Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kolader napisał:

Ja się powtórzę ze swoją propozycją sprzed roku/półtorej. 

Za odpadnięcie w 1 rd PO dostajemy 120% SC. Niezależnie od tego czy przegramy 0:4 czy 3:4. W rl klub może zarobić przez dodatkowe mecze na biletach czy żarciu. Więc proponował bym 1% zysku do SC za każdy dodatkowy mecz w PO.

Przykłady: odpadam 3:4 w 1rd - dostaje 123%SC

Odpadam w 2rd, 2:4, w 1 wygrałem 4:3 dostaje bazowe 130%SC +5% za 5 dodatkowych meczy niż bazowe szybkie 4:0, 4:0 w obu rundach. Nie są to jakieś ogromne pieniądze ale zawsze coś

Ja tylko dodam, że powinno to ukrócić haniebne podejście w PO niektórych GMów, którzy nie wierzyli w swoich graczy i nawet nie podjęli rękawic (czyt. nie napisali opisu), z takimi tuzami jak C_M i Smoku na czele. Może poprawienie finansów by ich zmotywowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

1) doskoczył tu fakt, że u nas wtedy może się bardziej opłacać awansować wynikiem 4-3, zamiast 4-0, robi nam się trochę paradoks wtedy.

Wystarczy zrobić zamiast "każdy dodatkowy mecz w PO to 1%" to "każdy wygrany mecz w PO to 1%" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cvbe napisał:

Wystarczy zrobić zamiast "każdy dodatkowy mecz w PO to 1%" to "każdy wygrany mecz w PO to 1%" ;)

Ale to jest to samo

31 minut temu, january napisał:

Pomysł był ciekawy, jednakże:

1) doskoczył tu fakt, że u nas wtedy może się bardziej opłacać awansować wynikiem 4-3, zamiast 4-0, robi nam się trochę paradoks wtedy.
2) mimo wszystko overall dołoży to całkiem sporo kasy, więc pytanie czy by tego jakoś wtedy nie uśredniać, to zależne od predykcji finansowych "ile wydajemy vs liga"
3) Ofk pytanie kiedy miałoby to wejść.

Zdecydowanie jestem za pomysłem premiowania 3-4 vs 0-4 w PO - jak najbardziej, ale jak  każdą zmianę, trzeba by ją spokojnie przemyśleć.

I miałbyś wieksza walkę na opisy, dyskusje dla tych, którym będzie zależeć na ciutke większym hajsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kolader napisał:

Ja się powtórzę ze swoją propozycją sprzed roku/półtorej. 

Za odpadnięcie w 1 rd PO dostajemy 120% SC. Niezależnie od tego czy przegramy 0:4 czy 3:4. W rl klub może zarobić przez dodatkowe mecze na biletach czy żarciu. Więc proponował bym 1% zysku do SC za każdy dodatkowy mecz w PO.

Przykłady: odpadam 3:4 w 1rd - dostaje 123%SC

Odpadam w 2rd, 2:4, w 1 wygrałem 4:3 dostaje bazowe 130%SC +5% za 5 dodatkowych meczy niż bazowe szybkie 4:0, 4:0 w obu rundach. Nie są to jakieś ogromne pieniądze ale zawsze coś

Pomysł rewelacyjny. Drużyna sprzedaje więcej biletów, nachosów, browca więc więcej zarabia. Obliczanie tego było by banalnie proste. Jak dla mnie do wejścia od przyszłych PO.

21 godzin temu, polishllama69 napisał:

a ja bym jeszcze dodał małą zmianę odnosnie RS

26-30 100% SC

21-25 105% SC

17-20 110% SC

może to sprawić, że mocno ordynarny tank nie będzie opłacalny, bo z #6 można wyłowić perełkę, ciutkę zarobić i jeszcze mniej zabulić a też traktowanie kogoś na #21 miejscu tank samo jak z tym co ma być zwalczane #tank to troszkę nie fair, bo taki zespół raczej sprzeda kilka biletów, bo zaliczy fajną serię i to może być równie dobrze top 10 zachodu, które walczy o PO

Też do wzięcia pod uwagę.

9 godzin temu, karpik napisał:

Ja tylko dodam, że powinno to ukrócić haniebne podejście w PO niektórych GMów, którzy nie wierzyli w swoich graczy i nawet nie podjęli rękawic (czyt. nie napisali opisu), z takimi tuzami jak C_M i Smoku na czele. Może poprawienie finansów by ich zmotywowało.

+1 !

3 godziny temu, january napisał:

Pomysł był ciekawy, jednakże:

1) doskoczył tu fakt, że u nas wtedy może się bardziej opłacać awansować wynikiem 4-3, zamiast 4-0, robi nam się trochę paradoks wtedy.

A jak inaczej możesz awansować nie wygrywając 4 meczów? Chodzi o dodawanie salary ale tylko dla drużyn przegranych a nie wygranych. Wygranie mają bonus finansowy w postaci wyższej nagrody za awans do kolejnej rundy.

Reasumując, poprawcie mnie jeśli się mylę co do zmiany by się nadawało a nadamy temu jakiś bieg:

  • 1% SC za każdy wygrany mecz w playoffs ( nie dotyczy drużyn które awansują dalej )
  • zmienienie 21-30 i równe 10 GMów które nie ma perspektywy odrobienia centa w danym roku, na 30-26 ( ordynarny tank, 100% SC ), 25-21 ( próbuję, jestem chłopcem do bicia ale nie jak te leszcze spod trzepaka ), 20-17 - tak jak było - 110%SC
  • zostaje rozliczenie trzy letnie z możliwością zastosowania resetu. Liczy to January/

Zdecydowanie mogłem coś pominąć, bo dwa dni zerkałem kątem oka na forum. Jak zapadły jakieś ważne rzeczy, dajcie znać aby pozbierać to do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolader napisał:

Jeżeli jest problem z obliczeniem 1% SC (jak to proponowałem to SC wynosiło ok 100mln więc łatwo było można to obliczyć) to można zastosować po prostu 1mln od 1 meczu

Jest jeszcze łatwiejszy sposób.

Excel.

Zrobię wam taką formułę, że po serii będziecie wiedzieć ile zarobiliście. Samo się policzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Eld napisał:

Jest jeszcze łatwiejszy sposób.

Excel.

Zrobię wam taką formułę, że po serii będziecie wiedzieć ile zarobiliście. Samo się policzy. 

Dla mnie bez różnicy. Dogadajcie tylko w ramach rady czy wchodzi to już teraz (wątpię) czy od nowego sezonu (popieram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, january napisał:

Ogólnie za najważniejsze uważam wrzucenie możliwości klepania two-way do siebie jeszcze przed RL draftem, a po naszym drafcie - w sensie doceniajmy własny research GMów, jest to też dość ważne w RL NBA przechwytywanie takich graczy (T.Davis do Raptors...).

Davis akurat podpisał normalny kontrakt z Raptors, nie 2-way, no i zrobił to po tym jak zagrał w Summer League dla Nuggets. Ja jestem na nie, żaden gracz nie zgodzi się na podpisanie 2-way jeśli ma w perspektywie podpisanie normalnej umowy (a tego nie wiemy w czerwcu). Jak podczas draftu chcesz kogoś złowić, to nie żydź, tylko se skołuj jakiś pick i zgarnij typka. Twój pomysł to de facto nieobowiązkowa trzecia runda draftu. Teraz to jednak działa w miarę ok, bo mamy czas zobaczyć tych gości choćby w tym Summer League, gracze mogą sprawdzić rynek i zobaczyć czy dostaną gdzieś gwarantowaną umowę, a jak nie, to wtedy dopiero 2-way. Tak jest najlogiczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Davis akurat podpisał normalny kontrakt z Raptors, nie 2-way, no i zrobił to po tym jak zagrał w Summer League dla Nuggets. Ja jestem na nie, żaden gracz nie zgodzi się na podpisanie 2-way jeśli ma w perspektywie podpisanie normalnej umowy (a tego nie wiemy w czerwcu). Jak podczas draftu chcesz kogoś złowić, to nie żydź, tylko se skołuj jakiś pick i zgarnij typka. Twój pomysł to de facto nieobowiązkowa trzecia runda draftu. Teraz to jednak działa w miarę ok, bo mamy czas zobaczyć tych gości choćby w tym Summer League, gracze mogą sprawdzić rynek i zobaczyć czy dostaną gdzieś gwarantowaną umowę, a jak nie, to wtedy dopiero 2-way. Tak jest najlogiczniej.

.. ale przecież w rl od razu po drafcie podpisują 2way contracty - ja tu zgadzam się z Jaśkiem, że jak ktoś chce, to np: jednego gracza na taki 2-letni 2way tuz po naszym drafcie może podpisać. 2-letni dlatego, że doceniamy tu naszych GMów, za wyłowienie takiego gracza. Można zrobić też tak, ze takiego gracza można zwolnić dopiero po 1T czyli na początku stycznia. Temat wart przedyskutowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Postawmy na research GMów, a nie na łajzy co potem tylko po RL drafcie sobie jadą umowami w 3R FA. To jest kompletny bezsens.

Kompletnym bezsensem jest zmuszanie do podpisywania 2-way graczy, którzy mogą dostać normalne umowy na rynku.

Dostanie picku 55-60 jest zwykle śmiesznie tanie i jak kogoś bardzo chcesz, to go możesz zgarnąć niewielkim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat za rok zmiany terminu wymian jest zamknięty? Bo przecież dalej nie porozmawialiśmy czy dobrze dla naszej gry jest możliwość kupienia 1 marca statystyk gracza z 3 tygodni lutego w wymianie według naszego kalendarza. Ba... można nadal czekać i przebierać wśród tankerow jeżeli taka sprzedażowa wole ktoś wykaże. 

Patologia przepisowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

10.52 Rozliczeniowy wyjątek Ekipa, która jest na plusie po owym trzyletnim okresie, bądź co najwyżej na 10%SC na minusie (SC następnego sezonu) ma prawo do zastosowania resetu - licznik zaczyna nabijać się od nowa. Oczywiście podatek od luksusu wciąż zależny jest od poprzedniego przekraczania progu luxury, a bycie do 10% SC na minusie będzie wciąż miało konsekwencje. Ekipy które były na plusie niezależnie od kwoty jaką mają na koncie jeśli chcą resetu to ich stan konta wynosić będzie 0. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację, iż ekipa w 1 sezonie wygenerowała 60 mln zysku, w drugim 30 mln straty. Teoretycznie może w trzecim sezonie wygenerować bez skutków 30 mln straty, jednak już w czwartym musiałaby wygenerować 60 mln zysku - wypacza to ideę walki o tytuł przez 2/3 lata i jest nierealne.
 

@january

Co miales na mysli pisząc, że "bycie do 10 % SC na minusie wciaz bedzie mialo konsekwencje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, człowiek...morza napisał:

ogolnie zastanowilbym sie nad podzieleniem sezonu na 4 okienka.

wiecej zabawy :)

Przecież już teraz a) mamy za dużo względem RL wymian b) część głosów i opisów jest robiona na odpierdol, jeśli to będzie częściej to jakość pewnie jeszcze bardziej spadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.