Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie, ze nie za wczesnie na taki temat

 

duzo sie mowi o tym, ze to jeden z najmocniejszych draftow w ostatnich latach ( bedzie mocniejszy niz 2015?) ale szczerze nie interesuje sie akademickim koszem ani troche i nie mam pojecia co to za kocury beda wchodzic do naszej ulubionej ligi. Chociaz jak wiemy z tym 'najmocniejszym draftem od lat' to roznie bywa, slyszy sie to co roku, 2014 mial byc niby kozacki a 2015 slaby a okazalo sie zgola inaczej. choc jak wiemy jeszcze za wczesnie na oceny,  '14 byl calkiem niezly ale i tak <'15 wiec pewnie i tutaj wszystko wyjdzie w praniu.

 

moze ktos przyblizy jakies postacie? jakies porownania do obecnie grajacych w nba? bedzie nowy Jordan, LBJ, Kobe, Shaq, Greek Freak, CP3, Kwame Brown

 

zawsze jaram sie draftem i mlodymi kotami w lidze, co pokaza, co wniosa, kto bedzie stealem a kto bustem, czy zmienia obraz ligi? 

 

edit: wiadomo, ze duzo sie jeszcze zmieni i zawsze wyskocza tez perelki z dalszymi pickami ale jacy sa pewniacy na dzis?

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bracia Harrison mieli iść w TOP 8 draftu a poszli kiedy poszli... Tak więc dzięki Bogu że mamy ten minimum rok sprawdzenia sie graczy w jakiejś sensownej rywalizacji

Labisiere rok temu miał być w TOP3 itp... Lepiej poczekać do połowy roku by zobaczyć kto jest kim niż teraz gdybać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć obrodziło w rozgrywających na poziomie lottery ale co z tego będzie to zobaczymy

 

Tegorocznym Porzingisem/Benderem może być Lauri Markkanen który co ciekawe zagra w Arizonie w NCAA. Jeśli jest jeszcze w lidze jakaś drużyna bez białego 7-footera rzucającego dobrze za 3 to Fin będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć obrodziło w rozgrywających na poziomie lottery ale co z tego będzie to zobaczymy

 

Tegorocznym Porzingisem/Benderem może być Lauri Markkanen który co ciekawe zagra w Arizonie w NCAA. Jeśli jest jeszcze w lidze jakaś drużyna bez białego 7-footera rzucającego dobrze za 3 to Fin będzie jak znalazł.

Idealnei pasuje do 76ers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie a'propos ligi NCAA mam pytanko do tych osób, które się w niej orientują. Skąd bierzecie o niej informacje, o zawodnikach itd ? Macie jakieś stronki? Bo no drużyn jest sporo i, żeby tak śledzić każdą to raczej niemożliwe.

 

No i druga sprawa - ogólna zasada działania ligi. Byłbym naprawdę wdzięczny gdyby ktoś w sensowny i prosty sposób mi to krótko wyjaśnił, bo zawsze mnie ta liga ciekawiła, a wiem o niej tylko tyle, że jest kilka dywizji - pierwsza czyli ta główna, która jest najważniejsza z najlepszymi drużynami. I tam jest podział na konferencje - dziesiątki konferencji, które mają dość dziwny układ (od 2 do 10 drużyn jeśli się nie mylę). Skąd ta rozbieżność? Jak rozłożone są mecze w trakcie sezonu, no i kto ostatecznie awansuje do "bracketu" - wiem, że 4x16 drużyn. Wiem, że mogłem to wszystko trochę zawile opisać, ale po prostu chciałbym dowiedzieć się kilku szczegółów na temat funkcjonowania NCAA, no i skąd czerpiecie informacje.

 

Z góry dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dywizja NCAA jest najbardziej prestiżowa, gdyż koszykarze grający w tej dywizji dostają full sholarship (w pozostałych scholarship jest limitowany) w pierwszej dywizji gra ponad 350 drużyn zrzeszonych w 32 konferencjach.,Konferencje są rożnej wielkości ,rozbieżność w ilości teamów wynika ze względów logistycznych,tradycji rywalizacji itp.,W sezonie zasadniczym drużyny graja o mistrzostwo swojej konferencji,,a w marcu i kwietniu rozgrywany jest Tournament znany jako March Madness.,Do MM awansuje automatycznie 32 mistrzów konferencji.,pozostałe 36 drużyny wyłaniane są przez Komitet Selekcyjny w niedziele przed rozpoczęciem turnieju Selection Sunday(selekcja jest jawna i transmitowana w TV) .,Ta sama komisja Selection Committee przydziela także seedy i brackety.,Z tych 68 teamów komitet wydziela 4 regiony po 17 zespołów głownie według kryteriów geograficznych.,Turniej jest rozgrywany w kilku etapach :First Four (4 najgorsze wypad)First Round(awansują 32z 64)Second Round(awans 16 z 32) Sweet Sixteen(awans 8z16).,Elite Eight (regionalne finały).,Final Four(krajowe półfinały) i na końcu mecz o mistrzostwo., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie mayor! Wszystko wyjaśnione w klarowny sposób i w końcu wszystko cała liga NCAA staje się jaśniejsza! :smile: Co prawda rozumiem, że podział jest związany z rywalizacjami, ale wiele drużyn znajduję się w konferencjach 10-drużynowych, a niektóre w takich, gdzie są tylko 2 drużyny. Czasem bywa to niesprawiedliwe, ale dobrze, że jest coś takiego jak ta selekcja.

 

Ogólnie mayor, z tego co kojarzę to siedzisz w Stanach już dłuższy czas. Jak to tam wygląda jeśli chodzi o ligę NCAA? Amerykanie przywiązują dość dużą wagę do niej? Oglądają, rozmawiają, chodzą na mecze? Częste Transmisje TV, publikacje w gazetach itp.? Czy raczej jest to liga dla prawdziwych "koneserów" i raczej nie spotyka się z dużym zainteresowaniem? Jak to wygląda z punktu widzenia takiego prostego, szarego amerykanina?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport akademicki jest bardzo ważny w USA.,Koszykówka w szczególności.,Większość meczy MM jest transmitowana w TV,a final four i  finał to jedne z najważniejszych wydarzeń sportowych .,W tym roku na stadionie Oilers mecz finałowy oglądało 75 tysięcy kibiców.,Wszystkie wiadomości TV pokazywały game-winnig shot Krisa Jenkinsa,a w wielu byly pokazane obydwie akcje 3-pointer Marcusa Paige i beater Jenkinsa.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dywizja NCAA jest najbardziej prestiżowa, gdyż koszykarze grający w tej dywizji dostają full sholarship (w pozostałych scholarship jest limitowany) w pierwszej dywizji gra ponad 350 drużyn zrzeszonych w 32 konferencjach.,Konferencje są rożnej wielkości ,rozbieżność w ilości teamów wynika ze względów logistycznych,tradycji rywalizacji itp.,W sezonie zasadniczym drużyny graja o mistrzostwo swojej konferencji,,a w marcu i kwietniu rozgrywany jest Tournament znany jako March Madness.,Do MM awansuje automatycznie 32 mistrzów konferencji.,pozostałe 36 drużyny wyłaniane są przez Komitet Selekcyjny w niedziele przed rozpoczęciem turnieju Selection Sunday(selekcja jest jawna i transmitowana w TV) .,Ta sama komisja Selection Committee przydziela także seedy i brackety.,Z tych 68 teamów komitet wydziela 4 regiony po 17 zespołów głownie według kryteriów geograficznych.,Turniej jest rozgrywany w kilku etapach :First Four (4 najgorsze wypad)First Round(awansują 32z 64)Second Round(awans 16 z 32) Sweet Sixteen(awans 8z16).,Elite Eight (regionalne finały).,Final Four(krajowe półfinały) i na końcu mecz o mistrzostwo., 

 

wszystko ok, tylko jak wybierają tą pierwsza 4 która odpada podczas First Four?

 

Sport akademicki jest bardzo ważny w USA.,Koszykówka w szczególności.,Większość meczy MM jest transmitowana w TV,a final four i  finał to jedne z najważniejszych wydarzeń sportowych .,W tym roku na stadionie Oilers mecz finałowy oglądało 75 tysięcy kibiców.,Wszystkie wiadomości TV pokazywały game-winnig shot Krisa Jenkinsa,a w wielu byly pokazane obydwie akcje 3-pointer Marcusa Paige i beater Jenkinsa.,

 

akurat końcówka była mega więc się nie dziwię, że pokazywali ale jak to wyglada z gorszymi meczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, tylko jak wybierają tą pierwsza 4 która odpada podczas First Four?

 

 

akurat końcówka była mega więc się nie dziwię, że pokazywali ale jak to wyglada z gorszymi meczami?

Pierwsza czwórka odpada po 4 meczach First Four,.w meczach tych grają 4 pary czyli 8 zespołów z najniższymi seedami #61 do #68,które przydziela Selection Committee w jaki sposób wybierane są  pary to nie mam pojęcia.,W każdym razie ten etap turnieju można porównać do baraży rozgrywanych przed zasadniczym turniejem 64 teamów ,gdzie cztery drużyny które nie załapały się do zasadniczego turnieju(top loosers) rywalizują z czterema,które się załapały powiedzmy "psim swędem".                           Mecze NCAA cieszą się dużym zainteresowaniem i nawet w sezonie zasadniczym są transmitowane przez ogólnokrajowe,lokalne i tematyczne TV.,Niektóre teamy posiadają ogromna bazę fanów i ich mecze są doskonałym produktem nie tylko dla dla telewizji,.Na przykład Syracuse Oranges bez problemu potrafią wypełnić MSG(gdzie ceny biletów są kosmicznie wysokie) .,W ich własnej hali Carrier Dome wiele razy było ponad 35 000 kibiców na meczu.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jest spora różnica między piknikowymi Kibicami z NBA a prawdziwymi głośnymi Kibicami z NCAA

drużyny uniwersyteckie generują dodatkowo kibiców "absolwentów" danej uczelni I są bardziej lokalne podczas gdy kluby NBA to już marka zagraniczna....

 

atmosfera na meczach totalnie nie do porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się może jak to wygląda cenowo? Chętnie obejrzałbym kiedyś mecz NCAA na żywo. Gdy kupujemy bilety na NBA musimy się liczyć z kosztem rzędu conajmniej 50$, a raczej zbliżymy się ku 100$. (Tu też pytanie do was, macie jakieś "tańsze" stronki z biletami na NBA? :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety na zasadniczy sezon NCAA nie kosztują zbyt drogo ceny są w okolicach $5 do $8.,Tylko żeby obejrzeć np. Syracuse Oranges ja musiałbym jechać z NYC do Syracuse,a to jest mniej więcej odległość Kraków -Gdańsk.,W Nowym Jorku akademicki basket  jest na bardzo niskim poziomie.,Po aferze punktowej z udziałem nowojorskiej LaCosa Nostry w 1951 roku żaden klub z NYC nie wygrał Tournamentu. . Columbia Lions gra w słabej konferencji Ivy, St John's Red Storm gra w zajemocnej konfie Big East ale campus jest na strasznym zadupiu,a CCNY Beavers jedyny mistrzowski team z NYC po ww aferze z 1951 został karnie zdegradowany do trzeciej dywizji i tam gra do dzisiaj.,Turnieje March Madness są często rozgrywane w MSG,ale w MSG ceny biletów nie są na poziomie $50 czy $100 tylko $500 do $1000 ,ale jeżeli MM trafi do Barclays to jest zazwyczaj kilka razy taniej.,Niestety z tego co słyszałem to w przyszłym roku March Madness będzie tylko w MSG ., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kasie 76ers są bilety i za 12$

 

drogo jest w ny i la ...dla kibica z Polski normalna destynacja turystyczna

 

Jednym słowem polecasz zakup w kasach, czy przez internet? W jaki sposób zawsze Ty kupowałeś, bo z tego co kojarzę, to byłeś na "kilku" meczach. :grin: Wiadomo za tą cenę wychwyci się tylko te bardzo oddalone sektory, bo z tymi niżej cena jest czasem kilkukrotnie wyższa. No i reasumując lepiej jechać do mniejszych miast i obejrzeć Swoje drużyny w meczach wyjazdowych tak?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic kupiłem w sklepie NBA w Parku Rozrywki..60$

Miami w kasie za 55$ dzień przed spokojnie I poszedłem na rząd 7 za 800$ mając dwea piwa w ręku poprzez co cieć widział ze jestem "bogaty" a nie miał mi jak sprawdzić bo ręce zajęte

NYK od Murzynów w dniu meczu im później tym lepiej, maja jakieś socjalne bilety bez ceny na papierowej wersji I pchają za 100-120$ zarabiając z 300% ale w tym czasie w kasie są bilety tylko za ponad 150$... wyglada mi to na całoroczny wałek bo w NY nigdy nie widziałem tanich biletów w kasie I necie a byłem 6 razy?

LA się nie wypowiadam bo byłem w LA w złotych czasach na wiosnę gdy PO nie było tam w Lakers wcale a w Clips już...

Philly I Waszyngton za wzgledu na wybór GSW Ely brał z netu za dosyć niskie pieniądze 40-60$ za doskonałe rzędy w Philly I górny balkon DC z GSW

 

 

generalnie warto kupować tanie bilety I patrzeć czy nie ma wolnych miejsc niżej bliżej lepiej taniej

im mniejsza ranga meczu poza wałkiem w NY I zapewne w LA swobodnie można z kasy.... takie sold out nigdy nie widziałem tak na prawdę

 

 

kiedys pod dachem halibylo najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys pod dachem halibylo najlepiej

 

Co masz na myśli? Najlepsza atmosfera kibiców? :D

 

No i jeszcze w tym Miami. Mówisz, że spokojnie hale nie są przepełnione (jak wskazywałyby na to ticketexchange itd.) więc spokojnie w trakcie meczu możesz zejść Sobie na "lepszy" sektor? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.