Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Alonzo napisał:

Tylko, że ja tłumaczyłem te ruchy w składzie podczas sezonu ileś razy - tak odnośnie walki z wiatrakami. Szkoda, że Twój przenikliwy umysł nadal nie potrafi dostrzec tego, co działo się z rotacją, a koncentruje sie razem z Karpikiem na zupełnie nieistotnych tu liczbach graczy, którzy z grą nie mieli nic wspólnego. 

Dostrzegam tu pewien dysonans. Piszesz w kółko o kulturze organizacji, o świetnej atmosferze, przyznając jednocześnie, że gracze 10-15 w rotacji są tak naprawdę nieistotni i wymiana ich w całości + kilku graczy ze ścisłej rotacji nie powinna odbić się na wyniku. A co z szatnią? Treningami? Znajomościami poza parkietem? W tej kwestii stabilizacja już się nie liczy? Czy kultura organizacji ogranicza się tylko do starterów, a mniej istotni w rotacji zawodnicy nic nie znaczą? Ja tu widzę raczej korpo podejście, czyli ubieranie w piękne słowa wyrachowanych ruchów. Samego podejścia nie krytykuję, ale otoczka wokół tego i kreowanie Magic jako coś lepszego od innych (kiedy tak nie jest i jest to zwykły biznes) już może zasługiwać na krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Alonzo napisał:

Orlando Magic rozważą s&t  Robina Lopeza jeszcze podczas początkowych dwóch faz III rundy FA. Robin jest FA, ale klub ma jego pełne prawa Birda. Oczywiście cały czas sztab Orlando analizuje wszystkie możliwe opcje i bardzo nam zależy na uzgodnieniu z graczem nowego kontraktu. 

Oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, karpik napisał:

Dostrzegam tu pewien dysonans. Piszesz w kółko o kulturze organizacji, o świetnej atmosferze, przyznając jednocześnie, że gracze 10-15 w rotacji są tak naprawdę nieistotni i wymiana ich w całości + kilku graczy ze ścisłej rotacji nie powinna odbić się na wyniku. A co z szatnią? Treningami? Znajomościami poza parkietem? W tej kwestii stabilizacja już się nie liczy? Czy kultura organizacji ogranicza się tylko do starterów, a mniej istotni w rotacji zawodnicy nic nie znaczą? Ja tu widzę raczej korpo podejście, czyli ubieranie w piękne słowa wyrachowanych ruchów. Samego podejścia nie krytykuję, ale otoczka wokół tego i kreowanie Magic jako coś lepszego od innych (kiedy tak nie jest i jest to zwykły biznes) już może zasługiwać na krytykę.

Ok , to już widzę, gdzie mamy niejasności :) Już tłumaczę :) 

Przede wszystkim cieszę się, że już nie muszę wywarzać otwartych drzwi i kwestie pierwszej piątki oraz podstawowych graczy rotacji mamy wyjaśniona. :)

Gracze 10-15 również są dla mnie istotni - co pokazuje chociażby symboliczna u mnie osoba Udonisa Haslema. 

W poprzednim sezonie poza oczywistym zgrywaniem najważniejszych graczy oraz pozyskaniem graczy na których chcę oprzeć swoją przyszłość musiałem też przyjąć umowy graczy, z którymi klub nie wiązał w ogóle przyszłości albo byli rozpatrywani, jako tzw. warianty B,C, czy D - stąd tak duża ilość wymian po 1T. Pozyskując Wesley Matthewsa przykładowo, nawet jeszcze po zakończeniu sezon myślałem o ty, żeby z nim podpisać nowy kontrakt, ale nie będzie dla niego minut i nie bardzo mnie aktualnie na niego stać. Po tym, jak był traktowany Kelly Oubre w sezonie u nas, zakładałem, w pierwszej wersji, że jego kontrakt będzie się zaczynał od 8,5-9mln., doszła jeszcze nieplanowana wcześniej wymiana Kuzmy na Princea, a salary cap nie jest z gumy, co mnie tu jeszcze bardziej ogranicza.

Gracze 10-15 zatem w pewnym stopniu nie mają pewnego miejsca w drużynie, ale staram się ilość takich graczy z niejasną sytuacją zminimalizować - stąd moje planowane długie umowy w III rundzie FA dla takich graczy, by związać ich z organizacja na dłużej oraz podpisanie weterana takiego jak właśnie Udonis. Dłuższe umowy pozwolą mi na spokojnie ustabilizować sobie rotację. Oczywiście liczę się z kontuzjami i ciężka do określenia forma takich graczy, stąd dla mnie stabilny skład, to około 12-13 graczy, a 2-3 miejsca trzeba zachować właśnie na te nieprzewidziane okoliczności. 

14 minut temu, człowiek...morza napisał:

Oczywiście :)

Najchętniej zachowałbym Robina Lopeza w składzie, gdyż co było u nas ignorowane - grałem podczas sezonu ileś minut KATem jako strecht four. Nawet przygotowywałem się już na 76ers planując to wykorzystać, ale los chciał, że trafiłem na Celtics. Cody Zeller niestety lubi być często kontuzjowany, a to mi ogranicza ilość defensywnych centrów do wiadomej liczby..

To nie jest tak, że chcę go sprzedać - prawdopodobnie podczas III rundy FA będę jednak zmuszony zrzucić jego cap hold :( 

Los chciał, ze mam w składzie młode dobrze się zapowiadające Gwiazdy i nie mogę sobie pozwolić na płacenie luxury tax już teraz, gdyż za kilka sezonów bym się finansowo zakopał. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Tylko, że ja tłumaczyłem te ruchy w składzie podczas sezonu ileś razy - tak odnośnie walki z wiatrakami. Szkoda, że Twój przenikliwy umysł nadal nie potrafi dostrzec tego, co działo się z rotacją, a koncentruje sie razem z Karpikiem na zupełnie nieistotnych tu liczbach graczy, którzy z grą nie mieli nic wspólnego. 

Gracze których oddałem byli albo nie do utrzymania, albo nie ja ich pozyskiwałem. Każdy z nich odszedłby i tak po tym sezonie z wyjątkiem Collisona i Leuera, którzy wpędziliby mnie tylko w podatek. 

Nie licząc Kuzmy i Lamba

szkoda, że nie dostrzegasz różnicy pomiędzy - Justisem Winslowem, Rudym Gobertem, Marcusem Morrisem (tym lepszym), czy nawet Dario Sariciem, a Dariusem Millerem, Justinem Holidayem, Marcinem Gortatem, czy Kostą Koufosem.

 

No i u mnie te ruchy wynikały z potrzeby sprowadzenia graczy, co do których mam plany na przyszłość.

 

Alojz i myślisz, że jak napiszesz, że żałujesz, że musisz tych wszystkich graczy oddać, to będziesz inny niż ci, którzy tego nie napiszą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ilu to przegapiło.

4.1.1.

Oferty quallyfying offer można wycofywać do zakończenia drugiej tury. Każdy zawodnik, któremu taka oferta zostanie przedstawiona, a nie doczeka się oferty w żadnej z tur FA klub podpisuje go na roczny kontrakt o wartości QO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Panowie o co chodzi z tą zablokowaną wymianą z zeszłej nocy?

Zewsząd dostaje różne informacje.

Ktoś wykrystalizuje sytuację o co się rozeszło?

Chcieliśmy udupic Knicks :P pasuje ? 

A tak serio, to wymiana pójdzie w następnym możliwym terminie, Rada jest w wyraźnie urlopowym nastroju i zewsząd spływały różne sygnały odnośnie blokady/przepuszczenia wymiany i warunków do spełnienia :P 

Teraz , zdaje się , wszystko już jest okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest chyba ok, szkoda ze po terminie.

Z mojej perspektywy i informacji, które dostałem to powstał burdel komunikacyjny w Radzie i zaowocowało to późniejszym burdelem komunikacyjnym na linii Spółdzielnia uczestnicy wymiany - Rada i wychodziły od członków Rady całkiem inne wymagania w dealu na linii @Tecu - @polishllama69, który jest elementem większej wymiany. Obecnie już wszystko jest potwierdzone, ale jako że Rada to więcej niż jedna osoba to trochę to zajęło. Szkoda, bo deal był od dawna dogadany i podobno najpierw Radzie to nie przeszkadzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Panowie o co chodzi z tą zablokowaną wymianą z zeszłej nocy?

Zewsząd dostaje różne informacje.

Ktoś wykrystalizuje sytuację o co się rozeszło?

sam próbuję to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.