Skocz do zawartości

Nowa liga Roto Keeper - zapisy


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin zmiany:

 

Przytoczę to co już napisałem na początku.

Regulamin: Proponuję regulamin jak w istniejącym keeperze tu na e-nba : http://www.e-nba.pl/topic/4989-liga-roto-keeper-2016-2017/

Mamy już prawie komplet. Jak pisałem jest mało czasu więc odpuszczę ankiety i na razie kilka decyzji podejmę samodzielnie.

 

A więc tak. Moje decyzje poniżej. Oczywiście po sezonie możemy to przegłosować. Mam nadzieję, że to zaakceptujecie. Jeszcze jest możliwość żeby ktoś się zgłosił na komisza od regulaminu i się tym zajął (ankiety, dyskusje itd.) możemy komiszować na początek w 2 czy więcej osób.

 

na początek.

1. Punkty regulaminu, które dotyczą cen najtańszych keeperów. 

 

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.

 

I dyskusja jaka tu się odbyła.

 

Mi się zwłaszcza nie podoba 1 punkt w regulaminie - że keeperami mogą być tylko typy pow. 10$.

 

przeciez to zaokraglenie-chodzi o ,to,ze jak wydraftujesz (lub w trakcie sezonu wezmiesz z listy FA  ) gracza za 1-6 $ to po sezonie bedzie i tak keeperem za min 10$ (a nie za 5-9$)

 

Gooz to lepiej wykombinował na sznurku ;)

 

wiadomo-fajnie miec keepera za 5$ -bo tutaj min 10 trzeba dac

 

Nic nie zmieniam. Zapis zostaje jak było w poprzednim regulaminie. Na początku też miałem zdanie jak bulek żeby to zmienić, ale ta konsultacja mnie przekonała.

 

Zapis o minimalnej cenie 10$ za keepera jest wg mnie bardzo potrzebny. Kiedy ktoś pobiera zawodnika na FA i chce go zatrzymać jako keepera, to musi być ustalona jakaś wartość minimalna. Przykładowo Tocheck zgarnął Jokicia z FA przed startem zeszłego sezonu. Jeśli Jokić przyjąłby wartość 0$ jako keeper w drugim roku, to nigdy w życiu już by nie wrócił do puli graczy na drafcie. Po 6 latach ledwie by dobił do wartości 20$. A założenie ligi keeperowej w przeciwieństwie do dynasty jest takie, żeby jednak ci gracze po jakimś czasie wracali do puli draftowej. Poza tym w przeciwieństwie do lig ze standardowym budżetem (200$), u nas średni budżet wynosi 219$.

chodzi o to by zwiększać aktywność uczestników. Na przykładzie naszej ligi, ktoś w te dwa sezony mógł sobie zebrać z FA Jokicia, Middletona, Whiteside'a i Crowdera, którzy kosztowaliby łącznie kilkanaście dolarów, a ich wartość rosłaby bardzo powoli. Inna drużyna z gorszym GM-em nie miałaby szans z tym konkurować w przyszłości, a do tego jeszcze miałaby mniejsze szanse na steal z FA, bo byłoby 40 graczy mniej w puli dostępnych zawodników.
Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin

Dyskutowaliście też o tym punkcie regulaminu:

5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.

 

Nic nie zmieniam w tym punkcie.

 

Postanowiłem, że cały regulamin zostaje taki jak w już istniejącej lidze keeper. Nie zmieniam żadnego zapisu. Startujemy z takim regulaminem jak w istniejącej lidze. Są tam zapisy, które sam  też bym zmienił lub coś dodał. Ale ze zmianami ruszymy dopiero po zrobieniu draftu i starcie sezonu, może coś się uda wprowadzić jeszcze w tym sezonie jak nie to w następnym.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mogą być nazwy drużyn NBA - Philadelphia 76ers moja w takim razie.

 

Ogólnie gratki dla szkoda-czasu, bardzo dobrze to wszystko koordynujesz. Tutaj potrzeba szybkich decyzji. W następny sezonie jak będzie więcej czasu, podamy pod głosowanie punkty regulaminu i będziemy zmieniać. Choć mi osobiście podoba się to co zostało stworzone. Wszystko wyjdzie w "praniu".

 

Jedna kwestia to ilość slotów i IL ? Tak zostaje czy go likwidujemy ?

Edytowane przez Buu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El-maniaque jednak odpuszcza, więc póki co 1 miejsce się zwalnia.

ok. wysłałem zaproszenie do 1 os. z listy rezerwowej.

 

z pozostałych 2 których zgłosiłeś:

- Skorup (na razie nie potwierdził, nie ma go na Y!, nie wypełnił ankiety i nawet nie widzę takiego nicka tu na e-nba żeby wysłać mu PM)

- Decos20 (potwierdził w tym temacie, bierze Houston, nie widzę go jeszcze na Y!, wypełnił ankietę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin draftu: 16.10.2016r. (niedziela) godzina 21:00

 

Czekamy jeszcze na Scorupa i Decosa20, aby dołączyli na Yahoo! - linki z zaproszeniem wysłałem przez PM.

Dnc musi się jeszcze określić czy pasuje mu termin draftu. Mamy też 3 os. w rezerwie więc na pewno ruszamy w pełnym składzie.

 

Dzięki wszystkim, którzy się zgłosili i powodzenia na drafcie. 

Tu link do ligi: https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/77098

 

ps. zaraz poproszę wiLQa żeby przeniósł temat do odpowiedniego działu.

ps2. ustaliłem, że nasza liga będzie się nazywała "Liga Roto Keeper #2 sezon 2016-2017" istniejąca liga będzie oznaczona numerem #1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.