w sumie to jest nowy team, który rok temu zrobił 20-47. 

Wprawdzie Alonzo napisze, że ten przykład też się nie liczy, bo coś tam, ale generalnie podobnie było w przypadku Heat, tegorocznych Nets czy innych Thunder, bo dawka 70-80 meczów regulara to cholernie dużo na zgranie, a Wolves byli w tym sezonie zdrowi.

.. ale Hawks to drużyna budowana wokół Younga - tu nie ma tego co w naszych Wolves czyli pospolitego ruszenia wyrwanego z kontextu i opartego na Roto. 

Kogo takiego stracili Hawks? Paru weteranów i role playerów oraz Vincea Cartera, który przeszedł na emeryturę. W lutym 2020 oddali kontrakt Turnera i pick (Pokusevski) za ściągnięcie do siebie Capeli - on jest w Hawks juz prawie półtora roku - on tu nie jest nowy - w poprzednim sezonie pozwolili mu spokojnie dojść do siebie pod okiem sztabu medycznego Hawks i teraz gra. 

Z ich FA w to offseason tez nie wszyscy wypalili - Dunn miał kontuzję, a Rondo się nie odnalazł i wymienili go za Lou Williamsa, który w ogóle pochodzi z Atlanty i grał tu na początku swojej kariery. Drużyne uzupełnili graczami pasującymi im do gry z Youngiem - Bogdanovic, Gallinari i dwóch innych ok rolesów - Snell i Hill. Z draftu tez mają Okongwu, ale jak już przy tym jesteśmy, to cały czas rozwijają swoich graczy wcześniej wybranych w draftach (z różnym skutkiem) - Collins, Huerter, Hunter, Reddish. 

Przecież to nie jest nowa drużyna, tylko mądrze uzupełniona weteranami 🙃

No w Heat to przecież byli juz Bam Adebayo, Dragic, Olynyk, Jones Jr., Haslem i chyba nie pamiętasz, ale cały sezon pracowali z Duncanem Robinsonem przekonwertowując jego kontrakt na normalny - ten sezon, gdy tak wystrzelił z forma był jego drugim sezonem w Heat, nieco podobnie było z Nunnem, którego podpisali pod koniec sezonu, pracowali z nim całe offsesson i dzięki temu wszedł do rotacji. Również podczas sezonu dopiero pooddawali Winslowa, JJa i Waitersa - zatem tu również była pewna ciągłość.

Brooklyn to również taki sobie przykład - Durant nie grał bo się leczył po kontuzji, ale był tam już cały sezon, do tego Irving, Harris, nawet ten Claxton, czy Luwawu, Tyler Johnson lub nawet nie grający za dużo DeAndre Jordan grali tam w poprzednim sezonie.  Tu z istotnych graczy doszło aż 5 - Harden, Jeff Green (grali ze sobą w Thunder z Durantem warto o tym pamiętać), Griffin, Shamet i Brown.  

A z Thunder to już w ogóle nie wiem o co Tobie chodzi? 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ry w ogóle pierdolisz Alonzo xd 

Jakie pospolite ruszenie xd 2 najważniejszych ofensywnych graczy jest w Socie od zarabia dziejów xd Tatum pamięta jeszcze czasy gdy KAT zagrał ostatni raz w PO, Booker jest od 2 lat xd A Ty piszesz ze Hawks to zupełnie inny przykład bo budują wokół Younga, żal.

Myslisz ze zamiana Lillarda na Georga czemu służyła jak nie optymalizacji fitu? Przecież temat był wałkowany już w trakcie wymiany, ze poświęciłem trochę trade value dla fitu, a Ty teraz wyskakujesz ze Hawks zrobili to dobrze a Sota zle, no zal #2

Przeciez nawet pozyskanie Aytona temu służyło, zabrakło mi rok temu mobilnego rim protektora to pozyskałem im 3 na wszelki wypadek xd Ayton, Williams, Howard- nikt nie jest nawet blisko takiej głębi na C obecnie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzycie przy Wolves niebezpieczny proceder w BeGM - ale mamy demokrację - Wasza sprawa :) 

Najwyraźniej można ściąggnąć Lillarda i wyjebać go za Georga, wymienić cały skład z wyjątkiem Tatuma, Bookera i Miye Oni i zdobyć u nas mistrzostwo. 

Wolves maja niesamowite perspektywy, ale nigdy nie było takiej sytuacji, że takie pospolite ruszenie zdobywało mistrzostwo w rl z marszu.  

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Tworzycie przy Wolves niebezpieczny proceder w BeGM - ale mamy demokrację - Wasza sprawa :) 

Najwyraźniej można ściąggnąć Lillarda i wyjebać go za Georga, wymienić cały skład z wyjątkiem Tatuma, Bookera i Miye Oni i zdobyć u nas mistrzostwo. 

Wolves maja niesamowite perspektywy, ale nigdy nie było takiej sytuacji, że takie pospolite ruszenie zdobywało mistrzostwo w rl z marszu.  

nom, nigdy 

36D3C9CA-C3B7-4FE2-8BDC-3556AFF81D05.jpeg

6B226C9C-D8B7-4CB1-BA79-F0223545CEEB.jpeg

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Co Ry w ogóle pierdolisz Alonzo xd 

Jakie pospolite ruszenie xd 2 najważniejszych ofensywnych graczy jest w Socie od zarabia dziejów xd Tatum pamięta jeszcze czasy gdy KAT zagrał ostatni raz w PO, Booker jest od 2 lat xd A Ty piszesz ze Hawks to zupełnie inny przykład bo budują wokół Younga, żal.

Myslisz ze zamiana Lillarda na Georga czemu służyła jak nie optymalizacji fitu? Przecież temat był wałkowany już w trakcie wymiany, ze poświęciłem trochę trade value dla fitu, a Ty teraz wyskakujesz ze Hawks zrobili to dobrze a Sota zle, no zal #2

Przeciez nawet pozyskanie Aytona temu służyło, zabrakło mi rok temu mobilnego rim protektora to pozyskałem im 3 na wszelki wypadek xd Ayton, Williams, Howard- nikt nie jest nawet blisko takiej głębi na C obecnie ;) 

 

.. ale to są  świetne ruchy! - ja tego nie neguję. Lillard Wam tam nie pasował do Bookera i Tatuma. George i Ayton paują Wam idealnie! .. ale George musi sie przekwalifikować w Iguodale (jak mierzi Ciebie z jakiegoś powodu Finney-Smith) - sorki ale takie rzeczy sie nie dzieją z dnia na dzień co widzimy w rl. Nie chcę sie powtarzać z argumentami, gdyz wszystko już napisałem wczoraj. :) 

W przyszłym sezonie jak to sobie dobrze ułożycie będziecie jednym z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa. Ale nie teraz! Takie rzeczy się zwyczajnie nie dzieją w rl - u Was jest za dużo niewiadomych. Tu piszecie o Georgeu, tu nagle Tatum cały czas jest liderem - nie macie zgrania i porozdzielanych ról w drużynie. 

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

nom, nigdy 

36D3C9CA-C3B7-4FE2-8BDC-3556AFF81D05.jpeg

6B226C9C-D8B7-4CB1-BA79-F0223545CEEB.jpeg

Przecież Tobie to wczoraj wyjaśniałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

.. ale to są  świetne ruchy! - ja tego nie neguję. Lillard Wam tam nie pasował do Bookera i Tatuma. George i Ayton paują Wam idealnie! .. ale George musi sie przekwalifikować w Iguodale (jak mierzi Ciebie z jakiegoś powodu Finney-Smith) - sorki ale takie rzeczy sie nie dzieją z dnia na dzień co widzimy w rl. Nie chcę sie powtarzać z argumentami, gdyz wszystko już napisałem wczoraj. :) 

W przyszłym sezonie jak to sobie dobrze ułożycie będziecie jednym z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa. Ale nie teraz! Takie rzeczy się zwyczajnie nie dzieją w rl - u Was jest za dużo niewiadomych. Tu piszecie o Georgeu, tu nagle Tatum cały czas jest liderem - nie macie zgrania i porozdzielanych ról w drużynie. 

Przecież Tobie to wczoraj wyjaśniałem 

problem z Twoja argumentacja jest taki ze:

1) jest z pizdy 

2)tylko Ciebie przekonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

@Qcin_69 po mistrzostwie miałeś opuścić Wolves. Podtrzymujesz to?

Wolałbym oddać każdemu niż Tobie, ale w razie czego odstąpię Pelicans.

Jakbyście mi zostawili Jazz pod które sobie zrobiłem piękne fundamenty to bym tak zrobił :) 

teraz nie muszę, w sumie to zrobiona jest Dynastia na lata, wiec to będzie samograj :D jeszcze tam z jedna, dwie gwiazdki sobie pozyskamy albo wyscoutujemy żeby Alonzo mógł dalej płakać o braku zgrania i tyle ;) 

Sota już zostaje na zawsze w rodzinie Ma_Q69, musicie mieć do czego równać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo, nie znajdziesz przykładu jeden do jednego, dokładnie takiej samej sytuacji, ale one wszystkie są podobne i łącznie pokazują, że mając nowy team problemy ze zgraniem można mieć na starcie regulara, ale nie w takiej skali, w jakiej myślisz.

Heat w playoffach spośród nowych zawodników mieli Butlera, Herro, Crowdera, Iguodalę, Hilla, Nunna, Leonarda i de facto Robinsona, ale dla Ciebie to zły przykład, bo był Bam, Dragic, Jones i Olynyk, pomimo tego, że grali kompletnie inną koszykówkę niż rok wcześniej. 

Hawks w playoffach spośród nowych zawodników mają całą rotację poza trójką Young-Collins-Huerter (i kontuzjowany Hunter), ale dla Ciebie to zły przykład, bo jest Young.

Nets w rotacji z poprzedniego sezonu mają w rotacji w playoffach tylko Claxtona, Harrisa i Irvinga (może jeszcze jakichś scrubów, nie chce mi się sprawdzać), ale to też średni przykład, bo Durant tam był cały sezon. 

Cavs 2015 mieli w rotacji z poprzedniego sezonu Irvinga, Tristana i Dellavedovę, ale to też zły przykład, bo LeBron.

Boston 2008 to zły przykład, bo Garnett, pomimo tego, że tam w rotacji utrzymali się Pierce, Perkins i Rondo.

Jakbyś chciał odjąć w regularze 5W Wolves, to mógłbyś podać przykład Heat '11, którzy zaczęli od 8-10, Cavs '15, którzy zaczęli od 19-20 czy innych Nets, którzy zaczęli od 14-12, albo Thunder po wymianie z Georgem, którzy zaczęli 8-12 czy Hawks z 14-20. I tak, to miałoby sens.

Ty piszesz, że Sota nie ma szans zostać contenderem w tym roku, bo nie. I wiem, że napiszesz mi, że jakikolwiek przykład jest błędny, ale, no sorry, nie dziwię się, że Maqcin na taką retorykę się denerwuje, to klepanie z góry ustalonej narracji. Co nie znaczy, że wygrają tytuł, czekam z niecierpliwością na dobry opis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MarcusCamby napisał:

@Qcin_69 po mistrzostwie miałeś opuścić Wolves. Podtrzymujesz to?

Wolałbym oddać każdemu niż Tobie, ale w razie czego odstąpię Pelicans.

Dla takiego doswiadczonego GMa, jednego z dwoch goatow, zawsze sie znajdzie miejsce w Socie.

Spodoba Ci sie, dzielimy sie sukcesami i porazkami rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Tegoroczni Hawks to jest dobry przykład na to jakim problemem może być w regularze budowanie kompletnie nowego zespołu (14-20 na starcie sezonu), a zarazem przykładem na to jak absolutnie nie ma to znaczenia, gdy już gra jakiegoś zespołu zaskoczy, bo oni mają 6/7 nowych graczy w rotacji (Capelę, Bogdanovicia, Gallinariego, Lou, Hilla, Okongwu i Snella), a są o jeden mecz od ECF i nikt nie mówi już o tym, że w sumie to jest nowy team, który rok temu zrobił 20-47. 

 

14 minut temu, BMF napisał:

@Alonzo, nie znajdziesz przykładu jeden do jednego, dokładnie takiej samej sytuacji, ale one wszystkie są podobne i łącznie pokazują, że mając nowy team problemy ze zgraniem można mieć na starcie regulara, ale nie w takiej skali, w jakiej myślisz.

(...)

Jakbyś chciał odjąć w regularze 5W Wolves, to mógłbyś podać przykład Heat '11, którzy zaczęli od 8-10, Cavs '15, którzy zaczęli od 19-20 czy innych Nets, którzy zaczęli od 14-12, albo Thunder po wymianie z Georgem, którzy zaczęli 8-12 czy Hawks z 14-20. I tak, to miałoby sens.

(...)

 

Tu warto zaznaczyć, że dałem naszym Wolves niższe bilanse w 1 i 2T (w 2T to deal z Aytonem), a w 3T byli u mnie chyba zdecydowanie najlepszym teamem w regularze. 

Natomiast jak o tym pisałem, że należy wziąć pod uwagę przy bardzo dużych zmianach w składzie, ze miałoby to wpływ na bilanse, to nie spotkało się to u nas ze zrozumieniem. 

 

reszta za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.