Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2016/2017


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka (bez patrzenia na potencjalnych keeperów) odnosnie walki o wygraną w tym roku podobają mi się składy:

- Jazz (byle czujnie grać na waiverach, bo 4 zawodnikow jest do wymiany juz dziś)

- Wolves

- Blazers (skład do grania tu i teraz - bez kombinowania z połamańcami i szalonymi prospektami)

- Warriors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka (bez patrzenia na potencjalnych keeperów) odnosnie walki o wygraną w tym roku podobają mi się składy:

- Jazz (byle czujnie grać na waiverach, bo 4 zawodnikow jest do wymiany juz dziś)

- Wolves

- Blazers (skład do grania tu i teraz - bez kombinowania z połamańcami i szalonymi prospektami)

- Warriors

 

To oceniasz moje szanse wyżej niż ja sam :) Ale tak - draftowałem bez potencjału keepera (po pierwszych pickach i rozwoju sytuacji w trakcie draftu). Ewentualnie Dieng przy tych cenach może być keeperem i Lowry, jeśli wykrzesa w contract year jeszcze coś więcej, ale na max kolejny rok przy inflacji. Dużo uzależniam od tego, czy Terrence Jones dostanie minuty i czy Zach LaVine będzie miał dużo cold nights w Minnesocie. Nie zabiłem sobie drużyny, ale jak pewnie tu wszyscy - zrobiłbym to inaczej, gdybym jeszcze raz draftował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj nie mam zbyt dużo czasu, bo mam aż 2 drafty.

 

Pistons. Drużyna oparta na obwodzie, co odbija się na zbiórkach, choć Harden nie ma z tym elementem problemów ;) Mocne trójki, niezłe asysty i steale, także przewiduję tu doskonałe pole do zrobienia trejdu. Oczywiście nie ma co prognozować przyszłości, także bez tego to zbyt dużo tu dysproporcji. Ciekaw jestem w jakim stopniu Noah się odbuduje po nieudanym sezonie. Simmons pewnie wzięty pod kątem keepera. Na minus tutaj 12$ zostawione na drafcie - no można było się pokusić o jakiegoś podkoszowego. Za dużo tu SF-ów.

 

Warriors. Tu drużyna na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo mocna. Bardzo mądrze rozegrany draft, bez all-starów za duże pieniądze, ale pełną gamą wartościowych zawodników, którzy w dodatku nieźle do siebie pasują. Punkty i wolne - chyba jedne z najlepszych w lidze. FG% raczej na solidnym poziomie, asysty chyba gorzej, bo nie wiadomo, kiedy wróci Holiday - od niego dużo zależy postęp w tym elemencie. Straty raczej słabsze, no i trzeba chyba podreperować bloki. Tutaj kamyczkiem u wagi może być jednak postęp, jaki będzie w stanie zanotować Powell. Do czasu powrotu Holidaya drużyna musi się skupić na tym, by choćby oscylować wokół górnych rejonów tabeli.

 

Rockets. Cała masa dolców zostawionych na drafcie - już to wygląda na niezbyt fajne rozegranie tego. Jesty kilka ciekawych nazwisk, gwarantujących overkilla w przechwytach, ale już trójki, bloki, FG% - wyglądają nader słabo. Team chyba nastawiony na przeczekanie sezonu i nastawienie się na zostawieniu na keeperach Bendera i Browna.

 

Clippers. Wyrównany team. Jeden Durant i praktycznie cała reszta za kilkanaście. Świetne trójki, potencjał w punktach, trochę mi tu brakuje pewniaka do asyst, steale też bez szału. Straty raczej na fajnym poziomie, można powalczyć w zbiórkach. Ale...czy tu nie za dużo kategorii, w których wielkich szans na duże punkty roto nie widzę?  W tym zespole mam ambiwalentne uczucia i też jest szansa na mojego busta roku, ale dla mnie środek tabeli.

 

Niestety więcej nie mogę, bo zawalę draft 1 ligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wymiany się zaczęły :smile: teraz moja drużyna wygląda zupełnie inaczej z szansami na ten sezon ;)

 

Po tej wymianie uważam swoją drużynę za mocnego kandydata do top5. Kto będzie jeszcze walczył o czołowe miejsca? Uważam, że mocne ekipy to: Knicks, Jazz, Trail Blazers, Wolves i Hawks. Jest dużo ekip, które mogą "odpalić", ale podejrzewam, że mimo wszystko będą trzymały się w środku tabeli (Hornets, 76ers, Suns, Raptors, Celtics, Thunder, Warriors, Grizzlies, może Pistons - przy dobrej wymianie). Widać też ekipy, które będą tankować (Rockets i Lakers - po wymianie).

 

Swoją ekipę uważałem za średnią po drafcie (wielu graczy słabych - "zapchajdziur"), ale wymiana sprawiła, że mam naprawdę mocny skład i liczę, że uda się wywalczyć miejsce w top5, a po cichu marzy mi się podium :smile:

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wymiana jest klepnięta bo wygląda na średnio sprawiedliwą wiem, że to keeper ale wymiana dwóch dobrych starterów za młodego rezerwowego i faceta, który nie będzie grał pół roku wygląda trochę dziwnie.

To ja wetujcie. Za oubre ktos lepszy i dla mnie ta wymiana w keeperze bylaby spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, Lakersi zaproponowali mi tę wymianę. Na początku zastanawiałem się, czy ta wymiana jest korzystna dla mnie i dla Lakers. Uważam, że dla mnie to spora poprawa tegorocznego składu, natomiast dla Lakersów to krok do tankowania i 2 potencjalnych keeperów (Middleton za 12$ na przyszły sezon to steal, a Oubre Jr. to perspektywiczny zawodnik, który być może już w tym sezonie zacznie grać regularnie 20+ minut, więc może stać się opłacalnym keeperem).

 

Jest to wymiana "teraz za przyszłość", więc nie uważam, że jest jednostronna, ale nie wiem dlaczego chcecie wetować wymianę, skoro obie strony się zgodziły i widzą w tym plusy :P ale jak uważacie, to wetujcie, ja nic na to nie poradzę :P

 

Zapytam z ciekawości: ile ludzi musi zawetować, aby wymiana nie doszła do skutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaproponowałem sam. Jeśli uważacie ze niesprawiedliwa to nie mam nic przeciwko wetu. Jeśli przejdzie tez ok, choć faktycznie deal chyba średnio dla mnie korzystny po namyśle :P Choć kto wie jak to wyjdzie patrzac za pare lat. Ale zostawiam to lidze,najwyżej zaproponuję coś bardziej sprawiedliwego w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomału ruszam do dalszych podsumowań, jakoś ostatnio brak czasu:

 

Lakers. Bardzo cieżko ocenić tą ekipę, gdyż nie wiadomo, co pokażą Saric, Ingram, Murray. Kokosów zwłaszcza po tych dwóch ostatnich się jednak nie spodziewam. Zatankowane bloki, słabe punkty, asysty, wydaje się, że Ingram zaniży też FG%. Mocne strony? Poza trójkami to już chyba tylko steale. GM-owi jednak chodzi tylko o keeperów, o czym świadczy propozycja z Middletonem. Czy to jest jednak fair względem ligi? Pozostawiam to już innym.

 

Timberwolves. Żadna kategoria nie zatankowana, widać to od razu. Dwóch graczy z wysokim wskaźnikiem strat uzupełnionych innymi, którzy nie brylują w tym względzie. Z pewnością mocne asysty i steale. Wolne raczej w dole tabeli, ale jedna kategoria nie jest problemem. FG% też nie w ścisłej czołówce, niemniej uzupełnienie wysokich kategorii - zbiórek i bloków, bo w Jeramiego i Aldricha nie wierzę i ekipa może walczyć o wysokie lokaty. Minusy to jednak stan zdrowia Favorsa i Bledsoe i tu widzę problem.

 

Knicks. Kolejna interesująca ekipa. Od razu widoczny overkill w punktach i zatankowane sprytnie trójki. Wysoki wskaźnik FG% i asyst, bo Tyler i Jabari zanotują upside w tym względzie, ale chyba za dużo słabszych kategorii - bloki mimo Townsa i Capeli, bo reszta z tym elementem nie ma za dużo wspólnego, na pewno straty, w przechwytach widzę może nie słabość, ale średni wskaźnik punktów roto. Ale też widzę w Knicks szanse na poprawę. Bosh i Mahinmi poza kadrą, w zamian gość solidnie blokujący, nie nawalający wolnych i można walczyć. Jeden Capela z fatalnymi wolnymi wystarczy, zwłaszcza, że po ekipie nie widać celowego tanku wolnych.Keeperzy? Z pewnością Capela, zobaczymy, czy przełomowy sezon zaliczy Tyler, natomiast Mudiay by musiał się chyba nauczyć rzucać i nie grać jak wariat, by rozpatrywać go w tym elemencie...

 

Thunder. W FG% chyba jedna z najsilniejszych ekip (tylko ten JR). Słabsze wolne, ale nie do stopnia tankera, przy niezłym, choć nie wybitnym wskaźniku bloków wyglądają na całkiem porządnie rozpracowany draft. Na średnim poziomie zestaw graczy punktujących, ładny wskaźnik rzutów za 3. Asysty jednak będzie ciągnąć chyba sam Wall, bo w Sergio nawet w 76-ers niespecjalnie wierzę, a Ishowi po powrocie Jacksona wskaźnik pójdzie pewnie w dół. Ale do tego momentu Ish to na pewno solidne wzmocnienie, choć został wzięty chyba za zbyt duże pieniądze. Na minus źle rozegrany draft, ten team mógł być po prostu lepszy, 9$ w budżecie, można było się pokusić o wzmocnienie pozycji rozgrywającego. Ponieważ w stratach Grzmoty będą jednak w czubie tabeli, Thunder mają szansę na contendera, ale ruchy na FA muszą być udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wymiana jest klepnięta bo wygląda na średnio sprawiedliwą wiem, że to keeper ale wymiana dwóch dobrych starterów za młodego rezerwowego i faceta, który nie będzie grał pół roku wygląda trochę dziwnie.

 

To ja wetujcie. Za oubre ktos lepszy i dla mnie ta wymiana w keeperze bylaby spoko.

 

No to właśnie zawetowałem, do czego też innych nakłaniam. Rozbój panie!

 

Panowie to keeper więc ja osobiście mimo, że uważam tę wymianę za k..ewsko nierówną i uważam, że ta wymiana jest dla F.U. strasznie niekorzystna (nawet pod względem ewentualnych keeperów) to od siebie nie daję weta. Wychodzę z założenia, że GMowie się dogadali więc wiedzą co robią. Jeden dał się tu ewidentnie ograć.

 

Jednak...

 

Ponieważ F.U. napisał:

 

Faktycznie zaproponowałem sam. Jeśli uważacie ze niesprawiedliwa to nie mam nic przeciwko wetu. Jeśli przejdzie tez ok, choć faktycznie deal chyba średnio dla mnie korzystny po namyśle :tongue: Choć kto wie jak to wyjdzie patrzac za pare lat. Ale zostawiam to lidze,najwyżej zaproponuję coś bardziej sprawiedliwego w takim razie :smile:

 

Z tego powodu cofam tę wymianę. Dodatkowo oprócz sprzeciwów tu na forum, dostałem tez kilka wiadomości przez Y! z prośbą o weto.

 

Od kolejnej wymiany musimy ustalić schemat. 

Proponuję takie założenie:

jest nas 18 (20 GM minus 2GMów klepiących wymianę). 

A więc jak dostanę 10 głosów sprzeciwu - cofam trade.

Ustawiłem opcję głosowania za wetem na Y!. Przepraszam że wcześniej tak nie było ustawione, a miało być wszystko ustawione jak w równoległej lidze keeper.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to keeper więc ja osobiście mimo, że uważam tę wymianę za k..ewsko nierówną i uważam, że ta wymiana jest dla F.U. strasznie niekorzystna (nawet pod względem ewentualnych keeperów) to od siebie nie daję weta. Wychodzę z założenia, że GMowie się dogadali więc wiedzą co robią. Jeden dał się tu ewidentnie ograć.

 

Jednak...

 

Ponieważ F.U. napisał:

Faktycznie zaproponowałem sam. Jeśli uważacie ze niesprawiedliwa to nie mam nic przeciwko wetu. Jeśli przejdzie tez ok, choć faktycznie deal chyba średnio dla mnie korzystny po namyśle  :tongue: Choć kto wie jak to wyjdzie patrzac za pare lat. Ale zostawiam to lidze,najwyżej zaproponuję coś bardziej sprawiedliwego w takim razie  :smile:

 

Z tego powodu cofam tę wymianę. Dodatkowo oprócz sprzeciwów tu na forum, dostałem tez kilka wiadomości przez Y! z prośbą o weto.

 

Od kolejnej wymiany musimy ustalić schemat. 

Proponuję takie założenie:

jest nas 18 (20 GM minus 2GMów klepiących wymianę). 

A więc jak dostanę 10 głosów sprzeciwu - cofam trade.

 

Nie wiem, jak zacząć, bo wiele myśli przychodzi mi do głowy:

1) skoro Lakersi zaproponali mi wymianę, to chyba ją przemyśleli...

2) wiem, dlaczego wetujecie wymianę :tongue: z jednego powodu: bo polepszę tegoroczny skład i stanę się mocnym kandydatem do podium, co wam się bardzo nie podoba :tongue:

3) zobaczcie, jak to wygląda z mojej strony: dostaję atrakcyjną ofertę wymiany (czyli "coś za coś"), przyjmuje ją, a tu nagle wszyscy ją uważają za niesprawiedliwą i bez zasad zostaje zawetowana (nie ma nic o wecie w regulaminie :tongue:, dopiero teraz powstał schemat)

4) co mnie obchodzi, że F.U. teraz pisze, że to dla niego średni deal po namyśle, skoro sam mi to zaproponował? i dlaczego to powód cofnięcia tej wymiany? to znaczy, że jak zaproponuję komuś wymianę, on się zgodzi, a potem stwierdzę: niekorzystne chyba dla mnie, to cofniecie trade - nie sądzę, że tak to ma działać...

 

Jak to mówią: okazja czyni złodzieja, a ja swoją okazję dostałem i wykorzystałem, więc czuję się oszukany :tongue: i jedyne, co mogę powiedzieć, że złamaliście regulamin i tak naprawdę mi zazdrościcie tej wymiany i się obawiacie mojego teamu po wymianie...

 

Uważam, że nie my, uczestnicy, powinniśmy wetować wymiany, bo z naszej strony, jest to nieobiektywne, co dobrze widać po tej wymianie... po prostu nie chcecie pozwolić na mocne wzmocnienie mojej drużyny na ten sezon :tongue: jeżeli to byłaby liga jednosezonowa, ten wet byłby w pełni uzasadniony, ale Lakersi dostają 2 keeperów: Middleton opłacalny pewnie na 5-6 lat, a Oubre Jr., jak odpali, to może na 2-3, więc uważam ten wet za wasz akt bezprawia spowodowany tym, że moja drużyna stałaby się dużo silniejsza.

 

Zapytam wilQa o zdanie i liczę, że on coś z tym zrobi, bo czuję się oszukany :tongue:

 

PS Ilu graczy zawetowało ten trade?

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta akcja akurat wyszła z mojej winy - źle ustawiłem opcję "wetowania wymian" w ustawieniach ligi na Yahoo!

 

Przepraszam, błędy początkującego komisarza.

 

W opcjach ligi powinno być: Trade Review: League Votes i teraz już tak jest bo przed chwilą to poprawiłem.

Regulamin jest napisany pod tę opcję rozstrzygania wymian. Czyli głosowanie GMów na Y!

 

Ta moja poprzednia propozycja/schemat jest do wywalenia do kosza. Jak pisałem wcześniej gramy na zasadach tej drugiej ligi - mamy ten regulamin od nich więc powinno być wszystko tak jak tam.

 

Teraz odnośnie samej wymiany.

Uczciwie by było jak jeszcze raz przyklepalibyście tę wymianę ( nie wiem tylko czy F.U. się zgodzi) i wszyscy GMowie będą mieli okazję zagłosować i rozstrzygnąć tę wymianę jeszcze raz - na zasadach zgodnych z regulaminem.

MJ1 wyślij może propozycje do F.U. w tej samej formie. Jak ją zatwierdzi to wtedy zagłosujemy. Może przejdzie/może nie. Ale będzie już wtedy wszystko zgodnie z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta akcja akurat wyszła z mojej winy - źle ustawiłem opcję "wetowania wymian" w ustawieniach ligi na Yahoo!

 

Przepraszam, błędy początkującego komisarza.

 

W opcjach ligi powinno być: Trade Review: League Votes i teraz już tak jest bo przed chwilą to poprawiłem.

Regulamin jest napisany pod tę opcję rozstrzygania wymian. Czyli głosowanie GMów na Y!

 

Ta moja poprzednia propozycja/schemat jest do wywalenia do kosza. Jak pisałem wcześniej gramy na zasadach tej drugiej ligi - mamy ten regulamin od nich więc powinno być wszystko tak jak tam.

 

Teraz odnośnie samej wymiany.

Uczciwie by było jak jeszcze raz przyklepalibyście tę wymianę ( nie wiem tylko czy F.U. się zgodzi) i wszyscy GMowie będą mieli okazję zagłosować i rozstrzygnąć tę wymianę jeszcze raz - na zasadach zgodnych z regulaminem.

MJ1 wyślij może propozycje do F.U. w tej samej formie. Jak ją zatwierdzi to wtedy zagłosujemy. Może przejdzie/może nie. Ale będzie już wtedy wszystko zgodnie z regulaminem.

 

Tak też zrobiłem ;) czekamy na F.U. ;) wielkie dzięki za uczciwe rozwiązanie problemu.

 

Niełatwo jest się przyznać do błędu, a Ty to zrobiłeś i choć czasu nie da się cofnąć, to naprawdę z mojej strony mogę podziękować za tę decyzję :)

 

Mam nadzieję, że F.U. zaakceptuje wymianę i zobaczymy, czy będzie weto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) skoro Lakersi zaproponali mi wymianę, to chyba ją przemyśleli...

 

 

Idąc tym tokiem można by zlikwidować opcję weta.

 

 

2) wiem, dlaczego wetujecie wymianę :tongue: z jednego powodu: bo polepszę tegoroczny skład i stanę się mocnym kandydatem do podium, co wam się bardzo nie podoba 

 

 

Keeper ma to do siebie, że można wymianami ewidentnie polepszać sobie skład na dany sezon, jednocześnie W PODOBNYM STOPNIU polepszając skład komuś na sezon następny. Tutaj zysk na ten sezon jest niewspółmierny do tego z sezonu następnego. Więc nie chodzi o to, że staniesz się z miejsca kandydatem do podium, ale o to, że Lakers w następnym sezonie zyskają za to zbyt mało.

 

 

 

 

Panowie to keeper więc ja osobiście mimo, że uważam tę wymianę za k..ewsko nierówną i uważam, że ta wymiana jest dla F.U. strasznie niekorzystna (nawet pod względem ewentualnych keeperów) to od siebie nie daję weta. Wychodzę z założenia, że GMowie się dogadali więc wiedzą co robią. Jeden dał się tu ewidentnie ograć.

 

 

GMowie się dogadali, ale wymiany nie mają wpływu tylko na tych uczestniczących w wymianie, ale też na wszystkich innych grających.

 

 

 

 

Middleton po tak długiej kontuzji jest niewiadomą, przed kontuzją nie był graczem ze ścisłego topu, także oszczędność na keeperze nieprzesadnie wielka. Oubre musiałby mieć wejście w stylu Porzingisa, żeby ta wymiana się kalkulowała, tymczasem nawet nie wiadomo czy dostanie w tym czy następnym sezonie poważniejsze minuty.

Jedna sprawa to nierówność tej wymiany, a druga to pochopne działanie Lakers. Przecież za miesiąc czy dwa będzie znacznie więcej wiadomo o potencjalnych keeperach na następny sezon, a za Crowdera i Vucevicia będzie można wyciągnąć pewniaków do pozostawiania na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak zacząć, bo wiele myśli przychodzi mi do głowy:

1) skoro Lakersi zaproponali mi wymianę, to chyba ją przemyśleli...

2) wiem, dlaczego wetujecie wymianę :tongue: z jednego powodu: bo polepszę tegoroczny skład i stanę się mocnym kandydatem do podium, co wam się bardzo nie podoba :tongue:

3) zobaczcie, jak to wygląda z mojej strony: dostaję atrakcyjną ofertę wymiany (czyli "coś za coś"), przyjmuje ją, a tu nagle wszyscy ją uważają za niesprawiedliwą i bez zasad zostaje zawetowana (nie ma nic o wecie w regulaminie :tongue:, dopiero teraz powstał schemat)

4) co mnie obchodzi, że F.U. teraz pisze, że to dla niego średni deal po namyśle, skoro sam mi to zaproponował? i dlaczego to powód cofnięcia tej wymiany? to znaczy, że jak zaproponuję komuś wymianę, on się zgodzi, a potem stwierdzę: niekorzystne chyba dla mnie, to cofniecie trade - nie sądzę, że tak to ma działać...

 

Jak to mówią: okazja czyni złodzieja, a ja swoją okazję dostałem i wykorzystałem, więc czuję się oszukany :tongue: i jedyne, co mogę powiedzieć, że złamaliście regulamin i tak naprawdę mi zazdrościcie tej wymiany i się obawiacie mojego teamu po wymianie...

 

Uważam, że nie my, uczestnicy, powinniśmy wetować wymiany, bo z naszej strony, jest to nieobiektywne, co dobrze widać po tej wymianie... po prostu nie chcecie pozwolić na mocne wzmocnienie mojej drużyny na ten sezon :tongue: jeżeli to byłaby liga jednosezonowa, ten wet byłby w pełni uzasadniony, ale Lakersi dostają 2 keeperów: Middleton opłacalny pewnie na 5-6 lat, a Oubre Jr., jak odpali, to może na 2-3, więc uważam ten wet za wasz akt bezprawia spowodowany tym, że moja drużyna stałaby się dużo silniejsza.

 

Zapytam wilQa o zdanie i liczę, że on coś z tym zrobi, bo czuję się oszukany :tongue:

 

PS Ilu graczy zawetowało ten trade?

 

Nie wiem, ilu graczy zawetowało ten trade, ale ja to zrobiłem via wiadomość na Yahoo, bo taką opcję pozostawiały poprzednie ustawienia.

 

Przede wszystkim, tak jak wspomniał decos, nie tylko was dotyczy ten trade (ale wszystkich wokół) i gdybym analogicznie ja wzmocnił jakiegokolwiek Twojego rywala Lowrym i Millsapem za jednego solidnego, a drugiego rezerwowego z jakimś-tam-potencjałem, to też miałbyś niesmak po takim tradzie. Twoje "szczęście", że padło na Ciebie, ale powinieneś sobie zdawać sprawę, że zawsze jest organ kontrolny, w takiej lub innej formie.

Daleki jestem od zazdrości. Po prostu przepuszczenie tego trade'u bez możliwości weta stanowiłoby niebezpieczny precedens, gdzie  potencjalnie kumple będą wspierać kumpli - jednemu coś nie wyszło, ale fajnie, żeby drugi wygrał, więc mu oddam gości, których żaden z nas nie zatrzyma po sezonie. A do tego mogłoby to prowadzić.

 

I żebyś nie zrozumiał mnie źle - masz prawo czuć, że odebrano Ci potencjalny worek złota, ale czuje tak każdy, kto ma zawetowany trade (a często to obie strony tego trade'u, przekonane, że to dla nich ok). I wyobrażam sobie sytuację, gdzie nawet w tym sezonie przechodzą trade'y, które nie są mi na rękę i wzmacniają mojego bezpośredniego rywala. W obecnej sytuacji jednak zakładam, że jak damy Ci ten worek złota ponownie (o co apeluję do Lakersów, aby przyklepali trade), to zdrowo działające środowisko, gdzie każdy gra pod siebie, go po prostu odrzuci. Już nie ręką jednoosobowego organu kontrolnego, który miał do tego prawo, ale głosem demokratycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers odrzucił trade, ok, trudno, ponegocjujemy trochę, może coś się uda ;)

 

Dzięki za komentarze ;) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i ja się trochę za bardzo skupiłem na sobie - poczułem się mocno oszukany, ale nie patrzyłem za bardzo, jak to wygląda od waszej strony ;) więc dzięki za Wasze opinie - Decos20 i asq_ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mało czasu by dokończyć podsumowania, ale choć pomału do przodu:


 


Magic. Magicy nie wykorzystali pełnej ilości dolarów przy drafcie. A szkoda, bo aż się prosiło, by taktykę tankowania wolnych wykorzystać o jeszcze jednego gracza, który dałby moc w FG% i zbiórkach. Ale czy Magicy nie mają szans namieszania w stawce? Na moje nie jest to ekipa, którą należy skreślać. Bardzo fajnie połączony Rondo z Drummondem, co czyni, że będzie ktoś, kto będzie mocno nadrabiał wskaźnik asyst. Silne zbiórki, trójki i niezły wskaźnik FG%, choć tutaj Smart to trochę średnio pasuje ze swoimi cegiełkami do takich graczy jak Rondo czy Redick. Minusy? Na pewno jeden Drumm na blokach to trochę za mało, ale również jeden Rondo też niespecjalnie zaniży straty. Na moje Skorup ma team na coś więcej niż środek tabeli.


 


76-ers. Buu chyba nastawił się bardziej na keeperów, aniżeli na walkę tu i teraz. A co my tu mamy? Na pewno wysoki wskaźnik FT%, w FG% i stratach też raczej szykuje się na niezłą ilość punktów roto. Ale dalej? Bloki całkowicie zatankowane, nie przewiduję też siły w asystach a zwłaszcza w punktach, choć Lin i Hollis-Jefferson to jednak ciekawe nazwiska. Nie skreślam całkowicie "szóstek", ale potrzebna jest lepsza ławka, zwłaszcza, że konkurencja nie śpi. Na razie to solidny środek tabeli, czy są szanse na więcej - potrzebna jest aktywność na FA.


 


Suns. O matko Polko i ojcu Niemcu... Curry team - tak to można nazwać. I w tym nie byłoby nic złego, ale jeśli się posiada Stefka, który bardzo często uskutecznia wycieczki na linię rzutów wolnych, czym zadaje ciosy kolejnym przeciwnikom - to na co tutaj Bogut, Adams, Iguodala? Tankowanie ok, ale teraz jeden cholernie duży atut Stefka zniknął. Drugi także - punkty, bo solidnych uzupełnień tu nie widać. Można powalczyć w asystach, zbiórkach, blokach, ale to nie jest jakiś konkretny poziom. Widzę siłę w FG% i stratach, trójki trochę pociągną Stefek z Kentem, pytanie, jakie będą mieli wsparcie. Niestety, ten zespół jeśli miał być oparty na Stefku, to chyba draft się wymknął użytkownikowi 123 spod kontroli. Najpierw solidna kasa na Curry'ego, potem oszczędzanie dolarów i.. aż za bardzo, bo zostało 12 na koncie. Już samo to świadczy o tym, że zostały popełnione błędy na drafcie. No cóż - dół tabeli.


 


Na razie tyle, postaram się dziś dokończyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.