Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, człowiek...morza napisał:

placisz za ish'a, ktoremu nikt nie dalby aktualnie wiecej niz minimum.

brown w realu poszedl za mniej, za rok trzeba mu placic. dales sie nabrac bajkopisarzowi januaremu.

deale byly zle. tlumaczenia wskazuja, ze wgl nie ogarniasz tematu.

 

Żałuję, że nie mam arkusza OKC jak ich obejmowałem i repater tax. 

Z Ishem to takie pierdololo - na coś cap space musiałem wydać. Czy naprawdę muszę drugi raz pisać, że nie miałem ochoty bić się o Elfridów Paytonów tej ligi? Do tego dochodzi vet exp. A ocena, że nikt by mu nie dał więcej niż minimum jest, no, trochę błędna po tym co pokazał w Wizz.

System naczyń połączonych. Bez oddania Browna i Sabonisa nie był bym wstanie robić dalszych ruchów i schodzić z kasy a tym samym ratować klub przed bankructwem. 

I zamiast przekomarzać się ze znafcami, zapraszam do swojego postu z 30 Stycznia w Media Room na stronie 177. Dla leniwych - przeklejam. Niech to Wam rozjaśni jak naprawdę było. W pół roku zejść z 133M ( potrójny repater tax ) do 109M tyle picków zarabiając? 

Rzeczywiście - c***owe wymiany przeprowadzam.

--------------------------------

Podsumowanie działań OKC.

Pewnie wielu mógł zaskoczyć fakt chęci pozbycia się dwóch najlepszych prostpektów jakimi byli Jaylen i Sabonis. Kompletnie się temu nie dziwię i gdyby sytuacja finansowa po rządach Kucia i LTP ( choć jego to na nawet nie powinno się liczyć ) była po prostu słaba i nie musiało by do tego dochodzić. W momencie objęcia OKC miałem dwa wyjścia. Albo iść all-inn i walczyć o jak najlepszy wynik licząc, że Sabonis i Jaylen nie będą kosztować za wiele, albo po prostu zrobić miękką przebudowę. Wybrałem to drugie. Dlaczego? Bezpieczeństwo finansowe drużyny. Przypomnę, że obejmując OKC miałem w salary przeszło 130M co gwarantowało bankructwo bo był bym trzeci rok w 3 x repeter. Odpowiedź więc nasunęła się sama.

Pora na chronologię działań po podjęciu decyzji. Wszak skoro decyzja zapadła, musiałem też ułożyć swoisty plan więc do rzeczy:

1. Wybrałem w drafcie z #13 Nassira Lttle i szczerze przyznam, spanikowałem po tym co zobaczyłem summe league. On był katastrofalny, za surowy jak na moje podejście stąd trafił się Ignaz który go wziął za 1st 1-5 protected MIL, co później srzętnie wykorzystałem. Czy wyszedłem na minus lub plus? Przyszłość pokaże ale póki co koleś mimo szpitalu w Portlad gra śmieciowe minuty.

2. Odszedł Sabonis. Póki co Fluber jest wygranym tego trejdu, ale nie można powiedzieć że ja jestem jakimś wielkim przegranym. OG reprezentuje solidne 3&D w.g definicji BMF. Do tego posiada rok dłuższy rookie contract ( Brown był do wyrównania w tym roku, OG będzie w przyszłym ) i dodatkowo dostałem dodatek w postaci gracza z drugiej rundy. Sabonis już wybuchł, OG to jeden moich ulbionych plastrów i zdziwiła by Was lista zapytań o niego. Zespół buduje się od tyłu. Właśnie od takich graczy jak OG.

3. Jaylen Brown - paczka przyszła kosmiczna: E'Twaun Moore, 1st round pick HOU 2020, 1st round pick WAS 2020, 1st round pick better NYK/LAC 2023 ( if 15-30) lub NYK 2024 ( lottery protected ), 2nd round pick LAL 2024, prawa do Nazr Reida. Paru rzeczy z tej paczki już nie ma. Zostały zainwestowane i zwróciły się ze zwrotem. Przykład? Moore odsprzedałem Suns z raptem półrocznym kontraktem za II rundę. Nazr Reid pomógł mi dopiąć transfer w z Portland, a 1st round NYK/LAC 2023 ( if 15-30 ) pozwolił mi uzyskać dodatkowe 2 picki drugiej rundy i jakże niezbędną w mojej sytuacji gotówkę w wysokości lekko ponad 2,6M. Nadmienię, że picku Houston 1st round też już nie ma a zwrot za niego nie jednemu się spodoba. 

4. Czwarty ruch został opisany w trzecim dość szczegółowo. Nie będę się ponownie rozpisywał.

5. To jeden z bardzo udanych dealów choć wielce bolesny dla mnie ze względu na uwielbienie Robersona i to co się z nim dzieje. Oddałem go za Taja, pozyskując dodatkowe dwa picki drugiej rundy.

6. Słynny trade pomiędzy Jazz - Portland. Wmieszało się w nie OKC. Ciekawe ilu zauważyło, że OKC tym wmieszaniem się w ten trade zaoszczędziło bez dopłaty nawet marnej drugiej rundy ponad 7M. 

7. Harrison Barnes - kolejna oszczędność prawie 4M. Przyjąłem spadające kontrakty i gracza wybranego w II rundzie draftu. Niby nie wiele...ale o tym dalej. Poza tym i tak nie miałem  w planach do go przedłużać.

8. Kosmetyczna wymiana po McDermotta nie oddając w zamian nic poza late 2nd 2020 PHI, gdzie przy okazji które udało mi się uzyskać z powrotem swój early 2nd round 2020. Wymiana po niego była mi potrzebna do dalszych zaplanoanych ruchów.

9. Wymiana z Lou Williamsem. Znakomity win z mojego punktu widzenia. DeVonte Garaham który roznosił T1 i końcówkę T2 też ma obiecującą, do tego z miesiąca na miesiąc lepszy Norman Powell, pick II rundy i 3M gotówki. I to wszystko za Lou. Po drodze wpadł jeszcze Bembry z Toronto ale, że okazał się najgorszym zawodnikiem w mojej rotacji odszedł na wschód.

10. McCaw ( Dallas ) - McDremmont - kosmetyka która pozwoliła oszczędzić kolejne 2M.

11. Trade z Bukcks. Wyrównałem sobie pick MIL 2023 i zamiast być protected 1-4, stał się unproteted i w całości jest u mnie. Przyjąłem połamanego DMC odsyłając Taja, ale w bonsie dostałem Hezonje i...kolejny pick II rundy.

12. Nastąpił 3 way mutliway rozbity na trzy różne trejdy przez regulamin. Wysłałem pozbierane wcześniej spadające kontrakty i wysłałem na koszt nadawcy do Blazers, z Naz Reidem ale dostając zgadnijcie co, znów kolejną drugą rundę. Za kogo? Za Parsonsa. Ale ten nawet nie wylądował w Oklahomie tylko od razu poleciał do Memhpis gdzie na lotnisku spotkał się z pozyskanym ( a jakże ) za picki połamanym DMC. W zamian do OKC przyleciał Batum i Exum i kolejny pick II rundy. Za przyjęcie Batuma dostałem skromnego 2nd roundera 2021 MEM. Na Batuma był plan, na Exuma były nadzieje. Zacznę od drugiego. I szybko skoczę. Dał ciała w T2 i już go nie ma w OKC grając raptem 267 minut w 15 meczach. Życzę mu powodzenia na Wschodzie.

13. Hezonja to też przyjechał, pozwiedzał, i tyle. Wraz z nim Ch. Randle. Dostałem wszak za nich nie grającego Livingstona, ale też dostałem ( w połączeniu z NYK 56-60 2nd 2023 ) aż 4 picki drugie rundy.

14. Teraz perełka. Mam w składzie Linvingstona, Simmonsa, Leuera i Ch. Randle czy jakieś ~30M dead money i spuszczam je kompletnie za darmo nie dopłacając nawet jedną śmieciowiądrugą rundą, za graczy na co dzień grających jakieś tam role w NBA. Ale że było mi mało to patrz pkt 15.

15. Kolejne kombinatorstwo. Niby mało dostałem za przyjęcie Batuma a zgadnijcie ile oddałem za jego spuszczenie? Nic :). Druga runda MEM 2021 się ostała, pozyskując całkiem fajnych graczy do rotacji czyli Gasola i KCP. Jeden chciał oszczędzić kasę ( MMM i jednocześnie zapłacić za to aby deal przeszedł, więc zapłacił za mnie , drugiemu to latało bo liczą się tylko picki, a trzeci napisał "potwierdzam" po czym skończył z Bembrym w składzie ;). 

16. Na koniec, co już nie jest tajemincą sprzedałem Bagleya. Przelał czarę goryczy jego 13 meczów zagranych w tym RS, Zwrot? Bardzo satysfakcjonujący. Trzech graczy z grubymi minutami, każdy z szansą na playoffs i mogę się przyznać, że zrobiłem z tego jeszcze jeden ciekawy manewr ale o tym dowiecie się w TD.

  • Finanse klubu po takiej ilości ruchów? 109M
  • Graczy w rotacji 14
  • Skład:

PG: SGA, Devonte

SG: Brooks, Powell,KCP, Bacon

SF: OG, Powell, KCP

PF: Bertans, OG, Kaminsky,

C : Gasol, Nurkić, Kanter, MrX ze wschodu

dep res: Gary Clark, Amir Coffey ( two-way )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eldmniej więcej wyglądało to tak :) plus pewnie jakaś jeszcze z 1 wymianę zrobil Kucio ale już mi się nie chce szukać w archiwum 

Z tego co widzę to starczyło zrzucić Adamsa (na pewno byli chętni w tamtym czasie i to w liczbie większej niż 1) i by finanse były uporządkowane a Ty byś miał Shai-Brown-Bagley-Sabonis  :) porównaj z tym co masz i trochę ochłoń bo serio odlatujesz z braniem krytyki osobiście :P 

ale wrzucam screena by zauważyć inna rzecz @karpik to chyba dla Ciebie, bo ja tu widzę w składzie Thunder... Kendrifka Nunna @Alonzo czy to nie oznacza ze Nunn w przyszłym roku powinien być UFA a nie RFA??

ABB1B8B6-603A-41DB-A791-A5F45A3466AC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eld napisał:

 

Z Ishem to takie pierdololo - na coś cap space musiałem wydać. Czy naprawdę muszę drugi raz pisać, że nie miałem ochoty bić się o Elfridów Paytonów tej ligi? Do tego dochodzi vet exp.

Drugim zdaniem już sam nie tylko obnażasz swoje ruchy same w sobie, ale także sposób swojego działania i podejmowania decyzji.

Schodziłeś z kasy po to by ściągnąć Isha Smitha. 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

@Eldmniej więcej wyglądało to tak :) plus pewnie jakaś jeszcze z 1 wymianę zrobil Kucio ale już mi się nie chce szukać w archiwum 

Z tego co widzę to starczyło zrzucić Adamsa (na pewno byli chętni w tamtym czasie i to w liczbie większej niż 1) i by finanse były uporządkowane a Ty byś miał Shai-Brown-Bagley-Sabonis  :) porównaj z tym co masz i trochę ochłoń bo serio odlatujesz z braniem krytyki osobiście :P 

ale wrzucam screena by zauważyć inna rzecz @karpik to chyba dla Ciebie, bo ja tu widzę w składzie Thunder... Kendrifka Nunna @Alonzo czy to nie oznacza ze Nunn w przyszłym roku powinien być UFA a nie RFA??

ABB1B8B6-603A-41DB-A791-A5F45A3466AC.png

Jakiego Adamsa?

Adams dawno był już wtedy w Bostonie. Spuszczenie Barensa i G. Hilla po podjęciu przez nich player option było nie lada wyzwaniem. Poza tym to co tu wkleiłeś prowadził jeszcze Kucio który w czterech literach miał finanse i na pełnej kurwie mknął po potrójnego tax repatera.

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Drugim zdaniem już sam nie tylko obnażasz swoje ruchy same w sobie, ale także sposób swojego działania i podejmowania decyzji.

Schodziłeś z kasy po to by ściągnąć Isha Smitha. 

Gratulacje.

Człoweik_wybiórczy-morza. 

Moja kasa, mogę z nią robić co chcę, a Isha jeszcze przeprosisz. 

Zresztą gdzie jest @MarcusCamby? Obrażają Isha.

Podaj mi lepszego PG któremu mogłem dać jednoroczny kontrakt z tego co teraz jest na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Jakiego Adamsa?

Adams dawno był już wtedy w Bostonie. Spuszczenie Barensa i G. Hilla po podjęciu przez nich player option było nie lada wyzwaniem. Poza tym to co tu wkleiłeś prowadził jeszcze Kucio który w czterech literach miał finanse i na pełnej kurwie mknął po potrójnego tax repatera.

Znowu nie czytasz do pisze :) 

fakt nie Adamsa tylko Williamsa starczyło wyjebac, na Barnesa za expa tez byś znalazł chętnego :) ale mniejsza o to, tutaj ta sytuacja z Nunnem jest znacznie ciekawsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Znowu nie czytasz do pisze :) 

fakt nie Adamsa tylko Williamsa starczyło wyjebac, na Barnesa za expa tez byś znalazł chętnego :) ale mniejsza o to, tutaj ta sytuacja z Nunnem jest znacznie ciekawsza 

Wina Elda, że na screenie gdzie gmem jest jeszcze Kucio Nunn jest już skreślony. Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Qcin_69 napisał:

ale wrzucam screena by zauważyć inna rzecz @karpik to chyba dla Ciebie, bo ja tu widzę w składzie Thunder... Kendrifka Nunna @Alonzo czy to nie oznacza ze Nunn w przyszłym roku powinien być UFA a nie RFA??

 

 

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

ale mniejsza o to, tutaj ta sytuacja z Nunnem jest znacznie ciekawsza 

Oj Qcin jak Ty lubisz wbijać kij w mrowisko :) 

Kwestia Nunna wyglądała następująco - był graczem 2way Kucia w Thunder, a po dealach w lutym Kucio miał 13 graczy w rosterze. Chciał podpisać chyba Neto, ale nie mógł i później się nie odzywał jak to Kucio. 

Rada (nie pamiętam kto konkretnie) dopisała mu do składu jednego z jego graczy 2way i był nim wtedy Kendrick Nunn.

Później jak Eld przejął Thunder, to go zwolnił i podpisałem go ja tuż przed kolejnym sezonem. 

Nunn w tamtym sezonie nie grał, bo w rl tuz przed zakończeniem regulara podpisali go Heat, zeby popracować z nim podczas Ligi Letniej. No i został :) 

Zgodnie z dzisiejszą wymianą zdań odnośnie tego kto może być RFA, a kto nie Karpika i Marcusa (którą czytałem bardzo uważnie) - kwestia Nunna jest tu raczej oczywista. GM go nie podpisywał, z przydziału Rada wrzuciła go jako 14go do składu. Nowy GM go od razu zwolnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolader napisał:

Wina Elda, że na screenie gdzie gmem jest jeszcze Kucio Nunn jest już skreślony. Ok

Niee, chodzi o to, ze Nunn jest wpisany w Heat jako RFA a on miał już gwarantowany kontrakt w  OKC u nas wiec zdaje się ze nie powinien być RFA tylko UFA 

+ to ze jest ktoś skreślony to nie oznacza ze z niego ktoś zrezygnował, tylko ze nie grał wtedy w NBA, nie wiem kto nie podjął opcji Nunna na kolejny sezon, bo nie o to chodzi, tylko o to czy Nunn powinien być teraz UFA czy RFA w Heat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

 

fakt nie Adamsa tylko Williamsa starczyło wyjebac, na Barnesa za expa tez byś znalazł chętnego :) ale mniejsza o to, tutaj ta sytuacja z Nunnem jest znacznie ciekawsza 

A co niby zrobiłem? Wyjebałem Lou za którego dostałem oszczędność, cash, Powella, 2x 2nd i Grahama. No dla mnie to cud miód i malina deal.

Barnesa też wywaliłem za 7M oszczędności i jeszcze 2nd roundera. Lucas Ci potwierdzi.

Ale to wszystko byś wiedział jak byś przeczytał moje 15 punktów powyżej.

3 minuty temu, kolader napisał:

Wina Elda, że na screenie gdzie gmem jest jeszcze Kucio Nunn jest już skreślony. Ok

:D 

11 minut temu, człowiek...morza napisał:

na FA widzę co najmniej 5. 

za zrzute 6 mln smitha to tobie powinni doplacac

No już widzę jak klepią 12/6 1+1TO gdzie połowa ligi ma MLE. Zresztą któż to taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

 

Oj Qcin jak Ty lubisz wbijać kij w mrowisko :) 

Kwestia Nunna wyglądała następująco - był graczem 2way Kucia w Thunder, a po dealach w lutym Kucio miał 13 graczy w rosterze. Chciał podpisać chyba Neto, ale nie mógł i później się nie odzywał jak to Kucio. 

Rada (nie pamiętam kto konkretnie) dopisała mu do składu jednego z jego graczy 2way i był nim wtedy Kendrick Nunn.

Później jak Eld przejął Thunder, to go zwolnił i podpisałem go ja tuż przed kolejnym sezonem. 

Nunn w tamtym sezonie nie grał, bo w rl tuz przed zakończeniem regulara podpisali go Heat, zeby popracować z nim podczas Ligi Letniej. No i został :) 

Zgodnie z dzisiejszą wymianą zdań odnośnie tego kto może być RFA, a kto nie Karpika i Marcusa (którą czytałem bardzo uważnie) - kwestia Nunna jest tu raczej oczywista. GM go nie podpisywał, z przydziału Rada wrzuciła go jako 14go do składu. Nowy GM go od razu zwolnił. 

No ale co z tego ze nie grał skoro miał gwarantowany kontrakt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

To, że go nikt nie podpisał i nawet nie miał kiedy być tym RFA. Do składu trafił z przydziału Rady na jeden trymestr. 

To nic nie zmienia, miał kontrakt gwarantowany a to czy z przydziału Rady czy decyzja GMa nie robi różnicy, dostał kontrakt 1+TO :) chyba ze musiał mieć 2lata gwarantowane żeby nie stracić możliwości bycia RFA na drugim kontrakcie, ale jeśli wystarczy 1 rok to niestety ale Nunn powinien być UFA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

To nic nie zmienia, miał kontrakt gwarantowany a to czy z przydziału Rady czy decyzja GMa nie robi różnicy, dostał kontrakt 1+TO :) chyba ze musiał mieć 2lata gwarantowane żeby nie stracić możliwości bycia RFA na drugim kontrakcie, ale jeśli wystarczy 1 rok to niestety ale Nunn powinien być UFA 

Wiem, że trolujesz zatem za zakończenie:

GM go nie podpisał, był w składzie z przydziału 1 trymestr i został zwolniony przez nowego GMa. Nie był nigdy RFA. Nie grał wtedy w NBA. 

U nas nie można gracza przejąć, żeby zachować do niego prawa po sezonie jak jest w rl NBA, mamy tury od najwyższych kontraktów, przez niższe i ja go podpisałem. Byłem pierwszym GMem, który go podpisał na kontrakcie i to w sezonie w którym dopiero zaczął grać w NBA. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wiem, że trolujesz zatem za zakończenie:

GM go nie podpisał, był w składzie z przydziału 1 trymestr i został zwolniony przez nowego GMa. Nie był nigdy RFA. Nie grał wtedy w NBA. 

U nas nie można gracza przejąć, żeby zachować do niego prawa po sezonie jak jest w rl NBA, mamy tury od najwyższych kontraktów, przez niższe i ja go podpisałem. Byłem pierwszym GMem, który go podpisał na kontrakcie i to w sezonie w którym dopiero zaczął grać w NBA. 

 

Obawiam się ze się mylisz, to ze Rada dała go z przydziału czy podpisał GM tutaj ma mało do rzeczy, Nunn miał gwarantowany kontrakt w NBA u nas, czy wynikało to z decyzji Rady czy z inicjatywy gracza nic tutaj nie zmienia. 
 

Przypominam, ze w tej lidze grał tez choćby Mateusz Ponitka:) 

Najlepiej niech się @karpik wypowie ale No niestety mi się wydaje ze Nunn powinien być UFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Obawiam się ze się mylisz, to ze Rada dała go z przydziału czy podpisał GM tutaj ma mało do rzeczy, Nunn miał gwarantowany kontrakt w NBA u nas, czy wynikało to z decyzji Rady czy z inicjatywy gracza nic tutaj nie zmienia. 
 

Przypominam, ze w tej lidze grał tez choćby Mateusz Ponitka:) 

Najlepiej niech się @karpik wypowie ale No niestety mi się wydaje ze Nunn powinien być UFA

To odpowiedź sobie na pytanie - kiedy Nunn był RFA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.