Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2016/2017


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji wolnego czasu dokończę projekcje, choć może to teraz nikogo nie zainteresuje ;) A druga sprawa aktualna pozycja Suns mocno kwestionuję realność tych projekcji, choć jeśli miałbym być konsekwentny, nie sądzę, by ta tendencja się utrzymała, oczywiście nie atakując GM-a tej ekipy.

 

Trail Blazers. Asq rozpoczął sezon solidnie, lecz bez fajerwerków, ale prognozuję tendencję raczej zwyżkową. Z pewnością zbiórki powinny być siłą tej drużyny, z pewnością jednak można mieć obawy co do utrzymania wysokiego poziomu FT% i asyst, gdyż poza Lowrym nie widzę tutaj jakiegoś wybitnego asystenta. Wskaźnik FG% na pewnio raczej powinien pojść w górę - Lowry nie będzie przecież rzucać tyle cegłówkami. Wskaźnik punktów jest tutaj solidnie zabezpieczony, nieźle wyglądają 3-pointersy, utrzyma się też wysoki poziom strat (tj. punktów roto za straty). Walka o czołowe pozycje powinna cechować Asq.

 

Spurs. Russell, Giannis i długo długo nic. MJ nie najlepiej rozegrał draft. Jak się wydraftowało dwie gwiazdy, to już powinno się iść za ciosem, tymczasem potem poszło zbyt duże oszczędzanie dolarów. I nawet przed sezonem bym typował dolne rejony tabeli, ale po tym, jak genialnie rozpoczął Westbrook, nie jestem tego taki pewny. Zwłaszcza, że ta tendencja się zbytnio nie obniży, w OKC i Milwaukee zbyt wiele talentu to tam jednak nie ma... Zbiórki jednak np. wyglądają po prostu słabo, środkowi to jest dno i sto metrów mułu, ten wskaźnik musi szlifować Russell... Ale już np. dobre posunięcia z rynku FA - Dedmon i Roberson powinni wzbogacić tą ekipę o bloki i steale, a kto wie, może to akurat steale oprócz FG% będą znakiem rozpoznawczym tej ekipy? Punkty to jednak będą zdobywać raczej głównie Russell z Giannisem, trójki to raczej już nawet oni nie, bo nie są specjalistami w tym elemencie gry. Jeśli również FG% nie będzie odpowiednio szlifowane, dolne rejony mogą stać się nieodzowne. Ponieważ jednak MJ nie zasypuje gruszek w popiele i walczy, kto wie, może skończy na dolnych rejonach środkowej części tabeli? Czy coś więcej? Raczej nie. Nie w tym sezonie - przecież Middleton wzięty głównie pod kątem keepera.

 

Raptors. Ha, ciekawe, na jakim poziomie będą utrzymywać się rzuty wolne tej ekipy. Można się spodziewać, że Howard je skutecznie zaniży, bowiem w miarę upływu czasu będzie się częściej pojawiał na linii rzutów wolnych, choć podobno je trenował... W każdym bądź razie nie sądzę, by Stryder wiązał szczególne plany z tym elementem. Myślę, że szykuje się na zbiórki (oj, widzę tu siłę...), punkty (Lillard, Hood, Griffin, Gordon o to zadbają), rzucać za 3 punkty też jest tu komu. Języczkiem u wagi mogą okazać się tu steale i FG% - trzeba walczyć w tych elementach, bo one są na dzień dzisiejszy jednak niepewne, zwłaszcza, że asysty są ewidentnie tankowane. Steale to nawet mocno niepewne, choć może Sefolosha tu coś pomoże? Oj, przydałby się tu taki Roberson z ekipy wyżej... A FG%? Trzeba wierzyć, że Damian dalej będzie rzucał z podobną skutecznością i Blake opanuje te swoje cegiełki. W innym wypadku trzeba pomyśleć o wymianie najsłabszych ogniw jeśli chodzi o ten element. Drużyna jednak ma potencjał i może powalczyć o wysokie miejsca, a warunki tego zostały już tu wspomniane. Z tym składem - czegoś mi tu brakuje...

 

Gwoli zakończenia, te projekcje były tylko patrzone chłodnym okiem, bez kierowania się projekcjami z bm czy ninjy. Nie były robione więc fachowo w postaci arkusza. Niedoszacowania przy przeszacowania z pewnością się więc zdarzą, a to, że nie mogę przewidzieć późniejszych ruchów z FA, trejdów, kontuzji czy nawet zwyżek/zniżek formy, świadczy o tym, że nie należy się tym przejmować. Ponieważ jednak starałem się dokładnie wyliczyć mocne/słabe strony na obecną chwilę, może to komuś nawet pomogło? ;)

A czemu nie korzystałem z projekcji ninjy? Raz, że mi się nie chciało tworzyć arkusza, a druga sprawa, te tabelki nie byłyby wtedy moim spojrzeniem na ligę... A chciałem choć raz zapodać swoje - i sorry, że tak długo to trwało panowie.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za projekcje ;) no niestety draft rozegrałem nie najlepiej po wyborze 2 gwiazd i pozostaje ostre ryzyko na FA ;) stąd Dedmon i Roberson i ciągłe szukanie małych wzmocnień ;) wczoraj zaryzykowałem z Muscalą i się opłaciło - 14pkt, 5zb., 2as. i 2blk na skuteczności 7-8 z gry to wynik co najmniej zadowalający. Po prostu pozostaje mi szukać graczy, którzy wniosą coś małego na +, a małe rzeczy są ważne ;) jakby co jestem otwarty na wymianę, wszyscy gracze dostępni poza Giannisem, Middletonem i RW ;) chociaż jak będzie interesująca propozycja (jak ta zawetowana :P), to może ruszę któregoś z tych 3 graczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz GM drużyny Suns głos zabierze  :orange: Błędy, które popełniłem w trakcie draftu (bulek pisał o tym w swoich projekcjach) spowodowane były głównie tym, że to mój pierwszy sezon z fantasy. Zero doświadczenia. Nie wiedziałem dokładnie jak powinno się budować swoje drużyny. Ja cały czas uczę się tej gry, dowiaduję się czegoś nowego. Po przeczytaniu projekcji dotyczącej moich Suns postarałem się coś poprawić i pogoniłem Boguta z Iguodalą. Oby to była dobra decyzja. Jeśli bulek naprawde się zastanawiasz czy te projekcje komuś pomogły to mi na pewno. Dzięki i powodzenia wszystkim w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raptors. Ha, ciekawe, na jakim poziomie będą utrzymywać się rzuty wolne tej ekipy. Można się spodziewać, że Howard je skutecznie zaniży, bowiem w miarę upływu czasu będzie się częściej pojawiał na linii rzutów wolnych, choć podobno je trenował... W każdym bądź razie nie sądzę, by Stryder wiązał szczególne plany z tym elementem. Myślę, że szykuje się na zbiórki (oj, widzę tu siłę...), punkty (Lillard, Hood, Griffin, Gordon o to zadbają), rzucać za 3 punkty też jest tu komu. Języczkiem u wagi mogą okazać się tu steale i FG% - trzeba walczyć w tych elementach, bo one są na dzień dzisiejszy jednak niepewne, zwłaszcza, że asysty są ewidentnie tankowane. Steale to nawet mocno niepewne, choć może Sefolosha tu coś pomoże? Oj, przydałby się tu taki Roberson z ekipy wyżej... A FG%? Trzeba wierzyć, że Damian dalej będzie rzucał z podobną skutecznością i Blake opanuje te swoje cegiełki. W innym wypadku trzeba pomyśleć o wymianie najsłabszych ogniw jeśli chodzi o ten element. Drużyna jednak ma potencjał i może powalczyć o wysokie miejsca, a warunki tego zostały już tu wspomniane. Z tym składem - czegoś mi tu brakuje...

 

Dzięki za uwagi z pozycji debiutującego w tej zabawie inne spojrzenie jest zawsze ważne. Standardowo co do części mam podobne przemyślenia ale nie ze wszystkim się zgadzam. Generalnie fajnie ze chciało Ci sie przyjrzeć innym zespołom i wyrazić swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw taka wymiana

 

Bojan Bogdanovic Bkn - SG,SF 

Kelly Oubre Jr. Was - SF 

Traded to Atlanta Hawks

-

JaMychal Green Mem - PF 

Al-Farouq Aminu Por - SF,PF 

Traded to San Antonio Spurs

Nov 3, 7:27 am

 

 

a chwilę później:


Nick Young LAL - SG,SF 

Free Agent

Kelly Oubre Jr. Was - SF 

To Waivers Atlanta Hawks

Nov 3, 10:57 am

 

Szybko poszło. Myślałem że po niego trejdujesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierd.. znowu dyskusja o weto. dogadali się. obydwu pasuje wymiana więc niech ten trejd przejdzie. Nie bądźmy na siłę mądrzejsi od nich i nie ustalajmy im jak mają grać.

 

Powiedzcie mi w takim razie, w czym różnił się mój trejd (Middleton+Oubre za Vuc+Crowder), że nie przeszedł?

 

Wiem, czasu nie cofniemy :P ale z mojego punktu widzenia wygląda to co najmniej nierówno... to nie zmienia faktu, że nie zawetuję wymiany, bo uważam, że jak się dogadali, to niech przechodzi... Lakers i tak tankują, więc oddanie Irvinga to krok w stronę jeszcze gorszego wyniku, a Simmons to być może keeper nawet na 10 lat (zobaczymy, nie jestem prorokiem). Nie używam weta (raz użyłem i przyznam, że z powodu zazdrości, że ktoś mógł dostać 1 gwiazdę praktycznie za darmo...) i naprawdę trudno powiedzieć, czy jest jakaś granica, że coś jest do zawetowania... musiałby być chyba trade typu: gwiazda za słabego zawodnika, a czy zawodnik jest słaby to kwestia gustu ;) ja nie zamierzam nic wetować tylko popatrzę na wymianę i  pomyślę: ok, drużyna A chyba zrobiła lepszy deal, ale zobaczymy na koniec sezonu/ za kilka lat.

 

Dla mnie fantasy to zabawa i w tym sezonie tym wetem mi trochę zabawy zabraliście, ale nie zmienia to faktu, że gram dalej mimo wszystko ;) teraz celuję w top3, jak odwrócę tabelę ;) na razie dobrze mi idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu weto (Simmons -> Irving+Nance) :o widzę, że w tej lidze nie dacie ludziom porobić wymian typu "teraz za przyszłość"... napisałem: 

 

Powiedzcie mi w takim razie, w czym różnił się mój trejd (Middleton+Oubre za Vuc+Crowder), że nie przeszedł?

 

ale nie chodziło mi o to, aby wetować :tongue: i przez to weto wcale nie czuję się lepiej. Lakersi nigdy nie zrobią wymiany... to już 2.próba i 2.raz weto, a Lakersi ewidentnie szukają keeperów za swoich starterów, a tu same weta :/ pozwólcie mu zgarnąć keepera :tongue: a Detroit (tak jak ja ostatnio) pewnie siedzi wkurzone na to, co się dzieje.

 

Myślałem, że wetowanie to tylko opcja stosowana w skrajnych przypadkach, w wymianach naprawdę niesprawiedliwych, a w keeperze jest więcej niewiadomych (może Simmons będzie drugim LBJ-em - tanim keeperem na 10 lat), więc uważam, że nie powinniśmy wetować tylko dlatego, że można i wydaje nam się teraz (w tym sezonie), że jest to niesprawiedliwe...

 

Jak było weto, to znaczy, że 10 na 18 osób wetowało? Jeśli tak, to naprawdę źle się dzieje :tongue: i naprawdę wątpię w sens tego keepera, skoro nie można robić wymian typowo keeperowych: teraz za przyszłość. Jeśli ktoś wetował i się tego nie wstydzi, niech uzasadni swoje weto (pamiętając, że to keeper), bo ja nie potrafię uzasadnić, że ta wymiana jest niesprawiedliwa  :tongue:

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym osoby, które wetowały o uzasadnienie. Tak jak MJ1 powiedział ja zyskuje w tej wymianie teraz(ten i przyszły roku) gdyż cena Irvinga(41$) była wyjątkowa niska. Tak jak mówię za te dwa lata Irving będzie dla mnie za drogi a Lakers dostają perspektywicznego zawodnika w postaci Simmonsa, który ze względu na swoją cenę(12$) jest zawodnikiem na długie lata tym bardziej jeśli ma zadatki na drugiego LeBrona Jamesa. Też próbuje zrozumieć sytuacje bo na ten moment czuję się jakbym brał udział w jednorocznej lidze. Trzeba się wziąć w garść bo to naprawdę nie wyglada jak Keeper.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.