Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

jest tak jak "Pan" pwoeidział i tyle. A to, że "Pan" nie potrafi na papier przelać tego co ma na myśli, to innych problem. 

Teraz, ignazz napisał:

Wydawałes na bogato i miałeś dodatkowo szanse na lepszy wynik niż ktoś kto w pełni zdawał sobie sprawę z ograniczeń. 
 

ale ja w pelni zdawalem sobie sprawe z ograniczen.

byly one wyraznie napisane w regulaminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Jest. Robimy korekty do gry w regulaminie aby się grało lepiej ( może) ale nie jyz teraz zaraz 

nie wiem jak ma sie grac lepiej, skoro korektą jest nagle zupelnie inna intepretacjia treści przepisu (wbrew jego literalnemu brzmieniu).

 

lepiej owszem, dla tych co byli c***owo zarzadzani badz sie przyfarcilo (via kontrakt d;angelo, ktory zawdzieczamy w dzuej mierze tobie).

wiec za cudze bledy przychodzi teraz placic mi czy tECU. Gdzie tu sprawiedliwosc?

abstrahując od tego, ze wasza intepretacja jest bez sensu, co wskazywallem m.in ja Karpik, Tecu, Qcin.

 

Ja tu nie widze innego rozwiązania jak glosowanie (choc to i tak jest niesprawiedliwe wzgledem potrafiących czytać ze zrozumieniem. ale neich strace). To bedzie kompromis.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

nie wiem jak ma sie grac lepiej, skoro korektą jest nagle zupelnie inna intepretacjia treści przepisu (wbrew jego literalnemu brzmieniu).

 

lepiej owszem, dla tych co byli c***owo zarzadzani badz sie przyfarcilo (via kontrakt d;angelo, ktory zawdzieczamy w dzuej mierze tobie).

wiec za cudze bledy przychodzi teraz placic mi czy tECU. Gdzie tu sprawiedliwosc?

+1,

plus po raz kolejny przypominam, ze taka sama interpretacje przedstawiał Marcus Camby w cytowanym poście przez Flubera.

Natomist do teraz nie doczekaliśmy się tych dzięsiątków postów wyjaśniających na czym ma to polegać które rzekomo były w tym temacie, wiec podsumowując;

Mamy w Regulaminie zapis którego interpretacje ładnie wyłożył Tecu 

Mamy post Cambyego potwierdzający te interpretacje 

i mamy nowa interpretacje Januarego który przedstawia ja po niemal 3 latach od stworzenia przepisu- i to ona ma być interpretowana, a cała wina spływa nie na pomysłodawcy tego rozliczenia tylko na to, ze ci którzy czytają ze zrozumieniem musza się dopytywać Januarego co autor miał na myśli.

BAREJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Qcin z CM się zgadzaja zamiast sobie dokuczać to sprawa jets poważna. Najbardziej nie podoba mi się tu podejśćie Janaurego, który ucina dykusje, bo tak ma być i koniec.

A o tym, ze te rozwiazania u nas są chore najlepiej wyłożył @fluber z przykładem, że połowa "prawdziwej" ligi byłaby u nas bankrutami, a tam chociaz kluby maja wpływ na rozwój swoich graczy, u nas to jest loteria jeszcze większa pod  tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nade wszystko, abstrahując od wszelkich waśni i korzyści należy podkreślić, że intepretacja zgodna z treścią przepisu (a więc totalny reset i liczenie 3 lat na nowo) jest po prostu lepszym i bardziej logicznym rozwiązaniem od resetu i rosyjskiej 1-rocznej ruletki. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sa dwa problemy, jeden z resetem a drugi z rozliczaniem. 

Problem z resetem jest bardziej irytujacy bo czesc gm-ow wiedziala co jasiek rozumie przez zapis w regulaminie a czesc nie, w zwiazku z czym czesc teamow bardziej ograniczala mozliwosc sukcesow sportowych kosztem finansow a czesc mniej ( chyba @ignazz tutaj najbardziej to podnosi i ma racje) ,z drugiej strony ten roczny reset moze rozwalic kilka calkiem mocnych teamow. Z trzeciej strony, 3 lata bez rozliczania gdy inni rozliczaja sie co roku to tez kuriozum. Wypadaloby znalezc kompromis, moja propozycja jest nastepujaca.

1. Mozliwosc zrobienia resetu raz na X lat

2. Reset pozwala na brak rozliczenia tylko w kolejnym sezonie ( rozwiazanie posrednie pomiedzy 1 a 3 czyli 2 lata). 

3. Reset pozwala na liczenie dodatkowych dolarow placonych od luxury od poczatku.

Jednoczesnie natychmiastowej zmiany wymaga systsem nagrod bo rozjezdza sie to z rl nba. Proponuje 110% sc dla teamow 21-30 bez mozliwosci generowania zysku ( w rl nba te najbiedniejsze teamy maja 110+ wszystkie a u nas taka sytuacja konczy sie od razu dlugiem) i 115% dla miejsc 17-20. Pozwoli to na latwiejsze zrzucanie kasy teamom ktorym grozi bankructwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ignazz napisał:

Tylko zwalczanie niesprawiedliwości  dla tych co zrozumieli i inwestowali jest priorytetem nad tymi co złe zrozumieli. I nic ich to nie kosztowało. 
twoja propozycja podwójnie karze grupę pierwsza. 
 

Przypadkowo jesteś w drugiej ;) 

Czegoś tu nie rozumiem. Przecież wszyscy jesteśmy na tym samym wózku jeżeli chodzi o pierwsze 3 lata gry. Mamy wyjść w okolice zera. I to, że czasami trzeba dopłacić pickiem by zejść z salary to Ty jak i ja musieliśmy robić, więc nie rozumiem dlaczego nas grupujesz. 

Chodzi tylko i wyłącznie o następną trzylatkę lub roczne rozliczenie. To pierwsze daje możliwość albo zaszaleć w pierwszym sezonie a później oszczędzać by wyjść na zero a to drugie daje hardcap i wielkie ryzyko związane z kontuzjami. 

Prześledźmy pierwszą trzylatkę. 

Niektórzy najpierw grali o wynik, robiąc straty, które później musieli odrabiać a niektórzy najpierw oszczędzali by później móc to wydać. Móc bezkarnie, bo czy ja bym miał 130 czy 160 w tym sezonie w salary to wszystko jedno, bo nic nie przechodzi do następnej trzylatki czy roku. Następną trzylatkę bym zaczął od stosunkowo wysokiego salary by potem musieć oszczędzać. To jest logiczne i uczciwe i tak zinterpretowałem regulamin. 

W wersji z rocznym okresem rozliczeniowym i Ty i ja będziemy musieli wyjść na zero czyli to, że Ty dałeś o firsta więcej by zejść z kontraktów w pierwszej trzylatce nie ma żadnego znaczenia i nie ma w wersji z prawdziwymi trzylatkami. Ta wersja jest sinusoidą, czyli czasami można sobie na chwilę pozwolić na luksus, ale i tak po trzech latach wszyscy spotykamy się w okolicach zera. Wersja roczna to płaskie salary z ryzykiem, że nie osiągniemy celu i koniec - Bankrut. 

Jedziemy wszyscy na jednym wózku i nie chcę by jedna kontuzja rozwalała komuś wizję drużyny i zabawę. Sposoby dojscia do celu są różne i to jest fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tecu napisał:

A przepłacamy? Mi się wydaje, że w porównaniu do Real NBA to jako całość jesteśmy dusigroszami. W porównaniu do Real nba mamy bardzo mało przepłaconych /złych kontraktów. 

ja wiem, że żyjemy w debilnych czasach pińset pluz i za beztroskę jednych muszą płacic ci lepiej zorganizowani (ta myśl nie do Ciebie - po prostu tak sobie na bieżąco czytam ten temat :) ), ale..

zacznijmy od kontraktu Markieffa Morrisa za MLE odrzuconego przez naszych wspaniałomyślnych GMów.. @Eld .. teraz Kieff Morris gra u nas za 4,7mln. co jest i tak za dużo, bo w rl dostaje 3,2mln.

Nie chce mi się bawić w podawanie dokładnych kwot, zatem tylko same nazwiska graczy i kluby u nas. Dochodzą jeszcze gracze na draftowsich kontraktach których nie trafiliśmy m.in. Bender, Anigbogu, Motley, czy jeszcze paru + ci których już w NBA nie ma m.in. Joe Johnson, czy Dirk Nowitzki lub gigantyczny kontrakt Ryana Andersona.

Brooklyn: Ed Davis, LeVert

Philly - Richardson, Rondo

Toronto - Aminu, Harrell

Chicago - Parker, Rivers

Cleveland - Jordan, Bradley, Hield

Detroit - Noel, Hood, Dunn

Indiana - Turner, Barton, Lamp

Milwaukee - Gibson, Matthews

Atlanta - Lyles, Robinson

Charlotte - Redick + sporo strechy

Miai - Morris

Orlando - Gordon, Luwawu

Washington - Craig

Dallas - Wright, Cauley-Stein

Houston - Green

Memphis - Cousins

New Orleans - Jones, Burks

San Antonio - Brogdon, Morris, Len, Johnson, Murray

Denver - Williams 

Minnesota - Winslow, Looney, Okafor, no i Roberson ma dodatkowy dochód za nic

Oklahoma - Caldwell - Pope

Portland - Tyler Johnson ma dodatkowy dochód

Utah - Hill, Bledsoe, Green, Hezonja

Golden St. - Hart

Phoenix - Napier

Sacto - Rubio, Morris, Young, Harris - u 3 pierwszych długość i suma kontraktów

 

oczywiście są tez steale i racjonalne kontrakty, ale przeważają te złe na tymi dobrymi. Po prostu przestańmy graczy beztrosko przepłacać - jak dla mnie tu jest problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Idiotyczna kolejna wstawka @Alonzo o 500+, odpuść sobie te teksty.

Właśnie idealna - życie na kredyt.. ja nie mówię, że system wymyślony przez Januarego jest idealny, ale 30 dorosłych ludzi będących GMami i.. ileś różnych interpretacji. Jasiek ileś razy pisał, że będą płacze z powodów rozliczeń to można go było dopytać lub na forum dyskusje odpowiednio wcześnie przeprowadzić. Ja Marcus oddałem 2 1st picki i buduje drużynę w oparciu o rozliczenia finansowe, Ashigaru sprzedał Lillarda i rozprzedał drużynę, z Ignasia się iles osób nabijało jak schodził z salary i szczegółowo to opisywał, a teraz nagle za pięć dwunasta się GMowie zainteresowali tematem.

@january masz tu mój miecz! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Ogólnie nie mam dziś czasu na odnoszenie się do czegokolwiek, ale w 5 sekund sprawdziłem 1 team, który mnie na oko zaskoczył i na samych Miami Heat masz różnicę in minus około 150 mln (liczyłeś umowę Bosha), nie chce mi się innych ekip sprawdzać, o podnoszonym wielokrotnie nacisku na karanie bezkarnych poza finansami u nas tankerów co do ostatniej Twej idei nie wspominam.

Bralem wartosci z hoopshype, wszystkie dane sa do sprawdzenia w razie czego.

No nie trzeba byc orlem zeby zauwazyc ze w rl nba wszyscy praktycznie placa powyzej 100% sc a u nas 10 teamow nie moze jesli nie chce skonczyc na minusie przez co robi sie spora roznica w kasue miedzy rl nba a nami a po tym jak sie pojawia hardcapy za dlugi to sie totalnie rozjedziemy a chyba nie o to chodzilo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo ale co Ty za listę zrobiłeś? Graczy którzy zarabiają u nas więcej niż w rl NBA? Czy graczy przeplaconych, czy o co chodzi? Bo nie rozumiem w ogóle co ona ma do rzeczy :) 

System który został stworzony jest do dupy, nie powinno to dziwić wszak był stworzony nim ta gra tak naprawdę zaczęła hulać i nikt nie mógł przewidzieć jak się będzie odnosił do naszej rzeczywistości- wiemy już ze odnosi się z dupy, wiec nie rozumiem po co chcecie w to brnąc i pisać o jakiś orezach, lol. 
Ashigaru oddał Lillarda i resztę bo nie widział perspektyw na rozwój tego zespołu, wiec sobie go zaorał- a nie dlatego ze chciał zejść z hajsu LOL, przecież teraz Blazers maja więcej w salary niż przed wymiana Lillarda :D 

Ludzie, niezle tutaj odplywacie :) 

System gdzie co roku będzie rozliczanie ostatnich 3 lat jest zupełnie z pizdy, nie bójmy się tych słów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Alonzo ale co Ty za listę zrobiłeś? Graczy którzy zarabiają u nas więcej niż w rl NBA? Czy graczy przeplaconych, czy o co chodzi? Bo nie rozumiem w ogóle co ona ma do rzeczy :) 

System który został stworzony jest do dupy, nie powinno to dziwić wszak był stworzony nim ta gra tak naprawdę zaczęła hulać i nikt nie mógł przewidzieć jak się będzie odnosił do naszej rzeczywistości- wiemy już ze odnosi się z dupy, wiec nie rozumiem po co chcecie w to brnąc i pisać o jakiś orezach, lol. 
Ashigaru oddał Lillarda i resztę bo nie widział perspektyw na rozwój tego zespołu, wiec sobie go zaorał- a nie dlatego ze chciał zejść z hajsu LOL, przecież teraz Blazers maja więcej w salary niż przed wymiana Lillarda :D 

Ludzie, niezle tutaj odplywacie :) 

System gdzie co roku będzie rozliczanie ostatnich 3 lat jest zupełnie z pizdy, nie bójmy się tych słów :) 

Listę graczy, którzy w rl zarabiają mniej niż u nas ;) a z rozpędu napisałem przepłaconych? 

Ashigaru z tego co widzę po jego bilansie finansowym raczej nie miał specjalnie wyboru i chyba musiał iść w tank :) Mógł się obawiać tego, co Tobie, czy mnie jest wypominane, że Lillard, Mitchell, Booker, KAT, Tatum, czy Lowry to Gwiazdy drugiej kategorii u nas.. :( 

Teraz jak i tak tankuje, to rok czy dwa nawet jakiegos hard capu mu raczej różnicy nie zrobi, bo i tak zbiera assety :) - tak przynajmniej mnie sie wydaje, ale jaki Ashigaru ma plan - nie mam pojęcia.. 

Tu mamy pkt. z regulaminu:

Cytat

10.51 Po zakończeniu każdego okresu trzyletniego ekipa powinna wyjść na plus, w innym przypadku ponoszone są konsekwencje (Przykladowe okresy rozliczeń to : sezon 17/18+18/19+19/20. sezon 18/19+19/20+20/21 etc).

 

Czyli po 3 pierwszych latach rozliczamy się co roku ;) 

Qcin, jesteśmy kreatywnymi GMami,  poradzimy sobie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Phoenix - Napier

 

W sensie to miala być lista przepłaconych zawodników? 5 milionów na 2 lata to niby przepłacenie za bardzo solidnego guarda, świetnego defensora i zawodnika, który w tym sezonie jest najczęstszym starterem Soty na PG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lucas napisał:

W sensie to miala być lista przepłaconych zawodników? 5 milionów na 2 lata to niby przepłacenie za bardzo solidnego guarda, świetnego defensora i zawodnika, który w tym sezonie jest najczęstszym starterem Soty na PG?

Nie przepłaconych, tylko z wyższymi kontraktami niz w realu. :) 

U Ciebie w sumie nie ma specjalnie przepłaconych graczy wg pensji z rl. 

Oczywiście pewnie jakich graczy pominąłem, a takich jak Napiera, czy Josha Richardsona mogłoby nie byc tu na liście, ale nie chodzi o kilka nazwisk, a o sam trend. 

 

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

przecież Lou ma na utrzymaniu dwie laski, więc u nas dostał kontrakt razy dwa i to zawczasu 

#logikasynu

Lou w realu to steal finansowy ;) 

u nas takich zniżek gracze nie chcą za bardzo brać.. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.