Skocz do zawartości
karpik

beGM: Wymiany - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BMF napisał:

Moje wszystkie potencjalne negocjacje z Tobą kończyły się na Twojej pierwszej ofercie, tak że ... XD 

Nieprawda , z czymś tam bylismy blisko nawet odpięcia dealu :P nawet chciałeś mi to jakoś rekompensowac , ale ja nie chciałem :P Patty Mills to zdaje się był , ale tego tyle się przewinęło przez ten rok ze już nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

zapraszam do skladania ofert jazz.

ze mna latwo sie dogadac

i przede wsystkim slucham i czytam kontrahentów.

jestem w stanie wyjsc naprzeciw waszym oczekiwaniom

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, człowiek...morza napisał:

zapraszam do skladania ofert jazz.

ze mna latwo sie dogadac

Potwierdzam, nam to zajęło raptem 736 wiadomości 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, january napisał:

Najwięcej za to z CMem negocjowałem. Dealów dopiętych : 0. Dealów bliskich dopięcia : 0. Tekstów "nie znasz się" : tysiące.

Myślałem, że tylko mi tak pisze :D

Ja z Tobą i człowiekiem morza jeszcze żadnego dealu nie zrobiłem, a rozmawiam z Wami najczęściej. Chociaż w sumie coraz rzadziej są to negocjacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem co tam Tangiers zdziała.

Trzeba zejść trochę z Reddicka by utrzymać cap hold Vucevicia, ale chyba warto.

Ktoś liczył  o ile mln miami muszą zejść? 

Co z McGee? Wezmie PO? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, człowiek...morza napisał:

Ciekaw jestem co tam Tangiers zdziała.

Trzeba zejść trochę z Reddicka by utrzymać cap hold Vucevicia, ale chyba warto.

Ktoś liczył  o ile mln miami muszą zejść? 

Co z McGee? Wezmie PO? 

McGee jest po najlepszym sezonie w karierze. To ostatni moment, zeby wyrwac jakis kontrakt na 2-3 lata, a nawet jesli nie to zawsze 1+1 room MLE dostanie. 

Redick to bardzo wazny gracz dla organizacji, w dodatku na przyjaznym kontrakcie, cap space za rok tez moze byc przydatny ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpis LBS opisujący w serii z Rakietami refleksje na temat sławetnego blockbustera sprowokował mnie do ( rodem z redraftow) przeanalizowanie tej mega wymiany na koniec sezonu. 

Mysle ze w znacznym stopniu potwierdzi moje czucie tej wymiany z lutego ale poczekajmy do wyników sezonu bo wpływ był szeroki na wiele ekip. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ignazz napisał:

Wpis LBS opisujący w serii z Rakietami refleksje na temat sławetnego blockbustera sprowokował mnie do ( rodem z redraftow) przeanalizowanie tej mega wymiany na koniec sezonu. 

Mysle ze w znacznym stopniu potwierdzi moje czucie tej wymiany z lutego ale poczekajmy do wyników sezonu bo wpływ był szeroki na wiele ekip. 

Magic zyskali na udziale w tym trade. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez przyfarcilem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Lakers mogą zrobić tą wymianę w tym momencie?

Nie ma chyba jeszcze ogłoszonych wyników finansowych, albo nie mogę znaleźć.

Strasznie tanio sprzedany bardzo fajny pick, kung-fu - spokojnie mogłeś wynegocjować jednak pełne 5 mln i jakiś jeszcze 2nd dalszy. Wg mnie nierówna wymiana.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Tecu napisał:

Czy Lakers mogą zrobić tą wymianę w tym momencie?

Nie ma chyba jeszcze ogłoszonych wyników finansowych, albo nie mogę znaleźć.

Mogą, bo january liczy te przepływy pomiędzy sezonami, a jak odpadł i wyliczył bezbłędnie, że jest na + to może :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tomek9248 napisał:

Mogą, bo january liczy te przepływy pomiędzy sezonami, a jak odpadł i wyliczył bezbłędnie, że jest na + to może :P

Dla czystości wymian, wolałbym by najpierw były ogłoszone wyniki finansowe a dopiero później ogłaszana wymiana.

Aktualnie nie ma tej kasy, to tak jakby ktoś wymieniał asset którego aktualnie nie ma, ale pewnie będzie miał.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

January ładnie kradnie xq @kungfubestia było trzeba wystawić pick na licytacje, bankowo dostalbys lepsze oferty :)

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Tecu napisał:

Dla czystości wymian, wolałbym by najpierw były ogłoszone wyniki finansowe a dopiero później ogłaszana wymiana.

Aktualnie nie ma tej kasy, to tak jakby ktoś wymieniał asset którego aktualnie nie ma, ale pewnie będzie miał.

Arkusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, january napisał:

Arkusz.

Dzięki.

Nie powinno się odejmować u Ciebie od sezonu 19/20?

Bo wymiany robimy już a konto sezonu 19/20 (nie można handlować graczami bez kontraktu na sezon 19/20), poza tym chyba bilans za sezon 18/19 masz ujemny i kasę możesz oddać po sezonie 18/19 a nie w jego trakcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie i nie chce mi się głupot znów tłumaczyć.

• Sad 1
  • Downvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bilans robimy na koniec sezonu.

Jeżeli tak jest to logiczne, że nie możesz tego wrzucać do sezonu wcześniej, bo wtedy tej kasy nie miałeś.

Mogę się oczywiście mylić i rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale miałoby było gdyby ktoś mi to wytłumaczył.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na drugi raz wystarczy przecież poświęcić 5 sekund i zajrzeć do regulaminu, zamiast wymyślać dziwne rzeczy. 10.3.d, nawet było to wyszczególnione przy zmianie.

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

10.3.d. Do potrzeb rozliczenia i określenia, czy gotówka może być przesyłana wykorzystywany jest bilans finansowy drużyn za poprzednie lata przedstawiony w odpowiednim temacie -> http://www.e-nba.pl/...finansowy-ekip/

• Bilans finansowy drużyn, które nie awansowały do play-offs aktualizowany jest w momencie zakończenie RS.
  • Bilans finansowy drużyn, które awansowały do play-offs i odpadły przed rozpoczęciem draftu aktualizowany jest w momencie ich odpadnięcia z rozgrywek.
  • Bilans finansowy drużyn, które grają jeszcze w play-offs i "zastał je" draft szacowany jest na moment wymiany na podstawie dochodu ZA PRZEGRANĄ w rundzie, w której aktualnie się znajdują - tak, by uniknąć wydawania gotówki, która nie istnieje. 

Przykro mi, może nie wyraziłem się jasno, ale moje wątpliwości nie budzi fakt czy możesz to zrobić (może minimalnie, patrz punkt 2.), ale to czy wpisałeś sobie ten przepływ w odpowiednim roku. Ten punkt regulaminu nie wyjaśnia tego.

1. Twój trade jest już zaliczany do sezonu 2019/2020 czy jest to jeszcze okienko w sezonie 208/2019 o którym nie wiem? Jeżeli jest zaliczany do sezonu 2019/2020 to wydaje mi się, że powinieneś ten przepływ zaliczyć w sezonie 2019/2020 a nie w poprzednim, bo po pierwsze handlujesz już w sezonie 2019/2020  a po drugie, bilans zamyka sezon, więc defacto nie miałeś w sezonie 2018/2019 cash, więc nie mogłeś nim handlować. Zyskałeś go dopiero po tym sezonie.

2. Wiem, czepianie się, ale chyba po to jest regulamin by się do niego stosować, w podanym przez Ciebie punkcie jest jasno napisane - " czy gotówka może być przesyłana wykorzystywany jest bilans finansowy drużyn za poprzednie lata przedstawiony w odpowiednim temacie -> http://www.e-nba.pl/...finansowy-ekip/". W tym temacie nie ma rozliczenia, jest w arkuszu. Wiem, drobiazg, ale chyba mogę zwrócić uwagę, że ten trade nie trzyma się kupy, przynajmniej w moim przekonaniu, mogę oczywiście się mylić.

Dziwnych rzeczy nie wymyślam, po prostu zwracam na niechlujstwo tej wymiany i chciałbym by każda wymiana była traktowana tak samo a sporo było wstrzymywanych z powodów proceduralnych, złego zapisu itd.

Innymi słowami - czy aktualne wymiany picków itp. są zaliczane do sezonu 2018/2019, czy jest jeszcze okienko przed zakończeniem sezonu, czy też do sezonu 2019/2020 i po prostu ogłaszane wcześniej dla jasności i gdzie jest punkt osiowy pomiędzy sezonami.

Z góry dziękuję za odpowiedź, nie zadaję ich jakoś strasznie dużo.

Edytowane przez Tecu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi