Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.07.2022 o 17:02, RonnieArtestics napisał:

Dlaczego cp3 powinien zostać i odpuścić 9,9mln dolarow podwyżki w nowym zespole, Brooklyn Nets: 

* 2,5 roku temu wyciągnęliśmy go z tankera, w tamtym momencie gracz miał niską wartość, ale i tak daliśmy sporo assetów za to żeby go mieć. Wtedy nikt nie chciał palcem dotknąć jego 120/3 kontraktu. My daliśmy mu szanse i z miejsca team godny rywalizacji o najlepsze cele, później z roku na rok wzmacnialiśmy ten zespół i przede wszystkim budowaliśmy go w okół cp3 jako lidera. 

 

* w te dwa i pół roku zespół rzeczywiście osiągał coraz to lepsze wyniki, a śmiem twierdzić, że gdyby nie urazy paula i vanVleeta w drugiej rundzie to przy problemach Magic zeszłoroczny wynik mógł być jeszcze lepszy i finał konferencji byłby realny.

* pacers również byli lojalni wobec cp3 - w tym sezonie nie muszę ukrywać ze mielismy sporo ofert za niego. Była szansa odmłodzić skład i postawić na Bridges VanVleet i innych młodszych. Dostawaliśmy na prawdę solidne oferty. Jednak chcielismy walki o mistrzostwo i umożliwić to tez cp3 u nas. W tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni. Będziemy lojalni i w zamian za to prosimy tylko o wzajemną lojalność i około 10% zniżki dla nas. 

 

* Brooklyn Nets to gorszy zespół - wiadomo już raczej , że KD i cp3 albo trafią do mnie razem albo do koladera razem, albo KD trafi do tangiersa. Jeśli KD i cp3 zdecydują się na Nets powinni wiedzieć jedno jego agenci - Nets nie maja w tej chwili miejsca na ich obu wiec podobnie jak u mnie czeka ich jeszcze robienie miejsca na KD I cp3 razem w nets. U mnie dogadane są zrzutki Holidaya i Noela i tych graczy nie będzie w przypadku podpisania przez tą dwójkę. Ale bedzie nadal VanVleet i Nurkic, oraz zachowam caphold do Nianga, wiec jeżeli nikt mu nie da jakiejś zwariowanej oferty, to powinienem też go utrzymać. W Pacers będą wiec: VanVleet, Nurkic, Tre Jones, prawdopodobnie Niang. Do tego reszta z FA i wiadomo ze jesli już durant i cp3 podpisza z Pacers to dołożymy wszelkich starań aby podpisać solidnych weteranów za minimum czy Room MLE. Nie wiem co planuje GM Nets ale on może mieć problem ze złożeniem lepszej drużyny do walki o mistrzostwo niż ja. Nurkic za 13 mln i VanVleet za 15 mln ( bo za tyle jest jego caphold w tym momencie, i nie ma znaczenia dla capspace za ile ja go podpisze) - to wartosc której kolader łatwo nie znajdzie transferami-zrzutkami. 
 

* oprocz tego nets maja u nas bardzo ciekawa historie w ostatnich trzech latach - trzy lata szorowania dna, dodatkowo zadnego potwierdzonego top talentu do tej pory nie wyłowili - czy w realu widzieliście kiedys żeby gwiazdy formatu duranta i cp3 zgadywały się i szły do aż tak słabego teamu trzech ostatnich lat? 
gm nets jest często nieaktywny, krążą w kuluarach ploty że zamierza odejść. A co jak pojawi się nowa miotła która bedzie miała za rok całkiem inny plan na siebie ? 
czy warto iść do tak niepewnej drużyny, dla 9,9mln? Przypominam że zarobiłeś już ich setki w życiu.

* Pacers to być może ostatnia szansa zgarnąć gdzieś w jakims klubie numer zastrzeżony. Nie wiem czy clippers czy pelicans będą wieszać jego koszulkę ale Pacers pewnie tak - jeśli dokończy u nas kontrakt który mu proponujemy, a w międzyczasie pojawi się jakieś powiedzmy mistrzostwo konferencji to u nas po 5,5 roku gry z sukcesami miałby to jak w banku.

* nowy klub to przeprowadzka, koszta, organizacja życia na nowo. Cp3 ma dzieci, żonę. Wnioskuje po tym ze mieszka teraz w Phoenix, że grając w begm w Pacers mieszkałby tez pewnie tu. Idąc do Nets za 9,9 mln więcej część tej kasy by stracił na organizacje swojego życia na nowo. Masz 37 lat i to może być ostatni kontrakt. No rozumiem sprawę, ale  u nas w begm chłop zarobił już naprawdę sporo. Wiecej niż w realu, a realu jest to 327. W realu w prywatnym życiu bawi się tez w inne biznesy i jest chyba dość dobrym inwestorem. My point is: Te 9mln dla niego to nie jest aż tak dużo. Byłbym na jego miejscu to powiedziałbym że dla upragnionego mistrzostwa i odbudowania ostatecznie legacy warto odpuścić 

 

* cp3 od dawna nie marudzi raczej ze chce do innego klubu. W pacers jest 2,5 roku ma tutaj już przyjaciół i znajomych, nie wyobrażam sobie serio ze idzie do tankera. W realu po przegranej II rundzie od razu powiedział ze za rok wrócą mocniejsi. Serio nie widzę go osobiście jako typa który zmienia kluby jak rękawiczki. Raczej jest imo wierny, gdy jest zadowolony ze wspolpracy. W pacers osiągnął analogiczny sukces co w Suns w tym roku i wydaje mi się ze jest zadowolony z dotychczasowej współpracy ze mną jako GM naszej organizacji.

Ostatni argument nie umiem ładnie pisać, czasem to się wydaje pogmatwane ale ostatecznie chciałem opisać kwestie braku oferty w pierwszym rzucie i mam nadzieje że uda mi się w prosty sposób opisac jak ja to widzę:

 

Bawimy się w gm i to tylko zabawa. nie mając możliwości realnie porozmawiać z cp3 o swoich planach, ani robić nic faktycznie tak jak robią to profesjonaliści nam jest znacznie trudniej. Uczciwie przyznaje ze to był mój gambling bo myślałem ze ktoś da mu z 25/sezon max i ze lekko sobie to przebije kontrofertą. Kolader bardzo zaskoczył! Ale… my nie mamy po prostu takich mozliwosci i narzędzi Jak w realu i musimy kombinować wg naszego regulaminu. I nie Możecie mnie winić za to ze działam wg niego. Moim planem od początku było podbicie cp3 kontroferta ( a cichym marzeniem wiadomo, ze nikt nie zlozy mu w ogóle oferty w I turze). Nie chciałem marnować zwykłej oferty bo chciałem mieć alternatywy w razie przegrania duranta. Mamy tylko 6 ofert i zrozumcie ze moja taktyka od początku było zmarnowanie na cp3 jak już to kontroferty.( Osobnym tematem jest to ze kolader dowalil do pieca od razu tyle ile mogę dać absolutnie maksymalnie, a moje przypuszczenia mówiły ze cp3 dostanie od kogos max coś w stylu 52/2. ) ale nie macie prawa mnie obwiniać za to ze działałem używając naszych narzędzi jakie mamy. Planem od początku było VanVleet + KD/ktoś inny + cp3 z kontroferty. Dlaczego ? Bo miałem takie narzedzia (6ofert + 2 kontroferty ) i postanowiłem tak nimi zagrać. 

a do tego jeszcze powiem że :

W realu wyglądałoby to może tak, ze na koniec sezonu bym poszedł na spotkanie z cp3 i powiedział: 
-Słuchaj II runda to był dobry wynik, gratulujemy ale wiesz dobrze jak malo zabrakło żeby osiągnąć jeszcze więcej, a my chcemy jeszcze więcej. Jesteś w planach na przyszły rok i mamy masę gotówki. Zrobmy tak ze ściągniemy ci jeszcze jednego superstara z najwyższej do zespołu. 
Mam tez szczerze mówiąc lekki zgrzyt z wycenieniem twojego kontraktu, pomimo tego że nadal jesteś superstarem, to masz jednak 37 lat i swoje historie urazów.  Wiesz dobrze że to jest biznes. Jest w tym roku wiele zespołów z wolna gotówka. Zrobmy może tak, ze razem ze swoim agentem przetestujesz rynek. A ja obiecuje ze dostaniesz nas ofertę na podobnych warunkach co zaproponuje konkurencja. Chcemy poznać po prostu twoja rzeczywista wartosc rynkowa. 
 

no i cp3 umówiłby sie z nets na rozmowę, dostałby ofertę, potem dostałby od nas konkurencyjna ofertę, a potem pewnie chciwy agent poszedłby jeszcze raz do nets, wywalczył podwyżkę i próbował przekonać cp3 do przejścia do nets…. ;)

Ja obietnice Dania konkurencyjnej oferty spełniłem - bo te 10% to nie jest super duża różnica, moja oferta jest konkurencyjna - biorac pod uwagę nasza przeszłość. 

Podsumowujac : 9,9mln to strasznie mała różnica dla bogatego już bardzo cp3, przeprowadzka, nowa szkoła dla dzieci, nowi koledzy, gorszy zespół.  W be gm u nas powinien być bardzo zadowolony ze współpracy z Pacers. W realu byłoby to zaplanowane po odpadnięciu w II rundzie, że za rok jest kasa na free agents i bierzemy superstara. Cp3 moim skromnym zdaniem zgodziłby się w takich warunkach z góry na odpuszczenie 9,9mln  dla walki o mistrzostwo w tym klubie. Jesli uważasz że 10% to zbyt duża obniżka dla nas, to głosuj na Nets. Jesli uważasz tak jak ja ze lojalność coś tam czasami musi kosztować to głosuj na Pacers. 
 

argumenty za KD w pacers:

 

* tu krótko : Durant w realu nie ma możliwości wybrać gdzie chce, jedynie może sobie żądać a czy gm to zrobi to już nie jego bajka. Zasugerował jednak wyraźnie gdzie by chciał grać. Wybrał sobie na listę życzeń Suns. nie Mavs, czy Nuggets, Bucks, albo Warriors. Tylko Suns. Powod jest prosty i logiczny. On walczy o swoje legacy i chce nadal mistrzostwa - jako pierwsza opcja. Nie wyobrażam sobie żeby poszedł w takim wypadku do Doncica i Heat u nas w begm. Nie mam watpliwosci ze Doncic, Giannis, czy Jokic to lepsi gracze niż cp3, wiec gdyby Durant chciał jak największych szans na jakiekolwiek mistrzostwo, to by sobie pewnie zażyczył grac z którymś z nich lub z Warriors. Jednak on chce być nadal alpha dogiem i dla mnie to jest oczywiste. W pacers dostanie i zajebisty support i pozycje niekwestionowanego alpha doga.
 

dlatego Heat moim zdaniem odpada. nie mówiąc o już w ogóle o tym ze tam nie ma możliwości dobrze obudować Doncic-Durant mieszcząc się pod limitem płac jaki narzuci sobie gm Heat robiąc sign and trade z Wizards.
 

Moim zdaniem pozostaje wam wybrać miedzy Nets i Pacers. 

A to jest wlasciwie bardziej pytanie ; czy Paul gotów jest na obniżkę 10% dla pacers i namówić duranta na podpisanie w Pacers, tak żeby mieli jeszcze vanVleeta i Nurkica jako wsparcie w walce o mistrzostwo, zamiast jakiegoś Herro w Nets. Zastanówcie się czy Pacers to dobrze prowadzona drużyna w ostatnich latach i do kogo cp3 wraz z Durantem mieliby większe zaufanie - do zespołu z dobrą renomą, gdzie jeden z nich już gra od 2,5 roku i zna management, czy do zespołu który ostatnie trzy lata tankował i nie bedzie prawdopodobnie zapewnić rownie dobrego supportu co Pacers. Fred VanVleet to allstar i jego podpis jest już pewny. To na pewno lepszy zawodnik niż wszystko co mogą zaproponować Netsi jako support.

 

ps. jesli chcieliscie nagradzać kiedys za słynna kulturę organizacji, to kolader ostatnimi trzema latami zasłużył serio mniej ode mnie na to by zgarnąć takich superstarów. 9,9mln dla jednego gracza to nie jest aż tak super dużo, żeby przebijało to inne argumenty jak lepszy zespół, lepsza organizacja i większe szanse na mistrzostwo. 
 

pozdrawiam. Zachecam żebyście głosowali zgodnie z własnym sumieniem. 
 

Wschod jest chyba jesli chodzi o contenderow dużo słabszy. Dlatego widzę w tym sezonie okienko na finały. Wierze ze z trzonem cp3-FVv-durant-Nurkic uda mi się tego dokonac. Dlatego zachecam na głosy na pacers bo uważam ze ci zawodnicy wtedy dostaną duża szanse aby powalczyć o mistrzostwo. Za godne pieniądze. Cp3 musi tylko zrezygnować z 10% podwyżki w nets. Tyle. Nie jest to nieuczciwa propozycja. Wydałem praktycznie co do centa tyle ile mogłem żeby ich czterech zmieścić. 

Tym bardziej boli to co zrobiliście z Lowrym, ale na układy i układziki w BeGM nic sie nie poradzi..

.. a Lowryemu dawałem TK 15%, NTC i grałby u mnie do końca kariery.. :(

I nie mam tu o sprzedaż Paula pretensji, pretensje mam o tą dwulicowość i zakłamanie osób, które się wypowiadały (niby obiektywnie) przy Lowrym..

Paul odpuścił na rzecz Pacers 10mln. , a Lowry Magic nie chciał 9, choć z połowę z tej kwoty co najmniej dostałby później.

Czekam na ataki hipokrytów (kto sobie życzy dołączyć do Marcusa na ignorze? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, january napisał:

A ja pójdę pod prąd i rzucę tezę, że pod kątem PO to Heat się właśnie mocno osłabili.

Mocno pogłębili swój największy problem (defensywę) wymieniając Horforda na Zubaca, który z swoim dropD w PO znów będzie w wielu matchupach unplayable. Wycięli sobie możliwość gry 5-out w ataku. Sentyment się niektórym włącza przy Cp3, ale tu nawet w ataku fit z Luką i Durantem jest mocno questionable. Ogólnie, wiadomo talent>fit, ale imo to gorszy team teraz pod kątem walki o najwyższe cele.

nie wiem po co się tak produkujesz względem Heat, skoro już Wolves Cię odpierdola w playinach, co wie cał dział, lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie dałbym Claxtona za taki bieda pakiet :P 

Promujesz tego Claxtona a on w cienkich nets bez podkoszowych robi jako „na bezrybiu i rak ryba”.

Rok temu gdy była podobna bryndza Sharpe dostał pare razy S5 i mając minuty i nicość obok podkoszową czasem zrobił DD. 
 

mi wystarczy taki mecz z 15 lutego jak go wyjaśnia MIA czy Embeed 11 lutego. 
wiec się nie wygłupiaj 
 

 

Można tez zobaczyć mecz z BOS. 

To ze coś nabije na Zubacu nie znaczy ze to legit gracz.  Owszem ładnie się rozwija ale nie rób już z niego niewiadomo co. 

W Po grał 3 serie i na razie średnio to wyglądało. A przecież celujesz w coś wyżej niż przechwałki o RS 

Facet w ostatnich poważnych meczach z dobrym centrem akurat nie wypadał najlepiej. Wiec musisz promować płaskie statystyki całego sezonu aby to dobrze sprzedać. 

Na PO all about matchups nie jest on pewnym punktem zespołu. 

A zespół masz bardzo dobry. 

Nie wiem czemu go akurat tak pompujesz? Aby sprzedać narracje ze zatrzyma Joka?

On dobrze to wypada na tie rl Golden raczej niż w poważnym graniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi GM @january

Przede wszystkim stosujesz jako GM cheap shots. 
Mając interes w tym aby podbijać wartość mojego picku (który posiadasz) starasz się na każdym kroku deprecjonować zespół spurs. Mogę z tym żyć. Prosta zależność im gorzej napiszesz tym lepiej. Tani chwyt ale opłacalny. 
Problem jest inny.  W tej swojej pogoni za draftem 23 obecnie kolejny raz przekroczyłeś moim zdaniem granice dobrego smaku w tej grze. 
Nie komentujesz innych tablic wymian ale w moim przypadku oczywiście zajmujesz głos bo to w twoim interesie obniżyć mój zwrot z wymiany czy pogorszyć warunki negocjacji. 
Aby ostatecznie dalej poprawić sobie pick. Jesteś wstrętnym manipulantem i brzydko to wyglada z boku. 
a pamiętamy…

Ja nie wiem na ile % liczyć Tobie Claxtona w lakers bo w lato przed podpisem tłumaczyłeś jego epizodyczność a po tanim podpisie od razu cieszyłeś się jak dziecko ze masz go tanio, nas głosujących nagrałeś i ze to najlepszy steal.
Rozumiem jakbyś tak ocenił podpis po całym sezonie gdzie gracz by eksplodował. Ale ty zrobiłeś to od razu po podpisaniu. Wiedząc ze oszukałeś gracza na jego wycenie. Stad ja nie wiem czy Nic ma po drodze z takim wszawym GM. - moge z Tobą dyskutować o koszu. Obejrzeć razem mecz. Pograć w grę.  Ale twoj styl działania sprawia ze w życiu bym z Tobą wspólnego biznesu nie zrobił. Na szczęście jestem na takim etapie kariery ze mogę wybierać już partnerów biznesowych a nie łapać co leci. 
 

twoje niektóre wpisy ( pomijam te trafne koszykarskie bo wiedzę masz szeroka) to takie trochę wygrywanie lakers w sławetnej serii z kings. Wygrana jest ale smród pozostaje. 
 

Po co swoją działalnością wymuszasz w stylu niektórych gwiazd gwizdki gdy statystyki pokazują  jak w lakers rl ze i tak masz największe wsparcie sędziów? ( w tym przypadku wielu darmowych prezentów)

nieładnie panie January  

po co obrażasz inteligencje innych?

kazdy wyceni sobie mój zestaw i jak zechce to wyśle ofertę. Nic Tobie do tego. Zostaw działać innym. W końcu gramy w 30 osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiem gdzie w moim wpisie widzisz nerwy?

Begm to świetna zabawa, miejsce do wymian spostrzeżeń, zmuszające do aktywności ponadnormatywnej w oglądaniu meczów. Dla mnie przyjemność. A same wpisy i dogryzanie czy to @Qcin_69 czy tworzenie spółdzielni czy mania wielkości GOAT @człowiek...morza lub merytoryczny kontent wielu z GM po stoicki spokój @Tecu który nie odzywa się gdy zadyma nigdy i bez wpisu często zyskuje najwiecej. @karpik z CBA tez niezły ananas a opisy @LAF o Blejku nie pozwalały zasnąć od 6 lat. Doceniam tez Ciebie jako mozga tworzącego grę. 
 

po co ta twoja interesowność bo raz na dekadę upolowałeś pick który chcesz wykreować jako bardzo wysoki?

Nigdzie nie twierdziłem ze mam mistrzowskie aspiracje nie mając SSS ale proszę nie rób wafli z Dejounte OG czy fajnie trafionych rookasow. Przecież to nie Rozier jest tu liderem. A jak spojrzysz na szablon który stworzyłeś to sam widzisz ze znowu masz pecha bo spurs to liderzy zdrowia. 
 

gram jak takie obecne chwalone post Durant Nets - fajnie dla kibica z moim zdaniem dużo lepszym zdrowiem lepszym zgraniem dużo większa głębia na ławce. I moim skromnym zdaniem mimo wszystko lepszym składem niż ten zwrot z Duranta. A gra cała 14. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

 

Przypominam Ci, że dałeś mi w 1T 18W, a Spurs 15W. Tak, takich głosów trzeba u nas pilnować niestety, bo wypaczają rozgrywkę.

nie stary, rozgrywkę wypaczają Twoje wieczne żale i chamskie komentarze gdzie się wypowiadasz jako alfa i omega a każdy kto myśli inaczej jest c***em i się nie zna.

Twoje wieczne uprawianie krucjat względem wszystkich by zyskać assety na które ni c***a w inny sposób niż pi****lenie nie umiesz zapracować.

Dla Ciebie dobre, ze jest spora osób podatna na takie pi****lenie i myślą o tym jaki to mądry chłopak pisze i trzeba się z nim zgodzić by nie wyjść na laika.

Ja niestety generalnie mam Ciebie w pizdzie a te pi****lenie jeszcze głębiej, stad tak, mogę się zgodzić ze mój glos był od czapy, ale był on tez głosem rozsądku względem tego co Ty tutaj uprawiasz.

Smutek, tylko tyle, ze nie umiesz grać fair w grę która sam wymyśliłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Mi ta odpowiedź wystarcza w 100%, bo raczej nie ma co po niej więcej dyskutować :) To jest to o czym @ignazz mówiłem - największa siła Twojego teamu to to, że oddajesz mi pick.

nie stary, znowu stosujesz te same zagrywki co zwykle, szkoda, stać Cię na więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Dosłownie potwierdziłeś to o czym pisałem, więc po co mam dalej ciągnąć dyskusję?

Nie mam dziś/ostatnio formy na przerzucanie się docinkami (że tak eufemistycznie i powiedzmy bardzo naiwnie nazwę Twoje teksty powyższe do mnie;) ), a w żadnym poście tu od Was nie było nie było nic merytorycznego do pochylenia się nad tym poza tekstem Ignazza o tym, że SAS są zdrowi. Jak ktoś popisze coś o poziomie SAS (ale używając jakichkolwiek argumentów) w odpowiedzi na to co przedstawiłem, to spoko - chętnie podyskutuję dalej.

dramat co piszesz, od czapy był bilans dla Ciebie, skończ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ernie9005 napisał:

CLEVELAND CAVALIERS - PORTLAND TRAIL BLAZERS

CLE in: Grimes; 1st rd CLE/POR 2027 - worse

CLE out: McGruder; 1st rd CLE/POR 2027 - better, jeśli niezrealizowany to 2nd rd CLE 2027 oraz 2nd rd CLE 2028 do PTB;  2nd rd CLE 2024

PTB in: McGruder; 1st rd CLE/POR 2027 - better, jeśli niezrealizowany to 2nd rd CLE 2027 oraz 2nd rd CLE 2028 do PTB;  2nd rd CLE 2024

PTB out: Grimes; 1st rd CLE/POR 2027 - worse

@Ashigaru

W jakim scenariuszu to prawo do swapu miałoby nie zostać zrealizowane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ashigaru napisał:

Jeżeli nie dojdzie do swapu pickow.

Wydaje mi się, że taki warunek jest nielegalny, ponieważ wymieniasz prawo do swapu, a nie sam swap. Nie ma możliwości, żeby taka wymiana nie została zrealizowana, bo w 2027 będziesz miał prawo do swapu. Czy z niego skorzystasz, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

Wydaje mi się, że taki warunek jest nielegalny, ponieważ wymieniasz prawo do swapu, a nie sam swap. Nie ma możliwości, żeby taka wymiana nie została zrealizowana, bo w 2027 będziesz miał prawo do swapu. Czy z niego skorzystasz, to inna sprawa.

I śmieszek @RonnieArtestics

Jak to się ma do swapu Nets i Heat z '24? 

Ja nie jestem pewny czy jest nielegalny - Mam prawo do swapu, jeśli pick Cavaliers będzie lepszy od mojego. Jeśli nie będzie lepszy od mojego - dostaję 2x 2nd. Nie widzę tutaj błędu logicznego, a dodatkowo mamy tu aspekt materializacji się tego prawa - nie mogę skorzystać ze swapu, jeśli taka czynność będzie bezcelowa. 

 

Chciałbym też poznać zapis, który stwierdza, że taka praktyka jest nielegalna. 

Jeśli tak jest, to dostosuje się do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.