Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Człowiek morza to nawet swojego arkusza nie potrafi przypilnować, a co dopiero całej ligi. 

czlowiek morza gdy tylko robil trade, to od razu kazdej druzynie wszystko uzupelnial z nadwyraz dokladna starannoscia. i wszystk obyło sikalafą.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

Człowiek morza to nawet swojego arkusza nie potrafi przypilnować, a co dopiero całej ligi. 

ale jakmu Bulek po pijaku raz sie zgodzil przyjac Riversa za Miroticia i pick to pamietal to dosc dobrze. ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

Podbijam temat znacznego zwiększenia liczby ofert w 4 turze FA (z obecnych 6). Rok temu było 5+5 (IV i V runda FA), a i tak były problemy z skompletowaniem wszędzie 14ek. Uważam za lepszy pomysł, by działo się to (podpisywanie graczy) podczas FA przed sezonem, a nie post factum, kiedy będziemy już znać część gier. Obecne zmniejszenie z zeszłorocznych łącznie 10 ofert na tegoroczne 6 to duże utrudnienie na FA.

Dodam, iż uczciwie poruszyłem ten problem znacznie wcześniej, kiedy jeszcze myślałem, iż mnie w ogóle nie będzie dotyczył :) 

@karpik @MarcusCamby @ozzy110

 

1 godzinę temu, january napisał:

Mi nie chodzi o 3 turę FA, gdzie są kontroferty, tylko o 4 turę FA, gdzie KO i reofert nie ma :) 

 

Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, że przedyskutowane zostało to na Radzie. W III turze FA dostajecie 5 ofert + dwie kontroferty. W IV turze tych ofert będzie 7, ale bez kontrofert co zresztą pisałem nie tak dawno temu. Raczej nie 8. Nie będzie chyba, aż takiej potrzeby a po tym jak wczoraj uzupełniałem arkusz w zakładce FA 2020 późnym wieczorem o graczy których cap holdy zostały zrzucone i którym nie przedstawiono QO to no cóż - dupy nie urywa.

UWAGA - ZMIANA: 

Rada ze względu na Covid zmienia tylko w tym roku składanie ofert na III turę. Czytać uważnie, aby nie było płaczu. Wkleję to też w poradnik covidowy:

----------------------------------------

 

5.6 Trzecia tura FA W trzeciej turze można składać (maksymalnie 6 ofert i trzy kontroferty) dowolne oferty zgodne z CBA NBA (wszystkie umowy w pełni gwarantowane, bez umów typu two-way)

Było: 

5.6 Trzecia tura FA W trzeciej turze można składać (maksymalnie 5 ofert) dowolne oferty zgodne z CBA NBA (bez umów typu two-way i kontraktów niegwarantowanych)

 

W dniu 4.12.2020 o 18:14, Eld napisał:

A na serio to było o tym pisane. 4/4/5/7 lub 8.

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Eld

Widzę pewne problemy interpretacyjne z nowymi zapisami:

1) złożenie obietnicy w kolejnej turze to łatwy sposób na rezygnację z oferty która się złożyło a po otwarciu kopert nie wygląda korzystnie

2) odnośnie ofert które są niejasne: w wielu przypadkach trudno stwierdzić która interpretacja jest lepsza dla gracza.

Nie wiem też czy przepisów nie zaczyna się robić za dużo i może warto dać większą możliwość subiektywnych decyzji Radzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

@Eld

Widzę pewne problemy interpretacyjne z nowymi zapisami:

1) złożenie obietnicy w kolejnej turze to łatwy sposób na rezygnację z oferty która się złożyło a po otwarciu kopert nie wygląda korzystnie

2) odnośnie ofert które są niejasne: w wielu przypadkach trudno stwierdzić która interpretacja jest lepsza dla gracza.

Nie wiem też czy przepisów nie zaczyna się robić za dużo i może warto dać większą możliwość subiektywnych decyzji Radzie? 

Ad. 1. - czy uważasz, że namawianie RHJ i Clarksona jest etyczne i moralne wobec innych GMów?

Ad. 2. - tu jest sprawa prosta. Kto inny jak nie Rada może stwierdzić, która interpretacja jest jasna a która nie? My układamy szablony, my nad tym czuwamy i czasami jest naprawdę ciężko dojść do tego "co autor miał na myśli". Oczywiście no offense LBS. To tylko przykład. Zdecydowaliśmy wspólnie, właśnie przy okazji ofert LBSa, że trzeba będzie to wpisać do regulaminu? Dlaczego? Ano dlatego, że jeśli Rada uzna jakąś niejasną ofertę na korzyść gracza, a autor miał co innego na myśli to powoła się "a przecież nie ma tego w regulaminie" no i będzie miał rację a my nadal co turę będziemy musieli się domyślać o co loco.

Czy przepisów jest za dużo? CBAFAQ ma 127 punktów. Jak chciał byś to wydrukować, miał byś 155 stron A4 bardzo drobnego druku. My od Sierpnia 2019 roku wprowadziliśmy:

  • możliwość odrzucenia oferty przez gracza
  • punkt dotyczący proporcjonalnego liczenia kontraktów podpisywanych w trakcie sezonu
  • lekką zmianę dotyczącą III tury - gdzie zmieniono tylko słowo z "niegwarantowane" na "gwarantowane"
  • wprowadziliśmy trade request który był wolą większości
  • oraz dzisiejsze dwa punkty

Łącznie 6 zmian. A dokładnie to jedna zmiana i pięć nowych rzeczy z których o dwie upominali się sami GMowie. Jak na 16 miesięcy raptem 6 ruchów na regulaminie chyba nie można nazwać stwierdzeniem: "czy przepisów nie zaczyna się robić za dużo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld

1 - ja nie krytykuje zakazu, tylko sposob karania za jego zlamanie. Można z tego zrobić narzedzie do cofania niechcianych ofert

2- generalnie to powinniśmy się porównywać nie z CBA a z instrukcją do gry w Chińczyka raczej;) 

Plus nasz regulamin ma do tego CBA odnosnik więc jakby nie patrzeć to CBA jest częścią naszego regulaminu:) 

"W sprawach nie objętych regulaminem i CBA decyduje Rada" Rozwiazaloby wiele problemów. Ja już zauważyłem po sobie ze już trochę nie nadazam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

@Eld

1 - ja nie krytykuje zakazu, tylko sposob karania za jego zlamanie. Można z tego zrobić narzedzie do cofania niechcianych ofert

2- generalnie to powinniśmy się porównywać nie z CBA a z instrukcją do gry w Chińczyka raczej;) 

Plus nasz regulamin ma do tego CBA odnosnik więc jakby nie patrzeć to CBA jest częścią naszego regulaminu:) 

"W sprawach nie objętych regulaminem i CBA decyduje Rada" Rozwiazaloby wiele problemów. Ja już zauważyłem po sobie ze już trochę nie nadazam :)

Flubcio, mylisz punkty.

1 - Kara za złamanie będzie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ktoś złamie zakaz, a nie że będzie narzędziem do usuwania niechcianych ofert. Oba punkty dziś wprowadzone nie mają ze sobą nic wspólnego.

2 - kiedy to jest jak chińczyk. A my, jak to powiedział ostatnio Irving - jesteśmy tylko pionkami ;)

 

Co do: "W sprawach nie objętych regulaminem i CBA decyduje Rada" Rozwiazaloby wiele problemów. Ja już zauważyłem po sobie ze już trochę nie nadazam :)": ja już kiedyś napisałem, chyba z rok temu, musiał bym poszukać, że chciał bym dążyć do, nie wiem czy tak to mogę nazwać, ale do zautomatyzowania jak największej ilości decyzji, rzeczy, szczegółów które niepotrzebnie zabierają czas, wzbudzają dyskusję, nie raz niepotrzebne emocje. 

Byłeś w Radzie. Nie pamiętam czy byłeś podczas offseason, ale pewnie wiesz ile tu się nie raz dzieje, a teraz jeszcze podczas skróconego przez covid offseason dzieje się naprawdę dużo. Dobrze, że na końcówce dołączył do nas Alonzo bo przynajmniej wziął na siebie ciężar arkuszy i zliczania głosów. Ja dbam o stronę techniczną naszego działu, edycję, moderację, robię za przypominajkę i częściowo o arkusz. Ozzy o arkusz i to on stworzył nowy, bezpieczny v3. A to o czym nie raz rozmawiają Marcus z Karpikiem wiem, że dotyczy CBA i zasad ale brzmi dla mnie jak klingoński. 

Do czego zmierzam. Z punktu widzenia GMa rzeczywiście zapis "W sprawach nie objętych regulaminem i CBA decyduje Rada" jest rzeczywiście spoko. Ale z punktu widzenia Rady, a już szczególnie w takim okresie gdzie mamy trzech nowych GMów pod ochronką, kontrolę ich trejdów, mamy covid i skrócony przez to offseason, sami zbieramy oferty to wybaczcie, ale też chcielibyśmy trochę pograć, pobawić się w beGM a nie tylko siedzieć nad "decyzjami". Ktoś pewnie zaraz podniesie larum, że przecież tych decyzji nie ma aż tak dużo uśredniając cały rok. Ok. Tylko jak już przychodzą "te dni" to naprawdę im więcej razy możemy odesłać do regulaminu, tym łatwiej jest dla nas zadbać o sprawy najważniejsze - dopilnowania kalendarza, prawidłowość w przebiegu tur, kontrola ofert/kontrofert/reofert, sprawdzanie i wprowadzanie transferów.

Proszę Was, mimo że mnie za 6 dni w Radzie już nie będzie - nie zrzucajcie wszystkiego na decydentów a taki zapis Fluber do tego by doprowadził, że każda sprawa musiała by zostać poddana pod głosowanie. 

A no i mam jedno pytanie. Jak się można pogubić w sześciu nowych rzeczach wprowadzonych w 16 miesięcy? :) Just asking. I Ty chyba sam mocno byłeś za jedną z nich, czyli za proporcjonalne liczenie kontraktów podpisanych w trakcie RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

Flubcio, mylisz punkty.

1 - Kara za złamanie będzie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ktoś złamie zakaz, a nie że będzie narzędziem do usuwania niechcianych ofert. Oba punkty dziś wprowadzone nie mają ze sobą nic wspólnego.

Popraw mnie jeżeli Cię źle zrozumialem,  ale weźmy taki przykład. 

Załóżmy że się właśnie zorientowalem że Hornets zaplaca bardzo duży podatek za rok i chcą cofnąć ofertę dla Hassana. 

Załóżmy że napisze w obietnicach i deklaracjach żebyscie głosowali za odrzuceniem ofert przez Hassana bo w 4 turze dam mu więcej. 

Zgodnie z regulaminem zostaje "ukarany" anulowaniem oferty Hassana i brakiem możliwości zaproponowania mu kontraktu? :)

oczywiście pomijając fakt że to wchodzi za rok:) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Popraw mnie jeżeli Cię źle zrozumialem,  ale weźmy taki przykład. 

Załóżmy że się właśnie zorientowalem że Hornets zaplaca bardzo duży podatek za rok i chcą cofnąć ofertę dla Hassana. 

Załóżmy że napisze w obietnicach i deklaracjach żebyscie głosowali za odrzuceniem ofert przez Hassana bo w 4 turze dam mu więcej. 

Zgodnie z regulaminem zostaje "ukarany" anulowaniem oferty Hassana i brakiem możliwości zaproponowania mu kontraktu? :)

To tylko wyjdzie na jaw jaki marny GM z Ciebie, że liczyć nie potrafisz, a dodatkowo przyszli free agents dwa razy się zastanowią nad Twoją ofertą czy aby na pewno ją dobrze policzyłeś i czy w ogóle brać Twoję ofertę pod uwagę. Raz się uratujesz, ale później zapłacisz za to gruuuubą cenę a niektórzy tutaj są bardzo pamiętliwi. 

Takim numerem to już nie pierdolnięcie sobie w stopę z dwururki ale stanięcie przed rozkręcającą się kartaczownicą Gatlinga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

To tylko wyjdzie na jaw jaki marny GM z Ciebie, że liczyć nie potrafisz, a dodatkowo przyszli free agents dwa razy się zastanowią nad Twoją ofertą czy aby na pewno ją dobrze policzyłeś i czy w ogóle brać Twoję ofertę pod uwagę. Raz się uratujesz, ale później zapłacisz za to gruuuubą cenę a niektórzy tutaj są bardzo pamiętliwi. 

Takim numerem to już nie pierdolnięcie sobie w stopę z dwururki ale stanięcie przed rozkręcającą się kartaczownicą Gatlinga. 

No przeciez się nie przyznam że zrobiłem to specjalnie;) chciałem graczowi lepiej zapłacić i się zapomnianej:) 

Zwracam tylko uwagę na to że widzę taka furtkę:) 

Nikt tu nie jest pamietliwy, widzę po głosowaniach na rondo i Hassana:) ale to nie na ten temat dyskusja:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, january napisał:

Fluber ma rację, plus tam trochę nie jest doprecyzowane określenie "deklaracja". Jak chcę zadeklarować zawodnikowi, że go nie wymienię to też się pod to łapie?

Nie wiem swoją drogą czy nie lepiej nie ustalić, że jesteśmy trochę ogarnięci wszyscy i mamy takie posty o obietnicach złożenia w kolejnej rundzie wyższej oferty jako argument gdzieś po prostu :) Ja na odrzucenie zamierzam głosować w bardzo rzadkich przypadkach, kiedy ktoś chce dać niewolniczą umowę lub kiedy dochodzi do takiej sytuacji że przez priorytety nagle ostanie się jedyna zagubiona oferta za minimum dla gracza co miał od 3-4 klubów oferowany mocny hajs.

 

 

12 minut temu, fluber napisał:

No przeciez się nie przyznam że zrobiłem to specjalnie;) chciałem graczowi lepiej zapłacić i się zapomnianej:) 

Zwracam tylko uwagę na to że widzę taka furtkę:) 

Nikt tu nie jest pamietliwy, widzę po głosowaniach na rondo i Hassana:) ale to nie na ten temat dyskusja:) 

Ale obaj nie bierzecie jednego pod uwagę, więc opowiem Wam bajeczkę:

 

January złożył Yabusele ofertę na 40/4 3+1PO

Fluber w kontrach złożył Yabusele 46/4, 3+1PO

January składa reofertę dla Yabusele 50/4, 3+1PO

Fluber nie mając możliwości poprawy kontroferty ( bo od lat jest taki zapis w regulaminie ) mówi do Yabusele: "ej Guershon, weź odrzuć ofertę Jaśka a ja w następnej turze obiecuję Ci dać 56/4, 3+1PO".

 

Koniec bajeczki. No i co? Fluber po tym jak zobaczył, że January go przebija w reofertach do czego ma prawo, a on nie - składa Yabusele obietnicę i wtedy wkracza ów punkt i kontroferta Flubera zostaje wykreślona.

Więc gdzie tu jakaś furtka? Na co?

----------------------

@january coś Ci prześlę na PM. Zmienisz zdanie apropo tego "ustalenia". Ale poczekaj do jutra bo dziś już padam. 

 

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Nie wiem, jedyne co już kilka osób postulowało i bym rozważył na przyszłość to możliwość po ogłoszeniu reofert wyrównania najwyższej reoferty przez GMa, który złożył w 1 etapie tury najwyższą ofertę.

Obecnie system trochę promuje czajenie się z finalnymi reofertami, a to w sumie nie jest najlepsze. 

Predzej już bym to widział dla gm-a u którego zawodnik grał w poprzednim sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Nie wiem, jedyne co już kilka osób postulowało i bym rozważył na przyszłość to możliwość po ogłoszeniu reofert wyrównania najwyższej reoferty przez GMa, który złożył w 1 etapie tury najwyższą ofertę.

Obecnie system trochę promuje czajenie się z finalnymi reofertami, a to w sumie nie jest najlepsze. 

Mamy z grubsza 10 miesięcy do wypracowania innego rozwiązania. To możecie uznać za przejściowe, ale chciałem dać jasny sygnał, że takie praktyki są nie fair.

A i January - nie musisz czekać do jutra. Zrobiłem kopiuj wklej. Masz na PM argumentację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Godzinę temu, january napisał:

Ogólnie ktoś wywalił do archiwum temat o dyskusji nad regulaminem więc wrzucam post tutaj.

Kilka osób ostatnio zwracało uwagę, iż jest trochę za mało kasy, przez co część kontraktów (klasa średnia) zaczyna być u nas nierealnie niska.

Jest jeden zapis, z RL NBA, którego nie mamy, a w sumie całkiem sporo by tu do finansów dołożył - ekipy płacą podatek za bycie ponad luxury, ale ekipy poniżej luxury dostają ten hajs potem (podzielony po równo). Ja z góry mówię, iż mi tam to lotto - ba jak coś to w tym sezonie byłbym niezły sponsorem z podatkiem jaki płacę :D, ale skoro kilka osób zwróciło uwagę na problem z za małą ilością kasy to poddaję luźno pod dyskusję taki pomysł.

Ja przeniosłem bo dawno nikt tam nic nie pisał, ale jak tylko wrócę ze spotkania niezwłocznie wróci na główną.

( co za poyeb odbywa spotkania o tej porze...)

Post również tam przeniosę. Z 1h i będzie jak należy.

No i Jasiu. Szapo ba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, eMeS napisał:

w OKC jest 15.11, wiec nic dziwnego :P 

13 dni później po 15 mam urodziny. Możesz mi kalendarz kupić. Koniecznie z kotkami.

2 godziny temu, january napisał:

Ogólnie ktoś wywalił do archiwum temat o dyskusji nad regulaminem więc wrzucam post tutaj.

Kilka osób ostatnio zwracało uwagę, iż jest trochę za mało kasy, przez co część kontraktów (klasa średnia) zaczyna być u nas nierealnie niska.

Jest jeden zapis, z RL NBA, którego nie mamy, a w sumie całkiem sporo by tu do finansów dołożył - ekipy płacą podatek za bycie ponad luxury, ale ekipy poniżej luxury dostają ten hajs potem (podzielony po równo). Ja z góry mówię, iż mi tam to lotto - ba jak coś to w tym sezonie byłbym niezły sponsorem z podatkiem jaki płacę :D, ale skoro kilka osób zwróciło uwagę na problem z za małą ilością kasy to poddaję luźno pod dyskusję taki pomysł.

Jak to dokładnie funkcjonuje? Wątpię aby dodawane to było do SC, ale np. jest to extra cash w rozliczeniu rocznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.