Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Fultz będzie mógł grać razem z Thomasem czy odpada taka opcja całkowicie?

Tak pokrótce, po obejrzeniu 5-6 pełnych spotkań, zastanawiam się, czy dla Fultza nie byłoby lepsze w NBA przeniesie na sg i pełnienie podobnej roli do Wade'a, czy Roy'a. Powinno to bardziej uwolnić jego świetny scoring i trochę odciążyć z obowiązków rozegrania.

 

Nie byłoby to na pewno idealne połączenie na back-courcie, ale przebija on znacznie talentem pozostałych zawodników.

 

Do osób, które go wnikliwie oglądają.  Dostrzegacie u niego jakieś wady w ataku? Bo ja naprawdę się staram i praktycznie nie mogę. Dobra miara z dystansu, na mid-range przy wybiciu w szczytowym momencie zawsze jest na wyższym pułapie od obrońcy. Dobre czucie ciała w powietrzu przy wejściach. Mimo, że cały jego team jest c***owy, to stara się ich jakoś uruchamiać. 

 

Jedyny mankament, jaki dostrzegłem, to brak umiejętności zamykania spotkań, ale powiedzmy sobie otwarcie. Ciężko to traktować poważnie na tym etapie.

 

Przy Ball'u możemy powiedzieć, że nie ma mid-range, dość słaby pierwszy krok, nie wiemy jaki jest na pickach, bo UCLA ich praktycznie nie używa. Smith monopolizuje grę. Monk nie potrafi się wbijać skutecznie pod kosz z obrońcą, ma problemy z mijaniem. Każdy z nich ma jakieś oczywiste wady do uchwycenia. A Fultz?

 

PS.

Jak ktoś chce sobie Jacksona obejrzeć, to na tym kanale ma obcięte spotkania do ok.40 minut. Jest też świetne UCLA-Oregon

https://www.youtube.com/channel/UC5uIs17v-d8P5SoorOop3Pw

 

Ps.2 

Nie wiem co robi Adebayo dopiero na 21 pozycji w DE. Teraz dopiero zwróciłem uwagę.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokrótce, po obejrzeniu 5-6 pełnych spotkań, zastanawiam się, czy dla Fultza nie byłoby lepsze w NBA przeniesie na sg i pełnienie podobnej roli do Wade'a, czy Roy'a. Powinno to bardziej uwolnić jego świetny scoring i trochę odciążyć z obowiązków rozegrania.

 

Nie byłoby to na pewno idealne połączenie na back-courcie, ale przebija on znacznie talentem pozostałych zawodników.

 

Do osób, które go wnikliwie oglądają.  Dostrzegacie u niego jakieś wady w ataku? Bo ja naprawdę się staram i praktycznie nie mogę. Dobra miara z dystansu, na mid-range przy wybiciu w szczytowym momencie zawsze jest na wyższym pułapie od obrońcy. Dobre czucie ciała w powietrzu przy wejściach. Mimo, że cały jego team jest c***owy, to stara się ich jakoś uruchamiać. 

 

Jedyny mankament, jaki dostrzegłem, to brak umiejętności zamykania spotkań, ale powiedzmy sobie otwarcie. Ciężko to traktować poważnie na tym etapie.

 

Przy Ball'u możemy powiedzieć, że nie ma mid-range, dość słaby pierwszy krok, nie wiemy jaki jest na pickach, bo UCLA ich praktycznie nie używa. Smith monopolizuje grę. Monk nie potrafi się wbijać skutecznie pod kosz z obrońcą, ma problemy z mijaniem. Każdy z nich ma jakieś oczywiste wady do uchwycenia. A Fultz?

 

PS.

Jak ktoś chce sobie Jacksona obejrzeć, to na tym kanale ma obcięte spotkania do ok.40 minut. Jest też świetne UCLA-Oregon

https://www.youtube.com/channel/UC5uIs17v-d8P5SoorOop3Pw

 

Ps.2 

Nie wiem co robi Adebayo dopiero na 21 pozycji w DE. Teraz dopiero zwróciłem uwagę.

Aż sobie poczytałem co nieco w necie,o jego słabościach i to jest rzeczywiście czepianie się na siłę.Czyli nieco nieustabilizowany rzut za 3,(3pt% 41,3% ok...),przeciętny ft% i to akurat prawda bo ma 64,9%,nie zawsze jest właściwie skupiony na obrońcy.No błagam co to za minusy,tego wszystkiego da się wyuczyć.Mi to on osobiście przypomina połączenie Walla z Irvingiem w ataku.Nie widziałem jego defensywy ale ponoć ma predyspozycje żeby być elite D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonzo jest chu*owy na pickach :grin: i wątpliwe, czy kiedykolwiek będzie mógł grać pnr na poziomie NBA. Ball to dwójka w HCO będzie raczej.

Możliwe, ale tak jak napisałem, dawka trochę mała, by jednoznacznie stwierdzić :grin: Ten mid-range może go właśnie w tym względzie bardzo ograniczyć...:/

 

Ale z jednym Ci musze przyznać racje. Do D'angelo nawet pasuje. Nie przetrzymuje piłki. 

 

I naszła mnie taka luźna myśl. To byłby chyba jeden z nielicznych rozgrywających, który mógłby zachować swoją naturę w trójkątach. Fajnie ścina, wyznaje zasadę ruchu piłki.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bronić zdecydowanie powinien dwójki,

Dlaczego?

Akurat to jest dla mnie w nim kapitalne, że może bronić obie obwodowe pozycje, a i nawet sf. Świetne ręce będą lepiej wykorzystane na kimś kto ma piłkę w rękach, czyli pg. No i ogólnie grając na jedynce daje spore możliwości w switchowaniu. Mało jaki team ma taki komfort.

 

I jedziesz trochę z nim jak z gównem w tym HCO :tongue: A dla  mnie sporą zaletą jest, że nie uzależnia drużyny od swojej obecności. Dobrze uruchamia atak odpowiednio czytając ustawienie, dlatego zabranie mu piłki nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Może wyjść z tego wiele dobrego w odpowiednim systemie. Fajne porównanie zastosowali w Palmie, do Kidd'a, ale nie tego z Nets, tylko z Mavs. Przewagi wzrostu na pg też chyba nie doceniasz. Akurat przy floaterach ma niezłe czucie według mnie, co przy pickach jest ważne.

 

Ps. Smith byłby idealny w Orlando. Z miejsca ładuje 20 ppg i prowadzi drużyne.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy DaR zacznie grać w końcu ponad 30 minut w meczu?.Miało się to zmienić pod Waltonem a cały czas gra po 25-28 minut.Kiedy on ma dostawać te minuty jak nie teraz,tym bardziej jeśli Lakers są na totalnym dnie obecnie?

Z OKC dostał już 35 minut, po odejściu Williamsa powinien grać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy DaR zacznie grać w końcu ponad 30 minut w meczu?

Wczoraj :) miał też krótką serię spotkań >30 mpg na początku lutego. Nie wiemy, jaki wpływ na ograniczone minuty miało kolano, ale teraz - pod oddaniu Lou - powinien regularnie trzaskać powyżej pół godziny na mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Ball wygląda mi na typa, który nie będzie w stanie prowadzić ofensywy jako PG poprzez pnr - dlatego w HCO musiałby grać z nim ktoś za to odpowiedzialny/albo drużyna musiałaby maksymalnie ograniczyć pnr.

 

A mi wygląda na kogoś, kto podobnie jak w UCLA, otoczony odpowiednimi zawodnikami, może być pierwszym trybikiem uruchamiającym machine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakimi? Bo ja go nie widzę jeśli nie nauczy się grać na pickach (a to jest większy znak zapytania niż jego trójka) na pozycji primary ballhandlera w HCO.

powinno to dobrze funkcjonować z wysokimi Knicks(KP, Hermangomez), jakimś scorerem, który z piłką też w razie czego potrafi pograć typu Hield/Gordon i "Matt Barnes" na sf  :smile:

 

Obejrzałem dzisiejsze spotkanie z Arizoną, były grane pick&pop i wyglądało to obiecująco. Musisz pamiętać, że UCLA rollowania w zasadzie nie używa, a i nie ma do tego za bardzo możliwości, bo zarówno Welsh, jak i Laef nie są typami finisherów.

Ball ma elitarne court vision, ma ciąg na kosz, także jakieś podstawy są, dlatego nie wygłaszałbym tak kategorycznych sądów, jak Ty to robisz, ponieważ nie mamy odpowiednich warunków do oceny, a jedynym, co służy do poparcia tezy o byciu słabym na picku jest lipny mid-range.

 

No i Kidd z Nets to super ofensywy w HCO delikatnie mówiąc nie prowadził.

 

Kidd z mavs był poruszany

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby Ball zaczal byc zagrozeniem na midrange musialby zmienic calkiem mechanike rzutu, nie wiem czy ktos sie na to zdecyduje.

 

btw. Jackson jak dalej bedzie trafial open 3s to moze pojsc z 2ka, Isaac ma najwiekszy potencjal, Tatum jest najbardziej gotowy, ale to all around game JJ mi najbardziej imponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.