Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z częścią z Was już dyskutowałem...
 
 
Patrząc na zeszłoroczną (i odbywającą się także rok wcześniej) zabawę http://www.e-nba.pl/...ft-2016/page-15 patrząc na niedawno powstały temat z propozycjami tradów...
 
Ostatnio dość długo myślałem nad rozszerzeniem tego, by stworzyć „naszą własną e-NBA” wielosezonową ligę równoległą do NBA. W końcu draft to tylko jedno z wielu zadań prawdziwego Gma, a nie ma co ukrywać – kto z nas nie chciałby się wcielić w taką rolę? Za największy plus pomysłu uważam fakt, iż aktywnym wystarczy być ledwie kilka razy do roku, w dodatku właściwie w okresach (PO w NBA, draft w NBA, trade deadline w NBA), w których i tak większość forumowiczów najwięcej uwagi poświęca NBA. Dodatkowo łączy to także część innych zabaw na forum (wielokrotne ATF), które cieszyły się tu dużym powodzeniem.
 
Z moich przemyśleń wyszło wstępnie coś takiego :
System co sezonowych rozgrywek z grubsza podzieliłem na kilka okresów (zaczynając od momentu, gdy zaczniemy grę w obecnym sezonie), oczywiście jedynie w skróconym zarysie na ten moment (gdyż nie wiem czy jest sens tego ogarniania na porządnie) :
 
1 All-Star-Weekend
1.1 Drużyna powinna zostać opisana – podstawowa rotacja, przedstawienie zalet zespołu lub wad (dla tankerów) – przed głosowaniem. (w tym sezonie odpada, gdyż nie graliśmy jeszcze, a mamy podane na tacy bez zmian jak to wygląda w NBA).
1.2 Głosowanie – tzw power ranking numer 1 (w tym sezonie odpada, gdyż nie graliśmy jeszcze, a mamy podane na tacy bez zmian jak to wygląda w NBA).
1.3 Wymiany, oczywiście zgodnie z zasadami prawdziwej NBA (zgodność umów podczas wymian, oddawanie jedynie tych picków, które można oddawać, etc)
 
 
2 Koniec RS
2.1 Drużyna powinna zostać opisana – podstawowa rotacja, przedstawienie zalet zespołu lub wad (dla tankerów) – przed głosowaniem.
2.2 Głosowanie – tzw power ranking numer 2, z okresu od ASW do końca RS. 
2.3 Przeliczenie głosowań po ASW i po RS (na zasadzie wagi ilości spotkań), ustalenie ostatecznego Power Rankingu – z niego wyłania się kolejność przed draftem oraz pary PO.
 
3 Rozgrywki PO
Z ustalonej wcześniej tabelki par PO, rozgrywamy je – głosowania odbywają się :
3.1 dla 1 rundy podczas 2 rundy PO (w realnej NBA)
3.2 dla 2 rundy podczas finałów konferencji PO
3.3 dla finałów konferencji podczas finałów NBA do momentu, gdy do draftu NBA w realnym świecie zostanie tydzień.
3.4 Dla finałów NBA – do momenty, gdy do draftu NBA w realnym świecie zostaną 3 dni.
 
4 Draft
4.1 wymiany przed draftem, które rozpoczynać można, gdy zakończą się finały konferencji w realnym świecie.
4.2 Draft
 
*Deadliny tu do ogarnięcia.
 
5 FreeAgency
5.1 Głosowanie – którzy gracze podejmują, a którzy nie swoje PO.
5.2 Decyzje Gmów (cap holds, team option, QO itd)
5.3 RFA – publicznie
5.4 UFA – niepublicznie vol1 (oferty idą na osobny mail komisza)
5.5 głosowania na temat gdzie pójdą poszczególni FA.
5.6  - później (umowny koniec wymian, które liczą się do głosowania przed TD) : start sezonu
 
 
Teams :
 

Lakers - january

Nuggets - LBS

Cavaliers - RappaR

Knicks - czlowiekmorza

Suns  - Qooniu BothTeamsPlayedHurd

Hornets - Kucio

Sixers - Julius  Tecu

Pacers - RonnieArtestics

Celtics - Regis

Bulls - TuPalnik

Blazers - jack

Timberwolves - shevcu

Bucks - SlaKB

Grizzlies - kungfubestia

Spurs - ignazz

Mavericks - karpik

Wizards - Sylvinho

Clippers - LAF

Kings - blackmagic Legia1916

Hawks - eMeS

Raptors - LONGER01

Nets - Cris155s

Heat - tangiers

Magic - Dnc

Jazz - MJ1

Pelicans - mac Marcus Camby

Rockets - bulek

Warriors - Tomek9248

OKC - Lew

Pistons - ozzy110

 

 

 

Główną zasadą tworzenia regulaminu ma być naturalnie jak najbliższe odwzorowanie NBA - z tym, że zasady salary (takie jak są w NBA) w regulaminie opisywać będę dopiero jak zabawa na pewno się odbędzie (bo to dość dużo roboty szczerze mówiąc i ni cholery tego na darmo robić ochoty nie mam ;) )

 

 

Aktualnie na pierwszy plan do dyskusji wysuwa się więc sprawa dwóch głównych kwestii, których bezpośrednio z NBA przenieść się nie da.

 

1) Wyniki

Aktualne opcje

1A) RS - Głosowanie (jak podano wyżej) + PO głosowania (jak podano wyżej)

1B) RS - algorytm na podstawie jakiejś statystyki (np RPM), z oczywistymi uściśleniami + PO głosowania (jak podano wyżej)

 

2) Decyzje zawodników podczas FA

2A) Pieniądze jako główne kryterium (a w przypadku równych ofert głosowanie/dalsze wybrane kryterium)

2B) Od razu głosowanie przez porównywanie ofert,

 

 

Główny cel to rzecz jasna zabawa, więc bez żadnej spiny

I zachęcam do wszelakiej dyskusji 😉

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam 250 postów na swoim koncie jednak brałem już m.in. aktywny udział w piłkarskim ATF i nie było tam problemu z moją aktywnością (rozumiem, że właśnie dlatego ustalona jest ta granica 250 postów). Dlatego też jeśli byłaby jakaś szansa to bardzo chętnie bym zagrał. Pozdrawiam

Edytowane przez Sylvinho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt, chętnie przygarnę Hawks.

 

Ad1. Ciężko będzie taki algorytm na bazie RPM zrobić. Dopóki ktoś nie przedstawi jakiegoś sprytnego pomysłu, jestem za opcją A.

Ad2. A jak te głosowania miałyby wyglądać? Bo powiedzmy startuje po trzech topowych graczy, mam kasę na jednego. Następuje porównanie z innymi zespołami i... wygrywam wszystkie. Wybieram jednego, a co z dwoma pozostałymi? Następne głosowania?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad2. A jak te głosowania miałyby wyglądać? Bo powiedzmy startuje po trzech topowych graczy, mam kasę na jednego. Następuje porównanie z innymi zespołami i... wygrywam wszystkie. Wybieram jednego, a co z dwoma pozostałymi? Następne głosowania?  

 

Albo tak jak piszesz, albo np. Takiego gracza którego ty byś nie mógł brałby drugi w kolejce. Opcji jest kilka do rozważenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niepubliczne? Nie lepiej wypisywac liste FA i grac w otwarte karty? Ci co nie licytowali gracza glosowaliby uczciwie nad ofertami i wybierali gdzie dany gracz mialby pojsc z uwzglednieniem wszystkich za i przeciw.

Tu chodzi o to, żeby oferty składać na priv (żeby nikt nie wiedział ile danemu graczowi proponuje inny GM), potem te wszystkie oferty zostaną przedstawione na forum i dopiero wtedy będzie można głosować. Przynajmniej ja to tak rozumiem i to wg mnie optymalne i najciekawsze rozwiązanie (choćby aby porównać własną wycenę danego gracza z wycenami innych).

 

Natomiast nie do końca przekonuje mnie pomysł januarego z tą większą liczbą fa. Dajmy na to, że będę miał kasę na jednego maksa - złożę ofertę np na C.Paula. W głosowaniu Paul trafia do Spurs i ja, mimo że nadal mam kasę na maksa, nie mogę go zaproponować np. Griffinowi?

Imo optymalnym rozwiązaniem, przynajmniej w przypadku tych top FA byłoby głosowanie ich pojedynczo tzn. składamy oferty na kogo chcemy i na kogo nas stać, potem kolejno głosujemy fa od najlepszego.

Np.sna priv daje maksa Curremu Durantowi i Griffinowi.

Jako pierwszy głosowany jest Curry i jak trafi do mnie to w głosowaniu na Duranta już nie biotę udziału (bo mnie nie stać), a jak nie trafi to moja oferta za Duranta jest poddawana głosowaniu. Itd.

Minusem tego jest to, że trwałoby to dość długo, co być może przekreśla yen pomysł ale innego na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wyniki

Aktualne opcje

1A) RS - Głosowanie (jak podano wyżej) + PO głosowania (jak podano wyżej)

1B) RS - algorytm na podstawie jakiejś statystyki (np RPM), z oczywistymi uściśleniami + PO głosowania (jak podano wyżej)

 

2) Decyzje zawodników podczas FA

2A) Pieniądze jako główne kryterium (a w przypadku równych ofert głosowanie/dalsze wybrane kryterium)

2B) Od razu głosowanie przez porównywanie ofert

 

 

1 - A

2 - B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nad tym pomyślałem. Może coś takiego :

Każdy GM składa w 1 puli wolnych agentów niepublicznie maksymalnie 3 oferty (oczywiście każda z nich osobno musi się zgadzać z salary klubu).

Przykładowo : GM Celtics wysyła [1. C.Paul 120/4 2. B.Griffin 120/4 3. G.Hayward 120/4] Przegrywa głosowanie o CP3, wygrywa o Griffina -> jeśli ma jeszcze cap space mógłby powalczyć o Haya, ale jeśli nie to w głosowaniu o Haya finalnie uwzględniony już by nie był.

 

Dochodzi kwestia RFA. Jeśli GM chciałby złożyć ofertę RFA z innego klubu musiałby zawrzeć ją w jednej z tych 3 ofert (wyżej opisane, naturalnie konieczna zgodność z salary). Natomiast GM nie musi składać oferty swojemu zawodnikowi RFA - jeśli ktoś złożył mu ofertę może ją wyrównać. Za to może zaoferować swojemu zawodnikowi ofertę (jako jedna z tych trzech) - jeśli nikt nie złoży oferty temu graczowi, to automatycznie byłby podpisany kontrakt.

 

Co myślicie? Jest to w ogóle w miarę zrozumiałe mam nadzieję?

O, ta opcja wygląda dużo lepiej. Mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.