Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Twoim zdaniem każdy atletyczny guard, który dunkuje jest westbrookowaty?

 

Niekoniecznie, ale ilu jesteś w stanie znaleźć rozgrywających, którzy dunkują w ten sposób? Widziałeś kiedyś, żeby CP3 brał kogoś na plakat i ładował z taką dynamiką? Takie wejścia kojarzą mi się z Westy'm. Widać też trochę egoizmu w ataku, przynajmniej na tych przykładowych akcjach. Nie twierdzę, że jest gorszym strzelcem niż Westbrook w college'u, tylko że nie jest dobrym shooterem.

 

uwzględniają wszystkie rzuty inne niż w restricted area i 3PFG. To jest co innego niż mid-range.

A co to jest? I czy 29% jumperów z tego obszaru to odpowiedni wynik dla dobrego shootera (biorąc pod uwagę że stanowią aż 27% jego rzutów ogółem)? Trudno aby miał wiele z nich asystowanych, skoro to on jest rozgywającym i ma usg pod 30%.

 

Znowu błędnie czytasz statystyki. Koleś stoi jak byk na pozycji do long 2, ma 40% ze wszystkich jumperów, ale biorąc pod uwagę, że Abu w całej karierze trafił raz za 3, można przypuszczać, że rzut z okolic 18 ft nie należy do jego mocnych stron. Zresztą nawet jeśli byśmy przyjęli, że on trafia te 40% 2pt jumperów z każdego miejsca na parkiecie tak samo, to ja wybieram rzut za 3 pkt Smitha, który trafia 38%.

 

Dobra, to jeszcze raz, cofnijmy się o kilka sekund i powiedz mi, że on rozegrał tą akcję rozsądnie:

 

Jak widać, kiedy Smith przeprowadza piłkę przez połowę aż 4 obrońców znajduje się daleko od swojego kosza, a co za tym idzie tylko jeden może bronić obręczy.

ex7.jpg

 

Na kolejnej klatce widać, że koledzy Smitha mogli mieć przewagę 2 na 1 pod koszem, gdyby tylko podał piłkę. Obaj stali niekryci, wcale nie musieli rzucać z 18 ft.

ex6.jpg

 

Wg mnie to nie jest zachowanie podobne do Paula. A i jeszcze jeden gif, jeden z dunków Smitha z HS. CP3 pewnie podawałby na alley oopa w tej sytuacji prawda?

giphy.gif

 

 

C'mon man to jest 1 dunk. Wiesz dobrze, że to tylko wyjątek.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Wróżbity Macieja i powiedział mi tak: "Panie Przemku, dziś w nocy będzie ciemno, a Knicks będą na 9-11 miejscu w konferencji bo Phil Jackson ma trójkę z dnia i Król Buław ustawił się w opozycji do Pazia Denarów."

 

a ja do niego: "ale w drafcie który pick będą mieć ty naciągaczu?"

 

a on do mnie: "1 k****, a który byś chciał?"  

 

Straszny cham  :neglected: 

Dzwonić dzwoniłeś, ale odebrać, nie odebrałem, więc po co zmyślasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za dużo z CP3 w DSJ nie widzę

Już widzę, że się okazało, że widzę w Smithie drugiego CP3. Tymczasem ja napisałem jedynie, że bliżej mu do CP3 niż do Westbrooka.

 

Niekoniecznie, ale ilu jesteś w stanie znaleźć rozgrywających, którzy dunkują w ten sposób? Widziałeś kiedyś, żeby CP3 brał kogoś na plakat i ładował z taką dynamiką? Takie wejścia kojarzą mi się z Westy'm. Widać też trochę egoizmu w ataku, przynajmniej na tych przykładowych akcjach. Nie twierdzę, że jest gorszym strzelcem niż Westbrook w college'u, tylko że nie jest dobrym shooterem.

Co za różnica kto jak dunkuje? Oni naprawdę z grubsza mają jedynie wspólny atletyzm, ale jeśli chodziło Ci, że obaj są atletyczni, to przecież można napisać, że Smith jest atletyczny, bo westbrookowaty dla mnie to znacznie szersze pojęcie. Zresztą moim zdaniem w całej historii NBA nie było żadnego "westbrookowatego" zawodnika poza Westbrookiem. To jest unikalne połączenie atletyzmu, ballhandlingu, świetnego mid range J, prostych zagrywek drive & kick, hustle, walki o każdą piłkę, słabego shot selection i uzależniania od siebie zespołu. Nikt jak dotąd nie był do niego podobny i Smith nie jest wyjątkiem.

 

 

A co to jest? I czy 29% jumperów z tego obszaru to odpowiedni wynik dla dobrego shootera (biorąc pod uwagę że stanowią aż 27% jego rzutów ogółem)? Trudno aby miał wiele z nich asystowanych, skoro to on jest rozgywającym i ma usg pod 30%.

To jest mid range + rzuty z trumny, ale nie z restricted area. Już Ci napisałem dlaczego uważam, że nie ma się zbytnio czym przejmować, bo nie chodzi raczej o sam rzut, tylko rzut off the dribble, z czym wielu graczy w jego wieku ma problemy. Ja nie mam zastrzeżeń co do jego techniki rzutu, tak jak pisałem, jeśli się okaże, że w dalszej części sezonu utrzyma obecny poziom, to nie będę tu widział żadnego problemu. A Ty jaki masz konkretnie problem poza tym, że zobaczyłeś jedną tabelkę i przeczytałeś czyjąś opinię?

 

 

Dobra, to jeszcze raz, cofnijmy się o kilka sekund i powiedz mi, że on rozegrał tą akcję rozsądnie:

 

Jak widać, kiedy Smith przeprowadza piłkę przez połowę aż 4 obrońców znajduje się daleko od swojego kosza, a co za tym idzie tylko jeden może bronić obręczy.

ex7.jpg

 

 

Na kolejnej klatce widać, że koledzy Smitha mogli mieć przewagę 2 na 1 pod koszem, gdyby tylko podał piłkę. Obaj stali niekryci, wcale nie musieli rzucać z 18 ft.

ex6.jpg

W ani jednym momencie Smith nie miał odpowiedniego kąta, żeby podając np po koźle do Kapity (#23) być pewnym, że piłka nie zostanie przechwycona przez gostka, którego oznaczyłeś #2 albo tego, którego wyciąłeś, a stoi pod koszem. Mógł podać lobem, ale wtedy nie byłoby z tego żadnej przewagi. Generalnie jeśli masz ostatnią piłkę w dłoniach w pierwszej połowie, to podstawową zasadą jest jej nie stracić i nie narazić się na głupią kontrę. Lepiej wyjść z takiej sytuacji na 0-0. A zatem każde trudne do wykonania podanie, jest potencjalną stratą i proszeniem się o stratę dodatkowych punktów. Także tak, uważam, że Smith to rozegrał jak należy i jak sobie włączysz randomowy mecz NBA, w którym dochodzi do podobnej sytuacji, to jest ona podobnie rozgrywana, bo priorytetem jest nie stracić piłki.

 

Wg mnie to nie jest zachowanie podobne do Paula. A i jeszcze jeden gif, jeden z dunków Smitha z HS. CP3 pewnie podawałby na alley oopa w tej sytuacji prawda?

giphy.gif

Teraz masz zamiar każdą akcję analizować typu "co by zrobił tutaj Chris Paul"? Czy napisałem gdziekolwiek, że Dennis Smith Jr to klon Chrisa Paula? W ramach ciekawostki napiszę tylko, że Chris Paul miał w HS mecz, w którym machnął 61 pkt, w którym walił hero ball na cześć swojego ojca. Jak widać, nawet tak znamienity rozgrywający miewał chwile słabości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójką do wyboru byliby : reinkarnacja J.Kidda, z dziwacznym, ale skutecznym (i to z NBA-range) rzutem z dystansu, czyli kolejny chłopak z potencjałem na franchise oraz DSJ. Ja tam za dużo z CP3 w DSJ nie widzę, mi przypomina Johna Walla bardzo - podobne problemy z rzutem, kapitalny w HCO. Tylko jest lepszym atletą dla mnie niż Wall chyba...

 

Wall w Kentucky to była prawdziwa torpeda. Smith na pewno jest wolniejszy, ale rzutowo prezentuje się lepiej. 

 

Pod kątem skillsetu podoba mi się jeszcze ten Tatum, kreowanie na pickach to u sf rzadka umiejętność, tylko mam wątpliwości, jak jego ograniczenia utrudnią mu grę na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej podoba mi się Josh Jackson (tzn wielkim fanem jego od samego początku nie byłem), nie widzę go już aktualnie w top3. Natomiast Isaac rośnie w moich oczach i to może być cichy kandydat do znacznego podskoczenia przed draftem jeszcze.

dziwna uwaga na temat Jacksona w momencie gdy zaczął regularnie trafiać rzuty z dystansu. Jacksona ocena jest w miarę prosta, z jednej strony dawno nie było w college'u skrzydłowego z takim atletyzmem, ballhandlingiem, playmakingiem i potencjałem w obronie, z drugiej nie sposób ocenić na ile jest w stanie poprawić rzut. jeżeli nie poprawi rzutu to może być rozczarowaniem jak na tak wysoki pick, ale dalej bardzo użytecznym graczem, jak poprawi to może być drugim Kawhi.

 

Isaac jakby grał w Kentucky to byłby w top4 każdego mocku w tym momencie. ciekawe czy jest w stanie utrzymać ten poziom i dlatego trzeba poczekać, ale wygląda fantastycznie na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson nie spadnie za Monka, tzn. w to nie wierzę.

 

co do Sixers, to na ten moment, przyjmując obecny układ tabeli:

- 15% szans na top3 ze swojego picku i 98% szans na top8

- 6% szans na swap picku z Kings po loterii (top3)

- 53% szans na pick Lakers, jeżeli spadną za Phoenix - 44%

 

wiadomo, że ten draft jest mocny, więc na 4-6 pick Lakers bym się nie obraził, ale chyba nie ma co przesadzać, zwłaszcza w obliczu faktu, że Lakers oddają przyszłoroczny pick, a playoffów pewnie nie zrobią, a Kings ciężko sobie w ogóle wyobrazić w playoffach (pick '19). Sixers są w tej komfortowej pozycji, że zdrowi walczą o playoffy w przyszłym roku.

 

trzeba poczekać, bo jest bardzo blisko, wydaje mi się, że Sixers jednak swojego poziomu gry nie utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jak mantrę - nie napalam sie na picki w tym roku, bo jest taka konkurencja w tabeli że w połączeniu z loterią... możemy być w niebie i w czarnej dupie... Tzn może nie totalnie w czarnej dupie , bo tak jak piszesz BMF - w najgorszym razie mamy jeszcze pick od SAC za rok + unprotected Lakers.

 

Nie zmienia to faktu, że Lakers z np z Fultzem, Russellem i Ingramem + FA będą pewnie na poziomie top10 draftu zamiast top3. + Draft będzie zapewne c***owy jak to często po mocnych naborach. 

 

Lakers IMO skończą lekkim c***em albo na ostatnim albo przedostatnim miejscu. Oni niby nie tankują, ale swoje w loterii zawsze mają ;] Wliczając w to teorie spiskowe nie chce mi się wierzyć, że oddadzą nam swój pick. 

 

Najbardziej kibicuję, że Sacto spadną do bottom4-5 - to dobra pozycja, żeby w lotto wskoczyć do top3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni będzie Brooklyn, tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Lakers będą albo drudzy, albo trzeci, ale to daje odpowiednio 47 i 56 procent szans na top3. i dużo, i mało, mnie trochę bawi wspominanie w kontekście LAL o Fultzach gdy przecież to jest rzut monetą, cieżko nawet na poważnie taki pick brać pod uwagę w rozważaniach na przyszłość.

 

worst-case scenario dla Sixers to jest Ntilikina i dwa picki w pierwszej rundzie przez następne dwa lata, dopóki Embiid jest zdrowy mam do tego spory dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kibicuję oczywiście Sixers żeby wygrywali, ale jednak myślę, że nie wypadną poza top8 draftu. tzn. niby mogą kogoś tam wyprzedzić, ale tak samo mogą wyprzedzić ich Magic, Heat czy Mavs. no a top8 to Fultz/Ball/DSJ/Tatum/Jackson/Isaac/Monk/Ntilikina właśnie. 

 

naprawdę, zawiesiłbym tą rozmowę, bo dzisiaj wystarczy, że Sixers przegrają, i będą jeden wygrany mecz od czwartych od końca Mavs... zmierzam do tego, że za wcześnie jest na takie dywagacje.

 

tzn. worst-case-scenario to w kontekście draftu playoffy i jakiś Fergusson, moje worst case to takie realne worst case. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nikt, ale tutaj nie oznacza, że wszędzie;) Zgadzam się Patton jest najciekawszym wysokim w tym drafcie. jeszcze 2 miesiące temu nie było go w mockach draftexpressu, teraz jest na 12 pozycji. Warunki fizyczne, dobra obrona, rzuca za trzy. Ma wszystko  czego oczekuje od wysokich dzisiejsza koszykowka NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nikt, ale tutaj nie oznacza, że wszędzie;) Zgadzam się Patton jest najciekawszym wysokim w tym drafcie. jeszcze 2 miesiące temu nie było go w mockach draftexpressu, teraz jest na 12 pozycji. Warunki fizyczne, dobra obrona, rzuca za trzy. Ma wszystko  czego oczekuje od wysokich dzisiejsza koszykowka NBA.

 

Idealny wybór dla Portland ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.