Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to w ogóke tego nie kumam.

@january Ty to wymyśliłeś i to będzie Twija brocha w liczeniu tego.

Był byś tak dobrym kolegą i policzyć to dla mnie uwzględniając aktualną pozycję w tabeli i wynik finanansowy po dwóch latach? Będę wszięczny a i mnie przydało by się ro zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

3.2 Opcja druga: GS w tym sezonie są na minusie, ale mieszczą się w progu możliwości wrzucenia resetu, powiedzmy są po trzech latach -11mln. Wrzucają reset, wiedząc że w innym przypadku nie tylko mają lekki hardcap  na '20, ale koszmarny wynik po 2 sezonach (ponad -40 mln) na następną trzylatkę. Dostają hardcap (zakładając luxury tax na poziomi 139mln) w wysokości 133,5 mln w sezonie 20/21 (139 - 1/2* 11). Do następnej trzylatki (19-21) podchodzą z bilansem finansowym: 0 ('19)/ -11 ('20) / X -to co zrobią w przyszłym sezonie ('21).

 

 

Czyli jeśli GSW nie zejdą poniżej 120 melonów w Salary za ten sezon, to musza dać odejść Stefanowi (bo tak bardzo go szanują ofc) żeby miał szanse powalczyć jeszcze o tytuł. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzylatki rozumiem tak, że po 3 latach rozpoczynam zupełnie nową trzylatkę. 

10.52 Rozliczeniowy wyjątek Ekipa, która jest na plusie po owym trzyletnim okresie, bądź co najwyżej na 10%SC na minusie (SC następnego sezonu) ma prawo do zastosowania resetu - licznik zaczyna nabijać się od nowa.

 

Ja to rozumiem, że po sezonach 17/18, 18/19, 19/20 jak skończę na plusie czy na lekkim minusie to robię reset i zaczynam z zerem a na następną trzylatkę wliczają się kolejne sezony, czyli 20/21,21/22, 22/23 i po tych sezonach następuje kolejne rozliczenie. Logiczne wnioski z regulaminu i ze znaczenia słowa trzylatka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tecu napisał:

Ja trzylatki rozumiem tak, że po 3 latach rozpoczynam zupełnie nową trzylatkę. 

10.52 Rozliczeniowy wyjątek Ekipa, która jest na plusie po owym trzyletnim okresie, bądź co najwyżej na 10%SC na minusie (SC następnego sezonu) ma prawo do zastosowania resetu - licznik zaczyna nabijać się od nowa.

 

Ja to rozumiem, że po sezonach 17/18, 18/19, 19/20 jak skończę na plusie czy na lekkim minusie to robię reset i zaczynam z zerem a na następną trzylatkę wliczają się kolejne sezony, czyli 20/21,21/22, 22/23 i po tych sezonach następuje kolejne rozliczenie. Logiczne wnioski z regulaminu i ze znaczenia słowa trzylatka. 

ja tak samo

Cytat

licznik zaczyna nabijać się od nowa. 

 

na co wskazuje jednoznacznie ten cytat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

Nie przed 3T jak macie 100 wymian dogadanych. No, ale bilans za 2 poprzednie sezony masz, ile wydajesz to sam wiesz, gdzie skończysz (17-20, PO, czy 21-30) nie wiesz, ale wiesz jakie są za to przychody jak coś.

Trzy latki rozumiem i wiem, że mi się nie będzie opłacało skorzystać z resetu bo największa strata przypadła na I okres trzylatki.

Chodzi mi aby w prostym języku ( wzorze ) wyjaśnić mi:

  • jaki hard cap i na jak długo będę miał jeśli skończę 21-30 przy tym, że na pewno nie przekroczę 109,1M ( salary )
  • lub jaki hard cap i na jak długo będę miał jeśli skończę w 17-20, również nie przekraczając 109,1M. 

Dochody za poszczególne pozycje są mi doskonale znane. Wszak sam je wpisywałem w zakładce "bilans finansowy ekip".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie nie jest niestety jasno napisane i nic nie zostało wyrwane z kontekstu

mi to akurat kompletnie nie robi jako knicks, ale nie zdziwie sie, jak paru druzynom zrobi to mocno pod gorke. jesli takowe sa, no to temat do dyskusji co z tym fantem zrobic.

to zaden atak w kierunku do Ciebie January jak cos, ale to co napisales nie oddaje tego co miales na mysli i tyle

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to odbierałem jako kompletny reset i elo, wracamy za 3 lata

co do realizmu, to ja mam wyjebane, ale irl to jednak nowy GM nie jest raczej rozliczany za grzechy poprzednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no Ziomy, nie po to się od roku gimnastykuję, żeby mieć jak najwyższy hardcap po walce o Misia Cavs przed moją kadencją, żeby teraz to olać :D Ja resetu nie zastosuję bo to w pierwszym roku jest tylko ta dramatyczna strata finansowa a dwa kolejne już spoko, ale z hardcapem będę musiał sobie radzić wszystkimi sposobami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polishllama69 napisał:

ja to odbierałem jako kompletny reset i elo, wracamy za 3 lata

co do realizmu, to ja mam wyjebane, ale irl to jednak nowy GM nie jest raczej rozliczany za grzechy poprzednich

Nie da się tak, bo konsekwencje muszą jakieś być. Dużo GMów podejmowało decyzje pod wpływem właśnie finansów. Nie wchodzi to w rolę, ale @january coś tu musi zostać zmienione póki mamy czas.

Może coś tego typu:

Wyniki finansowe z 17/18+18/19+19/20 gdzie bazowym odnośnikiem było by salary cap.

  • W 17/18 mieliśmy 99M salary i 119M tax
  • W 18/19 mieliśmy 101,8M i 123,7M tax
  • W 19/20 mamy 109,1 i 132,6M tax

Base salary cap za te trzy lata to na okrągło 310M

Base tax level to na okrągło 375M.

Po trzech latach liczymy kto ile zarobił czy stracił.

I na tej podstawie przyznawać kary, hard capy, resety, bankructwa bo nie może być tak, że ktoś trzy razy odpadnie w pierwszej rundzie, a przez trzy lata wydawał sobie po 140M i nic go za to nie spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego. Mamy karać za to ze ktoś zamiast dołącza do polaryzacji ligii Mistrz lub Tank gra o wynik środka. 
wprost przeciwnie. Mamy niedobór zespołów środka których w nba jest najwiecej. 

Nasza liga na prawdę dziwnie się podzieliła a twoje korekty by to pogłębiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lucas napisał:

Dokładnie u nas jest za dużo sytuacji 0-1, mistrz lub tank.

mysle, ze przesadzacie.

w tym sezone akurat doszlo paru sredniakow.

Contanderow tez macie raczej normalna liczbe (lakers, knicks, bucks+paru aspirujących).

Problemem ewentualnie jest to, ze CI tankerzy są na maksa słabi. Tu na przykład nie rozumiem, czemu na wolnej agenturze nie ściągnęli jakiś normalnych rolesow, ktorzy i tak sporotwo by ich raczej nie podniesli, a z czasem możnaby ich fajnie wymienic (Ashigaru jedynie chyba podjął taką próbę). 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli dobrze ze podjęliśmy rozmowe na temat tego systemu (szkoda ze tak późno btw) - bo ja rozumiałem te okresy trzyletnie dokładnie tak samo jak @Tecu @człowiek...morza czy @polishllama69 ale wolałem dopytać bo nie rozumiałem zupełnie sensu istnienia resetu przy takim pojmowaniu trzylatek :P 

Ogolnie uważam ze ten system trochę ssie jednak, a najgorzej w stosunku do realności będzie to wyglądać jeśli zespół X będzie miał np. -2mln po 3letnim rozliczeniu choć np. zagra w 2 rundzie/finale konferencji- no jaki to ma związek z realizmem by mu wtedy hardcap narzucać? 
Temat jest do mocnej dyskusji widzę, bo tam jak zostało to napisane bez żadnych wyjaśnień to wnioskuje ze więcej osób wprowadziło w błąd niż myślałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Dlaczego. Mamy karać za to ze ktoś zamiast dołącza do polaryzacji ligii Mistrz lub Tank gra o wynik środka. 
wprost przeciwnie. Mamy niedobór zespołów środka których w nba jest najwiecej. 

Nasza liga na prawdę dziwnie się podzieliła a twoje korekty by to pogłębiło. 

też się dziwię, a uczestniczyłem w projekcie. Tak na prawdę reset gówno daje. Bardzo dziwny jest ten system 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.