Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Eld napisał:

 

 

A ja Cię głupi chwaliłem.

Skończy się to tak, że c***, nie wężyk będzie bo zainteresowanie znikome i nie będziemy dla 4, czy 5 teamów jakiejś semi V rundy robić. Wszyscy którzy mają poniżej 14 graczy nie będą sami sobie wybierać, a wybierze im pewnie Rada i skończy się robienie sobie jaj. Powiem więcej - sam dziś zawnioskowałem o karę dla jednego teamu. Albo to będzie pick, albo mocne obcięcie ofert na przyszłe offseason, albo kara finansowa bo niektórzy to sobie zaczynają jaja robić. 

Tyle tylko, że dziś na Radzie to ja głównie sam ze sobą gadam, ale w końcu się zejdą wszyscy.

Mam hardcapu na poziomie 121,59 mln. Po IV turze miałem w salary 122,32 także musiałem zadziałać że zmniejszeniem swojej listy płac, czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

O 20:00 skończyło się kompletowanie rosterów na nowy sezon, tak więc zgodnie z realizmem i CBA każdy klub, który nie ma kompletnego kadry nie powinien być zgłoszony do rozgrywek.

Wszystko ponad to, jest łaską rady :)

wypadaloby znalezc salomonowe rozwiazanie i skonsultowac sie z gmem, dac mu alternatywy.

bo takie odgorne wrzucanie zawodnika no troche nie przystoi. wydatki itd, to kazdy niuans ma znaczenie

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

Mam hardcapu na poziomie 121,59 mln. Po IV turze miałem w salary 122,32 także musiałem zadziałać że zmniejszeniem swojej listy płac, czyż nie ?

Masz mieć 14 zawodników. Hardcap to inna sprawa. Nie możesz mieć 13. 

Masz jedno wyjście teraz - stretch kogoś, bo zaraz dostaniesz 14 zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

było parę słów krytyki za trade, no ale tak to jest, jak dzieci probuja ojca dzieci robic:

ps. powodzenia w zdobywaniu punktow przeciwko leonard&tucker&davis&robinson :)

Cytat

The Knicks had just completed an impressive victory over the Indiana Pacers, an opponent most project as a top-4 in the Eastern Conference. Tom Thibodeau was doing his post-game Zoom session with the media and he finished with a mic-drop about Mitchell Robinson.

“You guys haven’t seen it yet,” Thibodeau said, “but it’s coming.”

“Let’s talk about Mitch,” the coach said. “He’s just, every day he’s growing and growing and growing. The way he’s working, studying, preparing for the games. you could see his confidence grow. He’s making multiple effort plays. He’s a hard guy to score over. And he’s really the anchor of the defense back there. And offensively there’s a lot of room for him to grow. He’s putting a lot of time in.”

Under Thibodeau, Robinson’s play is still sporadic but the improvement and discipline is also evident. It’s only six games, but he’s averaging more minutes (27.8) and fewer fouls (3.2). He has yet to commit more than four fouls in any game, whereas last season Robinson was called for at least five fouls in about 1/4 u00bc of his appearances.

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

było parę słów krytyki za trade, no ale tak to jest, jak dzieci probuja ojca dzieci robic:

ps. powodzenia w zdobywaniu punktow przeciwko leonard&tucker&davis&robinson :)

 

I znów będziesz się podniecać 1 meczem tak jak było z Luwawu a potem zamilczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kolader napisał:

I znów będziesz się podniecać 1 meczem tak jak było z Luwawu a potem zamilczysz?

luwawu to tylko dodatek, mila nagroda, uzupelnie, dlatego nie ma co sie na nim skupiac, ale jesli poruszyles jego temat, to dzis 14 pkt 4/5 za trzy. Toczy wyrownany pojedynek o miejsce w rotacji z Dotsonem, ktory tradycyjnie robi małe rzeczy, a drużyna z nim na parkiecie jest jak zawsze na +.

Co do Robinsona, to poruszyłem jego osobę,  bo był temat według co poniektórych, że zrobiłem zły deal oraz że Sabonis go zgnoił. Powyższym postem liczyłem, że to głosy ponownie się odezwą i być może wywiąże się merytoryczna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, człowiek...morza napisał:

luwawu to tylko dodatek, mila nagroda, uzupelnie, dlatego nie ma co sie na nim skupiac, ale jesli poruszyles jego temat, to dzis 14 pkt 4/5 za trzy. Toczy wyrownany pojedynek o miejsce w rotacji z Dotsonem, ktory tradycyjnie robi małe rzeczy, a drużyna z nim na parkiecie jest jak zawsze na +.

Co do Robinsona, to poruszyłem jego osobę,  bo był temat według co poniektórych, że zrobiłem zły deal oraz że Sabonis go zgnoił. Powyższym postem liczyłem, że to głosy ponownie się odezwą i być może wywiąże się merytoryczna dyskusja.

No dokładnie o tym pisze. Zagra dobry mecz - będziesz o nim wspominać po czym zagra kilka słabszych i cisza. Ja wiem po co to robisz, tylko niezmiennie śmieszą mnie takie posty. 

MR gra troszkę lepiej dla oka ale w liczbach jakoś tej znaczącej poprawy nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, człowiek...morza napisał:

 

Co do Robinsona, to poruszyłem jego osobę,  bo był temat według co poniektórych, że zrobiłem zły deal oraz że Sabonis go zgnoił. Powyższym postem liczyłem, że to głosy ponownie się odezwą i być może wywiąże się merytoryczna dyskusja.

Bo to jest zły deal, nie wiem czemu utrudniasz grę swoich liderów. Mitchell Robinson nie stanowi żadnego zagrożenia w ataku jeżeli stoi dalej niż metr od kosza. Duncan otwieralby gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Bo to jest zły deal, nie wiem czemu utrudniasz grę swoich liderów. Mitchell Robinson nie stanowi żadnego zagrożenia w ataku jeżeli stoi dalej niż metr od kosza. Duncan otwieralby gre

w jakims sensie trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić krok w przód.

Duncan to wręcz idealny fit w ataku do mojego s5, niemniej pare kwestii przechyliło szalę na rzecz zrobienia dealu:

1) Po prostu cenię M.Robinsona i jego potencjał. Jakkolwiek faktycznie na przestrzeni sezonów 18/19 i 19/20 nie zrobił wyraźnego postępu, tak dalej był plusowym zawodnikiem, o namacalnym impakcie. Żywię nadzieje, że pod Thibsem oczekiwany postęp zrobi, a potencjał w tym względzie jak najbardziej jest. Przyjdzie czas na rozliczenie czy miałem rację. Póki co pozostaje to, że kolejny raz jest najbardziej plusowym z graczy knicks (z tym, że teraz robi to przeciw startującym centrom rywala), a w rotacji jest easy przed Noelem, który ma stosunkowo dobrą markę. On już teraz jest lepszy przykładowo od J.Allena, centrów potencjalnych rywali w finale (Lakers, Wolves), czy mojego drugiego centra Sliwki

2) fit - nie chciałem mieć w rotacji trzech graczy o kiepskiej renomie defensywnej (Irving, Beasley, Robinson). Przy big3 oczywistym jest, że wykręcę topowy atak czy to z D.Robinsonem czy bez. Dlatego chciałem położyć  akcent także na drugą stronę parkietu, gdzie zamianą Robinsonów stworzyłem - w mojej opinii oczywiście - bezkonkurencyjnie najlepszą obronę w lidze.

3) Przedłużenie Beasley'a na przyjemnej umowie. Jak wiadomo operuje w dość ograniczonych warunkach finansowych i nie udałoby mi się zatrzymać jednocześnie Beasley'a i D.Robinsona. W pierwotnym założeniu spodziewałem się dla obu umów w przedziale 60-80/4,  Beasley zaś podpisał na 44/4, więc decyzja dla mnie była prosta kogo wybrać.

4) Beasley>D.Robinson. Cenię Beasleya'a wyżej. Pomimo wątpliwości co do trafności boiskowych decyzji, ma skillset, który czyni z niego produktywnego zawodnika. Nie potrzebuje piłki, świetny off-bal, bdb rzut, dużo biega po zasłonach (a więc z grubsza to co oferuje D.Robinson i czego potrzebuje przy BIG3). Do tego zaleta, która nie eliminuje go (w uproszczeniu) z gry w PO, czyli poza rzutem ma świetny pierwszy krok i penetruje. 

5) W nawiązaniu do pkt 2) i 4). Jak uwielbiam D.Robinsona, tak historia uczy, że tego typu graczy jak reddick czy korver tracą mocno w PO względem RS. Spodziewam się tego samego przy D.Robinsonie, co z resztą miało już miejsce w zeszłych PO. To powoduje, że wraz z kiepską defensywą (gdzie przyznaje zrobił i tak spory postęp) w rotacji spadłby za Bradley'a i Beasley'a, więc w ogóle miałby problem z większymi minutami. Tym samym M.Robinson pod kątem PO daje mi więcej, bo jest dla niego po prostu miejsce.

6) Wymiana za M.Robinsona była najlepszą jaką miałem na stole. Nie interesowała mnie wymiana za picki, interesowało mnie natomiast pozyskanie gracza na co najmniej 2-letniej umowie, tak żebym za rok miał zapewnione s5. Do tego na uwadze należy mieć, że D.Robinson grał na minimalnej umowie, zatem pole do działania w kwestii transferu miałem bardzo ograniczone (125 % oddawanego salary).

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wprowadzać wymiany za sezon 2019/2020 w temacie Historia beGM. Trzy ciekawostki:

  • Od 1 Lipca 2019 roku do 16 Listopada 2020 roku ( 17 Listopada zaczął się u nas sezon 2020/21 ) przeprowadziliśmy 121 wymian. Tak. Przepisałem 1,5 roku wymian w ostatnich godzinach... 
  • Potężny multiway Qcina w roli głównej ( drugą rolę pełnił CM ) z 27 Lutego 2020 roku musiał być rozbity na dokładnie 14 osobnych transakcji i zaangażował 17 drużyn.
  • Ciekaw ile razy Ty, albo Twoja drużyna uczestniczyła w wymianach/transferach/multiwayach? Proszę bardzo. Oto klasyfikacja. Być może sobie szkodzę tą listą, ale dobra przebudowa, obrona picku i ucieczka przed bankructwem wymagały ruchów. Mam nadzieję, że docenicie to, iż się z Wami tym dzielę bo równie dobrze widząc wynik mogłem tego nie publikować. Liczby te obejmują wszystko. Nawet wymiany two way players, cash transactions, czy wszystkich picków, również tych w draft day. Nie zawarłem poniżej wymian po 17 Listopada włącznie - te transakcje będą ujęte w osobnym poście dotyczącego sezonu 2020/2021.

 

1. Thunder - 32 wymiany

2. Cavaliers / Blazers - 23 wymiany

4. Magic / Warriors - 15 wymian

6. Jazz - 13 wymian

7. Hawks - 12 wymian

8. Wolves / Bulls / Hornets - 11 wymian

11. Nets / Knicks / Raptors - 9 wymian

14. Clippers - 8 wymian

15. Pistons / 76ers / Spurs / Nuggets - 7 wymian

19. Rockets / Grizzlies / Pelicans / Kings - 6 wymian

23. Heat / Wizards / Mavericks / Lakers / Suns - 5 wymian

28. Bucks - 4 wymiany

29. Celtics / Pacers - 2 wymiany

 

Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.