Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, fluber napisał:

Znalazłem taki post Camby'ego z 2017 roku i teraz jestem w kropce:)

 

pieknie zaorane

 

27 minut temu, january napisał:

Ogólnie ja nie mam problemu z tym, że ktoś uważa pisany przeze mnie regulamin za nieprecyzyjny. Wielokrotnie prosiłem o wyłapywanie wszelakich nieścisłości i błędów, a prawie się tego nie doczekałem. Jednakże tutaj sytuacja jest prosta - gdy rozliczenie jest coroczne, pomysł że reset daje urlop na kolejne 3 lata od rozliczeń jest skrajnie nielogiczny. Dlatego jak ktoś to tak (błędnie) interpretował na swoją korzyść i nie dopytał, a teraz ma problem, to nie czuję się w żaden sposób winny. Przez 3 lata gry udzieliłem miliona porad na PM dotyczących regulaminu naszego (i nie tylko - dopóki mi się nie znudziło tłumaczyłem też CBA NBA). Są też inni Radni.

Tyle.

Nie będzie żadnych zmian teraz nagle, 3-4 miesiące przed rozliczeniami, jak czytam pomysły o zwiększeniu czegoś tam to mi się włos jeży na głowie jakich tu mamy interesownych skurczybyków patrzących na siebie wyłącznie.

Ekipy co bankrutują to ogólnie same są sobie winne.

jak widzę, że jest napisane 2+2=4, to nie widzę potrzeby doprecyzowania, bo rozumiem co jest napisane.

i tak było w tym przypadku

najwyrazniej musimy tera przeleciec przepis bo przepisie, co pan autor ma na mysli (moze 2+2=5 według niego), bo kojarze ze byla juz podobna akcja z rok temu z ktoryms z przepisow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

ale do krytyki pierwszy.

pisałem, że to nic do Ciebie (bo doceniam wkład roboty, i fakt, że reszcie nie chce się z tym męczyć).

Napisałem jedynie, że temat do dyskusji, jeśli jakieś drużyny czują się pokrzywdzone.

A Ty powinienes to mleko wypić, bo napisałeś coś, co nie oddaje twoich intencji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak dla pewnosci to nie przekraczam tax (i tego mocno w tym roku pilnuje), Playoffs jak nie bedzie katastrofy to zrobię. Nie wiem czy cash jest dodawany w tym arkuszu juz (a mam z lata milion od @Alonzo), ale widze tam niecale -2 mln u Suns, wiec tak w skrócie finansowo jest raczej spoko? :P Czesc finansowa to czarna magia dla mnie w tej grze, staralem sie po prostu podatku nie przekraczac.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, january napisał:

Ekipy co bankrutują to ogólnie same są sobie winne.

Skąd człowiek mógł wiedzieć, że dwóch twoich superstarów na maksymalnych, monstrualnych kontraktach tak się połamie :(

Zresztą ja jestem pokrzywdzony, bo w RL NBA kontrakt Wallowi wypłaci ubezpieczyciel i właściciel strat nie poniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lucas napisał:

Ok, tak dla pewnosci to nie przekraczam tax (i tego mocno w tym roku pilnuje), Playoffs jak nie bedzie katastrofy to zrobię. Nie wiem czy cash jest dodawany w tym arkuszu juz (a mam z lata milion od @Alonzo), ale widze tam niecale -2 mln u Suns, wiec tak w skrócie finansowo jest raczej spoko? :P Czesc finansowa to czarna magia dla mnie w tej grze, staralem sie po prostu podatku nie przekraczac.

1mln. za Jaylena Handsa - potwierdzam naturalnie.

U mnie wg arkusza Finansów widzę, że jeszcze chyba nie jest uwzględniony albo ten 1mln. do Ciebie, albo 1mln. do Kungfu. (reszta mojej kasy około 1,5 - 1,6mln. idzie do MMM2121 za Chrisa Silve. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Jak coś to wymiany raz na jakiś czas wprowadzam sobie po 1 stronie, ale za to jak je wpisujecie to powinienem od każdego po 2nd rounderze prawie dostać za to wprowadzanie.

Od 29 GMów zamiast tych 2nd masz Russella po zniżce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Alonzo napisał:

Od 29 GMów zamiast tych 2nd masz Russella po zniżce ;) 

15 GMów w gwoli ścisłości ;)

Tak sobie przejrzałem sytuacje Wizards i wcale nie musi być dramatyczna, jeśli Durant wróci na swój poziom lub koło 80% tego. Zamiast spuszczać jego z rzekomymi first pickami ( @Qcin_69 :D:D :D ). Fournier może zrobić opt-out, a myślę że jako expriringa za darmo by go ktoś wziął, a może nawet dopłacił. W razie potrzeby można rozdrobnić Capelę. Ogólnie doradzałem ten ruch Sylvkowi już wcześniej, ale pewnie nie dostał satysfakcjonującej oferty i wolał gamblować do samego końca. Tak czy siak na duecie Harden-Durant można zbudować bardzo mocny zespół nawet z hardcapem w okolicach 125mln. Wierzę tu @Sylvinho. w Ciebie, wszak byłem głównym orędownikiem tego, by Durant trafił do Ciebie. Ciężko zapracowałeś na bardzo dobrą pozycje Wizards i nawet takie małe wpadki jak Craig tego nie zmienią.

Sixers mają absolutnie nierealny team. Tutaj ruchy i tak będą konieczne, bo żaden klub nie utrzyma regularnego płacenia sporego podatku od luksusu.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pięknie wyszukany @fluber szapoba, to dlatego mam zawsze fluberyzmy>januaryzmami.

Wiec gdzie te dziesiątki postów ze wszystko było jasne, bo wychodzi ze tylko dla Januarego :) 

Panowie, skoro połowa GMow rozumiała to inaczej + jak pokazuje post Cambyego- MIALA RACJE, to o co chodzi? 
Przecież ten system Januarego jest do dupy bo sprawia ze wystarczy jeden słaby rok w trzylatce żeby potem nie mieć szansy z tego wyjść :) 

Bo o ile ten rok powinien mi easy wyjść na plus i cała trzylatka zakręcić się w okolicach 0, o tyle za rok będę miał -18 na start co żeby u nad odrobić będzie wiązało się z wynikami ponad stan- i praktycznie każdy tak będzie miał bo pewnie maks 5 drużyn nie miało żadnego roku z -10 i o ile robisz -10 a jesteś c***owy to faktycznie powinno być karane o tyle jeśli raz w 3latce zrobisz słaby wynik finansowy (pech,kontuzje kluczowych graczy itd.) to zupełnie wypacza to realizm i sprawia ze to nie jest już beGM tylko beRekinFinansiery :) 

Zreszta, post Cambyego z 2017(!) sprawia ze to powinno być wiążąca wykładnia systemu finansowego, a nie to co January wrzuca na 3 miesiące przed końcem sezonu- nie było żadnych sprostowań, nie było żadnych wyjaśnień później. 
Ludzie dbają tutaj o finanse mocno wbrew temu co niektórzy starają się pisać ze mieli to w dupie bo to jakiś margines jest, ale system wymyślony przez 1 GMa, który w zasadzie był skrzętnie ukrywany do wczoraj jest zwyczajnie do dupy, jakby wcześniej to zostało tak przedstawione to przecież już na samym starcie zostałoby to storpedowane ze jest słabym rozwiązaniem :) 

Nie widzę żadnych podstaw żeby respektować te wykładnie Januarego, nie jest to podparte żadnym postem, ani regulaminem. 
Bardzo kiepsko ze January unikasz rozmów na ten temat i bardzo złe o Tobie świadczy ze to ukrywałeś tak długo zamiast wyjaśnić to od razu gdy wpadłeś na ten kiepski sposób rozliczeń bo to można normalnie usprawnić, wiele zmian wcale nie potrzeba, ale trzeba dobrych chęci i przyznania się ze się zjebalo i dało niejasne przepisy ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, january napisał:

To macie teraz wyklarowane, nie dopytywaliście wcześniej o nieścisłości i swoje nadinterpretacje - to już nie mój problem.

no jak będę jakieś nieścisłości o których pierwsze słyszę to pierdolę to, bo to zwiastuje następne problemy takiej natury, widzę, że jestem n-tą osobą, która odebrała ten problem w ten sam sposób to znaczy, że leży problem po twojej stronie i c*** mnie obchodzi twój ignore, ostrzeżenie pada, a to bagno niech następny uważa za swoje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

Bo o ile ten rok powinien mi easy wyjść na plus i cała trzylatka zakręcić się w okolicach 0, o tyle za rok będę miał -18 na start co żeby u nad odrobić będzie wiązało się z wynikami ponad stan- i praktycznie każdy tak będzie miał bo pewnie maks 5 drużyn nie miało żadnego roku z -10 i o ile robisz -10 a jesteś c***owy to faktycznie powinno być karane o tyle jeśli raz w 3latce zrobisz słaby wynik finansowy (pech,kontuzje kluczowych graczy itd.) to zupełnie wypacza to realizm i sprawia ze to nie jest już beGM tylko beRekinFinansiery :) 

 

Jak wychodzisz na 0 to robisz reset i masz liczony nastepny okres jako 0/0/x gdzie x to nastepny sezon, wiec nie wiem gdzie te -18 na start...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

czyżby w Ciechocinku nie nauczono liczyć i dwóch GMów ma problem z dopięciem budżetu? :)

podobno JJ zmienił miejsce zamieszkania, więc to zawsze plus :D

 

2 godziny temu, człowiek...morza napisał:

 

odebrałem to dokładnie tak samo, bo inaczej ten przywilej resetu to kompletny kretynizm (albo niech się inaczej nazywa)

 

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Miami w realu jak tworzyło Wielka Trójkę z LeBronem, Wadem i Boshem, to dopłacało chyba Oklahomie 1st pickiem (Bledsoe) za przejęcie jednorocznego kontraktu Dequana Cooka, a Mika Beasleya wysłało za 2 2nd picki do Minnesoty, zeby mieć na nich kasę.

czym innym jest tworzenie salary cap na musie a czym innym płacenie takiego a nie innego podatku :D 

1 godzinę temu, fluber napisał:

No ja wiedzialem o tym ze te rozliczenia sa co roku ale kto mi to wyjasnial to Ci powiem ze nie mam pojecia. We wrzesniu 2017 kiedy pisales tamta interpretacje nie bylo mnie w grze.

przecież wg tego ma się obowiązek każde gowno przestrzelić, przecież to oznacza, ze prób wejścia do gry sprawdza się do poziomu HoFa tej gry ...

 

ogólnie czuję się wyjebany bez mydła, ale skumałem się w odpowiednim momencie przy błędzie w swoich arkuszu (normalnie tego gówna nie tykam), bo po wymianie, gdzie teoretycznie wziąłem na siebie hajs (bo niby mogłem) nie zmienił się mój hajs i sprawdziłem formułę to liczyła moich pierwszych chyba 12 wierszy, czemu niby ufać jak nie oficjalnemu arkuszowi gry ?

jebie mnie to ogólnie, ale teraz takie wyskoki z regulaminem, gdzie to na pewno jest wierzchołek góry i za chwilę coś nowego wyskoczy a starsi uczestnicy się gubią to już jest absurd, nie mam obowiązku czytać w głowie radnego, który wymyśla przepisy pod siebie, gdzie naprawdę pytałem o głupie pierdy związane tylko z grą @MarcusCamby, bo jak ma problem z SC to mam od tego ziomka i on mi pomaga (Marcus ta oferta,którą oplułeś też była konsultowana i tak klejona żeby wszystko się zgrało ;) ). Mam nadzieję, że to się wyjaśni jak najszybciej, bo mam gotowe na to scenariusze, ale jeżeli większość odebrała to w jeden sposób to znaczy, że Goebbels coś spieprzył a jak większość z tego okresu już nie gra to skąd oni mają wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polishllama69 napisał:

 

przecież wg tego ma się obowiązek każde gowno przestrzelić, przecież to oznacza, ze prób wejścia do gry sprawdza się do poziomu HoFa tej gry ...

 

Prog wejscia jest wysoki, ja chyba ze 2 tygodnie studiowalem regulamin i o wszystko dopytywalem zanim zdecydowalem sie na wziecie udzialu w begm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Prog wejscia jest wysoki, ja chyba ze 2 tygodnie studiowalem regulamin i o wszystko dopytywalem zanim zdecydowalem sie na wziecie udzialu w begm:)

ja też i nie znalazłem nic nt tego skurwiałego punktu i wyliczyłem jak to działa jeżeli wejdzie hardcap w grę i mi się zgadzało nawet bez wejścia do PO, ale tutaj widzę nowe interpretacje a to już mnie wkurwia i śmierdzi dalszymi problemami a na to przyzwolić nie mogę i albo idzie wyjasnienie w formie 0-1, albo to pierdolę

Teraz, polishllama69 napisał:

tutaj widzę nowe interpretacje

znaczy widziałem to co Ty wysłałeś i w sumie niewiele więcej szło znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polishllama69 napisał:

czym innym jest tworzenie salary cap na musie a czym innym płacenie takiego a nie innego podatku :D 

przecież wg tego ma się obowiązek każde gowno przestrzelić, przecież to oznacza, ze prób wejścia do gry sprawdza się do poziomu HoFa tej gry ...

Będąc w BeGM drugi sezon stwierdzam, że przepłacamy w wielu przypadkach za graczy. My nie mamy możliwości tak jak w realu inwestować w danego gracza, jak w rl NBA klub go po prostu zwolni. U nas ta kasa zostaje w salary. stąd, jak nie płacimy jakiemuś All Starowi, to warto, żeby gracz u nas rozważył kontrakt za rozsądne pieniądze. Tego typu mechanizmy - 3-letnie rozliczenia wg mnie powinny u nas spowodować, że GMowie nie będą szastali bez sensu kasą na prawo i lewo. Tylko widzisz - ważna tutaj jest też stabilizacja wśród GMów, bo później ktoś przez kilka sezonów jest w ciemnej d.. jak przykładowo BMF w Clippers, bo wcześniejszy GM szastał $$$$ na prawo i lewo. 

Jednym z rozsądnych rozwiązań są kontrakty, o które walczymy z @karpik od roku - chyba uda się je wprowadzić za zgodą @Eld, gdzie zamiast całego kontraktu minimalnego, będzie liczony  tylko w 1/3 lub w 2/3 w zależności od trymestrów w których będzie grał gracz czy to podpisany na poczatku sezonu na kontrakcie częściowo gwarantowanym, czy też będzie to uzależnione od tego, czy dołączył w 2, czy 3 trymestrze. 

To bardzo pomoże teamom z salary w okolicach luxury tax i hard capu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january - pora wymyślić coś nowego i mamy w zasadzie na to jeden trymestr z zachowaniem konsekwencji lat poprzednich.

Prosty przykład, obojętnie kogo:

  • 17/18: przychód 90M, wydatki 100M ( -10M w plecy )
  • 18/19: przychód 110M, wydatki 105M ( +5M do przodu )
  • 19/20: przychód 120M, wydatki 132M ( +12M do przodu )

Po trzy latce wchodzi w 20/21 z 7M na plusie a nie na debecie. Szanować zaczniemy kas. Dorobi kolejne 11M w 21/22 to będzie miał +18M na plus. Wyda 9M w 20/21 9M, będzie miał -2M na minus.

Co w drugą stronę gdzie ktoś skończy na minusie po trzylatce?

0-10% średniego SC z 3 lat - nie możesz wydać więcej niż salary tax

11 - 30 % średniego SC z 3 lat - nie możesz wydać więcej niż SC na nowy rok

31% i więcej - bankructwo.

Prościej tego nie widzę poza zliczaniem stanu portfela, konta, debetu itp. Żadne pierdolone resety bo to idiotyzm. 

Na pewni by trzeba było jeszcze popracować na karami za stan konta na debecie. Hard capu, zakaz transferów, w skrajnych przypadkach niedbalstwa - zabranie icku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Tia jasne, gdy ludzie Qcinom i innym hienom 1st roundery za zrzutkę hajsu płacili, to teraz zmienić by Qcin i inne hieny nie miały hardcapu.

Chyba coś nie halo.

January, jeśli wierzysz, że jesteś to wstanie opanować, dokładnie obliczyć dla każdej z 30 drużyn z wskazaniem komu się reset opłaci a komu nie, będę trzymał Twoją stronę i jestem pewien, że nie tylko ja. Dodam, że jak to rozpiszesz - więcej osób to wtedy pojmie i nie będzie więcej dymu, Chętnie nawet w czymś pomogę, ale nie wiem czy potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

January, jeśli wierzysz, że jesteś to wstanie opanować, dokładnie obliczyć dla każdej z 30 drużyn z wskazaniem komu się reset opłaci a komu nie, będę trzymał Twoją stronę i jestem pewien, że nie tylko ja. Dodam, że jak to rozpiszesz - więcej osób to wtedy pojmie i nie będzie więcej dymu, Chętnie nawet w czymś pomogę, ale nie wiem czy potrafię.

Mój miecz, January także ma. Jasiek pracował nad tym projektem miesiącami i jestem spokojny o jego powodzenie. Kiedy to wprowadzaliśmy, to były robione różne symulacje pod względem zysków, wydatków, by to sensownie przebiegało. Nie widzę opcji ruszenia tego. Ok, ta opcja jest bardziej wymagająca, ale Jasiek poszedł już tym co szaleją z kasą na rękę i wprowadził dzielenie kar finansowych na pół o czym początkowo nie było mowy i tu też mój sprzeciw został odrzucony. Można powiedzieć, że się wyrównało :)

Grunt, tylko by Jasiek tego pilnował, bo chyba tylko on w pełni rozumie system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.