Skocz do zawartości

Buty dla początkującego


Evocatus1337

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Zaczynam zajawke z koszykówką. Czas kupić sobie jakieś buty. Na samym początku, niskie czy wysokie? Które będą lepsze? Będę gral na hali z parkietem ale również też na orliku. Miałem na oku kobe xi lowy ale nie wiem czy niskie buty będą okej do kosza? Co mozecie polecic? Budżet ok 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj daaaaawno mnie tu nie było na forum, życie się zmieniło, poglądy się zmieniły, ale jedno widzę się nie zmieniło - zajebiste pytania o buty do kosza! :grin:

 

No więc tak... Ogólnie rzecz ujmując, to na orlik takie buty za 800 zł nie wystarczą dla początkującego, bo jako startujący przyszły koszykarz nie potrafisz znaczącą odciążyć pięt i palców przy bieganiu i skakaniu, co powoduje, że obuwie się bardzo szybko zniszczy. Polecałbym buty z tej listy - https://financesonline.com/top-10-most-expensive-air-jordan-sneakers-ever-sold-michael-jordans-flu-game-shoes-top-the-list/. Co prawda kosztują parę tysiaków, ale kto nie wyznacza sobie ambitnych celów, ten dupa, nie? Jako początkujący koszykarz potrzebujesz również stałej kontroli swojego ciała, ale zwykłe appki jak endomondo nie wystarczą. Kup sobie taki pas na tors do pomiarów tętna i spalanych kalorii. Bez tego się pewnie nie obejdzie - koszt jakieś 500 zł (tańszych się nie opyla kupować). Potrzebujesz też specjalne rajtuzy z firmy nike, co by mięśnie rozgrzane były - nie narobisz sobie dzięki temu żadnych urazów. 

 

Podsumowując potrzebujesz jakieś 5000 zł, żeby zostać początkującym koszykarzem, także dorób sobie gdzieś albo mama z 500+ niech Ci odkłada i za rok napisz po raz kolejny prośbę o poradę. Z mniejszym wkładem finansowym nie ma co zaczynać....

 

A tak poważnie, to jest to taki manifest mój osobisty. Wszędzie, na każdym boisku można spotkać dzieciaki ubrane w ciuchy do kosza za 1000 zł, a dwutaktu z lewej strony kosza nie potrafią zrobić.... Gdzie są rodzice?! Już lepiej wydaj te pieniądze na jakiś obóz koszykarski z wolnym wstępem. Koszt niewiele większy niż te 800 zł, a wyciągniesz więcej niż z grania przez 2 lata na orliku ze znajomymi. Panowie, fundamentals! No chyba że na boisku same ładne dziewczyny siedzą i tutaj jest prawdziwy cel - w ten czas kup buty!

 

Tak żeby jeszcze trochę pomóc, to ja zaczynałem w takich:

 

 

10939-thickbox_default.jpg

A teraz bez żartów, kup sobie jakieś buty za 200-300 zł, a resztę poważnie odłóż na jakiś obóz, czy cokolwiek co pozwoli Ci podnieść umiejętności, bo zostaniesz primadonną z pomarańczową piłką, a nie koszykarzem.

 

No i witam wszystkich użytkowników z powrotem. Może ktoś mnie jeszcze pamięta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=buty+do+koszyk%C3%B3wki+kipsta&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjo7rbXl_PPAhXE1ywKHZUECqEQ_AUICCgB&biw=1366&bih=696#tbm=isch&q=buty+do+koszyk%C3%B3wki+kipsta+flame

 

Rok pograny na betonie(1-3 razy w tygodniu), spód starty, góra trzyma, pół sezonu jeszcze pośmigają.

Poniżej stówki cena, więc zostaje na wspomniany obóz

albo na wódkę, zależy od rozgrzewki przedmeczowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 stówek to sobie możesz kupić 2 pary butów - jakieś gówna za max 200zł na orlik i coś porządnego na salę. Na obecną chwilę skierowałbym się w stronę Adidasa z amortyzacją boost- Rose 6,7, Crazy Light 2016, Crazy Explosive. Mówię oczywiście o tych porządnych bez patrzenia na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym wybierac to kupibym 2 pary.

Na hale:

http://sklepkoszykarski.pl/buty-do-koszykowki-nike-hyperdunk-2016-844359-010

 

albo LeBrony XIII bo sa naprawde megawygode i super trzymaja noge.

 

a na Orlika Nike Overplay IX, w ostatnim wydaniu podwyzszyli je troche i na ich cene sa naprawde super. Albo jak koledzy radzili, kup sobie np. tylko Overplaye, a jak nabierzesz doswiadczenie i zobaczysz po sobie co potrzebujesz to kupisz przemyslanie model.

 

http://sklepkoszykarski.pl/buty-do-koszykowki-nike-overplay-IX-831572-001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.