Skocz do zawartości

Co robi silny skrzydłowy


Soquł

Rekomendowane odpowiedzi

Silny skrzydłowy po za tym co RappaR napisał:

a) gra w grę

B) je zupę

gr8 b8 m8 

Jak sama nazwa wskazuje, silny skrzydłowy siłuje się podobnie jak rzucający obrońca rzuca.

Mam rzucać z pół dystansu, czy stać blisko kosza ? 

I ogólnie też jakie triki są dobre na silnego skrzydłowego ? Głównie chodzi mi triki z kozłowaniem (mam 166 cm i mam 13 lat) 

Edytowane przez Soquł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I ogólnie też jakie triki są dobre na silnego skrzydłowego ? Głównie chodzi mi triki z kozłowaniem (mam 166 cm i mam 13 lat) 

 

Rozumiem, że masz teraz taka pozycje w druzynie tak? Nie trenuj tylko pod tą pozycje, bo nie znaczy to że całe życie będziesz grał jako silny skrzydłowy. Może zatrzymasz się na 185 cm i jako dorosły będziesz musiał grać na pozycji Rzucającego obrońcy a nawet rozgrywającego :) Moja rada, najlepsi zawodnicy to Ci którzy potrafią robić wszystko na boisku, na wielu pozycjach. Jeśli interesujesz się koszykówką i NBA, to widzisz że w ostatnim czasie dużo mamy centrów, którzy rzucają z dystansu, a nawet świetnie kozłują w kontrze. Jak teraz będziesz trenował dużo kozłowania, a powiedzmy urośniesz w przyszłości do dwóch metrów i będziesz musiał grać jako center to wyjdzie ci to tylko na dobre! 

Trenuj wszystkie elementy koszykówki naraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek polecam wsad pod nogą

 

 

tu akurat center, ale silny skrzydłowy też powinien dać radę

 

a ogólnie to te wszystkie pozycje są umowne, jak masz 13 lat to rób trening ogólnorozwojowy, a nie zajmuj się trikami

Ćwiczę kalistenike i na biceps triceps i barki wyciskam po 7-10 kg na hantlach. 

Rozumiem, że masz teraz taka pozycje w druzynie tak? Nie trenuj tylko pod tą pozycje, bo nie znaczy to że całe życie będziesz grał jako silny skrzydłowy. Może zatrzymasz się na 185 cm i jako dorosły będziesz musiał grać na pozycji Rzucającego obrońcy a nawet rozgrywającego :smile: Moja rada, najlepsi zawodnicy to Ci którzy potrafią robić wszystko na boisku, na wielu pozycjach. Jeśli interesujesz się koszykówką i NBA, to widzisz że w ostatnim czasie dużo mamy centrów, którzy rzucają z dystansu, a nawet świetnie kozłują w kontrze. Jak teraz będziesz trenował dużo kozłowania, a powiedzmy urośniesz w przyszłości do dwóch metrów i będziesz musiał grać jako center to wyjdzie ci to tylko na dobre! 

Trenuj wszystkie elementy koszykówki naraz!

U nas w rodzinie, jest genetycznie mienie na końcu co najmniej 190 cm.

Rzucaj, rzucaj, kozłuj, biegaj, rzucaj, biegaj, rzucaj, biegaj, kozłuj, ćwicz zatrzymania na 1 i 2 tempa, spod kosza obie ręce i jeszcze raz rzucaj, biegaj, rzucaj, rzucaj...

A kozłuj pomiedzy nogami >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie najwazniejsze zebys byl uniwersalny, przy tym jak sie gra w kosza teraz to podstawa zebys potrafil zebrac, rzucac z poldystansu, bronic obreczy, i biegac do kontry, jak nie zbierasz pilke to jestes pierwszy na kontrze i pierwszy w obronie potem, ogolnie trzymaj sie skrzydel

 

wazne zebys byl szybki na nogach bo teraz pf musi przejmowac na zaslonach niskich pg i sg, i potrafic nie dac sie minac

 

 

od 0:27 do 1:17 z tych miejsc na boisku musisz atakowac

 

 

Rappar i cale towarzystwo wzajemnej adoracji po raz kolejny zablysneliscie debilizmem, gratuluje

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie najwazniejsze zebys byl uniwersalny, przy tym jak sie gra w kosza teraz to podstawa zebys potrafil zebrac, rzucac z poldystansu, bronic obreczy, i biegac do kontry, jak nie zbierasz pilke to jestes pierwszy na kontrze i pierwszy w obronie potem, ogolnie trzymaj sie skrzydel

 

wazne zebys byl szybki na nogach bo teraz pf musi przejmowac na zaslonach niskich pg i sg, i potrafic nie dac sie minac

 

 

od 0:27 do 1:17 z tych miejsc na boisku musisz atakowac

 

 

Rappar i cale towarzystwo wzajemnej adoracji po raz kolejny zablysneliscie debilizmem, gratuluje

Problem w tym, że nie jestem zbytnim fanem dwutaktów. O wiele bardziej wole rzucać z rzutów osobistych albo z 3-4 m w bezruchu. Na dodatek trener powiedział mi, że ode mnie oczekuje tylko tego żebym rzucał z półdystansu i żebym zbierał piłki pod koszem.

 

Edit. 1 Mogę robić takie szpanerskie triki typu kozłowanie między nogami ? Bo bardzo lubię robić jakieś trudne triki i zawsze lubię sobie podwyższyć poprzeczkę o jakiś stopień.

 

Edit. 2 A mam stawiać zasłony przeciwnikowi, który atakuje jedynkę ? 

Edytowane przez Soquł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie jestem zbytnim fanem dwutaktów. O wiele bardziej wole rzucać z rzutów osobistych albo z 3-4 m w bezruchu. Na dodatek trener powiedział mi, że ode mnie oczekuje tylko tego żebym rzucał z półdystansu i żebym zbierał piłki pod koszem.

 

Edit. 1 Mogę robić takie szpanerskie triki typu kozłowanie między nogami ? Bo bardzo lubię robić jakieś trudne triki i zawsze lubię sobie podwyższyć poprzeczkę o jakiś stopień.

 

Edit. 2 A mam stawiać zasłony przeciwnikowi, który atakuje jedynkę ? 

ja jestem zdania zawsze bylem i bede ze na treningach trzeba probowac wszystkiego, nie jakichs popisowek, ale tego co moze ci sie przydac w konkretnej sytuacji w meczu, w meczach juz inaczej, trzeba grac dokladniej, mlody jeszcze jestes probuj wszystkiego, ale zadnych popisowek

 

zaslony staraj sie stawiac zawodnikom ze swojej druzyny ktorzy nie maja pilki, to jest jeden z grzechow polskiej koszykowki, brak stawiania zaslon zawodnikom bez pilki, staraj sie uwalniac kolegow biegaj duzo przemieszczaj sie a pilka cie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie bank shot. I będzie dobrze.

Clutch bank to akurat moja zaleta i specjalność ;) 

ja jestem zdania zawsze bylem i bede ze na treningach trzeba probowac wszystkiego, nie jakichs popisowek, ale tego co moze ci sie przydac w konkretnej sytuacji w meczu, w meczach juz inaczej, trzeba grac dokladniej, mlody jeszcze jestes probuj wszystkiego, ale zadnych popisowek

 

zaslony staraj sie stawiac zawodnikom ze swojej druzyny ktorzy nie maja pilki, to jest jeden z grzechow polskiej koszykowki, brak stawiania zaslon zawodnikom bez pilki, staraj sie uwalniac kolegow biegaj duzo przemieszczaj sie a pilka cie znajdzie

Nie kumam, dawać zasłony osobom z mojej drużyny ? I nie pozwolić im przejść na stronę przeciwnika? Co do próbowania wszystkiego, to dziennie 1 godzine poświęcam na kalistenike i 30 minut na biceps triceps i barki, i moim zdaniem od kiedy ćwiczę to jestem silniejszy, i z łatwością dorzucam do kosza z miejsca za 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.