Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Prędzej zrezygnuję z prowadzenia Orlando Magic niż sprzedam KATa, czy Mitchella - zostają u mnie naturalnie albo d końca karier, albo do dnia w mojego odejścia z funkcji GMa Orlando. 

Przecie oni sami od Ciebie odejdą, bo ile można grać o 1, maks 2 rundę. 

A wtedy to Ciebie na taczkach wywiozą. 

Także działaj działaj, ale podpowiem Ci. Na Oubre Rzymu nie zbudujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alonzo napisał:

 

Wystarczy, żebyśmy przestali tak przepłacać graczy :) 

A przepłacamy? Mi się wydaje, że w porównaniu do Real NBA to jako całość jesteśmy dusigroszami. W porównaniu do Real nba mamy bardzo mało przepłaconych /złych kontraktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Przecie oni sami od Ciebie odejdą, bo ile można grać o 1, maks 2 rundę. 

A wtedy to Ciebie na taczkach wywiozą. 

Także działaj działaj, ale podpowiem Ci. Na Oubre Rzymu nie zbudujesz.

Losy KATa i Mitchella w BeGM są ze sobą splecione na dobre.

#kulturaorganizacji :) 

Sufitem Kellego Oubre jest bycie 3 opcja i u mnie do takiej roli będzie z czasem być może aspirował. 

1 minutę temu, Tecu napisał:

A przepłacamy? Mi się wydaje, że w porównaniu do Real NBA to jako całość jesteśmy dusigroszami. W porównaniu do Real nba mamy bardzo mało przepłaconych /złych kontraktów. 

To powiedz mi Drogi Kolego, dlaczego tak dużo teamów u nas ma problemy z luxury tax i hard capami? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Do naszych arkuszy w zakładce bilans finansowy ekip wkleiłem (pod obliczeniami dla BeGM) swoje obliczenia dotyczące bilansów finansowych (wysokość salary brałem z hoopshype, więc pewnie pojawią się jakieś niedokładności) ekip z RL NBA na podstawie ich aktualnych wyników w lidze ( 2 poprzednie lata brałem zgodnie z wynikami play-offs, aktualny rok założyłem, że najlepszy bilans w sezonie regularnym = mistrzostwo, itd. itd.) zgodnie z zaproponowanym przez Januarego systemem. Na czerwono ( w arkuszu) zaznaczyłem drużyny z długami.

Wyniki są następujące:

17 drużyn kończy pierwsze rozliczenie na minusie

4 drużyny na minusie mają prawo do wykonania resetu, pozostałe 13 drużyn bankrutuje, z czego aż 12 ma dług przekraczający 30 milionów dolarów.

Wniosek jest prosty: jeżeli mamy w jakikolwiek sposób sugerować się kontraktami z RL NBA przy naszych głosowaniach na FA, to system rozliczeniowy jest do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

A przepłacamy? Mi się wydaje, że w porównaniu do Real NBA to jako całość jesteśmy dusigroszami. W porównaniu do Real nba mamy bardzo mało przepłaconych /złych kontraktów. 

Przecież ten system został stworzony żeby wspierać miernoty :D lecimy komuna aż miło :) rozwiązanie Ktore zaproponowałeś było jedynym sensownym jakie zostało tu zaproponowane i co lepsze, bylo nawet w Regulaminie, póki się nie okazało, ze c*** z regulaminem, było trzeba dopytywać :D 

Smiechu Warte beGM ;))

7 minut temu, fluber napisał:

UWAGA!

Do naszych arkuszy w zakładce bilans finansowy ekip wkleiłem (pod obliczeniami dla BeGM) swoje obliczenia dotyczące bilansów finansowych (wysokość salary brałem z hoopshype, więc pewnie pojawią się jakieś niedokładności) ekip z RL NBA na podstawie ich aktualnych wyników w lidze ( 2 poprzednie lata brałem zgodnie z wynikami play-offs, aktualny rok założyłem, że najlepszy bilans w sezonie regularnym = mistrzostwo, itd. itd.) zgodnie z zaproponowanym przez Januarego systemem. Na czerwono ( w arkuszu) zaznaczyłem drużyny z długami.

Wyniki są następujące:

17 drużyn kończy pierwsze rozliczenie na minusie

4 drużyny na minusie mają prawo do wykonania resetu, pozostałe 13 drużyn bankrutuje, z czego aż 12 ma dług przekraczający 30 milionów dolarów.

Wniosek jest prosty: jeżeli mamy w jakikolwiek sposób sugerować się kontraktami z RL NBA przy naszych głosowaniach na FA, to system rozliczeniowy jest do zmiany.

Coś chyba zjebales w tych obliczeniach Fluber :P Minnesota -30 by miała tylko jakby w 1 rundzie odpadła :D (w zasadzie to minus 26 bo w multiwayu jeszcze 2 mln schodzę :D )

ale ogólnie się zgadzam ze system jest do bani, oczywiście zmian nie będzie bo January za długo go kisił żeby teraz się przyznac ze spierdolil robotę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qcin_69 napisał:

 

Coś chyba zjebales w tych obliczeniach Fluber :P Minnesota -30 by miała tylko jakby w 1 rundzie odpadła :D (w zasadzie to minus 26 bo w multiwayu jeszcze 2 mln schodzę :D )

ale ogólnie się zgadzam ze system jest do bani, oczywiście zmian nie będzie bo January za długo go kisił żeby teraz się przyznac ze spierdolil robotę :D 

To są obliczenia drużyn z RL NBA, a nie z BeGM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi i mojemu (nie tylko) rozumieniu regulaminu nie chodzi o to by się zadłużać i pozwalać na nieskrępowane wydawanie kasy. 

W trzylatce tak jak to rozumiem, chodzi o to by być na zero, ale nie co roku a właśnie co te trzy lata. Po 3, 6, 9 latach muszę być na zero, różnica jest tylko taka, że nie muszę być na zero w 4,5,7,8 roku, czyli tak jak teraz w 1 i 2gim.

By dać odrobinę elastyczności i możliwości planowania. Po prostu. 

Tu nie chodzi o żadną rewolucję systemu i popieranie wielkich wydatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

LOL, ale taaa trzymajmy się c***owego systemu, wspierajmy c***owych GMow! Byle wyszło na nasze ;) 

beGM w pigułce 

i cyk, kontuzja Lillarda przed PO i koniec snów o potędzie Minnesoty.

A się będę śmiał :D

 

Jak Ci tam Ignazz za ochłapy Lillarda wyrwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

i cyk, kontuzja Lillarda przed PO i koniec snów o potędzie Minnesoty.

A się będę śmiał :D

 

Jak Ci tam Ignazz za ochłapy Lillarda wyrwie :P

Szanuj Wigginsa. ;))))))

Tak zrobiłem symulacje wszystkich klubów które są u nas kontrowersyjne i zgadzam się ze korekta systemu musi iść. Tylko wprowadzenie tych zmian bym datował aby pogodzić zwaśnione strony za ponad rok. 
 

jezeli teraz byśmy wprowadzili zmiany to mocno niesprawiedliwe jest to dla tych co zrozumieli i niestety przepłacali pickami. 
 

z drugiej strony @Tecu ma sporo racji choć nie podobają mi się jego 155 157 kwoty to rozgrywka będzie swobodniejsza bo bramki 3 letnie są logiczne. 
 

salomonowe rozwiązanie to nie karać tych oszczędnych ale nie popadać w tak restrykcyjny system na lata. 
 

wprowadzenie korekt już teraz od tego lata byłoby szkodliwe dla tych oszczędnych. Utrzymanie reguł bez zmian tez szkodzi. 
 

z mojej strony nie widzę tego aby uniknąć tego bolesnego rozliczenia w lato 2021. Jeżeli zapominamy o tym proponuje popracować nad reforma od 2021 z hard capem niektórych ekip w 2021 

Jeżeli odwzorywujemy realia nba to liga by takiej reformy w tydzień nie wprowadziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, że interpretacja @january mi się bardziej podoba, ale jak się dłużej zastanawiam, to zmieniam zdanie. Faktycznie wciśnięcie resetu to balansowanie na krawędzi, bo jedna kontuzja i zostajesz bankrutem. @Tecu ma rację, bo trzylatki dają czas na reakcję po nieudanym sezonie, na który czasem nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Wcześniej pisałem, że interpretacja @january mi się bardziej podoba, ale jak się dłużej zastanawiam, to zmieniam zdanie. Faktycznie wciśnięcie resetu to balansowanie na krawędzi, bo jedna kontuzja i zostajesz bankrutem. @Tecu ma rację, bo trzylatki dają czas na reakcję po nieudanym sezonie, na który czasem nie mamy wpływu.

Oczywiście tez zmieniłem zdanie jakby wprost to nie wynikało z wpisu. Będę bronił jedynie tego następnego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ignazz napisał:

jezeli teraz byśmy wprowadzili zmiany to mocno niesprawiedliwe jest to dla tych co zrozumieli i niestety przepłacali pickami. 
 

a tak niesprawiedliwie jest woebc drugiej grupy

z resztą na czym polega ta niesprawiedliwość wobec przykładowych spurs. i tak bys byl w pizdzie z finansami i po pierwszej 3-latce, zatem i tak byles zmuszony do wyprzedazy.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

a tak niesprawiedliwie jest woebc drugiej grupy

z resztą na czym polega ta niesprawiedliwość wobec przykładowych spurs. i tak bys byl w pizdzie z finansami i po pierwszej 3-latce, zatem i tak byles zmuszony do wyprzedazy.

Tylko zwalczanie niesprawiedliwości  dla tych co zrozumieli i inwestowali jest priorytetem nad tymi co złe zrozumieli. I nic ich to nie kosztowało. 
twoja propozycja podwójnie karze grupę pierwsza. 
 

Przypadkowo jesteś w drugiej ;) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Tylko zwalczanie niesprawiedliwości  dla tych co zrozumieli i inwestowali jest priorytetem nad tymi co złe zrozumieli. I nic ich to nie kosztowało. 
twoja propozycja podwójnie karze grupę pierwsza. 
 

nie, to twoja propozycja podwojnie karze grupe druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.