Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, january napisał(a):

1-3 Lakers, Nuggets, Mavs (z tym, że Mavs wyraźnie na 3 miejscu tu bez rzutu i z Zionem i Youngiem w obronie)

Ja mam z tej naszej trójki zdecydowanie najlepszą obronę. Śmiesznie się czyta zarzuty o defensywie z ust GMa mającego w składzie fatalnych w obronie Reavesa czy Monka i słabego Stepha ;)

2 godziny temu, fluber napisał(a):

 

Rl Wolves robią najlepszy bilans w NBA, dzięki najlepszej obronie, a ja tu widzę begm Sacramento z Gobertem na 13 miejscu w konferencji? No nieźle.

Poza Gobertem nie masz wiele wspólnego z real Wolves, którzy oprócz Goberta mają wielu świetnych obrońców na obwodzie i skrzydłach (McDaniels, Edwards, NAW czy nawet Anderson i Conley są wyraźnie lepsi od odpowiedników u Ciebie lub nawet nie mają swoich odpowiedników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał(a):

 

Poza Gobertem nie masz wiele wspólnego z real Wolves, którzy oprócz Goberta mają wielu świetnych obrońców na obwodzie i skrzydłach (McDaniels, Edwards, NAW czy nawet Anderson i Conley są wyraźnie lepsi od odpowiedników u Ciebie lub nawet nie mają swoich odpowiedników).

Ja nie twierdzę że mam mieć bilans 22-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał(a):

Mały firepower?

Banchero, Cam, Levert ostatnio, i x-factor po powrocie Murphy?

No wlasnie w tym problem 

1 opcja Banchero 

2 Cam Thomas bez obrony

Fajny zespol, ciekawy kierunek dla topowych FA, ale ciezko zeby dawac wyzej Banchero i Cama niz Hardena I Sabonisa czy Giannisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Fajny zespol, ciekawy kierunek dla topowych FA, ale ciezko zeby dawac wyzej Banchero i Cama niz Hardena I Sabonisa czy Giannisa.

To trochę tak jakbyśmy rozmawiali o realu i mówili gdzie tam młodym Banchero z Wagnerem do Suns z KD i Bookiem. A jednak jak się popatrzy na tabelę, to jest spora różnica :)

W tych naszych Jazz jest sporo elite rolesów, jest top obrona, głęboka ławka i choć nie ma wielkich nazwisk, to nie widzę opcji, żeby nie byli zdecydowanie ponad 0.500. 

32 minuty temu, fluber napisał(a):

Ja nie twierdzę że mam mieć bilans 22-6

A ja nie widzę analogii do Wolves ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał(a):

 

W tych naszych Jazz jest sporo elite rolesów, jest top obrona, głęboka ławka i choć nie ma wielkich nazwisk, to nie widzę opcji, żeby nie byli zdecydowanie ponad 0.500. 

;)

Tez uwazam,  ze Jazz beda ponad 0 500. Po prostu uwazam, ze rolesi Pels tez sa spoko w tym roku, w przeciwienstwie do zeszlego. Dlatego nie widze ich nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, karpik napisał(a):

Ja mam z tej naszej trójki zdecydowanie najlepszą obronę. Śmiesznie się czyta zarzuty o defensywie z ust GMa mającego w składzie fatalnych w obronie Reavesa czy Monka i słabego Stepha

Mam jednego meh obrońcę (Curry) w s5, a Ty masz dwóch fatalnych. Nie da się według mnie zrobić nawet przeciętnej defensywy z duetem Young-Zion w lineupie, niezależnie od tego kto wokół nich biega. Dlatego uważałem, że Davis powinien nie brać extension od Mavs, a poczekać, bo fit kwartetu Young-Herb-Zion-Davis jest dokładnie tak fatalny jak tylko można sobie wyobrazić dla 4 graczy na tym poziomie i na nominalnych swych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dziwie troche ocenom suns.

jak na moje mozna szukac analogii z rl grizzles ale z morantem w skladzie.

wiadomo inny kaliber zawodnikow, ale murray w tej roli pasuje. i to jest dla niego lepsza rola niz to co ma w hawks obok younga.

do tego maja vuca obok jjj.

imo wyzej od jazz kings czy pelicans

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał(a):

Mam jednego meh obrońcę (Curry) w s5, a Ty masz dwóch fatalnych. Nie da się według mnie zrobić nawet przeciętnej defensywy z duetem Young-Zion w lineupie, niezależnie od tego kto wokół nich biega. 

Pamiętam jak rok temu robiłeś jakąś totalnie niezrozumiałą antyvassellową krucjatę, bo miał słabe DEPM i DRaptor, więc zakładając, że u Ciebie w kwestii oceny defensywy wiele się nie zmieniło*, to masz znacznie większe problemy niż Ci się wydaje. Nie mam pojęcia kto w tych Twoich Lakers gra w S5 (e: właśnie doczytałem, że rookie Wallace - fajny prospekt, ale póki co średniawka w D i Hauser, którego wady w D są przykrywane przez świetnych obrońców wokół niego w Bostonie - a i tak jest minusowy wg DEPM), ale mimo wszystko Twoi najlepsi guards to Curry, Monk i Reaves, wszyscy na mocnym minusie w DEPM (Raptor już spadł z rowerka), taki Reaves ma -3.2 (czwarty najgorszy wynik w całej lidze). To jest dramatyczna pierwsza linia, a biorąc pod uwagę, że Twój anchor - Nic Claxton jest po prostu dobry, ale nawet się nie zbliża poziomem do okolic all-D, to nie ma w tych naszych Lakers komu naprawiać błędów robionych przez pierwszą linię. Dość powiedzieć, że wg EPM mam 6 lepszych obrońców od Twojego Claxtona (w Twoim zespole lepsi od niego są tylko LeBron i połamany Payton, który ma znikomy impakt) - NAW, Davis, Holiday, Vassell, Williams i Jones.

A co do Younga, to się oficjalnie poprawił i awansował z fatalnego na słabego (poziom Stepha, nawet ma nieco lepsze DEPM w tym roku), z kolei Zion na pewno nie jest fatalny, żadne metryki tego nie potwierdzają (jest w tym sezonie neutralny, może lekko minusowy). Chętnie poczytam Twoje argumenty, skoro rzucasz takie tezy. To, że on jak na swoje standardy zagrał trymestr na 3 na szynach i można, a nawet trzeba na niego narzekać, to nie znaczy, że w skali ligi jest kiepem.

Tak czy siak, mając tak genialnych obrońców jak Davis, Jrue, Herb, NAW, wspieranych przez kolejnych mocnych jak Vassell, Williams, Reed i IJax, przy tylko jednym wyraźnie gorszym (Trae), to tutaj mam lekko top3 obronę, a pewnie nawet najlepszą, choć to jest na tyle trudne do oceny, że się tego nie podejmuję.

* Już rok temu pisałem, że to bardzo głupie i oczywiście dalej tak uważam, ale mam po prostu bekę z tego jak kolega tutaj dobiera argumenty do narracji.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał(a):

Pamiętam jak rok temu robiłeś jakąś totalnie niezrozumiałą antyvassellową krucjatę, bo miał słabe DEPM i DRaptor

Zapomniałeś coś o jednej metryce jeszcze, chyba nie bez przyczyny;)

 

Godzinę temu, karpik napisał(a):

* Już rok temu pisałem, że to bardzo głupie i oczywiście dalej tak uważam, ale mam po prostu bekę z tego jak kolega tutaj dobiera argumenty do narracji.

Oj, patrząc na to jak przypadkiem nagle obróciłeś o dokładnie 180 stopni swoje rozumienie koszykówki w ciągu ledwie dwóch lat (serie DAL-GSW '21 i wiadoma zeszłoroczna) to jednak dziwne masz poczucie humoru pisząc takie teksty [tylko tu EoT, jak coś to na priv możemy kontynuować, bo temat wiadomej serii z mojej strony publicznie zamknięty]

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał(a):

Zapomniałeś coś o jednej metryce jeszcze, chyba nie bez przyczyny;)

Nie zapomiałem, po prostu nie mam czasu ostatnio na Twittera, a na ich stronie wciąż nie da się przeglądać danych. Nie zmienia to tego, że wciąż te dane na tak smiesznej próbce to jest cały czas co najwyżej ciekawostka.

A nawet jakbym nie miał racji, to mając podstawową rotację na obwodzie w postaci Stepha, Reavesa, Monka, Hausera i Casona - nie masz tu ani jednego pozytywnego obrońcy, a pod koszem nie masz też żadnego difference makera, żeby naprawiać błędy obwodu. 

14 minut temu, january napisał(a):

Oj, patrząc na to jak przypadkiem nagle obróciłeś o dokładnie 180 stopni swoje rozumienie koszykówki w ciągu ledwie dwóch lat (serie DAL-GSW '21 i wiadoma zeszłoroczna) to jednak dziwne masz poczucie humoru pisząc takie teksty

Problem jest raczej w Tobie, bo z wiadomych przyczyn wymyśliłeś sobie, że Royce O'Neal czy Kyle Anderson to ziutki pokroju Raula Neto czy Mosesa Browna. Szkoda mi czasu na tłumaczenie, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to jest taki, że stwierdziłeś, iż mając w s5 Younga i Ziona, że będziesz mieć tu top3, a właściwie powinieneś mieć top1 defensywę w lidze. To jest ten moment, w którym zaiste nie mamy o czym dalej pisać, bo i mi na takie coś szkoda czasu.

A co do nadrabiania pod koszem błędów obwodu (pozdro Trae) to Clax/Lively/LJ/Batum > Davis/Zion/Reed/Jackson [gdzie ze względu na brak rzutu i tak nigdy żaden taki duet z tego kwartetu nie powinien grać razem]

Tylko jak coś - nie ja nie mam top3 defensywy, nie rzucałem takiej tezy:)

39 minut temu, karpik napisał(a):

Problem jest raczej w Tobie, bo z wiadomych przyczyn wymyśliłeś sobie, że Royce O'Neal czy Kyle Anderson to ziutki pokroju Raula Neto czy Mosesa Browna. Szkoda mi czasu na tłumaczenie, że jest inaczej.

Sam dobrze wiesz, że w każdym możliwym podpunkcie (jak to ważna jest przedstawiana taktyka i opis w 21, a jak kompletnie nie w 23, branie (w '21) lub też nie ('23) dokładnych statystyk rzutowych z PO, atakowanie mismatchów jako super gameplan w 21 i już absolutnie fatalny w 23, odpuszczanie podwajając/potrajając (Twój gameplan z 21) lub też już jednak nie tych nie potrafiących rzucać za 3 graczy, kpinki z tego, że duet liderów to sam nic nie uciągnie, bo liczy się całe s5 w 2021 vs 'piłka jest jedna, liczy się duet liderów' w 23) napisałeś dokładnie odwrotną argumentację w 2021 i 2023.

Czekam tylko jak w końcu sprzedasz tego cancerującego w PO Younga, potem sobie trafisz w PO na team z lepszymi liderami (czyli w sumie od 2R wzwyż na kogokolwiek) i jak wtedy z tym samym zapałem będziesz pisał z powrotem dokładnie wszystko to co wypisywałeś w 2021 :) 

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał(a):

Ciężko się nie zgodzić że Lakers grają orlikową koszykówkę, Karp widać że w formie w święta. 

Cała nba gra w orlika. Dlatego taki Tatum oszukuje ludzi statystykami. Jak dodasz do tego jego ładne wywiady i nienaganny wygląd to masz przepis na sukces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Heat-Jazz

Heat out: Aldama, 2nd Miami 29

Heat in: Brook Lopez

Jazz out: Brook Lopez

Jazz in: Aldama, 2nd Miami 29

@Szulim

piekny deal dla Heat.

choc w aktualnym momencie troche nie rozumiem @Szulim

przeciez twoim celem jest PO? a w między czasie wypadł na cały sezon Robinson. 

Kto będzie strzec obręczy?

Heat dalej jednak brakuje kogos kto będzie kończył pod obręczą. imo atuty paula i doncicia niewykorzystane

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.