Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Rado - @ozzy110 @cvbe @LONGER01 @Ashigaru

1. Analizowałem sobie ostatnio nasze głosy z FA z IV tury, gdzie składałem propozycję niegwarantowanych kontraktów kilku graczom, ale porównywałem tez kilka innych przypadków. Skoncentruję się na znanych mi najlepiej przypadkach - czyli na moich graczach - legendarny Cameron Krutwig, Khyri Thomas, Ish Wainright, Chris Silva, Michael Beasley, Marcus Garrett i Caleb Martin. Było sporo głosów na NIE i żaden z tych graczy (których nie podpisałem) nie dostał później oferty w V turze, a po zwolnieniu wszystkich z wyjątkiem Martina, tylko Tangiers podpisał Garretta na 2way. Co ciekawe- Caleba podpisałem tylko dzięki przewadze 1go głosu w głosowaniu - a jego brat Cody, który uchodzi za lepszego gracza nie podpisał nawet kontraktu 2way. Czemu ci gracze odrzucili ode mnie oferty wg kilku GMow - nie rozumiem - tym bardziej, że logika jest taka, że jak odrzucają to znaczy że nie chcą podpisać bo najwyraźniej maja lepsze oferty - a tak przecież nie było. Większość z tych graczy wylądowała poza NBA - przykładowo Beasleyowi złożyłem ofertę, bo zawsze mu składam jak mogę. Argumentacji jaką czytałem o Krutwigu u 2 GMów nie warto tu przybliżać, bo wystarczyło, żebym go podpisał na 2wayu - by pokazać jak bardzo te argumenty były niepoważne. Jeden GM napisał mi, że Krutwig zaczeka na lepszą ofertę w V turze.. -  pozostawię to bez komentarza..

 

Meritum:

Zmierzam do tego, żeby od przyszłego FA zlikwidować u nas opcje możliwości odrzucenia kontraktu w IV turze. Jak ktoś przystealuje - to super! Brawo dla GMa! Oferty minimalnych kontraktów można już składać przecież w III turze, a jeżeli dany gracz dostanie lepszą ofertę w IV to po prostu ją wybierze - proste. V runda powinna być już faktycznie dla tych, którzy z jakichś powodów (jak w tym offseason C_M ) zaniedbali lub źle ocenili swoje szanse na danych graczy we wcześniejszych rundach. Nie widzę sensu karania zorganizowanych teamów za sumienne szukanie głębi składu. Gdyby nie ten jeden głos więcej - nie miałbym Caleba Martina, bo bym mu nie złożył oferty w V turze po tym jak nie chciał ze mną podpisać w IV i zapewne byłby nadal FA jak teraz jego brat - a tak raczej mu zagwarantuje jego kontrakt do końca sezonu. W rl NBA jest to normą i warto by u nas to również stosowano - a nie pod przykrywka tzw. Ligi Graczy atakuje sie chociażby mnie za niegwarantowane kontrakty, a nic sobie nie robi ze straty u nas supermaxa Stepha Currego.

 

2. Uważam również, że jak dany gracz jest u nas 2wayem i nikt nie zaproponuje mu normalnego kontraktu do końca V tury FA, to jego macierzysty team powinien mieć pierwszeństwo zaproponowania mu ponownie kontraktu 2way bez przejmowania się kolejnością wężyka. Idea 2way polega na rozwijaniu graczy, a to jest jednak proces, który może trwać dłużej niż sezon. 

3. Gracze wybrani u nas w II rundzie draftu w coraz większej liczbie trafiają na stash i trochę sztucznie czekamy na to co z nich przez ten sezon wyrośnie. Kłuje w oczy zwłaszcza trzymanie na stashu graczy, którzy w rl grają fajnie, a u nas się ich nawet nie podpisując na 2way. Z tego sezonu do głowy przychodzi mi Herb Jones (nie sprawdzałem, gdzie jest u nas); w poprzednim mój Quickley (ale tak czy inaczej planowałem go podpisać podczas sezonu), a wcześniej m.in. Shamet, czy Brunson i oczywiście Dillon Brooks; Może warto rozważyć od przyszłego sezonu, ze jak dany gracz u nas stashowany rozegrał np do końca okienka transferowego po 2T np połowę meczy regulara w rl (41) to GM musi go podpisać przynajmniej na 2way - liczbę takich meczy, które gracz musi rozerać w rl podałem przykładowo. 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź i rozważenie tych kwestii przez Radę,  wg mnie ulepszyłyby i urealniły bardziej naszą grę. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Alonzo napisał:

2. Uważam również, że jak dany gracz jest u nas 2wayem i nikt nie zaproponuje mu normalnego kontraktu do końca V tury FA, to jego macierzysty team powinien mieć pierwszeństwo zaproponowania mu ponownie kontraktu 2way bez przejmowania się kolejnością wężyka. Idea 2way polega na rozwijaniu graczy, a to jest jednak proces, który może trwać dłużej niż sezon. 

Ciekawy pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.