Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Chciałem glosować za Tuckerem w Knicks, ale po tym, jak wyśmiałeś moje argumenty o kontrakcie Oubre w Magic wqurwiłem się na maxa w ten letni dzień - najbardziej odkąd gram w BeGM i dostosowałem się do Twojej argumentacji

Raczej bym się nie przyznawał publicznie, że zagłosował na X w drużynie Y, a nie Z - bo się na kogoś ,,wkurwiłeś''. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

Gratuluję podejścia.

RFA z reguły dogadują się ze swoimi klubami. Dwuletni kontrakt od Indiany był z d.. To co zrobiliście głosując na 2-letni kontrakt Oubre w Indianie nie miałoby miejsca w rzeczywistości, ale bardzo dobrze wpisuje się w taktykę przerzucania worów z kartoflami. Tu pretensje możesz mieć tylko do siebie odnośnie mojego wqrwienia i wcale się z tym nie kryję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

RFA z reguły dogadują się ze swoimi klubami. Dwuletni kontrakt od Indiany był z d.. To co zrobiliście głosując na 2-letni kontrakt Oubre w Indianie nie miałoby miejsca w rzeczywistości, ale bardzo dobrze wpisuje się w taktykę przerzucania worów z kartoflami. Tu pretensje możesz mieć tylko do siebie odnośnie mojego wqrwienia i wcale się z tym nie kryję. 

a ja dalej stoje na stanowisku, ze oferta pacers była lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Raczej bym się nie przyznawał publicznie, że zagłosował na X w drużynie Y, a nie Z - bo się na kogoś ,,wkurwiłeś''. 

Spoko BMF, możecie mnie wyrzucić z gry, ale kłamał nie będę. Gram w otwarte karty bo tak podchodzę do naszej gry - moim celem nie jest tu zrobienie innego GMa w ch%%a, tylko zbudowanie dobrego teamu. 

Ale narracja też tu jest do dorobienia - u mnie Tucker kierował się dokładnie tym samy, czym Oubre u C_M. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

To ze w pewnych kwestiach jesteśmy zgodni nie znaczy ze od razu sięgnę do pochwy ))))). Będziesz milszy to i dostaniesz więcej wsparcia. Ta gra jest tez relacyjną rozgrywka. Myśle ze relacje sympatie i antypatie gm w rl są podobne. Stad Gasol w Lakers kiedyś. 

a co ja Ci złego uczyniłem? :P

Teraz, Alonzo napisał:

Ale narracja też tu jest do dorobienia - u mnie Tucker kierował się dokładnie tym samy, czym Oubre u C_M. :) 

sytuacja tuckera i oubre była zgoła inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Raczej bym się nie przyznawał publicznie, że zagłosował na X w drużynie Y, a nie Z - bo się na kogoś ,,wkurwiłeś''. 

Mało profesjonalne ale doceniam szczerość. Ja czuje ze czasem obrywa mi się ponad innymi za to ze za dużo pisze i przykładowo @LeweBiodroSmoka czy @Lucas zawsze znajda powód ucięcia głosów czy W. Każdy sieje i każdy zbiera plony ale serio czuje ze czasem mi się dostaje nie za skład tylko za ( czasem bezsensowne) zbyt częste wpisy. Kiedyś zrobiłem sobie taka tabele porównania średnich przychylności głosów i tych 2 gm strasznie mi zaniża głosy. Pretensji nie mam bo z czegoś ta niechęć wynika i nie jestem bez winy ze ktoś danego stylu nie lubi. I gdzieś w podświadomości zagłosuje gorzej niż średnia ligi z czystej antypatii 

5 minut temu, BMF napisał:

Takich rzeczy też bym nie pisał.

To akurat żarcik cosugeruje słowo pochwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

a ja dalej stoje na stanowisku, ze oferta pacers była lepsza. 

To był no-brainer, jeszcze jako RFA, więc i tak zostałby w Magic, to, że to jest przedmiotem dyskusji, to XD. 

3 minuty temu, Alonzo napisał:

ale kłamał nie będę

Skoro głosujesz przeciwko komuś, bo Cię ,,wkurwia'', to po co próbujesz przekonywać do swojego zdania, skoro ktoś może głosować przeciwko Tobie po prostu dlatego, że go ,,wkurwiasz''? I nawet nie możesz mieć pretensji, bo robisz to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january wracam do tych -11mln z drugiego przykładu, które moim zdaniem powinno być skasowane, zwłaszcza że w pierwszym przykładzie kasujesz 5mln zysku. O to chodzi w resecie, że wszystko się zeruje, ale brak tu konsekwencji.

Tu trzeba dograć detale, ale system na pewno zostaje. Ja łapie pierwszy dług, mimo 80mln w dead money, odrzucam Gobertów, Ingramów i Middletonów ligi czy zrzucam Hielda nie bez powodu. Był czas myśleć wcześniej.

Jakaś dobra dusza podrzuci tu 3 lata rozliczeń Tecu? Bo z tego co pamiętam on nałapał tyle zysków przez dwa ostatnie lata, że powinien spokojnie zbilansować wszelkie wydatki.

10 minut temu, człowiek...morza napisał:

a ja dalej stoje na stanowisku, ze oferta pacers była lepsza. 

No-brainer, ale Alonzo to chciałby mieć Kendricka Nunna na 4-letnim minimalnym kontrakcie zakończonym TO

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

To był no-brainer, jeszcze jako RFA, więc i tak zostałby w Magic, to, że to jest przedmiotem dyskusji, to XD. 

Skoro głosujesz przeciwko komuś, bo Cię ,,wkurwia'', to po co próbujesz przekonywać do swojego zdania, skoro ktoś może głosować przeciwko Tobie po prostu dlatego, że go ,,wkurwiasz''? I nawet nie możesz mieć pretensji, bo robisz to samo. 

Sprecyzujmy - wqurwiłem się i zagłosowałem zgodnie z założeniem C_M czyli gracz bierze więcej kasy mając w d.. okoliczności. 

Sorry BMF, ale ta dyskusja jest bez sensu dla mnie jak znów traktujesz Knicks i Magic jak równych i równiejszych. ja wszystkie argumenty latem tłumaczyłem łopatologicznie i nie ma sensu znów do tego wracać. Podałem jasny przykład, ale widzę, że u Ciebie tylko Knicks mają patent na zniżki. :) 

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

a co ja Ci złego uczyniłem? :P

sytuacja tuckera i oubre była zgoła inna

Knicks mieli swoje argumenty za Tuckerem na niższym kontrakcie, ale Magic tak samo z Oubre. 

eot dla mnie w tej kwestii :) 

 

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

No-brainer, ale Alonzo to chciałby mieć Kendricka Nunna na 4-letnim minimalnym kontrakcie zakończonym TO

Raczej dam mu PO w ostatnim roku :) ale tak, planuję żeby z czasem przejął funkcje podstawowego rozgrywającego u mnie i grał obok Mitchella. Mam jednak jeszcze cały przyszły sezon na decyzje co do szczegółów i wysokości kontraktu. 

Kultura organizacji zobowiązuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ignazz napisał:

Ja czuje ze czasem obrywa mi się ponad innymi za to ze za dużo pisze i przykładowo @LeweBiodroSmoka czy @Lucas zawsze znajda powód ucięcia głosów czy W.

Kurcze, Iggy zamiast pisać takie żale, wszedłbyś do tematu zlotu, bo tam ludzie nie wiedzą nawet gdzie idziemy 😕

Co do głosów dla Spurs za 1T, to nie wiem czego oczekujesz, mogłem pewnie dać z 1-2 W więcej, ale generalnie tyllo Brogdon u Cb z najważniejsxych graczy gra w zespole over .500. Wiggins w 1T w miarę ok, ale to żaden gamechanger, LMA, Murray i Gay w Spurs, Bertrans w Wizards, a Monte był słaby przez większość tego okresu. Collins wypadł.

patrząc na to wszystko te 14-14 to jest w moich oczach sprawiedliwy bilans, na pewno nie jest tak, że głosuje na Cb inaczej niż na całą resztę, daj spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

Ale Ty czasem piszesz głupoty.

 

W dniu 1.09.2019 o 12:44, BMF napisał:

Cory Joseph
-Magic 28/3+1 PO
-Rockets 6/1+1 PO
-Knicks 24/3+1 PO
Głos : 1. Knicks  2. Magic 3. Rockets

Tu Tobie nie przeszkadzało, że Knicks Josephowi niższy kontrakt oferują o 4mln.. (Tucker brał też u Ciebie 4mln. mniej od Knicks niż od Wolves a Rubio 7mln. mniej od Knicks niz od Kings),  Ale Oubre za 43mln. za 2+1 PO od Pacers jest lepsze zamiast 47mln 3+1 PO od macierzystego klubu bo to już bezczelność ze strony Orlando. No nie mój Drogi - jesteś cholernie stronniczy przy Knicks. :) Zatem w tym przypadku to Ty piszesz ewidentne głupoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, te sytuacje są nieporównywalne, Oubre miał de facto do wyboru 42/3 (?) w Magic i 47/4 w Magic - Tucker czy Joseph mieli do wyboru paycut w mistrzowskim teamie, albo grę w słabszych teamach za trochę większe pieniądze. Chyba, że nie wyrównałbyś 42/3, ale wtedy oznacza to, że nie wierzysz w Oubre, i Twoja cała narracja pada.

Ale Ty tego nie zrozumiesz, bo albo nie chcesz, albo nie jesteś w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Mało profesjonalne ale doceniam szczerość. Ja czuje ze czasem obrywa mi się ponad innymi za to ze za dużo pisze i przykładowo @LeweBiodroSmoka czy @Lucas zawsze znajda powód ucięcia głosów czy W. Każdy sieje i każdy zbiera plony ale serio czuje ze czasem mi się dostaje nie za skład tylko za ( czasem bezsensowne) zbyt częste wpisy. Kiedyś zrobiłem sobie taka tabele porównania średnich przychylności głosów i tych 2 gm strasznie mi zaniża głosy. Pretensji nie mam bo z czegoś ta niechęć wynika i nie jestem bez winy ze ktoś danego stylu nie lubi. I gdzieś w podświadomości zagłosuje gorzej niż średnia ligi z czystej antypatii 

Naprawdę nigdy nie kierowałem się przy głosach względem sympatii do danego GM. Może inaczej niż średnia ligowa oceniam Twój zespół, ale to czy Twoje posty lubię czy nie to nie ma znaczenia. 

Zresztą potrafiłem w tej grze bronić zespołów i stawiać po różnych stronach, bo relacje czy sympatia do danego GM nie ma znaczenia. Zresztą jako członek Spółdzielni wczoraj dość ostro pisałem o Drummondzie, żeby daleko nie szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Owszem, te sytuacje są nieporównywalne, Oubre miał de facto do wyboru 42/3 (?) w Magic i 47/4 w Magic - Tucker czy Joseph mieli do wyboru paycut w mistrzowskim teamie, albo grę w słabszych teamach za trochę większe pieniądze. Chyba, że nie wyrównałbyś 42/3, ale wtedy oznacza to, że nie wierzysz w Oubre, i Twoja cała narracja pada.

Ale Ty tego nie zrozumiesz, bo albo nie chcesz, albo nie jesteś w stanie.

A czy Ty przyjmujesz do wiadomości, że inny klub niż Knicks tez się może dogadać z graczem i to ze swoim graczem? Piszemy w idealnym do tego temacie - klub mógł przedstawić Oubre plan na przyszłość - jeżeli weźmie nieco niższy kontrakt, to buduja drużynę na lata, jeżeli będzie chciał maksymalna kasę, którą może wydoić, to klub go w dłuższej perspektywie nie będzie w stanie utrzymać. 

Nie obrażaj się za parafrazę - bo bardzo Ciebie szanuję, ale - Ale Ty tego nie zrozumiesz, bo albo nie chcesz, albo nie jesteś w stanie.

Nie po to gram w BeGM żeby budować drużynę na rok, czy dwa. 

Knicks to aktualny mistrz, ale moi Magic to drużyna przyszłości i Magic nie chcą rozsprzedawać drużyny, bo Kelly chce pare złociszy więcej i jest na tyle tępy, ze później będzie latał od klubu do klubu, jak u nas ponad połowa graczy. I to z powodu kwot dla których wg Ciebie Joseph, Tucker u Rubio chcieli brać zniżki od Knicks. Jeżeli będzie tak dobry, jak zakłada, to dostanie odpowiednią kasę o rok później, ale.. w między czasie nie straci na 3 kolejne przeprowadzki i jego team będzie już być może contenderem na lata, a to wiąże się z kolejnymi bonusami. 

Wszystko to opisywałem latem. U mnie gra w pierwszej piątce, a gdzie by grał obok Bartona - którego Ronnie słusznie w opisie nazwał swoim najlepszym graczem w 1T? 

Musisz przyjąć do wiadomości, że inna narracja niż Twoja również może być słuszna. Jako, ze mam długofalowe plany dla swoich graczy to z czasem z chęcią wyliczę jak na tym dealu wyszedł Oubre - a wg mnie wyszedł bez porównania lepiej, bo u mnie nie jest workiem z kartoflami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Sorry BMF, ale ta dyskusja jest bez sensu dla mnie jak znów traktujesz Knicks i Magic jak równych i równiejszych.

No wiesz z jednej strony był mistrz, a z drugiej 1st round exit, więc jeśli ktoś powinien mieć zniżki to mistrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

No wiesz z jednej strony był mistrz, a z drugiej 1st round exit, więc jeśli ktoś powinien mieć zniżki to mistrz. 

ja bym tego nie rozważał nawet pod kątem siłī drużyny, ale po prostu tego, że oubre był zastrzeżony i magic mieli możliwość wyrównania.

rok wcześniej w zbliżonej sytuacji richardson odrzucił ofertę 76ers, mimo że różnica w umowach była dużo mniejsza, niż w sytuacji oubre.

z niewiadomych przyczyn Alonzo  (bo to, że ta orgnaizacja ma c***a wspolnego z kulturą to juz chyba wszyscy wiemy) wzbudza najwyrażniej litość u innych gmów (via oubre, czy ravyon tucker two-way ostatnie okienko).

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

A czy Ty przyjmujesz do wiadomości, że inny klub niż Knicks tez się może dogadać z graczem i to ze swoim graczem?

No mógł. Przecież Ty tamto głosowanie wygrałeś. 

Ale jak twierdzisz, że sytuacja 23-letniego RFA z borderline 2nd round PO teamu (po 1st rd exit) jest taka sama jak 34-letniego FA weterana z mistrzowskiego teamu - to są bzdury, nie ma tutaj ŻADNEJ analogii. 

Jak ktoś uważa, że Oubre - który specjalnie wziął 30/2 w realu zamiast dłuższej umowy, bo uważa, że jest wart dużo więcej - wziąłby u nas dłuższą umowę za mniejszą kasę, to nic mi do tego, na tym polega nasz system, że głosuje 30 osób, aczkolwiek głęboko się z tym nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.