Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, cvbe napisał:

No... w sumie Cavs aspirują w przyszłym roku do bycia zespołem mocnego środka z ambicjami na zaskoczenia (typu Hornets Flubera) ale jeśli to zaskoczenie się nie uda to średnio się to opyla... :P

Zostaw ten mocny srodek w spokoju, tam juz nie ma miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Eld napisał:

Reset nie wchodzi w rolę ale @january na cito coś rzeba polrawić.

+1 

przecież jak zostanie ten system to za rok dobre teamy będą musiały być zaorane bo będą jakieś grosze na minusie :P a jak ktoś będzie na plusie to będzie zbierał dobrych grajków i jeszcze będzie mu trzeba dopłacać do tego :D 

I jakby January na początku napisał jak to jest rozumiane, to ludzie inaczej dysponowaliby hajsem, a zamist tego w regulaminie był zapis który można było w dwojaki sposób interpretować ;) 

W sumie odnoszę wrazenie ze poza Januarym to chyba nikt nie zrozumiał tego rozliczenia :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

W sumie odnoszę wrazenie ze poza Januarym to chyba nikt nie zrozumiał tego rozliczenia :P 

Właśnie dlatego unikam podatku jak ognia i tak walczyłem o taki, a nie inny kontrakt latem m.in. dla Oubre żeby to miało ręce i nogi. :) Może teraz mój argument o adekwatnym dla roli gracza kontrakcie będzie zrozumiały. :) 

Jestem zdania że często przepłacamy graczy licytując się. W rl NBA tylko nieliczne teamy maja problemy z podatkiem, a u nas pompujemy na maxa. Jestem za tym, żeby nic nie zmieniać, to może wtedy po zimnym prysznicu dla kilu GMów uregulują nam się finanse na jakieś normalne kontrakty. Qcin jako szachista powinieneś to rozumieć - nie ma czegoś takiego jak darmowy pion :P 

To że wszyscy graja albo o mistrzostwo, albo tankują - tez jest głupie i nierealne - tak jeszcze tylko dodam. 

To nie pińset pluz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo nie mogę się zgodzić, tutaj dojdziemy do absurdalnej sytuacji gdzie tacy Wizards za rok będą musieli spuścić Duranta za capspace :D 

Ja oczywiście jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzyletni w takiej formie jak został opisany (po 2 latach i 8 miesiącach trwania) jest durny- jak to miało od razu tak wyglądać to czemu nie zostało to opisane wcześniej w takiej formie? 
Dla mnie będzie to krzywdzące dla realizmu i sprawi ze bogaci będą się dalej bogacić a biedni będą biedniejsi- jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzeba urealnić, bo jak będziemy to robić wedle tego co zostało dopiero teraz wyjaśnione to 76ers czy Wizards zamiast przejść modernizacje, będą musieli być zaorani za rok, a to chyba nie o to chodziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Alonzo nie mogę się zgodzić, tutaj dojdziemy do absurdalnej sytuacji gdzie tacy Wizards za rok będą musieli spuścić Duranta za capspace :D 

No przeciez ja i jasiek od kilku miesiecy zwracamy uwage ze tak to sie skonczy a o tym ze trzylatka bedzie co roku to juz tu wiele razy bylo wspominane i nie wiem skad to zaskoczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qcin_69 napisał:

Alonzo nie mogę się zgodzić, tutaj dojdziemy do absurdalnej sytuacji gdzie tacy Wizards za rok będą musieli spuścić Duranta za capspace :D 

Ja oczywiście jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzyletni w takiej formie jak został opisany (po 2 latach i 8 miesiącach trwania) jest durny- jak to miało od razu tak wyglądać to czemu nie zostało to opisane wcześniej w takiej formie? 
Dla mnie będzie to krzywdzące dla realizmu i sprawi ze bogaci będą się dalej bogacić a biedni będą biedniejsi- jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzeba urealnić, bo jak będziemy to robić wedle tego co zostało dopiero teraz wyjaśnione to 76ers czy Wizards zamiast przejść modernizacje, będą musieli być zaorani za rok, a to chyba nie o to chodziło 

Ale z drugiej strony jest to wyrównywanie szans ... dobrym przykładem jest philly. 
Tecu nieugięty odmawia jakichkolwiek rozmów na temat wymian które może i osłabia potencjał sportowy ale pozwoli odpuścić trochę ciśnienia finansowego. Tymczasem salary za rok jakieś ponad 150.000.000 i od razu widać ze to za drogi zespół. Rok temu odchodziłem spurs. W tym przewidując kłopoty finansowe oddałem Millsapa i postanowiłem wycofać się z projektu Jaamal 170.000.000 Murray. 
Oba ruchy były mocno krytykowane. 
jezeli teraz będziemy to zmieniali bo inni się nie wyrobili finansowo to na pewno będzie wakat na stanowisku gm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Qcin_69 napisał:

 

I jakby January na początku napisał jak to jest rozumiane, to ludzie inaczej dysponowaliby hajsem, a zamist tego w regulaminie był zapis który można było w dwojaki sposób interpretować ;) 

W sumie odnoszę wrazenie ze poza Januarym to chyba nikt nie zrozumiał tego rozliczenia :P 

No wydaje mi sie ze sporo teamow zwracalo na to uwage. Czemu hornets wywalili 2020 1st roundera i wszystkie picki w 2 rundzie? Przeciez po to zeby nie byc na minusie w trzylatce. Czemu cavs sie tlukli o playoffs rok temu? Jak tylko @cvbe wszedl do gry to mu zrobilem caly wyklad o tym jak wazne sa finanse i tlumaczylem co musi przeliczyc zeby nie udupic cavs. 

Aczkolwiek spodziewalem sie ze w okolicach pierwszego rozliczenia zaczna sie placze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym w takim razie polega reset?

19 godzin temu, Tecu napisał:

Ja trzylatki rozumiem tak, że po 3 latach rozpoczynam zupełnie nową trzylatkę. 

10.52 Rozliczeniowy wyjątek Ekipa, która jest na plusie po owym trzyletnim okresie, bądź co najwyżej na 10%SC na minusie (SC następnego sezonu) ma prawo do zastosowania resetu - licznik zaczyna nabijać się od nowa.

bo ja to rozumiem ogolnie tak, że mamy te okresy 3-letnie czyli dajmy na to 17/18+18/19+19/20, i kolejny to 18/19+19/20+20/21

i dajmy na to, jeśli, po tym drugim okresie będę na "+" bądź maks. -10 %SC, to mogę zastosować reset i moj następny okres rozliczeniowy to 21/22+22/23+23/24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

na czym w takim razie polega reset?

bo ja to rozumiem ogolnie tak, że mamy te okresy 3-letnie czyli dajmy na to 17/18+18/19+19/20, i kolejny to 18/19+19/20+20/21

i dajmy na to, jeśli, po tym drugim okresie będę na "+" bądź maks. -10 %SC, to mogę zastosować reset i moj następny okres rozliczeniowy to 21/22+22/23+23/24

No dokładnie tak samo to rozumiałem :D przecież w zasadzie tak jest napisane w regulaminie, a ten wykład Januarego całkowicie zmienia to co jest tam napisane :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qcin_69 napisał:

Alonzo nie mogę się zgodzić, tutaj dojdziemy do absurdalnej sytuacji gdzie tacy Wizards za rok będą musieli spuścić Duranta za capspace :D 

Ja oczywiście jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzyletni w takiej formie jak został opisany (po 2 latach i 8 miesiącach trwania) jest durny- jak to miało od razu tak wyglądać to czemu nie zostało to opisane wcześniej w takiej formie? 
Dla mnie będzie to krzywdzące dla realizmu i sprawi ze bogaci będą się dalej bogacić a biedni będą biedniejsi- jestem za utrzymaniem kar, ale ten system trzeba urealnić, bo jak będziemy to robić wedle tego co zostało dopiero teraz wyjaśnione to 76ers czy Wizards zamiast przejść modernizacje, będą musieli być zaorani za rok, a to chyba nie o to chodziło 

Tylko widzisz - wtedy nam wyjdzie jakaś forma roto bez konsekwencji tak naprawdę. A urok naszej gry polega na tym, że jesteśmy GMami i planujemy długofalowo. Przykład - Twój Lillard - Ashigaru musiał go oddać z konkretnego powodu. U nas potrzebna jest stabilizacja wśród GMów. Dla mnie nasza gra to nic innego, niz długa partia szachów oparta na naszej koszykarskiej wiedzy - stąd u mnie tylu młodych graczy na draftowskich umowach. 

U nas gracze nie biorą zniżek od swoich klubów, każdy lepszy gracz chce maxa, mało kto bierze TO, a każdy woli minimum + PO. Uważam, że takie rzeczy się powinny u nas unormować po pierwszej takiej teorii szokowej. 

Dostaliśmy 3 pierwsze sezony gry na nauczenie się jak ogarnąć finanse. Sam system 3-letni jest ok, bo pozwala na poślizg w jednym sezonie i zawsze są te 2 lata na wyprostowanie tego. Przykładowo teraz BMF, czy Ashigaru czyszczą sobie finanse. 

Na samym początku oddałem Tobie 1st pick z Noelem również mając tego świadomość.

Oddanie do Suns jeszcze Bogutowi drugiego 1st picku za te swapy z Bostonem to były godziny analiz z mojej strony. 

Przyznam uczciwie, że teraz odpuszczanie tym, którzy do finansów u nas podchodzili beztrosko byłoby niesprawiedliwe względem tych GMów lepiej zorganizowanych i budujących teamów w oparciu o to. Nasi Knicks też sobie nie będą tak zbyt długo beztrosko hasać - spójrz na Golden St. które teraz musi się przebudowywać.

LeBron w realu zaorał finansowo (pomimo mistrzostw i finałów) 2 teamy - Miami i Cleveland, które ileś lat z tego wychodziły. Ciekawi mnie jak to będzie z rl Lakers. Dlatego u nas Jasiek tak bardzo pilnuje też - i słusznie - finansów unikając podatku i pisząc jak ceni Russella, czy swoich młodych graczy - wynika to z ich niskich kontraktów przede wszystkim, co w długofalowej perspektywie jest właśnie kluczowe. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał:

Nasi Knicks też sobie nie będą tak zbyt długo beztrosko hasać - spójrz na Golden St. które teraz musi się przebudowywać.

Ty się tam o Knicks nie martw.

A co do znizek, to nie przypominam sobie, ażebyś popierał mnie w dążeniach do minimalnych obcinek pensji w przypadku drużyny, która powinna mieć ku temu największe uprawnienie, czyt. mistrz NBA. Było wręcz skrajnie przeciwnie .

Także standardzik u Ciebie, jedno mówione, co innego robione 🤣🤣🤣

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, człowiek...morza napisał:

na czym w takim razie polega reset?

bo ja to rozumiem ogolnie tak, że mamy te okresy 3-letnie czyli dajmy na to 17/18+18/19+19/20, i kolejny to 18/19+19/20+20/21

i dajmy na to, jeśli, po tym drugim okresie będę na "+" bądź maks. -10 %SC, to mogę zastosować reset i moj następny okres rozliczeniowy to 21/22+22/23+23/24

 

8 minut temu, Qcin_69 napisał:

No dokładnie tak samo to rozumiałem :D przecież w zasadzie tak jest napisane w regulaminie, a ten wykład Januarego całkowicie zmienia to co jest tam napisane :P 

Reset pozwala Ci przedłużyć sobie okienko na mistrzostwo, czyli jak np. 

jesteś +20, -10, -15, to gdybyś nie zastosował resetu, to miałbyś -25 na liczniku, a masz 0. Ale i tak będziesz rozliczany za rok z bilansem 0 zamiast -25 po 2 poprzednich sezonach.

Reset stosujesz po sezonie, który kończysz z bilansem -15. Dzięki temu Twój bilans po 2 latach wynosi 0, a nie -25 milionów. Na tym polega reset. Usunąłeś 25 milionów długu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Reset stosujesz po sezonie, który kończysz z bilansem -15. Dzięki temu Twój bilans po 2 latach wynosi 0, a nie -25 milionów. Na tym polega reset. Usunąłeś 25 milionów długu.

a co jeśli w kolejnym sezonie będę znów poniżej -10 % SC. Mogę znów zastosować reset i tak w nieskonczonosc po kazdym sezonie? :D

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, człowiek...morza napisał:

Ty się tam o Knicks nie martw.

A co do znizek, to nie przypominam sobie, ażebyś popierał mnie w dążeniach do minimalnych obcinek pensji w przypadku drużyny, która powinna mieć ku temu największe uprawnienie, czyt. mistrz NBA. Było wręcz skrajnie przeciwnie .

Także standardzik u Ciebie, jedno mówione, co innego robione 🤣🤣🤣

Podkreślałem to ze u nas jest dziwna zasada naciągania konkurencji na wyższe koszty. Tak dla samego poprawienia swojej pozycji. Przy równych czy nawet ciut niższych kwotach gwiazd graczom nie opłaca się przenosić gdy np maja rodziny bogate rezydencje a dzieciaki w szkole. Każda wyprowadzka to w kwestiach pozasportowych kłopot. Stad wnioskowałem o zmianę tego naciągactwo. Taki przykładowy Klay za pare milionów więcej raczej nie zmieni otoczenia gdy zainkasował potężny czek. Ja sam miałem powiedziane dwa lata temu żeby dołożyć lma 2 mln i po kłopocie z kwotowaniem vs nasze Bucks. Tymczasem życiowo większość graczy woli spokojnie siedzieć u siebie. Jest 10 przypadków wymuszeń na 450 zawodników co rok max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Ty się tam o Knicks nie martw.

A co do znizek, to nie przypominam sobie, ażebyś popierał mnie w dążeniach do minimalnych obcinek pensji w przypadku drużyny, która powinna mieć ku temu największe uprawnienie, czyt. mistrz NBA. Było wręcz skrajnie przeciwnie .

Także standardzik u Ciebie, jedno mówione, co innego robione 🤣🤣🤣

Jako, że już się trochę znamy, to spodziewałem się tego argumentu z Twojej strony :) 

Chciałem glosować za Tuckerem w Knicks, ale po tym, jak wyśmiałeś moje argumenty o kontrakcie Oubre w Magic wqurwiłem się na maxa w ten letni dzień - najbardziej odkąd gram w BeGM i dostosowałem się do Twojej argumentacji :) Mam nadzieję, że w kolejnych sezonach mojej gry będziesz umiał już inaczej spojrzeć na mój team - tam gdzie się spieramy - spoko, ale każdy ma jasną wizję zespołu i miło by było gdybyś zaczął szanować moją. Jeżeli Oubre potwierdzi swoją grą sportowy poziom, to nie będę miał problemu z sypnięciem mu kasy. Nawiasem mówiąc Barton ma w Indianie całkiem fajny sezon, a Ronie obiecał posadzenie go na ławce dla Oubre. Ciekawe jakby to teraz wyglądało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Podkreślałem to ze u nas jest dziwna zasada naciągania konkurencji na wyższe koszty. Tak dla samego poprawienia swojej pozycji. Przy równych czy nawet ciut niższych kwotach gwiazd graczom nie opłaca się przenosić gdy np maja rodziny bogate rezydencje a dzieciaki w szkole. Każda wyprowadzka to w kwestiach pozasportowych kłopot. Stad wnioskowałem o zmianę tego naciągactwo. Taki przykładowy Klay za pare milionów więcej raczej nie zmieni otoczenia gdy zainkasował potężny czek. Ja sam miałem powiedziane dwa lata temu żeby dołożyć lma 2 mln i po kłopocie z kwotowaniem vs nasze Bucks. Tymczasem życiowo większość graczy woli spokojnie siedzieć u siebie. Jest 10 przypadków wymuszeń na 450 zawodników co rok max. 

też nie przypominam sobie, bym miał twój miecz, gdy ten wątek podnosiłem. 

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Chciałem glosować za Tuckerem w Knicks, ale po tym, jak wyśmiałeś moje argumenty o kontrakcie Oubre w Magic wqurwiłem się na maxa w ten letni dzień - najbardziej odkąd gram w BeGM 

Gratuluję podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

też nie przypominam sobie, bym miał twój miecz, gdy ten wątek podnosiłem. 

To ze w pewnych kwestiach jesteśmy zgodni nie znaczy ze od razu sięgnę do pochwy ))))). Będziesz milszy to i dostaniesz więcej wsparcia. Ta gra jest tez relacyjną rozgrywka. Myśle ze relacje sympatie i antypatie gm w rl są podobne. Stad Gasol w Lakers kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.