Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic do Zazy. Na jego miejscu zrobilbym to samo tak na marginesie.

 

Jedyne co mi przeszkadza w gsw to ta wypowiedz ze sa lata swietlne przed liga.

 

Stad troche zazartowalem ze ten ,,kurwidolek kochajacej rodziny" przynajmniej u nas ma ludzka twarz. To chyba dobrze, nie? Dobierasz gracza, ktory z marszu robi Twoja ekipe mocniejsza. Mi to nie przeszkadza wrecz przeciwnie fajnie ze temat wymian sie rusza bo to najfajniejsza czesc gry. Klay to dobry deal dla 76ers. Licze ze bedzie pierwsza opcja. W sumie deal bedzie po sezonie wiec Klay taka kupe moze grac i z innych powodow w naszych po. Ale skoro Woj oglasza ten deal to sources przed finalamu moga i tym trabic i chemia popsuta przed finalami to juz chyba wazny element podczas glosowania. Przynajmniej dla mnie :-)

 

 

No to źle zinterpretowałem, wybacz. Pewnie przez ten ściek, który się na nich po G1 wylał, a i mnie mocno wkurzyli :) 

Natomiast co do drugiej kwestii już się oczywiście nie zgadzam. Wiadome jest, że w normalnych warunkach, gdyby ten Klay i DMC istnieli, a nie byli tylko znaczkami spod klawiatury, nikt by się o tym dealu nie dowiedział albo nawet nie byłby podjęty temat przed zakończeniem sezonu. Ogłoszenie teraz jest z korzyścią dla wszystkich uczestników zabawy. Czepiasz się, że wrzuciłem w zwyczajowej formie, w jakiej każdy z nas dowiaduje się o 9/10 większych ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że ja raczej do finału do tego czasu mogę nie dojść, chyba, że Embiid zdrowy i wciąż będzie się rozwijał :smile:

Ale wydaje mi się, że całkiem nieźle go opakowałem a mam jeszcze 3 pick i w przyszłym roku być może 3 picki.

Chyba jednak czas na play offy, ale to od Was zależy :smile:

No Ty na wshcodzie masz lepszą opcję po erze LBJby być w finale

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tomek juz sie nie czepiam. Szukam sposobu jakby tu zakrecic by dodac oliwy do ognia i wprowadzenia niepewnosci przed ewentualnymi finalami :-) w koncu to tez element gry, bo zabawa chyba bedzie nudna jak gsw beda nas loic sezon w sezon;-) ale musisz sie przyzwyczaic ze ,,mistrza sie bije" i musisz odpierac ataki innych na team czy to w czasie wymian, draftu, fa. Taka robota :-) ale spokojnie do nikogo w tej grze nic nie mam i miec nie bede raczej, po prostu licze na dobry fun

No Ty na wshcodzie masz lepszą opcję po erze LBJby być w finale

Boston kontra 76ers a moze Bucks wejda na wyzszy poziom. A moze Magic wstrzela sie tak pickami ze zrobia rozpierdol w erze pi lebronie. Zobaczymy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć jeśli mam być szczery to dla mnie na minus - Klay i jego switchowalność tj. możliwość bronienia od 2 do 4 jest kluczowa dla szczelności obrony i schematów goldenstejtu, z DMC i jakimś gorszym zastępstwem na SG to już nie będzie top3 obrona,a może nawet nie top5 bo Boogie to leniwy tłuścioch i zamiast wracać woli się kłócić z sędziami

 

Nah. Oczywiście, Klay to szczelna obrona, choć z pozycjami 2-4 to chyba przesada. Żadnej rozsądnej 4 nie pokryje. Klay na LMa? Na Griffinie? (Znaczy on pewnie sam by połowę piłek upuścił :grin:) Nie wydaje mi się żebym widział wiele sytuacji, w których Klay krył kogoś dużego, a co dopiero żeby go zamykał na amen. Na pozycjach 1-2 okej, nad takim Lillardem czy Westbrookiem ma przewagę długości. Switchowalność nie ucierpi. Wiele można DMC zarzucać, ale akurat poruszanie się na nogach i przejmowanie PNR to jest jego mocna strona. Jest mobilny, szybki na nogach i w tych sytuacjach dobrze używa głowy. Rozsądnie potrafi przewidzieć pnr i odpowiednio się ustawić, pogonić za małym.

Lenistwo to oczywisty minus, ALE... Sacramento. Gość grał tyle lat w gównie, gdzie musiał być alfą i omegą. W tym roku cały atak to był on i tylko on. Pod koszem, na obwodzie. Wszystko to był DMC. Zobacz, że nawet Kawhi, który był zabójcą po bronionej stronie, gdy wskoczył na poziom 25 ppg (czyli trochę mniej niż Cous) bardzo wyraźnie odpuścił D. I to w Spurs gdzie przecież gra jest o wiele bardziej zespołowa i schematyczna, a do tego współpracuje z Dannym Greenem. Po odciążeniu w ataku DMC na pewno będzie miał więcej sił i chęci do obrony. Samo to, że wskakuje z miejsca do pretendenda nr 1 do tytułu to już coś. Środowisko, Draymond, kultura cała. To na pewno zaprocentuje i nie obawiam się o obronę.

 

a i jeszcze jedno :D Nie wiem, czy w grze przeważają fani LeBrona czy Currego albo Duranta. Sam nie należę do żadnych. Nie widzę sensu rozpatrywania tego pod tym kątem. Myślę, że jesteśmy na ponadprzeciętnym poziomie zainteresowania ligą i takie rzeczy po prostu nie będą miały większego znaczenia, bo to nie plebiscyt Bravo Sport. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Andre. Oddałem JB. To wymaga 3 zdań komentarza. Oddając JB chciałem zacząć od nowa. Może nie trafie w drafcie, może za rok odpuszcze Randla, ale na pewno nie chciałem tkwić w tym co miałem (a w sensie teoretycznym nadal do końca PO mam ☺). Jestem gotowy na ryzyko. Początkowo chciałem robić rebuilding od 0 ale kiedy pojawiła się opcja typu CJ McCollum to zmieniłem zdanie. Myślę, że jeśli dobrze rozegram FA a gracze będą w dobrej formie to mam na PO szanse za rok. Nie mam teraz jakiegoś pewniaka na centrze ale nie pali mi sie do szukania na siłę nowych rozwiazań. Moge mieć wystarczajaco dużo kasy aby sobie podczas fa z potencjalnymi problemami poradzić.

 

Nie oddaje na razie picku z 2018 - tak przy okazji dodam. Ewentualnie moge rozważyć pick 2018 top 20 protected jeśli ktos w pakiecie weźmie Meyersa Leonarda lub/i Dwighta Powella i dałby coś na 3 lub 5 na ludzkiej(pod wzgledem wysokości lub dlugosci) umowie.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Kenny Atkinson wierzy w talent Powella i liczy na jakiś breakout - w innym przypadku uznaję, że Bulls dokonali tutaj grabieży w biały dzień ;)

Jak dla mnie dobra wymiana dla obu stron. Bulls czyszczą salary i mają jakieś dodatkowe opcje, Nets wzmacniają się sportowo, bo tankować i tak nie mogą. Seth Curry jest jak najbardziej do puszczenia dalej w trakcie sezonu za jakieś dodatkowe assety.

 

Nie wiem czy Bulls na tym wyjdą dobrze, ale Nets na pewno.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobra wymiana dla obu stron. Bulls czyszczą salary i mają jakieś dodatkowe opcje, Nets wzmacniają się sportowo, bo tankować i tak nie mogą. Seth Curry jest jak najbardziej do puszczenia dalej w trakcie sezonu za jakieś dodatkowe assety.

 

Nie wiem czy Bulls na tym wyjdą dobrze, ale Nets na pewno.

 

No z drugiej strony to cap space mogli wykorzystać żeby zgarnąć jakiś pick, powell ma za to 25 lat i jest co najwyżej średni. Zerknąłem jeszcze na jego statsy bo nie miałem okazji go oglądać za dużo live i niby nie wyglądają tak strasznie źle, ale nie wiem czemu byłem przekonany, że ten jego kontrakt ma raczej negatywną wartość.

 

No nie wiem, 10 baniek dla energy guya grającego po 15 minut i niezbyt utalentowanego rzutowo to dla mnie trochę słaba sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z drugiej strony to cap space mogli wykorzystać żeby zgarnąć jakiś pick, powell ma za to 25 lat i jest co najwyżej średni. Zerknąłem jeszcze na jego statsy bo nie miałem okazji go oglądać za dużo live i niby nie wyglądają tak strasznie źle, ale nie wiem czemu byłem przekonany, że ten jego kontrakt ma raczej negatywną wartość.

 

No nie wiem, 10 baniek dla energy guya grającego po 15 minut i niezbyt utalentowanego rzutowo to dla mnie trochę słaba sytuacja.

Ale to tak nie boli, kiedy i tak wiesz, że nie zbudujesz nic konkretnego w najbliższym czasie, a w ramach rekompensaty dostajesz brata MVP, za którego możesz w razie czego dostać coś ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko Curry jest na rok, długoterminowo to nic nie daje, jedyna korzyść to zepsucie krwi Celtics ;)

 

a cap space zamiast powella bym próbował wykorzystać na przechwycenie jakiegoś dobrego picka razem z jakimś c***owym kontraktem typu Noah lub Mahinmi

 

no ale dobra nie ma co gadać, zobaczymy jak to będzie, przyszły sezon pokaże - może Reggie Jackson i Kent Bazemore zostaną allstarami, kto to wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Currego, który jest zdecydowanie lepszym rzucającym za 3 plus na siłę może grać na 1 i 2. Mówiąc szczerze nie byłem zbyt pozytywnie nastawiony na początku rozmów. Chciałem zatrzymać Setha, do koncepcji mi pasował. Ale kiedy pojawiła się opcja zrzucenia Powella (którego bardzo lubię, ale w sytuacji w której ściągnąłem Randla i Leonarda, mając jeszcze Portisa i być może Dedmona/Felicio to po prostu zabrakłoby dla niego minut) uznałem, że warto. Kto wygrał ten deal to się po sezonie okaże, kto wie jaki sezon zagra Curry lub Kilpartick. Moim zdaniem ok deal z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a cap space zamiast powella bym próbował wykorzystać na przechwycenie jakiegoś dobrego picka razem z jakimś c***owym kontraktem typu Noah lub Mahinmi

 

 

gm z zamiedzy odrzucil, a za Mahimiego nie ma takiego piku w wizarads zeby go wziasc

Edytowane przez Cris155s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ten MEM może być całkiem wartościowy - jest nisko chroniony top8 w 2019, top6 w 2020 w 2020 i niechroniony 2021, a Conley i Gasol młodsi już nie będą. Zdrowi zapewne dadzą za dwa lata play offs, ale równie dobrze to może być pick w okolicach top10.

Niechętnie go oddawałem i nie było go w mojej pierwszej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja z Nurkicem jest kluczowa chyba dla planów na następny rok. Bo świeżo po objęciu drużyny myślałem, że skoro jest Nurkic i Gallo to wchodzimy w win now i podpisujemy agresywnie FA.

 

Zajęło to chwilę, ale jednak doszedłem to wniosku, że mój core to jednak ludzie 19 lub 20 letni, więc jeszcze trochę potrwa ich rozwój i nie ma co się rzucać z motyką na słońce, mój sufit przez następne 2-3 lata to i tak 7-8 seed, więc proces musi trwać dalej ;) A Nurkic bardziej przyda się komuś kto chce wygrywać teraz. Myślę, że te dwa picki to niezła wartość, zwłaszcza jeśli MEM się zestarzeją jest niezła szansa, że ten ich pick będzie pod koniec loterii a może nawet wyżej.

 

btw mogę mieć nawet 60 mln cap space latem i raczej niekoniecznie podpiszę Duranta, więc jak ktoś chce zrzucić jakiś zły kontrakt i oddać w moje ręce jakiś młody talent lub pick to zapraszam ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.