Skocz do zawartości

MVP Race


RappaR

MVP RACE  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto powinien dostać MVP



Rekomendowane odpowiedzi

ale LeBron bronił bardzo dobrze w poprzednim sezonie jako całość, a na poziomie defensywy LBJ z finałów (i to z takim przeciwnikiem) nie znajdziesz podobnej serii KB, i porównanie ich w defensywie nie ma właściwie sensu. ;] jedynie odnosiłem się do tego, że przecież chyba głównym argumentem obrońców KB było, że on bardzo dobry w obronie niekiedy ''bywał'' dlatego, że pełnił zbyt dużą rolę w ofensywie, i o ile to poniekąd prawda (patrz Kawhi teraz), o tyle nie zmienia to faktu, że niektórzy pomimo tych zmiennych w defensywie dalej byli świetni (choć oczywiście LeBron też miał znacznie gorsze sezony w defensywie, jak 13/14), patrz LBJ.

 

wracając, w sezonie 05/06 właśnie dlatego trudno przywoływać defensywę w porównaniu Bryanta i Nasha. a przecież w ofensywie, bez względu na to jak ocenimy wpływ D'Antoniego, nie zmienia to faktu, że Nash był kapitalny. ale, jak wspominałem, bez dwóch zdań w sezonie 05/06 najlepszy, biorąc pod uwagę playoffy, był Wade, przynajmniej jeżeli chodzi o obwodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego uważasz ,że KD over LeBron ?

 

Przecież obaj zawodnicy grają w zespołach które są liderami swoich konferencji tylko ,że LeBron ma Irving'a i Love'a a KD ma Klay'a , Curry'ego i Green'a .

Do tego LeBron James jest ważniejszym graczem dla ekipy Cleveland niż KD dla Warriors i lepiej asystuje od niego.

A to dlaczego obaj przed Kawhim? Ma porownywalny support do Lebrona, a lepszy bilans i staty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz ,że KD over LeBron ?

 

Bo gra lepszy sezon od LeBrona.

1. Lepszy bilans w lepszej konferencji.

2. Lepsza gra w obronie.

3. Lepsza gra w ataku.

4. Mniej minut, mniejszy usg%, więcej punktów na o wiele lepszej efektywności.

5. Bezpośrednie mecze:

KD: 20/39 z gry, 57pts/21reb/8ast/3stl/4blk/1to +21

LBJ: 18/40 z gry, 51pts/21reb/6ast/3stl/1blk/11to -28

1. Kawhi

2. LeBron

3. Durant

 

Kawhi nie jest lepszy w tym sezonie od KD.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, też jestem u kogoś Embiidem zaskoczony po 3 miechach grania.

A to jaki zawodnik rozegrał znacznie więcej niż 3 miesiące w tym sezonie ?

 

Kawhi nie jest lepszy w tym sezonie od KD.

Nie jest też gorszy.. Jak wypadają ich bezpośrednie pojedynki ? ;)

 

Tak czy siak, Ty dałeś na swej liście wielu graczy przed Kawhim, którzy tez nie są od niego lepsi, więc to chyba nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook kolejne triple-double :) Nadal powyżej 30-10-10 :)
Jak powtórzy wyczyn Robertsona to będzie coś,
a wydawało się, że to wręcz niemożliwe. W końcu najbliżej był Magic w sezonie,
gdzie brakło mu 0,5 zbiórki i 0,5 asysty. Później notował znacznie więcej asyst, ale mniej zbiórek :(

Harden też ma przekozacki sezon. Nie gorszy od Westbrooka. Minimalnie lepiej rzuca z gry.
Trochę lepiej rzuca wolne. Notuje więcej asyst, ale ma mniej zbiórek. I ma gorszą średnią punktową.
Ale co bardzo ważne zawsze przy typowaniu MVP ma lepszy bilans jego drużyna od drużyna Westbrooka.
Kto z nich nie dostanie MVP sezonu będzie pokrzywdzony. Harden może być już 2 raz, bo w 2014/2015,
Curry aż tak nie dominował, ale bardziej za bilans wygrał z Hardenem wtedy coś jak Barkley z MJ  w 1993 czy
Nash z Bryantem w 2006, gdzie indywidualnie było widać, że nr 1 w lidze są MJ 1992/1993 czy Bryant 2005/2006,
ale najważniejsze okazało się kto ma lepszy bilans.

Na kogo stawiacie na ten moment ? Westbrook czy Harden ?


Bo gra lepszy sezon od LeBrona.


1. Lepszy bilans w lepszej konferencji.

2. Lepsza gra w obronie.

3. Lepsza gra w ataku.

4. Mniej minut, mniejszy usg%, więcej punktów na o wiele lepszej efektywności.

5. Bezpośrednie mecze:

KD: 20/39 z gry, 57pts/21reb/8ast/3stl/4blk/1to +21

LBJ: 18/40 z gry, 51pts/21reb/6ast/3stl/1blk/11to -28


 

Kawhi nie jest lepszy w tym sezonie od KD.

W bezpośrednich meczach między sobą w tym sezonie James vs Durant mają bardzo zbliżone statsy.
To, że jeden ma +21, a drugi -28 to zasługa już reszty chłopaków z obu drużyn.
Cavs zagrało u siebie słaby mecz. Byli mocno w plecy i ledwo go wytargali.
A na wyjeździe w Oakland był blowout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden może być już 2 raz, bo w 2014/2015,

Curry aż tak nie dominował, ale bardziej za bilans wygrał z Hardenem wtedy coś jak Barkley z MJ  w 1993 czy

Nash z Bryantem w 2006, gdzie indywidualnie było widać, że nr 1 w lidze są MJ 1992/1993 czy Bryant 2005/2006,

ale najważniejsze okazało się kto ma lepszy bilans.

 

Widziałem jak zmieniała się nba i czym wyróżniał się dany zespół. Więc nie sugeruj, że nie oglądam.

Ja swoją opinię opierałem głównie na grze danych zespołów i zawodników w playoff.

Wyczyny w zasadniczym mnie nie bawią.

:nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dawno nie było tak dobrego MVP race! Widzę nadal 5 poważnych kandydatów, naprawdę wszyscy mają szansę i wszystko w sumie zależy od końcowej tabeli na RS.

Jak narazie w moich oczach wygląda to tak.

1. James Harden (Hou 37-17)  - dziś znowu wygrał mecz, ogólnie powiem tak, jeśli zrobi około 58-60 winów to dałbym jemu. Ale ostatnio Rockets mają bilans 6-8 i nie sądze żeby wrócili do tempa na 60 winów, w tym kluczowym momencie zacznie się oszczędzanie i Rockets skończą pewnie gdzieś na 52-54 winach. Dlatego wciąż szanse dałbym pozostałym, bo Harden jednak w obronie jest średni, i traci najwięcej piłek w NBA.

2. Russell Westbrook (Okc 29-22) - wiadomo jakie są jakie zalety, w skrócie jak jest na boisku jego drużyna walczy na poziomie top5 nba (vide mecz ze Spurs), kiedy schodzi jego drużyna gra na poziomie top5 od końca, o dziwo nie forsują go nawet po 40 minut, tylko gra 34,5 na mecz.. dziś walnął 19 z 38 pkt w 4 kwarcie, kiedy szalał Marc Gasol po drugiej stronie.. nie wiem jaki był MVP z najgorszym bilansem w RS ale myślę, że jeśli podtrzyma swoje i drużyny tempo, zrobi 48-50 winów to może zdarzyć się mały precedens i dostanie on, a nie ktoś z najlepszego teamu. Russell jest po prostu indywidualnie najlepszy w tym sezonie i najbardziej WARTOŚCIOWY dla swojej drużyny. Koniec tematu. 

3. Isaiah Thomas (Bos 32-18) - tak, tak, nie przecierajcie oczu, bo Isaiah wskoczyl wlasnie u mnie na 3 miejsce w rankingu MVP.
IT stał się one man army w tym sezonie, w 4 kwartach miażdży.. wszystkich!! Dostał właśnie gracza miesiąca, zasłużenie. Do tego Boston zaczyna być w kontakcie z Cavs.  Prędzej dałbym jemu niż panu z czwórką w tej chwili.

4. Kawhi Leonard (Sas 38-11) - dlatego że Kawhi napierdala solidnie, ale generalnie nie widzę w nim gościa który rządzi ligą. Kawhi nie przejmie tak meczu jak Ci wyżej. Jest jednym z najlepszych two-way playerów w NBA, i ma świetnego trenera, system i kolegów. Dajcie tam Paula George'a i wyjdzie coś podobnego... mimo to SAS nadal mają kosmiczny bilans, i jakby Kawhi odwalił w kwietniu coś na wzór Isaiaha z tego miesiąca to wciąż ma szansę na MVP, czemu nie.

5. Kevin Durant (Gsw 43-7) - tylko ze względu na to że GSW przejęli ligę ostatnio. Z tym że Kevin podobno oddaje zespół Curry'emu, więc nie wiem co to za MVP, raczej małe szanse... ale jednak jak zrobią te 69-13 to pewnie kilku dziennikarzy głosujących na KD się znajdzie...

Lebron już odpadł raczej, Cavs mają w roku po mistrzowskim bilans na poziomie Celtics, Rockets, polamanych Clippers, a Lebronek żebra o support. Czy Russell Westbrook poprosiłby o back-up na PG? A przydałby mu się bardziej zdecydowanie.. Nie bo MVP nie potrzebuje wsparcia, proste. Nic nie mam w sumie do Lebrona, a to że żebra napisałem w kontekście MVP race, bo sam się tym ruchem wykluczył z MVP race wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nevreness:

Źle to interpretujesz. Po stokroć ważniejsze jest to co gra się w playoff niż wyczyny w regularze.

Regular to tylko granie na ustawienie par. Długa droga.

Najlepsze zespoły od zawsze męczyło to 82 gier, gdy chciałoby się od razy przystąpić do właściwej walki.

Lepiej dla GSW i dla lidera Currego zdobyć tytuł 2016 i MVP finałów niż

mieć jakiś rekord 73-9 czy 400 trójek, a ostatecznie nie zdobyć tytułu.

Wielu było zawodników, którzy popisywali się w regularze, a w playoff jak przyszło co

do czego wymiękali i gaśli.

Pisze o Westbrooku bo jednak przyznaj nikt nie sądził, że ktoś ma szansę zrobić to co O.Robertson.

Owszem złożyło się na wyraźną poprawę cyferek w zbiórkach Westbrooka odejście Ibaki i Duranta,

ale mimo wszystko, że tak będzie cisnął nigdy bym nie przypuszczał.

Nawet jeszcze w połowie grudnia sądziłem, że spuchnie, ale chłop nie odpuszcza.

Szkoda, że Durant odszedł, bo mogła być ciekawa walka między Oklahomą, a GSW na zachodzie przez dobre kilka lat..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mvp sezonu zasadniczego daja za sezon zasadniczy

Przecież to oczywiste. Odpisywałem Rapparowi, bo miał mnie za hipokryte, że niby mam gdzieś

popisy w zasadniczym i liczy się tylko granie w playoff, a piszę o cyferkach Westbrooka.

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon gdzie Thomas mnie zadziwia i boję się co wyrosnie z Celtów niebawem i czy Lakers ogarną się do tego czasu:)

Ronnie Artestics opisał to prawie tak jak uważam, podoba mi się gra Leonarda (i Spurs!) od dwóch sezonów i gość jest o wielkim potencjale ale wciąż to nie jest to, wciąż czekam aż zrobi jeden wielki posterize na tej lidze co wg mnie czyni w tym sezonie West/Harden , jesli zadecyduje zespół i wyniki w zasadniczym to chyba Harden dostanie. Ja daje go Westbrookowi za nie gadanie z dziw*ami;)

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.