Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Eld napisał:

Odkąd @Alonzo objął stery płynie jasny przekaz. Młodzi i ich nie rozmienimy za wynik na tu i teraz. Do mnie ten przekaz dociera.. Wiadomo, porządki po swojemu musiał zrobić jak ja w OKC ale to dla mnie jest w pełni zrozumiałe. 

nawija makaron jedynie.

niczym specjalnie sie nie rozni od innych.

to uz karpik zdecydowanie abrrdziej zasluguje na wyroznienie, 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Mam nadzieję, że znasz definicję słowa "subiektywny"?

no rozumiem.

ale jakies kryteria chyba przyjales.

a magic za alonzo wykonali wiele wymian

chyba ze cie te bujdy o haslemie przekonaly.

ahh jacy my podli, ze nie dalismy awansu magic pomimo mentorowania wielkiego unodisa. dobre to bylo haha 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Magic oddali już Foxa, Kuzmę, Tatuma i kogoś tam jeszcze. Nie, żebym jakoś to krytykował i uważał, że Magic są źle prowadzni, ale na razie z tą kulturą organizacji to jest sztuka dla sztuki, każdy mógłby pisać coś takiego, z całym szacunkiem. Dnc dalej tam pełni szczególną rolę, więc od aktywnego oddawania młodzieży jakoś Alonzo się nie odżegnuje, robienie wymian dla samego robienia wymian to też fakt, bo z tym Princem i Kuzmą do dzisiaj nie wiem, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Przecież Magic oddali już Foxa, Kuzmę, Tatuma i kogoś tam jeszcze. Nie, żebym jakoś to krytykował i uważał, że Magic są źle prowadzni, ale na razie z tą kulturą organizacji to jest sztuka dla sztuki, każdy mógłby pisać coś takiego, z całym szacunkiem. Dnc dalej tam pełni szczególną rolę, więc od aktywnego oddawania młodzieży jakoś Alonzo się nie odżegnuje, robienie wymian dla samego robienia wymian to też fakt, bo z tym Princem i Kuzmą do dzisiaj nie wiem, o co chodzi.

No to może inaczej bo mnie nie było jak oddawali Foxa i Tatuma ( pewnie za czasów dnc ). Oceniłem to co się dzieje za czasów Alonzo. Patrząc na całokształt ( a trochę mi ciężej bo nie śledziłem tego przed Lipicem 2018 ) to pewnie macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Eld napisał:

Mój subiektywny TOP3 w budowaniu kultury organizacji w beGM:

1. 76ers

2. Magic

3. Pistons

Gdzieś blisko topu chcąc nie chcąc Lakers.

 

Bottom 3 sobie daruje ale podejrzewam, że nie trudno się domyślić kogo miał bym ostatniego ( nie, nie Knicks ).

Różnie jest w naszej grze. GM się zmieniają - koncepcje - gracze. Tak przed ogłoszeniem 3 etapu przeglądam arkusze w Poszukiwaniu tej kultury. I tak niezależnie od naszych ruchów ilosci starań patrze na to czy prowadząc dany zespół jest on po 2 latach choć trochę spójny z tym co odziedziczyliśmy dwa lata temu. Wszelkie rekordy podobieństw co mamy a co jest ze spójnością wizerunku maja 76ers. Tecu tu gratulacje za konsekwencje i takie obudowanie Philly nawet lepiej gdzie Klay świetnie pasuje. Tu GM uniknął tego ryzyka z Butlerem. I widze ciągłość klubowa. Inne arkusze wyglądają bardziej pstrokate i wybiórcze. Ale mnie w sumie zaskoczyło pare zespołów. Wiem ze nie ma sensu na sile budować zespołu lustrzanego ale nawiązywać do danej organizacji już byłoby miło. I tu dochodzimy do spurs bo wielu z Was macie zespół gdzie nie ma nawet śladu po dawnym zespole a mimo to słyszę sporo uwag w moim kierunku co do handlu. Tymczasem. 

Z tych wielu arkuszy spurs:maja tego samego lidera LMA/ tego samego floor generała Murraya /ważny element i druga strzelba z PO Gaya , caly czas jest Bertans Musa a z oczywistych względów nie mam DDR ( którego starałem sie pozyskać). Tak jak Carrolla. Dodatkowo zainwestowałem w gracza o którym piszecie ( Brogdon) pasuje do spurs. Te podobieństwa są może nie jakieś gigantyczne ale zobaczcie na swoje składy czy nawiązują one spójnie do konceptu zespołu który był w szablonie 2017. Kultura organizacji to spójna koncepcja GM ale tez pewne nawiązanie do przeszłości niczym ostatnia scena Last Samurai. ( wiem ze zmiany GM i koncepcji nie dają szans takim Clippers ) -zróbcie to ćwiczenie co ja i przejedźcie te szablony. Może ta latka ze tak niesamowicie przerzucam graczy choć trochę zejdzie. W składach innych zespołów widzę więcej odstępstw od sytuacji wyjściowej i może ta krytyka jest za surowa? Inne fajne ćwiczenie to gdzie zaprowadziłes swoją organizacje vs perspektywy prawdziwego zespołu. Tu Knicks rozwalili system ale ja nie mam się czego wstydzić i uważam ze mam lepsza sytuacje niż sam wielki Pop.A jak u Was? 

Wiem ze dużo pisze głupot za które przepraszam bo tracę wizerunkowo sporo ale spójrzcie na szablony i porównajcie perspektywy I macie odpowiedz co to jest Kultura organizacji Bez spiny na temat definicji Inna kwestia kto ile dał w tym czasie radości kibicom Swoim fanom bo to oni płaca za te szablony i liczby 

... które tak liczymy do 109.000.000

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Eld napisał:

Odkąd @Alonzo objął stery płynie jasny przekaz. Młodzi i ich nie rozmienimy za wynik na tu i teraz. Do mnie ten przekaz dociera.. Wiadomo, porządki po swojemu musiał zrobić jak ja w OKC ale to dla mnie jest w pełni zrozumiałe. 

Joe Harris oczekuje pewnie solidnej przebitki. Zobaczymy co mu zaproponowałeś ale w OKC czuł by się na pewno dobrze mogąc uczestniczyć w czymś wyjątkowym.

Poszło grubo więc zdziwię się jak Harris nie wybierze Kings

51 minut temu, january napisał:

Pamiętaj, że swojej kolejności (1-6) nie możesz zmienić, by nie było niespodzianek 😉 

Umiem liczyć spokojna głowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Będzie kasa na całą czwórkę?

Przypominam, że kolejności nie można zmieniać.

Będzie. Przypominam że po zrzuceniu cap holdow i tych innych pustych slotach mam 63,3 wg moich obliczeń i ta kasa została rozdysponowana. Nawet jezeli mam więcej to przyjmuję dla mnie najgorszy scenariusz, by nie przegiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shevcu napisał:

Będzie. Przypominam że po zrzuceniu cap holdow i tych innych pustych slotach mam 63,3 wg moich obliczeń i ta kasa została rozdysponowana. Nawet jezeli mam więcej to przyjmuję dla mnie najgorszy scenariusz, by nie przegiąć :)

A po 1M na wypełniacze doliczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lucas napisał:

Ignazz ale wymieniać Murraya, którego raz oddales jako element kultury organizacji to trochę żart ;)

Czasem można zrozumieć błąd 

I lepiej sprowadzić gracza niż dalej handlować 

To było nawiązanie spurs do Seana Elliott. 

Dwa lata potem był tytuł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, człowiek...morza napisał:

a co niby kulturalnego jest w magic?

 

49 minut temu, człowiek...morza napisał:

nawija makaron jedynie.

niczym specjalnie sie nie rozni od innych.

to uz karpik zdecydowanie abrrdziej zasluguje na wyroznienie, 

 

41 minut temu, BMF napisał:

Przecież Magic oddali już Foxa, Kuzmę, Tatuma i kogoś tam jeszcze. Nie, żebym jakoś to krytykował i uważał, że Magic są źle prowadzni, ale na razie z tą kulturą organizacji to jest sztuka dla sztuki, każdy mógłby pisać coś takiego, z całym szacunkiem. Dnc dalej tam pełni szczególną rolę, więc od aktywnego oddawania młodzieży jakoś Alonzo się nie odżegnuje, robienie wymian dla samego robienia wymian to też fakt, bo z tym Princem i Kuzmą do dzisiaj nie wiem, o co chodzi.

 

36 minut temu, Eld napisał:

No to może inaczej bo mnie nie było jak oddawali Foxa i Tatuma ( pewnie za czasów dnc ). Oceniłem to co się dzieje za czasów Alonzo. Patrząc na całokształt ( a trochę mi ciężej bo nie śledziłem tego przed Lipicem 2018 ) to pewnie macie rację.

Dzięki Eld za miłe słowa. 

C_M jak zwykle od rzeczy, byle kontrowersyjnie. 

BMF  - ja oddałem tylko Kuzmę z tej trójki która wymieniłeś. Natomiast warto tu dodać, że za Tatuma Dnc pozyskał KATa, a za Foxa Kyle Lowrego. Lowrego uwielbiam, ale liczę się z problemami w salary w niezbyt odległej przyszłości, gdyż Kyle ma bardzo wysoki kontrakt.

 

Odnośnie szczegółów ruchów kadrowych Dnc, a później moich odsyłam do tematu w którym opisuje poszczególne drużyny.

 

C_M jak zawsze widzi tylko koniec własnego nosa, zatem nie bardzo mam ochotę odnosić się do jego próżniaczych oszczerstw. 

 

Moje wszystkie ruchy kadrowe były przemyślane i każdy do czegoś prowadził. Najsłabiej wyglądało oddanie Noela, ale to również już tłumaczyłem - 1st pick będzie słaby, pozyskałem Cody Zellera, a okres z Jonem Leuerem w drużynie dostarczył mi sporo świetnej zabawy i jak utrzyma się w real lidze, to planuje go naprawdę ściągnąć jako mentora dla młodszych graczy po zakończeniu kariery przez Udonisa o czym cały czas trąbię.

Udonis jest związany z Miami, ale był u nas FA, co przeoczyłem na początku gry (zwyczajnie sie tego nie spodziewałem) i jako że od ponad 20 lat jestem związany z Miami, narracja o tym, że go ściągnąłem powinna mieć u nas sens i wartość. Tangiersa drużyna może i nazywa sie Miami Heat, ale to ja przecież jestem przesiąknięty tym co robi od połowy lat 90tych Pat Riley i od samego początku przecież piszę, że wprowadzam ta kulturę w Orlando dostosowując to do tego, co już tu zrobił Dnc.  

Cały sezon grałem tą sama pierwszą piątką (zmiany wymusiły tylko kontuzje) i przecież jak  - mam nadzieję, że wróci do Orlando Kelly Oubre, to nadal będe grał tą sama pierwszą piątką. Dwaj podstawowi rezerwowi Magic przez cały sezon - Kuzma i Zeller nadal są w składzie Orlando, pomimo że za nieco ponad tydzień oficjalnie Kyle Kuzma i Wade Baldwin zostaną wymienieni za Taureana Princea. 

Dlaczego oddaję Kuzmę? C_M się z tego śmieje jak to on, ale dlatego, że za rok nie będzie mnie stać na podpisanie z Kylem wysokiego kontraktu, a nie jestem Człowiekiem Morza i nie będę go kisił przez kolejny rok na minimalnym kontrakcie BO MOGĘ i nawijał - jak C_M makaron na uszy, tylko daje mu możliwość gry u GMa który szanuje dystansowych snajperów (Redick, Kennard). Ruch ten ma utwierdzić Oubre, że jego miejsce w pierwszej piątce jest niezagrożone. Ponadto częścią tej wymiany były picki w drafcie już w czerwcu. Pozyskałem dwa pod koniec pierwszej dziesiątki w II rundzie draftu, z czego jeden oddałem w wymianie Ashigaru, by ostatecznie go przekonać o przekazaniu mi #33 picku z którym Orlando wybrali w drafcie Chumę Okeke, który jest z kolei dla nas pierwszorundowym pickiem i jak spokojnie wróci po rehabilitacji, to z powodzeniem zajmie miejsce gracza z ławki po Kuzmie. Do tego będąc na normalnym draftowskim kontrakcie nie będzie problemu przekroczenia luxury tax dla naszego rezerwowego skrzydłowego. Okeke ma potencjał na gracza 3&D, do tego w składzie jest jeszcze Grant Williams pozyskany w I rundzie draftu. Jak był traktowany Kuzma w playoffs mamy przykład chociażby drwin C_M powyżej o występach Magic w playoffs. Zresztą sami sobie odpowiedzcie na pytanie co mógłbym ugrać z podkoszowym duetem Kuzma/KAT.

O roli Taureana Princea szczegółowiej nie będę się jeszcze wypowiadał, gdyż oficjalnie nadal jest zawodnikiem Charlotte Hornets. 

W dealu z C_M pozyskałem od Flubera Rodneya McGrudera za 2 2nd picki i 3mln$ bo bardzo zależało mi na tym graczu. Jego wartość w Lidze spadała, ale u mnie grał cały czas w rotacji, nawet w playoffs grał w pierwszej piątce, w każdym meczu mu dawałem kilka minut - ale ten wątek rozszerzę podczas III rundy FA. 

Pisząc o dealach Orlando z poprzedniego sezonu pamiętajcie, że pierwsza piątka i dwaj podstawowi rezerwowi spędzili w Magic cały sezon - wymiany dotyczyły graczy z dalszej rotacji, albo spoza rotacji. Na początku stycznia oficjalnie zostali pozyskani inni ważni gracze rotacji - Matthews, Trier i McGruder. Nie przeszkadzało mi, że pozyskuję cały sezon kontuzjowanego Valentinea. Później tylko uzupełniłem skład odpowiednimi weteranami - Ellingtonem, Lopezem i Haslemem, a i tak słyszałem, że mam niedoświadczoną drużynę.. Zrezygnowanie z Wesley Matthewa wynika z tego, że dopiero później zostali pozyskani - Trier, McGruder, Valentine i Ellington. Otrzymałem możliwość przywrócenia cap holdu Matthewsa, ale jako, że już go oficjalnie pożegnałem, to nie chciałem tego odkręcać - a mogłem bez problemu. Graczy, których pozyskałem - mam albo pod kontraktami, albo z wyjątkiem Lopeza i Haslema są moimi RFA. Haslem jak pozostanie na jeszcze jeden sezon to będzie na 100% grał w Orlando, a nie w Miami, do Lopeza mam prawa Birda, gdyby udało mi się utrzymać go w składzie. Wymiany te - jak słusznie napisał Eld - wynikały z uporządkowania składu, anie handlowania graczami. assety, które pozyskałem, pozyskałem przy okazji tych wymian, a nie po to, żeby je pozyskać. Jeżeli tego rodzaju konsekwencja nie jest budowaniem kultury organizacji, to ja się pytam - co jest? 

A że robię to dopiero przez niespełna rok - dlatego to się nazywa budowanie. Zresztą zwróćcie uwagę na ruchy Dnc - pozostawił w składzie Gordona, już w pierwszym sezonie pozyskał Lamba i tuż po nim Oubre, a w drafcie graczy, dzięki którym teraz mam tak perspektywiczny skład. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lucas napisał:

Ok jak Booker będzie miał za dwa lata wartość irl Wigginsa i przejmę go z workiem pickow to będzie budowanie kultury organizacji

Spurs przyjęli Murraya w momencie kontuzji pomagając w rehabilitacji i wierząc mimo braków informacji o zdrowiu w powrót gracza do pełni sprawności. Oddano w środku sezonu gracza dającego z ławki regularnie 19 punktów z ponad 42% za trzy. Zachowano się bardzo lojalnie kosztem nawet siły rażenia w ważnym momencie. - sprowadź  swojego gracza zamiast oczerniać jaki cieniak publicznie to pogadamy ;) Ps. Pick dodano a nie przyjmowano. A do błędu się przyznałem poprzez jego naprawienie. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.