Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Taka propozycja jeżeli chodzi o FA, RFA, ewentualnie Team Option TO i Player Option PO.

 

Trochę chaotyczna, bo jestem na wyjeździe, dziecko śpi, żona przysypia i marudzi, że świecę laptopem, więc mało czasu mam :smile:

FA - w oznaczonym terminie na podpisywanie FA proponuję zrobić coś takiego - licytacja.

Od razu zaznaczam, że godziny, dni są tylko przykładowe, to nie jest clue sprawy.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś FA, zakłada temat w tytule z imieniem i nazwiskiem tego FA.

Proponuje jakąś ofertę, przykładowo 10/2 drugi rok team option

Inni zainteresowani mają max 24h na to by dołączyć do licytacji, jeżeli nie zaczeli licytować w ciągu 24h od momentu założenia tematu to już nie mogą dołączyć. Po 24h jeżeli nikt z licytujących nie złożył oferty po przykładowo 8h od ostatniej oferty to zostaje ona przyjęta przez tego gracza.

Proponuję także mały bonus aktualnej drużynie dać. Manowicie mogą oni przebijać ofertę o symbolicznego 1$ lub inną symboliczną kwotę a inne drużyny muszą przebijać o przykładowo 10%. Dodatkowym punktem byłoby przebicie o lata lub z Team option na fully guaranted.

Przykładowo.

Proponuję koszykarzowi x, który gra w mojej drużynie  kontrakt 10/2 z TO

Gracz X przebija ofertę dając 10/2 bez TO

GraczY przebija dając 11/2

Gracz Z przebija dając 16,5/3 z TO

Tylko Ci gracze złożyli oferty w 24h i mogą kontynuować przebijanie.

Przebijam ofertę gracza Z korzystając z przywileju jego dotychczasowego posiadania i daję 16,5/ z TO

Gracz X przebija i daje 16,5/3 bez TO

Gracz Z przebija i daje 18/3

Przez 8h od jego oferty nikt nie przebijał, gracz Z otrzymuje tego koszykarza.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by przebijać o więcej niż 10% (może to być inny procent) by zniechęcić przeciwnika. Chciałem tylko pokazać mechanizm.

Dodatkowo każdy z licytujących w poście z ofertą - ma obowiązek podać aktualną ilość kasy, którą może przeznaczyć na podpisywanie FA i jeżeli licytuje równocześnie innego gracza to też to podać. Chodzi o to by nie było pomyłek i licytowania bez sensu.

Z RFA tak samo, ale nie licytuje aktualny posiadacz gracza, ale po skończonej licytacji może go wyrównać dając ten sam kontrakt co ktoś wylicytował-  kwestia tego czy tak jak NBA 3 dni na to, czy jednak szybciej.

Można też wprowadzić Player Option jako coś lepszego od Fully guaranted, ale ja nie mam pojęcia jak mielibyśmy rozstrzygać czy gracz skorzysta z wypowiedzenia umowy czy nie. Chyba, że po prostu do jakiegoś terminu musi się zgłosić gracz, który w temacie

Player option koszykarz x od razu da umowę wyższą o przykładowo 20% od aktualnej pensji koszykarza x i zacznie w ten sposób licytację tak jak FA. To też jest jakiś pomysł.

Rynek weryfikuje.

Jak pomysł? Proszę o komentarze, albo wyrzucamy do śmieci. W razie czego odpowiem na pytania, jeżeli niejasności, w miarę możliwości czasowych - jestem na nartach :smile: 

Systemik wymyśliłem sam, także możliwe, że są w moim rozumowaniu dziury logiczne i nie da się tego wdrożyć.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja jeżeli chodzi o FA, RFA, ewentualnie Team Option TO i Player Option PO.

 

Trochę chaotyczna, bo jestem na wyjeździe, dziecko śpi, żona przysypia i marudzi, że świecę laptopem, więc mało czasu mam :smile:

FA - w oznaczonym terminie na podpisywanie FA proponuję zrobić coś takiego - licytacja.

Od razu zaznaczam, że godziny, dni są tylko przykładowe, to nie jest clue sprawy.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś FA, zakłada temat w tytule z imieniem i nazwiskiem tego FA.

Proponuje jakąś ofertę, przykładowo 10/2 drugi rok team option

Inni zainteresowani mają max 24h na to by dołączyć do licytacji, jeżeli nie zaczeli licytować w ciągu 24h od momentu założenia tematu to już nie mogą dołączyć. Po 24h jeżeli nikt z licytujących nie złożył oferty po przykładowo 8h od ostatniej oferty to zostaje ona przyjęta przez tego gracza.

Proponuję także mały bonus aktualnej drużynie dać. Manowicie mogą oni przebijać ofertę o symbolicznego 1$ lub inną symboliczną kwotę a inne drużyny muszą przebijać o przykładowo 10%. Dodatkowym punktem byłoby przebicie o lata lub z Team option na fully guaranted.

Przykładowo.

Proponuję koszykarzowi x, który gra w mojej drużynie  kontrakt 10/2 z TO

Gracz X przebija ofertę dając 10/2 bez TO

GraczY przebija dając 11/2

Gracz Z przebija dając 16,5/3 z TO

Tylko Ci gracze złożyli oferty w 24h i mogą kontynuować przebijanie.

Przebijam ofertę gracza Z korzystając z przywileju jego dotychczasowego posiadania i daję 16,5/ z TO

Gracz X przebija i daje 16,5/3 bez TO

Gracz Z przebija i daje 18/3

Przez 8h od jego oferty nikt nie przebijał, gracz Z otrzymuje tego koszykarza.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by przebijać o więcej niż 10% (może to być inny procent) by zniechęcić przeciwnika. Chciałem tylko pokazać mechanizm.

Dodatkowo każdy z licytujących w poście z ofertą - ma obowiązek podać aktualną ilość kasy, którą może przeznaczyć na podpisywanie FA i jeżeli licytuje równocześnie innego gracza to też to podać. Chodzi o to by nie było pomyłek i licytowania bez sensu.

Z RFA tak samo, ale nie licytuje aktualny posiadacz gracza, ale po skończonej licytacji może go wyrównać dając ten sam kontrakt co ktoś wylicytował-  kwestia tego czy tak jak NBA 3 dni na to, czy jednak szybciej.

Można też wprowadzić Player Option jako coś lepszego od Fully guaranted, ale ja nie mam pojęcia jak mielibyśmy rozstrzygać czy gracz skorzysta z wypowiedzenia umowy czy nie. Chyba, że po prostu do jakiegoś terminu musi się zgłosić gracz, który w temacie

Player option koszykarz x od razu da umowę wyższą o przykładowo 20% od aktualnej pensji koszykarza x i zacznie w ten sposób licytację tak jak FA. To też jest jakiś pomysł.

Rynek weryfikuje.

Jak pomysł? Proszę o komentarze, albo wyrzucamy do śmieci. W razie czego odpowiem na pytania, jeżeli niejasności, w miarę możliwości czasowych - jestem na nartach 

Systemik wymyśliłem sam, także możliwe, że są w moim rozumowaniu dziury logiczne i nie da się tego wdrożyć.

Pozdrawiam 

 

Ciekawy pomysł ;) problemem może być dyspozycyjność GM-ów, bo nie każdy z tego co widzę jest codziennie na forum i musielibyśmy ustalić jakiś termin na takie rzeczy.

 

Podoba mi się idea licytacji, ale nie do końca odzwierciedla grę - są zawodnicy, którzy wolą wziąć mniejszą kasę i grać o pierścień (West, Pachulia, itd) i są zawodnicy, którzy nie chcą np. zostać w swoich drużynach, bo widzą, że inne składy są bardziej perspektywiczne lub lubią się z kimś z tamtej drużyny.

 

Pomysł jest naprawdę bardzo ciekawy, ale uważam, że trochę by go trzeba było zmodyfikować ;)

 

Mam takie luźne myśli; sorki, trochę się kupy to nie trzyma:

 

1) Odnośnie teraz: Jeśli np. potrzebuję super PG i mam miejsce na 2 maxy i dam maxa np. Curry'emu i Holiday'owi i wygrałbym Curry'ego i nie chcę już Holiday'a, to czy mogę go nadal zdobyć? W sensie jakby nikt mu nie zaoferował kontraktu, to byłby automatycznie mój? A jak by ktoś walczył, ale dał sporo mniejszą kasę, to też? Bo jak już bym miał Curry'ego, to raczej bym nie potrzebował Holiday'a :P czy wtedy pisać, że jak zdobędę tamtego, to zamiast Holiday'a, kolejnym FA, o którego walczę będzie np. Mack jako rezerwowy PG, bo Holiday'a już nie chce i płacić mu tak dużo czy raczej bym stracił swój wybór na Holiday'a i tak czy siak by był brany pod uwagę?

 

2) Może się zdarzyć tak sytuacja, że zaoferuję 3 maxy i nikt nie przyjdzie... a z topowych graczy już wszyscy będą wzięci... więc tu zdecydowanie widać, że bardziej sprawiedliwa jest licytacja (pomysł Tecu), bo mam jakby więcej szans, ale tam też bym musiał ustalić priorytety, który zawodnik pierwszy i jeśli go dostanę, to automatycznie rezygnuję z innego.

 

3) odnośnie RFA, to myślę, że taka licytacja i gra w otwarte karty powinna być ;) tu na pewno bym się skłaniał ku licytacji.

 

4) uważam, że powinniśmy głosować co do Player Option i mam nadzieję, że wszyscy nie będą patrzeć w sposób: ja go chcę, to odrzuca player option; tylko przeanalizować sytuacje i zdecydować tak jakbyśmy byli graczem. Odnośnie extensions też chcę głosowania, czy powinno być; ja byłbym za, ale o tym jeszcze potem pogadamy pewnie.

 

5) pomysł Tecu mi się podoba (już to pisałem, wiem), ale trochę bym go zmodyfikował - po pierwsze piszemy priorytety - jak ważny jest dla nas gracz, a po drugie jak ktoś składa ofertę, to jak go ktoś przebija, to najlepsze by było głosowanie, czy ta oferta jest lepsza, w sensie czy gracz A wybrałbym grę dla Warriors za 10 baniek czy dla Nets za 11? Bo samo przebijanie daje przewagę takim ekipom, które mają dużo miejsca w salary, a tak naprawdę gracz by raczej wybrał Warriors za 1 mln mniej, ale z lepszym teamem. Wiem, że to kolejne dokładanie czasu, ale tak by było chyba najsprawiedliwiej i lepiej, by to odwzorowało to, jak jest w NBA ;)

 

@january możesz zaktualizować wymiany na pierwszej stronie? bo na 9 sie zatrzymało i tak stoi ;)

 

a drużyny niech aktualizują składy; tu muszą sie postarac te ekipy, które wrzuciły zdjęcie :P bo trzeba to przepisać i zmiany odnotować.

 

Dużo do dyskusji, głosowania ;) mam nadzieję, że zdążymy przed końcem sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze brany jest pod uwagę czynnik tylko finansowy, ale ten jest mierzalny. Głosowanie graczy wprowadzi kolejny problem, stronniczość, własny interes itd. Tego nie da się uniknąć. Poza tym jak wyobrażacie sobie głosowanie na 50 cioma FA?

Gra, która zapowiada się interesująco może umrzeć przez animozje w głosowaniach - patrz veto w roto - wiem roto nie umarło, ale kilku graczy się obraziło. Chodzi mi o to by wyelimonować czynnik ludzki, bo ten jest zawodny.

Wiem, że wielu graczy wybrałoby mniejszą kasę by grać w kontenderze, w mieście swojego urodzenia itd.

Ale ma to dodatkowy plus. Zrównuje nasze szanse. Nie oszukujmy się - przy głosowaniach to przykładowo Brooklyn miało by marne szanse by ściągnąć jakiegoś FA przez najbliższe pewnie dwa lata.

Popatrzcie na to, że my aż tyle czasu możemy nie mieć i dajmy też szansę słabszym drużynom.

Można zawsze dodać jakieś bonusy w stylu mistrz może przebijać ofertę -20% a finaliści konferencji i duże rynki -10%, ale to byłobyjuż gmatwanie straszne i nie wyrównywałoby szans.

Pytanie jak bardzo chcemy by odzwierciedlić prawdziwe NBA a jak bardzo chcemy by ta gra była grywalna dla nas.

Oczywiście wszystkie zarzuty przyjmuję i dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze brany jest pod uwagę czynnik tylko finansowy, ale ten jest mierzalny. Głosowanie graczy wprowadzi kolejny problem, stronniczość, własny interes itd. Tego nie da się uniknąć. Poza tym jak wyobrażacie sobie głosowanie na 50 cioma FA?

Gra, która zapowiada się interesująco może umrzeć przez animozje w głosowaniach - patrz veto w roto - wiem roto nie umarło, ale kilku graczy się obraziło. Chodzi mi o to by wyelimonować czynnik ludzki, bo ten jest zawodny.

Wiem, że wielu graczy wybrałoby mniejszą kasę by grać w kontenderze, w mieście swojego urodzenia itd.

Ale ma to dodatkowy plus. Zrównuje nasze szanse. Nie oszukujmy się - przy głosowaniach to przykładowo Brooklyn miało by marne szanse by ściągnąć jakiegoś FA przez najbliższe pewnie dwa lata.

Popatrzcie na to, że my aż tyle czasu możemy nie mieć i dajmy też szansę słabszym drużynom.

Można zawsze dodać jakieś bonusy w stylu mistrz może przebijać ofertę -20% a finaliści konferencji i duże rynki -10%, ale to byłobyjuż gmatwanie straszne i nie wyrównywałoby szans.

Pytanie jak bardzo chcemy by odzwierciedlić prawdziwe NBA a jak bardzo chcemy by ta gra była grywalna dla nas.

Oczywiście wszystkie zarzuty przyjmuję i dziękuję za uwagi.

 

Masz rację ;) za dużo czasu by zabrało to wszystko ;) wyrównane szanse powinny być lepsze i ciekawsze ;) głosowanie i tak będzie odnośnie bilansów i czuję, że będą spore dysproporcje... uważam, że lepszym wyjściem byłby jakiś symulator meczy, ale to chyba nierealny pomysł ;) np. jakbyśmy w NBA2k ustawili takie składy + każdy by ustawił minuty i byśmy rozgrywali równolegle z NBA? czy za bardzo kombinuję? ;) za dużo zabawy? ;) algorytmy to wersja pośrednia, ale nie wiem, jakby to można zrobić ;) macie jakieś pomysły odnośnie algorytmów czy jednak głosowanie jest lepsze? bo według mnie głosowanie na play-offy jest ok, ale na sezon regularny bym dał jakiś algorytm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w ciemno z ofertami ufa lepsza. Jest ryzyko jest zabawa.

 

Rfa masz 2 dni od konca licytacji na wyrownanie oferty.

 

Podpisyywanie agentow zalatwmy w okresie 2-3 tygodni lipca by bylo z glowy.

 

Kontrowersyjne extension poddajemy pod glosoeanie.

 

Zaden bonus nie wchodzi w gre. Grajmy jak najbardziej realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy w draftowac bedziemy to tym co oficjalnie sie stanie w nba czy mozemy wziasc jakiegos hipka i liczyc np ze ktos go wezmie realnie za rok???

 
czy salary podpisanych wolnych agentow przypisujemy jaka oni realna kase dostana czy moga byc jakies ustwepstwa??

 

 

1. Pewnie możesz, ale jak pisał january jak nie będzie grał, to jesteś w plecy i być może to będzie bez sensu wybór.

 

2. Co rozumiesz pod pojęciem ustępstwa? Według mnie tyle, ile wynegocjujesz tyle masz w salary i tu się zacznie prawdziwa zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawodnik X dostaje 10 baniek w realnym zyciu wiec jeszcze raz jak to jest napisane w regulaminie to przeczytam to poraz 15 ale w skrocie wysylam propozycje do komisza za 5m, teoretycznie nikt inny nie sklada za niego oferty i klub macierzysty u nas w grze ma na niego wywalone tez to biore go za 5 baniek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze te miejsca i walka wczesniej bylo, ze 2/3 to ma byc twarda statystyka + 1/3 sztuka przekonywania userow jak to w praktyce bedzie wygladalo?

 

wyliczamy dryzuny zostaja rostawione i potem wkraczaja przekonac innych ze sa lepsi/ gorsi i potem glosowanie bilansow?

Najpierw chyba każdy typuje bilans wszystkich drużyn, później z wszystkich typów wyciągamy średni bilans i na podstawie tego gramy playoffs.

 

nie wiem czy w PO będziemy pisać jakieś gameplany jak w ATF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po seoznie zrobimy dla każdej drużyny osobny temat (można by jeden wspólny ale bęzie trochę bałagan) i tam każdy napisze co zastał, co zmienił jaką miał wizje i co na przyszyłe sezon a reszta wystawi mu jakąś ocenę, co myslicie? 

by się gra nieskończyła niektórym jak sięzacznnie PO 

 

edit:

jak robimy draft?

w ten sam dzień? dzeiń po czy jak? 

ogólnie to pewnie potrwa trochę dłużej i może nawet parę dni potrwać

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robimy draft?

w ten sam dzień? dzeiń po czy jak? 

ogólnie to pewnie potrwa trochę dłużej i może nawet parę dni potrwać

Moim zdaniem przynajmniej pierwsza runda musi się odbyć wcześniej u nas niż w rzeczywistości, bo inaczej nie będzie to miało większego sensu. Chodzi przecież o to, żeby to była możliwie jak najbardziej nasza decyzja, jak najmniej sugerowana tym co miało miejsce naprawdę.

 

Druga runda może pójść w sumie po drafcie, bo tutaj zawsze są duże rozbieżności między mockami a realnymi pickami, w związku z czym podejrzewam, że ponad połowa wybranych przez nas gostków mogłaby pójść undrafted, czyli w zasadzie 2nd round picki przestałyby mieć jakąkolwiek wartość.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy tylko weź pod uwagę że my nie mamy pod sobą armi skautów by sprawdzić tych gości dokładnie

co wiecej pewnie nie wszyscy mają dużą wiedze o NCAA i o prospektach z draftu, przynajmniej nie taką jak o NBA

No to chyba dobrze, że Ci którzy śledzą prospektów będą w lepszej sytuacji. Staramy się przecież w miarę odwzorować realia, a w rzeczywistości różne ekipy mają skauting rozwinięty na różnym poziomie. Dla tych, którzy nie chcą lub nie mają czasu, żeby śledzić prospektów zostają draftexpress lub nbadraft, gdzie na kilka dni przed draftem i tak przeważnie jest w miarę sensowna kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.