Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie caly draft moglby odbywac sie na zasadzie wish list. Byloby o wieeeele szybciej. Tj:

 

zamiast dawac kazdemu gmowi 12h na wybor, kazdy przygotowuje liste ze swoja kolejnoscia. Moze ja dostarczyc komiszowi na jakiegos specjalnego maila czy cos, do daty draftu. Jezeli ktos nie przygotuje to jedzie zgodnie z odgornie przyjetym mockiem.

 

minusem jest to, ze jest troche roboty przy tym ze strony osoby odpowiedzialnej za poukladanie wlasciwej kolejnosci potem i brak mozliwosci robienia wymian 'na zywo', ale ja tam jestem w stanie to przelknac na rzecz tego, ze wszystko odbedzie sie super sprawnie i nie trzeba zgrywac ze soba 30 gmow ,zeby kazdy akurat mial czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do draftu, ktoś tutaj poruszał ten problem

dużą podpowiedzią czy dany zawodnik się sprawdzi w NBA i czy dostanei minuty jest wiadomość do kogo trafi, dlatego może rozważmy jeszcze kiedy będziemy draftować

jakaś sonda? 

czy zostaje tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do draftu, ktoś tutaj poruszał ten problem

dużą podpowiedzią czy dany zawodnik się sprawdzi w NBA i czy dostanei minuty jest wiadomość do kogo trafi, dlatego może rozważmy jeszcze kiedy będziemy draftować

jakaś sonda? 

czy zostaje tak jak jest?

Tylko, że wybieranie po drafcie zabiera potencjalnie jedną z najlepszych części tej zabawy, czyli analizowanie prospektów i draftowanie na podstawie własnych obserwacji i wniosków. Dla mnie osobiście jest to najlepszy element, na który najbardziej czekam głównie dlatego, że za kilka lat będzie można mieć ładną bekę jak ja albo Ty weźmiemy z topowym numerem jakieś gunwo albo z drugiej strony jak ktoś zaliczy jeden albo dwa steale, to będzie miał dużo większą satysfakcję niż jakby widział, że ten jego gostek został wybrany przez Spurs albo Knicks [czyli ekipy znane z doskonałego zarządzania ;]. Raz na jakiś czas pojawiają się na forum mądrzy, którzy wpadają po 2-3 latach i mówią, że Suns zjebali w 2013, bo nie wzięli Giannisa zamiast Lena (przykład totalnie wymyślony, ale na pewno każdy wie o co chodzi). Także ja jestem za tym, żeby draft był jak najbardziej suwerenną decyzją każdego GM, wystarczy, że można się sugerować mockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w porządku rozumiem, rzczywiscie satysfakcja jest o wiele lepsza chodzi tylko tutaj jeszcze o dodatkowy element losowści 

nawet jak rozmknisz że np. Glies będzie stealem albo Fin to co z tego jak go wezmą przysłowiowi Kings i zatraci swój talent

 

no ale w sumie to tego nie unikniemy skoro jestem w mniejszości

 

czyli zostaje mi przerzucenie się na NCAA? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszą rundą draftu się zgadzam, że powinna być przed prawdziwym draftem w NBA, a co z 2. rundą? Przed czy po? Bo jest spore prawdopodobieństwo, że końcowe numery draftu wybierzemy zupełnie inaczej i tych zawodników w realnej NBA nie wybiorą...

 

Okienko zamknięte, więc jak będzie głosowanie do bilansów, to odnośnie końcówki sezonu (pozostałych dwudziestu kilku meczy)? Dobrze zrozumiałem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obie rundy draftu przed realnym draftem przy 12h na wybór (to była minimalna propozycja jaka tu padła) to nieporozumienie. Musielibyśmy zacząć miesiąc wcześniej co jest bezsensu.

Rozpoczęcie draftu tydzień przed realnym draftem byłoby ok, bylibyśmy już po pomiarach, workoutach, mielibyśmy jakieś informacje o red flags, a i ryzyko że ktoś wypadnie przez kontuzję mniejszą.

Tyle, że zrobienie dwóch rund w tydzień to mógłby być problem.

O ile też uważam, że draft powinien się odbyć przed realnym o tyle ten okres powinien być maksymalnie skrócony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że marudzę, jestem za pierwszą rundą przed draftem, ale jest ryzyko, że w ciągu tego tygodnia przed draftem, w trakcie trwania naszego draftu, coś się stanie co wpłynie na nasze wybory - kontuzja, info o sprzedaży picków itd. Może małe, ale jest.

W sumie, jestem za pierwszą rundą przed, ale w możliwie najszybszej wersji, może uda się w ciągu jednego dnia, a druga runda po drafcie. Wiem, zabawa, ale druga runda jest tak nieprzewidywalna, że by trafić czy ktoś zostanie wybrany, jest trudno.

Pamiętajmy, że to nie tylko scouting, nasze wyniki są w korelacji czy ktoś będzie grał w NBA czy nie. Mogę wybrać świetnego gracza, który mi pasuje, ale 30 drużynom się nie spodoba :)

Ale nie upieram się, ta wersja niestety też ma minus, znacznie wzmacnia picki z początku drugiej rundy i to może wypaczać.

Przykładowo - gracz X nie był typowany do 1 rundy i my go nie wybraliśmy a został wybrany w pierwszej dziesiątce - osoba z 1 pickiem w drugiej rundzie będzie miała łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaraz ogarnę waiverów.

Ekipy, które teraz nie mogą pobierać :

Pelicans, Rockets, Grizzlies, Nuggets, Suns, Pacers, Cavaliers, Hornets.

Ech, wiedziałem o tym i na śmierć zapomniałem o zaktualizowaniu o Lawsona...

 

A tyle ciekawych nazwisk będzie na rynku. Ech, cóż, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, może mi coś umkneło.

1. FA - możemy składać max 3 oferty, które są niejawne - PW do komisza - może dać kogoś spoza zabawy, bo komisz też może składać oferty. Jeżeli wszystkie zostaną przyjęte a nie mamy tyle kasy lub nie chcemy wszystkich trzech to możemy się z którejś wycofać i dostaje wtedy drugi w kolejce?

2. Rozumiem, że do graczy, którzy nie dostali żadnej oferty jest drugie podejście?

3. RFA - publiczne, ale publiczne na zasadzie licytacji czy po prostu piszemy ile? Jeżeli to drugie to ktoś może przebić o minimum i nie mam możliwości reakcji.

4. Rozumiem, że w przypadku maxów lub równych ofert decyduje głosowanie?

5. Jak porównujemy oferty w maxach i nie. Czy liczy się kwota za rok, czy coś innego. Ktoś może dać 3 lata za 18 mln a ktoś da 4 za 22 - która większa? Poza tym dochodzą Team Option itd.

6. Co z graczami prospectami z D-League czy z Europy? W ich przypadku ważne jest czy trafią do NBA a mogą się tam dostać nawet w październiku.

7. Czy z graczami z 2nd round podpisujemy kontrakty jak chcemy? Oczywiście to nasza decyzja czy podpiszemy, ale czy na przykład na rok, czy 4 lata, team option czy nie?

8. Player Option - czy głosujemy czy po prostu musi się zgłosić ktoś kto napisze, że dałby mu więcej, albo tyle samo na kilka lat a jak nie to znaczy, że gracz wykorzystuje PO. Jeżeli tak to wtedy oferty i głosowanie?

Pytań jest pewnie więcej.

To tak na szybko :smile:

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.bd komisz spoza gry, kolejność FA jest ważna - nie możesz się wycofać (by odpuścić 1 wybór na korzyść 2)

2. Tak

3. RFA przechodzi niepublicznie jednak. QO wiadomo jest publiczna - po 1 okresie FA klub decyduje się czy wyrównać, czy nie.

4. Tak

5. Po prostu głosujemy. player option zostaje jedynie przy maxach, team option będzie uwzględniane

6. To będą normalni FA. W tym sezonie nie pobieramy jeszcze FA z Europy (bo nie mieliśmy okresu FA). Jak nie trafią do NBA to user ma pecha ;)

7. Jak chcemy, według zasad CBA + 2nd round nie jest gwarantowany jak coś na początku.

8. Po prostu głosujemy, czy dany gracz by podjął ofertę, czy nie.

Dzięki za odpowiedź :)

Jeszcze co do 1. Czyli mogę składać oferty 3, ale maksymalnie do swojego salary cap? Czyli jeżeli mam przykładowo 30 mln wolnych to mogę złożyć oferty 8, 12 i 10 na 3 graczy, bo jeżeli wszystkich zgarnę to muszę mieć miejsce? Lub 30 na jednego, ale tylko jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz złożyć 30 na 1go, 30 na 2go i 30 na trzeciego w takim wypadku.

Po prostu jeśli wygrasz głosowanie o 1go to Twoje oferty na 2go i 3go przepadają.

Czyli w ramach jednej tury FA mogę składać jakie oferty chcę, oczywiście jeżeli mam kasę do wydania i daję priorytety?

Składam oferty

gracz x 25 - priorytet 1

gracz y 15 - priorytet 2

gracz z 5 - priorytet 3

Jeżeli wygrywam tylko 1 to go zgarniam a jeżeli wygram wszystkich to zgarniam 1 i 3, bo mam 30 mln do wydania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

I jeżeli wygram gracza z priorytetem na przykład 3 a mnie na niego stać to zgarnia go druga osoba w kolejce, którą oczywiście stać na niego?

A co jak oferty będą identyczne - głosowanie, czy ewentualnie liczy się priorytet? Jeżeli na przykład graczowi x dały dwie osoby 30/4 i obydwóm osobom mieści się gracz w salary to czy może nie wygrywa osoba dla której był on priorytetem 1 a u drugiej był on priorytetem 2?

Wiem, za bardzo rozstrząsam temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.